Tartışma:Hayvanlar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje 10K (Taslak-sınıf, NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Hayvanlar (C-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Hayvanlar maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Hayvanlar kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Maket=hayvan mıdır?[ İlk defa duyuyorum. Biri doğrulasın lütfen.--155.223.42.214 11:34, 11 Mayıs 2006 (UTC)

Ben de ilk defa duyuyorum !

Belki kaba bir ölçüt ama Google'da maket, maketlerve maketler alemi diye arattırdığımda, yalnız Vikipedi'nin bu maddesi hayvanlar alemi ile ilgili olarak listeleniyor. Eğer yine de varsa, hayvanlar alemi teriminin bu kadar yaygın olduğu ve Vikipedi'deki ilgili kategorilendirmelerde de doğal olarak hep hayvanlar alemi teriminin kullanıldığı bir ortamda, maddenin başlığı hayvanlar olmalı ve maketler hayvanlara yönlendirilmelidir.

Hatta, genel ansiklopedik adlandırma uygulamaları dahilinde, maddenin adının basitçe hayvan olması gerekmiyor mu ?

--Doruk Salancı 12:10, 28 Haziran 2006 (UTC)

°

Heyecana gerek yok:) birisi komiklik olsun diye sanırım ismini değiştirmiş maddenin, sonra başka bir türkçe bilmeyen kullanıcıda başına maketler kelimesini eklemiş:) düzelttim sorunu iyi çalışmalar

Vikikaynak[kaynağı değiştir]

Bu madde bence tamamen Vikikaynak'a eklenmelidir.--Umut.Aİleti,Mesaj,Sms,Katkılarım 18:39, 6 Mayıs 2009 (UTC)