Tartışma:Şebnem Ferah

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Konseyi           Bu sayfa, şu Vikiprojelerin kapsamında yer almaktadır:
Vikiproje Müzik (C-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Müzik maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Müzik kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Türkiye (B-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Biyografi (B-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Biyografi maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Biyografi kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

İngilizce VİKİPEDİ[kaynağı değiştir]

Şu fena görünmüyor. bana yardım edecek biri var mı ?

http://en.wikipedia.org/wiki/Sebnem_Ferah

- Ozcan4 11:23, 26 Ocak 2006 (UTC)

nesnel değil[kaynağı değiştir]

Geniş aile cümlesi süper, Vikirazzi

Çok subjektif bir yazı. İngilizcesi bile daha mantıklı duruyor. --85.106.170.181 05:03, 16 Nisan 2007 (UTC)

Biraz düzenledim. Şu an daha iyi sanırım ----devrimdptmesaj 21:10, 5 Mayıs 2007 (UTC)

Halen nesnellikle ilgili sorunları var. Ayrıca metnin akıcılığı konusunda da problemler var. "Piyasaya damgasını vurmak", "albümü büyük beğeni topladı" ifadeleri yazarın kendi yorumuna dayanmakta, herhangi bir nesnel kaynağa dayandırılmamaktadır. -Di'li geçmiş zamanı kullanırken birden -miş'li geçmiş zaman kullanımına geçilmesi, konu ile alakasız ve bir grubun tanıtımı anlamına gelecek şekilde kendisine hayranları tarafından ödül verildiğinin belirtilmesi metnin bütünlüğünü bozmaktadır. Vikipedi'nin genel yazım şartlarına da bütün metin birlikte değerlendirildiğinde uymuyor. Şebnem Ferah hakkındaki bilgileri vermekle beraber yan yollara da saparak, konunun dışına çıkıyor. Datemarker 09:04, 10 Kasım 2009 (UTC)

Dis baglantilar[kaynağı değiştir]

arkadaslar bu site [1] yapim asamasinda. Site hazirlanana dek dis baglantilardan cikarilmasi gerekmez mi? BugraHasbek 16:23, 11 Haziran 2007 (UTC)

Kategori[kaynağı değiştir]

Arkadaşlar Şebnem Ferah'ın Türk Pop Müziğiyle alakası nedir de onun altında kategorilendirilmiş?distinct 14:02, 19 Ağustos 2008 (UTC)

Kişisel Yorum[kaynağı değiştir]

"Rock müziğin kraliçesi" ifadesi öznel bir yargı ve ansiklopedik değil. Ben de öznel olarak rock müziğin kraliçesi diye nitelendiririm ama çıkarılması gerekir. --TiqraMesaj 22:16, 10 Mayıs 2011 (UTC)

Popüler şarkıcı maddelerine bu gibi övücü kişisel yorumlar ekleniyor, bence de ansiklopedik olmadığı için çıkarılmalı. Ancak bu görüş birçok müzik eleştirmeni ve kamuoyu tarafından da kabul ediliyorsa kaynak gösterilerek eklenebilir yine. --Szoszvmesaj 23:06, 10 Mayıs 2011 (UTC)
Ancak tanım da hatalı. "Rock müzik kraliçesi" dediğinizde tüm dünyayı içine alan bir genelleme yapmış olursunuz. "Türk rock müziğinin kraliçesi" olmalı. Ama ben bunu onaylamıyorum. Nesnel olması bakımından bu şekilde kalmalı. Tabi topluluk bunun tersi bir görüş bildirirse değiştirilebilir. --TiqraMesaj 23:12, 10 Mayıs 2011 (UTC)
Anam babam içinde "...underground ortamdan daha ferah bir ortama kavuşmuştur." gibi bir cümle bulunduran bir makalede bahsediyoruz burda. 88.246.203.75 05:21, 6 Temmuz 2011 (UTC)

Makedon asıllı Türkler kategorisi[kaynağı değiştir]

Adile Naşit'in de annesi Ermeni kökenli ama kat. var. Ferah'ın baba tarafı Makedon kökenli kat. yok. Ben anlayamadım.--RapsarEfendim? 19:59, 6 Eylül 2014 (UTC)

Makedon kökenli değil. Nerede geçiyor bu? Anlamayacak bir durum bulunmuyor. Naşit'in anası Ermenistan uyruklu (o devirde devlet yok gerçi) olduğu için değil, o etnisiteden olduğu için mevcut kategori yerinde duruyor. --esc2003 (mesaj) 20:21, 6 Eylül 2014 (UTC)