Sylvester Jr.

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Sylvester Jr.
İlk görünüm Pop 'im Pop!
Yaratan Robert McKimson
Seslendiren Mel Blanc (1950–1989)
Joe Alaskey (1990–2016)
Bilgileri
Tür Smokin kedi
Cinsiyet Erkek
Aile Sylvester (babası)

Sylvester Jr. ya da sadece Sylvester Junior, Warner Bros.'un Looney Tunes ve Merrie Melodies dizilerinde animasyonlu bir çizgi film karakteridir. Robert McKimson tarafından tasarlanmıştır.

Biyografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Junior ilk olarak 1950 kısa Pop'em Pop'da! Olarak gösterildi ve Robert McKimson tarafından yönetildi ve Seslendirmesi 1989 Mel Blanc ve daha sonra Joe Alaskey tarafından seslendirilmeye başlandı.

Junior, Sylvester'in oğludur. Fiziksel olarak babasının küçük bir versiyonudur ve küçük bir vücutla orantılı olarak büyük bir kafası vardır. Goldimouse ve Üç Kedi dışında, annesi Warner Bros shorts'da hiç görülmedi. Junior'un annesinden aldığı belirgin özellik, babasının karakteristik peltek konuşma yeteneğiydi. Junior, çizgi filmde üç buçuk yaşında olduğunu söylemişti.

Junior'ın kişiliği, babasına duyulan saygı derecesini yansıtıyordu, ama sık sık, Sylvester utanç verici bir şey yaptığında, babasının davranışından mahcup olduğunu söyler ve bundan utanç duyduğunu ifade ederdi. Tepki olarak da basınının üzerine kâğıt torba takar veya "Ah..baba" ve "Ah..utanç verici" gibi ifadeler kullanır.[1]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Samerdyke, Michael (2014). Cartoon Carnival: A Critical Guide to the Best Cartoons from Warner Brothers, MGM, Walter Lantz and DePatie-Freleng. Lulu Press. ISBN 9781312470071. 9 Nisan 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Nisan 2017.