Tartışma:Balkan Oyunları

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Türkiye (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Madde adı ve kapsamı[kaynağı değiştir]

@Sayginer, @Teacher0691; Balkan Oyunları ve Balkan Atletizm Şampiyonası, bu maddede denildiği gibi aynı etkinliği mi ifade ediyor? Benim görebildiğim kadarıyla bu maddede konu edilen ve 1929'da başlanan etkinlik, yalnızca atletizm müsabakalarının gerçekleştirildiği bir etkinlik (ilkinin Yunanca Vikipedi'deki maddesi). Olimpiyatlar gibi, Balkan ülkelerinin katıldığı ve birkaç sporun gerçekelştirildiği bir etkinlik değil. Çok sporlu etkinlikler listesinde dahi yer almakta Balkan Oyunları. İşin aslını biliyor musunuz?--RapsarEfendim? 01.43, 21 Ekim 2018 (UTC)

@Rapsar, Balkan şampiyonaları ayrı ayrı yapılıyor. Belki bu yıl başlayan "Birleşik Avrupa Şampiyonaları" gibi bir durum vardır ama bilemiyorum. Belli tarihler arasında yapılan çok sporlu "Balkan Oyunları" diye bir müsabaka kesinlikle yok, sadece onu biliyorum. Şurada maddedekine yakın bir şeyler yazıyor. Şuradakine de bakılırsa yalnızca atletizmde olsa da Balkan Oyunları adıyla başlamış. Daha detaylı bakmak lazım sanki düzgün bir tarihçe ortaya koymak için.--Sayginerv-posta 04.16, 21 Ekim 2018 (UTC)