Tartışma:Kâşgarlı Mahmud

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Sanat (Başlangıç-sınıf, NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Sanat maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Sanat kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 

Burada telif haklarını çiğnemiyor muuyz? Evet, kaynak sayfada alıntı yapılmasına izin verilmiş ama şöyle denmiş:

Telif Hakkı © 2000-2004 HÜR GÖKBAYRAK
Site içeriğinin (metin ve grafikler) tüm kullanım hakları Hür Gökbayrak 'a aittir.
Kaynak Gösterilerek Kullanılabilir

Şimdi, biz Vikipedi'de kaynak gösterebiliriz ama Vikipedi'ye konulan içerik anında "özgür içerik" oluyor, yani isteyen içeriği Vikipedi'den alarak istediği gibi değiştirebilir, bu arada kaynağı silebilir. Bu nedenle biz yalnızca Vikipedi gibi tümüyle "özgür" kaynaklardan yazı alıp olduğu gibi buraya kopyalabiliriz. Bu makalede telif haklarını çiğniyoruz.EnginGunduz 10:28, 14 Aralık 2005 (UTC)

bayram[kaynağı değiştir]

senlik bayram(oguzlehcesi).bunun sevilen bir ifade olan badram: sevinç elence sözcüğünden türediğini düşünüyorum.çünkü bir bayram günü aynı zamanda zevk ve eğlence günüdür.islamiyet'ten önce türklerde özel bayram günü yoktu,dolayısıyla bunu anlatmak için bir sözcüğe ihtiyaç duyuldu.eğer böylesi bir sözcüğe sahip olsalardı (böyle bir anlamı ifade etmeleri gerekseydi)bunu bütün türkler kullanırdı.,ancak bayram sözcüğünü yanlızca kendi lehçelerinde zel'i (d)ye(y) yapanlar tarafından bu anlamıyla kullanılır. KAŞGARLI MAHMUT( DİVAN-I LÜGATİ'T TÜRK) kaşgarlı mahmut un ünvanı ile ilgili bilgi yok 88.232.33.68 17:24, 14 Ocak 2008 (UTC)

giriş cümlesi, maddenin kısaca tanımı[kaynağı değiştir]

Maddede giriş cümlesi (başlık) yok. Kısaca Kaşgarlı Mahmud hakkında bir giriş cümlesi olmalı. Bakınız:Vikipedi:Stil rehberi (başlık) --Bruno ileti 06:48, 1 Temmuz 2008 (UTC)

Madde adı[kaynağı değiştir]

Aksi için bir sebep yoksa madde adının Kâşgarlı Mahmud olması daha uygun. TDK'de böyle geçiyor. Kâşgarlı Mahmud--Cfsenel 15:08, 12 Şubat 2009 (UTC)

Telif Hakkı[kaynağı değiştir]

Lütfen ya Telif Hakkı şablonunu çıkarılsın ya da teklif hakkı ile ilgili metinleri silin, ben kendi verilerimi yazayım.--91.23.126.151 10:46, 31 Ağustos 2010 (UTC)

tamam çıkartıldı -- Son kahraman ileti 10:59, 31 Ağustos 2010 (UTC)

bilgilerin azınlıkta olması[kaynağı değiştir]

Sakıncası yok ise bilgilerin daha fazla olmasını arz ederim.

  SAYGILARIMLA...

--blablabla 15:51, 15 Ocak 2013 (UTC)blablabla--blablabla 15:51, 15 Ocak 2013 (UTC)