Sex and the City (dizi)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Sex and the City
Sex&city.jpg
Tür Komedi
Proje tasarımcısı Darren Star
Başrol Sarah Jessica Parker
Kim Cattrall
Kristin Davis
Cynthia Nixon
Tema müziği bestecisi Tom Findlay
Ülke  ABD
Dili İngilizce
Sezon sayısı 6
Bölüm sayısı 94
Yapım
Mekân New Jersey, ABD
Paris, Fransa
Gösterim süresi 25 dakika
Yayın bilgileri
Kanal HBO (ABD)
Cine5 (Türkiye)
Resim formatı 480i (4:3 SDTV)
Ses formatı Stereo
Yayın tarihi 6 Haziran 1998 - 22 Şubat 2004
Kronoloji
İlişkili programlar Carrie Günlükleri

Sex and the City, ABD yapımı bir televizyon dizisidir.

Candace Bushnell'in aynı adlı romanından televizyona uyarlanmıştır. ABD'de 1998-2004 yılları arasında toplam altı sezon ve 94 bölüm olarak yayınlanmıştır. Dizinin bir bölümü ortalama 30 dakika sürmektedir.

2004 Emmy Ödülleri'nde Sarah Jessica Parker'a en iyi kadın oyuncu, Cynthia Nixon'a en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında ödül kazandıran Sex and the City, modern ve kariyer sahibi kadınların aşk ve seks hayatına bir bakıma ışık tutarken, bir yandan da bu kadınların gerçekte hayattan beklentilerinin ne olduğu konusunda küçük ipuçları vermektedir.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Sex and the city, kariyer sahibi ve başarılı New York'lu dört kadın arkadaşın hikâyesini anlatmaktadır. Gazeteci Carrie Bradshaw, New York'ta bir gazetede kadın erkek ilişkileri ve seks üzerine köşe yazıları yazmaktadır. Carrie yazılarını yaşadığı ilişkilere dayandırmaktadır. Mr. Big ile olan ilişkisi onu derinden etkilemektedir. Avukat olan Miranda erkekler ve aşk konusunda katı kurallara sahiptir ve âşık olmadan ilişkilerini yürütmeye çalışır. Kendine ait halkla ilişkiler şirketi olan grubun en çapkını Samantha, sürekli ilişki yerine tek gecelik ilişkileri tercih etmekte ve bu nedenle fazla seçici davranmamaktadır. Grubun en romantiği ve tutucu yapıya sahip olanı Charlotte'ın en büyük amacı ise mükemmel, genç ve zengin bir erkekle büyük bir aşk yaşayarak mükemmel bir düğünle evlenmektir.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Yazarlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Yayınlayanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]