Tartışma:Eylül Fırtınası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Burası, Eylül Fırtınası sayfası üzerindeki değişikliklerin konuşulduğu tartışma sayfasıdır.
Vikiproje Sinema (Taslak-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Sinema maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Sinema kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Siyaset (Taslak-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Siyaset maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Siyaset kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 


Filmin şablonu varsa, lütfen "Yalnızca şablon var, bilgi içermiyor, sil," demeyiniz. Filmin şablonunu okuyacak olursanız, filmle ilgili tüm bilgiler var. Yönetmenin, senaristin kim olduğu, oyuncuların kimler olduğu, süresi, filmin türü bilgileri var. Tek olmayan filmin kısaca konusu idi. Onu da ekledim. Muhammedcimci 19:54, 8 Temmuz 2006 (UTC)

  • Farkındayım, nitekim bu tip bilgi dolu şablonlu ama içeriksiz maddeleri silerken daha dikkatli davranıyor, çoğu zaman saklıyorum. Fakat son tahlilde bu maddeler VP:HS Maddeler #3 uyarınca silinebilecek durumda, ilgili kuralda şablon barındırıyorsa ve bu şablon da fazla bilgi içeriyorsa gibi bir ifade olmadığı gibi olması da mümkün olamaz zira bilginin fazlası azı sonuçta görecelidir. 1-2 tane dahi olsa cümle eklemek bu tip maddelere en iyisi, yoksa silinme tehlikesini bertaraf etmek pek mümkün değil. Teşekkürler, iyi çalışmalar... - Noumenon mesajkatkılar 20:40, 8 Temmuz 2006 (UTC)
Sözkonusu kuralın film maddeleri için farklı işletilmesi gerektiğini düşünüyorum. Denilen, bir şehir ya da ülke maddesi için doğru olabilir. Çünkü şehir şablonu çok az bilgi içerir ve asıl ayrıntılı bilgiler şablon dışında metin olarak yer alır. Benzer bir durum ülke için de geçerli. Ama film öyle değil. Filmin şablonu dışına yalnızca kısaca konusunu ve belki varsa ödüllerini yazabiliyoruz. Bunlar da fazla yer tutmuyor. Asıl bilgiler, bilgilerin çoğunluğu şablon içinde yer alıyor. Muhammedcimci 20:48, 8 Temmuz 2006 (UTC)
Peki ya bir film şablonunda sadece yönetmen girilmiş ve diğer bilgiler girilmemişse? Bunun sadece film şablonu ile ilgili olduğunu düşünmüyorum, örneğin taksokutu da birçok bilgi içerebilecek kapasitede ama sadece bir satır içerik de barındırabilir. Konu istismar edilebilir. Bunun yerine sadece bir uzun cümle bile durumu kurtarabilirken, niçin eklenmesin? - Noumenon mesajkatkılar 21:00, 8 Temmuz 2006 (UTC)
Şablon bilgi içermiyorsa, ya da yetersiz bilgi içeriyorsa, bu dediğinize katılıyorum. Ancak, şu anda içinde bulunduğumuz bu tartışma sayfasında zamanımızı harcamamıza yol açan olayda bu dediğiniz olmadı. Eylül Fırtınası şablonunu eksiksiz olarak koymama karşın, bir kullanıcı, "Yalnızca şablon var. Bilgi içermiyor. Sil" notuyla "Sil" şablonunu koydu. Gördüğünüz üzere, daha sonra ekleme de yaptım. Ama daha sonra yaptığım eklemeler, şablonun yanında yine de hiç sayılır. Dediğim gibi, özellikle bu filmle ilgili olarak, iki satırlık konu özeti dışında yazacak bir şey şimdilik yok. Bu nedenle, dediklerinize katılamıyorum. Muhammedcimci 21:08, 8 Temmuz 2006 (UTC)