Sega 32X oyunları listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Sega Genesis'e bağlı bir Sega 32X

Sega 32X, Sega Genesis video oyunu konsolu için bir eklenti oldu. "Project Mars" kod adlı 32X, Genesis'in gücünü büyütmek için tasarlandı ve Sega Saturn çıkana kadar erteleme görevi gördü.[1] Genesis'in bağımsızlığı, 32X'in kendi ROM kartuşundan yararlanması ve kendi oyun kütüphanesine sahip olmasıyla oldu. Altı tanesi Sega 32X ve Sega Mega-CD eklentileri için gerekli olan toplam kırk tane oyun üretildi.[2]

Bölge kodu rehberi
Bölge Bölge açıklaması
JP (Japonya) Japon (NTSC-J) formatı
NA (Kuzey Amerika) Kuzey Amerika ve diğer NTSC ülkeleri, ayrıca Japonya
PAL PAL/SECAM bölgeleri: çoğunlukla Avrupa, Avustralya, Asya'nın bir kısmı
BR (Brezilya) Sadece Brezilya'da çıkan PAL

Oyunlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Ad(lar)
[2][3]
Çıkış yılı
[2][3]
Sega Mega-CD gerektirir mi?
[2]
Geliştirici
Yayımcı
Yayınlandığı bölgeler
Kaynak(lar)
After Burner 1995 Hayır Sega Sega JP, NA, PAL [4][5]
BC Racers 1995 Hayır Core Design U.S. Gold JP, NA, PAL [6]
Blackthorne 1995 Hayır Interplay Interplay JP, NA, PAL [7]
Brutal: Above the Claw 1995 Hayır GameTek GameTek JP, NA, PAL [8]
Corpse Killer 1994 Evet Digital Pictures Digital Pictures JP, NA, PAL [9]
Cosmic Carnage 1994 Hayır Sega Sega JP, NA, PAL [10]
Darxide 1995 Hayır Frontier Developments Sega PAL [11]
Doom 1994 Hayır id Software Sega NA [12]
Fahrenheit 1995 Evet Sega Sega JP, NA, PAL [13]
FIFA Soccer 96 1995 Hayır Probe EA Sports PAL [14]
Golf Magazine: 36 Great Holes Starring Fred Couples 1995 Hayır Sega Sega JP, NA, PAL [15]
Knuckles' Chaotix 1995 Hayır Sonic Team Sega JP, NA, PAL [16]
Kolibri 1995 Hayır Novotrade Sega JP, NA, PAL [17][18]
Metal Head 1995 Hayır Sega Sega JP, NA, PAL [19]
Mortal Kombat II 1995 Hayır Midway Games Acclaim Entertainment JP, NA, PAL [20]
Motocross Championship 1995 Hayır Sega Sega JP, NA, PAL [21]
NBA Jam Tournament Edition 1995 Hayır Iguana Entertainment Acclaim Entertainment JP, NA [22]
NFL Quarterback Club 1995 Hayır IGS Games Acclaim Entertainment JP, NA, PAL [23]
Night Trap 1994 Evet Digital Pictures Sega JP, NA, PAL [24]
Pitfall: The Mayan Adventure 1995 Hayır Activision Activision JP, NA, PAL [25]
Primal Rage 1995 Hayır Probe Time Warner Interactive Entertainment JP, NA, PAL [26]
R.B.I. Baseball '95 1995 Hayır Tengen Tengen JP, NA, PAL [27]
Sangokushi IV 1995 Hayır Koei Koei JP [28]
Shadow Squadron 1995 Hayır Sega Sega JP, NA, PAL [29]
Slam City with Scottie Pippen 1995 Evet Digital Pictures Sega JP, NA, PAL [30]
Space Harrier 1994 Hayır Sega-AM2 Sega JP, NA, PAL [31]
Spider-Man: Web of Fire 1996 Hayır BlueSky Software Sega JP, NA, PAL [32]
Star Trek: Starfleet Academy Starship Bridge Simulator 1995 Hayır Interplay Interplay JP, NA, PAL [33]
Star Wars Arcade 1994 Hayır Sega-AM3 Sega JP, NA, PAL [34]
Supreme Warrior 1995 Evet Digital Pictures Sega JP, NA, PAL [35]
Surgical Strike 1995 Evet Sega TecToy BR [36]
T-MEK 1995 Hayır Time Warner Interactive Entertainment Atari Games JP, NA, PAL [37]
Tempo 1995 Hayır Sega Sega JP, NA, PAL [38]
Toughman Contest 1995 Hayır Visual Concepts Electronic Arts JP, NA, PAL [39]
Virtua Fighter 1995 Hayır Sega-AM2 Sega JP, NA, PAL [40]
Virtua Racing Deluxe 1994 Hayır Sega-AM2 Sega JP, NA, PAL [41]
World Series Baseball Starring Deion Sanders 1995 Hayır Blue Sky Software Sega JP, NA, PAL [42][43]
WWF Raw 1995 Hayır LJN Acclaim Entertainment JP, NA, PAL [44]
WWF WrestleMania: The Arcade Game 1995 Hayır Sculptured Software Acclaim Entertainment JP, NA, PAL [45]
Zaxxon's Motherbase 2000 1995 Hayır Sega Sega JP, NA, PAL [46]

Referanslar[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Buchanan, Levi (2008-10-24). "32X Follies". IGN. http://www.ign.com/articles/2008/10/24/32x-follies. Erişim tarihi: 2013-05-25. 
  2. ^ a b c d "Games for the Sega Genesis 32X CD". Allgame. http://www.allgame.com/platform.php?id=43&tab=games. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  3. ^ a b "Games for the Sega Genesis 32X". Allgame. http://www.allgame.com/platform.php?id=35&tab=games. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  4. ^ "After Burner – Overview". Allgame. http://www.allgame.com/game.php?id=1379. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  5. ^ "After Burner – Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/after-burner/32x-5668. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  6. ^ "BC Racers – Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/bc-racers/32x-7708. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  7. ^ "Blackthorne – Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/blackthorne/32x-5669. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  8. ^ "Brutal: Above the Claw Review". IGN. http://www.ign.com/articles/2008/11/19/brutal-above-the-claw-review. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  9. ^ "Corpse Killer – Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/corpse-killer/32x-7711. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  10. ^ "Cosmic Carnage Review". IGN. http://www.ign.com/articles/2008/11/21/cosmic-carnage-review. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  11. ^ "Darxide – Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/darxide/32x-498234. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  12. ^ "Doom 32X Review". IGN. http://www.ign.com/articles/2008/12/06/doom-32x-review. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  13. ^ "Fahrenheit – Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/fahrenheit/32x-7712. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  14. ^ "FIFA Soccer 96 – Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/fifa-soccer-96/32x-498231. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  15. ^ "GOLF Magazine Presents 36 Great Holes Starring Fred Couples – Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/golf-magazine-presents-36-great-holes-starring-fred-couples-142020/32x-6791. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  16. ^ "Knuckles Chaotix Review". IGN. http://www.ign.com/articles/2008/03/26/knuckles-chaotix-review. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  17. ^ "Kolibri – Overview". Allgame. http://www.allgame.com/game.php?id=8041. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  18. ^ "Kolibri - Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/kolibri/32x-7714. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  19. ^ "Metal Head – Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/metal-head/32x-7715. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  20. ^ "Mortal Kombat II 32X Review". IGN. http://www.ign.com/articles/2008/12/09/mortal-kombat-ii-32x-review. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  21. ^ "Motocross Championship Review". IGN. http://www.ign.com/articles/2008/11/21/motocross-championship-review. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  22. ^ "NBA Jam: Tournament Edition – Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/nba-jam-tournament-edition/32x-5674. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  23. ^ "NFL Quarterback Club – Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/nfl-quarterback-club/32x-5684. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  24. ^ "Night Trap – Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/night-trap/32x-7717. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  25. ^ "Pitfall: The Mayan Adventure Review". IGN. http://www.ign.com/articles/2008/12/01/pitfall-the-mayan-adventure-review. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  26. ^ "Primal Rage Review". IGN. http://www.ign.com/articles/2008/11/26/primal-rage-review. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  27. ^ "R.B.I. Baseball '95 – Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/rbi-baseball-95/32x-7718. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  28. ^ "New Games Cross Review: 三國志IV". Weekly Famicom Tsūshin (Famitsu) (346): 33. 1995. 
  29. ^ "Shadow Squadron Review". IGN. http://www.ign.com/articles/2008/11/13/shadow-squadron-review. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  30. ^ "Slam City with Scottie Pippen – Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/slam-city-with-scottie-pippen/32x-6790. Erişim tarihi: 2013-05-25. 
  31. ^ "Space Harrier Review". IGN. http://www.ign.com/articles/2008/11/17/space-harrier-review. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  32. ^ "Spider-Man: Web of Fire – Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/spider-man-web-of-fire/32x-5677. Erişim tarihi: 2013-05-25. 
  33. ^ "Star Trek: Starfleet Academy – Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/star-trek-starfleet-academy/32x-6852. Erişim tarihi: 2013-05-25. 
  34. ^ "Star Wars Arcade Review". IGN. http://www.ign.com/articles/2008/10/24/star-wars-arcade-review. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  35. ^ "Supreme Warrior – Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/supreme-warrior/32x-7720. Erişim tarihi: 2013-05-25. 
  36. ^ "Surgical Strike". UGO Networks. http://www.consolecity.com/games/action-game_info/game_id-42515.html. Erişim tarihi: 2013-06-18. 
  37. ^ "T-Mek 32X Review". IGN. http://www.ign.com/articles/2008/12/05/t-mek-32x-review. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  38. ^ "Tempo Review". IGN. http://www.ign.com/articles/2008/11/18/tempo-review. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  39. ^ "Toughman Contest Review". IGN. http://www.ign.com/articles/2008/11/14/toughman-contest-review. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  40. ^ "Virtua Fighter Review". IGN. http://www.ign.com/articles/2008/11/24/virtua-fighter-review. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  41. ^ "Virtua Racing Deluxe Review". IGN. http://www.ign.com/articles/2008/11/12/virtua-racing-deluxe-review. Erişim tarihi: 2013-05-25. 
  42. ^ "World Series Baseball '95 – Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/world-series-baseball-95/32x-7721. Erişim tarihi: 2013-05-25. 
  43. ^ "World Series Baseball Starring Deion Sanders – Overview". Allgame. http://www.allgame.com/game.php?id=12226. Erişim tarihi: 2013-05-25. 
  44. ^ "WWF Raw – Sega 32X". IGN. http://www.ign.com/games/wwf-raw/32x-5683. Erişim tarihi: 2013-05-31. 
  45. ^ "WWF Wrestlemania: The Arcade Game Review". IGN. http://www.ign.com/articles/2008/12/02/wwf-wrestlemania-the-arcade-game-review. Erişim tarihi: 2013-05-24. 
  46. ^ "Zaxxon Motherbase 2000 Review". IGN. http://www.ign.com/articles/2008/12/04/zaxxon-motherbase-2000-review. Erişim tarihi: 2013-05-24.