Tartışma:Kırşehir

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Vikiproje Türkiye yerleşim birimleri
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Türkiye yerleşim birimleri maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye yerleşim birimleri kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
none
 

Ansiklopediye uygun bu biçimsel düzenleme neden değiştiriliyor?Bu imzasız yazı 85.106.143.36 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 26 Mart 2006.‎

Yetersiz ve özensiz olduğunu düşünüyorum. İzlemeye aldım, düzenleyeceğim bir bölümünü. Protothyas 13:44, 19 Mart 2008 (UTC)

İl[kaynağı değiştir]

Maddedeki bilgilerin çoğu Kırşehir ili hakkında. Bu maddenin konusu, Kırşehir ilinin merkezi olan Kırşehir şehri ve ilçesi. Maddenin bu yönde düzenlenmesi gerekiyor.--Sadrettinmesaj 21:03, 8 Ağustos 2012 (UTC)

Kapadokya'nın merkezi[kaynağı değiştir]

  • Metinde şu ifâdeler geçiyor:

"Kapadokya'nın merkezi ise Kırşehir'dir. Kapadokya Bölgesi, Kayseri merkez olmak üzere Tuz Gölü'nün doğusundan, güneyde Doğu Toroslar; kuzeyde Kırşehir ve Sivas'ın önemli bir kısmını içine alarak Malatya'ya kadar uzanır."

Şimdi, Kapadokya'nın merkezi neresi?..

"Kuzeyde Kırşehir" dediğine ve Malatya'ya kadar uzandığına göre, Kapadokya'nın merkezi Kırşehir olmuyor. MFEIspartaspor 13:56, 11 Mayıs 2015 (UTC)