Tartışma:e. e. Cummings

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Edebiyat (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Edebiyat maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Edebiyat kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Amerika Birleşik Devletleri (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Amerika Birleşik Devletleri maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Amerika Birleşik Devletleri kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Maddenin adı[kaynağı değiştir]

kendi ismini asla büyük yazmayan, ve buna çok içerleyen şairin ismi burada da böyle yer almalı. izninizle değiştiriyorum Yigido

Duyarlılığınızı anlamaktayım ancak göz ardı ettiğiniz önemli bir unsur vardır o da buranın şairin bahçesi olmayıp evrensel bir alan olmasıdır. Madde olarak isminin değiştirilmesinden daha çok bu konunun madde içerisinde vurgulanamsı daha doğru ve yerinde olacaktır. Ki böylece ona sempati duyan şiir severlerde eğer bunu bilmiyorlarsa öğrenmiş olacaklardır. Saygılar.--LandSCape 04:43, 25 Nisan 2006 (UTC)

Merhaba, Ingiliz Vikipedi, bahsettiginiz konu uzerine asagidaki baglantiyi referans vermis:

decapitalization of E. E. Cummings . Yani sair duz yazida ismini buyuk harflerle yaziyor. Citrat 05:00, 25 Nisan 2006 (UTC)

  • bu tartışma sayfası araya kaynamıştı, ismi değiştirdikten sonra gördüm. ben böyle olmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum bütün kitaplarında böyle kullandığı için.. --kibelemesaj 23:17, 9 Aralık 2007 (UTC)