Tartışma:Dünya Etnospor Konfederasyonu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Reklam[kaynağı değiştir]

Bu ve burada geçen konulara değinilmeksizin, tamamen söz konusu örgütün kendisini göstermek istediği şekilde sunan bir madde olduğundan dolayı madde ansiklopedik olarak işlemektense reklam olarak değerlendirilebilir. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 00.06, 22 Kasım 2020 (UTC)

Metinde reklam ihtiva edecek, övücü, yüceltici, iddialı ifadeler yok. Sadece ilgili kuruluş sitesinin bağlantılarından oluşan bir dış bağlantı yumağı da yok. Bağlantı verilen unsurların eksikliği, "Eksik" veya başka bir şablonun konusu mudur bilemem ama "Reklam"ın muhattabı olduğunu düşünmüyorum. Yoksa neredeyse her kuruluş maddesine -hepsi hakkında büyük küçük yer verilemmiş benzer konular olduğu düşünülerek- reklam şablonu koymak gerekir. --Sayginerv-posta 10.57, 22 Kasım 2020 (UTC)
Herhangi bir kuruluş maddesinde yer alan herhangi bir tartışmalı konudan öte, burada etnospor kavramını ortaya atan bilim insanının ve bu bilim insanının başını çektiği bir kurumun, bu kurumla ilgili varoluşsal seviyede önem arz eden değerlendirmeleri var. Bu bağlamda maddede kurumun kendisini tanıttığı dil kullanılarak aktarılması ve bu bilgilere yer verilmemesi ciddi bir taraflılık teşkil etmektedir, bu taraflılık da kurumun tarafını tuttuğundan reklam mahiyetindedir, sıradan bir eksiklik olarak değerlendirilemez. Örneğin "Kuşaktan kuşağa aktarılan geleneksel sporlar ve oyunlara, bu etkinliklerin muhafazası, icrası ve sürdürülebilirliği adına destek olan kurum, faaliyetlerini bir çatı örgütlenmesi vasfıyla yürütmektedir." cümlesi veya giriş cümlesinin pekâlâ yersiz derecede iddialı olduğu söylenebilir. Ansiklopedik her maddede konuyla ilgili kuru içeriğin verilmesinden öte bağlamın da anlaşılmasının önemini ihmal etmemeliyiz. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 15.16, 22 Kasım 2020 (UTC)