İçeriğe atla

Lola Bunny

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Lola Bunny
İlk görünümSpace Jam (1996)
SeslendirenKath Soucie (1996–2000)
Britt McKillip (2001–2006)
Kristen Wiig (2011–2014)
Rachel Ramras (2015)
Zendaya (2021)
Bilgileri
TürTavşan
CinsiyetKadın
Önemli ilişkileriBugs Bunny (1996'dan beri)
AkrabalarıWalter ve Patricia Bunny (ebeveynleri)
Lexi Bunny (soyundan gelen)

Lola Bunny, Warner Bros'ta bir çizgi film karakteri.

Space Jam[değiştir | kaynağı değiştir]

Lola, 1996'daki Space Jam filminde ilk kez yer aldı. Kürklü kürk, sarışın patlamalar ile gösterilir ve her iki kulakta bir at kuyruğu gibi mor bir lastik bant takar. Onun renkli bir gözü var. Lola filmde Kath Soucie tarafından seslendirildi.

Lola'nın basketbol becerileri, Looney Tunes karakterlerinin Michael Jordan'ın yardımıyla vahşi Canavarlarla özgürlüğüne savaştıkları Tune Squad'da bir yer buluyor.

Her ne kadar başlangıçta Bugs'a ilgi duymuyorsa da, gelişmelerini defalarca reddettiği için, onu karnaval bir Canavar'dan kurtararak, kendisini acı bir şekilde bu süreçte ezilmiş platonikten romantikliğe doğru kayar. Bu duygular üzerine hareket ederek, onu öper ve filmin sonuna doğru kız arkadaşı haline gelir.

Lola Bugs için romantik bir ilgi kaynağı olarak yaratıldı. Lola'nın "eğrisel bir vücudu" var, sıkı kıyafetler giyiyor ve ekranda ilk ortaya çıktığında baştan çıkarıcı bir şekilde poz vermektedir. Buna karşılık, Bugs anında âşık oldu ve birkaç diğer erkek karakteri ona aştı. Lola, basketbol becerilerini gösterdi ve film, erkeklerin libido konusunda Tex Avery tarzı gag kullandı: Hata yüzüyor Hava ve daha sonra yere çöker. Sahne, kızlara olan şehvetiyle tanımlanan bir karakter olan Red Hot Riding Hood'dan (1943) "Wolfie" yi hatırlatıyor. Etkisi, Bugs ve diğer karakterlerini stereotipik "çocuklar" a indirgemek için kullanılır.

Bu filmde Lola ve Bugs arasında romantizm olup olmayacağı romantik komedi için tipik bir alt arsa ekleniyor. Lola'nın "Bana bebek deme" feminist bir cazibe cümlesi var ve atletizmi tipik bir kadınsı özellik değil Tony Cervone'un açıklamalarına göre, animatörler başlangıçta daha çok "tomboyish" özelliklere sahiplerdi ancak "çok erkeksi" görüneceğinden korkuyorlardı. Bu yüzden "kadınsı nitelikleri" ni vurguladılar. Filmin romantik alt kısmı geleneksel bir çözünürlükle sonuçlanır. Lola, basketbol oyunundaki rakiplerinden biri tarafından neredeyse yaralanmakta ve Bugs onu kurtarmaktadır. Bugs, oyun sırasında minnettar öpücüğünü alır ve Lola'nın kendi libido üzerindeki Tex Avery tarzı gagında tepki göstererek onu sonuna kadar öpmesini sağlar.

Lola'nın kişiliği, Hawksian kadın, erkek çocuk ve femme fatale kalıplarının bir kombinasyonudur. O, son derece bağımsız ve kendine güvenen, zor konuşan, anlamsız bir kadındır. Hareket açısından son derece atletik olsa da inanılmaz derecede baştan çıkarıcıdır.

The Looney Tunes Show[değiştir | kaynağı değiştir]

Lola, Looney Tunes Show'da da yer aldı ve burada Kristen Wiig tarafından seslendirildi. Space Jam'deki kişiliğiyle karşılaştırıldığında, o "Bun-Bun" olarak adlandırdığı Bugs üzerine takıntı yapma eğilimi gösteren dağınık, kararsız, tuhaf bir genç kadın olarak tasvir edilmiştir. Hedeflere ulaşmak için çok çalışmaktadır. Çoğu zaman ne yaptıklarını unutmak eğilimindedir. İçki istediği kadar basit bir şey olsa bile, bir karara varamıyor. Böcek rahatsızlığı konusunda aşırı derecede konuşkan olsa da, Bugs yine de, Daffy'nin bir randevuda Tina Russo'yu istemek için cesarete başlamasına yardım ettiği "Double Date" adlı filminde sevgilisi olarak kendisini şaşırtarak etrafında dolaşmanın keyfini çıkarıyor gibi görünüyor. Lola, bölüm bitimine yakın bir yerde Tina Russo ile arkadaş oldu. Daha sonra, Bugs ve Lola serileri, birbirleriyle vakit geçiren çok sayıda bölümde görülür.

Lola'nın varlıklı anne-babası Walter, John O'Hurley tarafından seslendirildi ve Patricia, Sezon Bir'de Gray DeLisle tarafından seslendirildi, Sezon İki'de Wendi McLendon-Covey de şovda yer aldı.

Karakterin bu sürümü düz video film Looney Tunes: Tavşanın Kaçışı'da göründü. Kristen Wiig yerine Rachel Ramras tarafından seslendirildi.