Red Dead Redemption 2

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Red Dead Redemption 2
Geliştirici(ler) Rockstar Studios
Yayımcı(lar) Rockstar Games
Dağıtıcı(lar) Take-Two Interactive
Seri Red Dead
Oyun motoru RAGE
Platform(lar) PlayStation 4
Xbox One
Çıkış tarih(ler)i 2018 4.Çeyrek
Tür(ler)i Üçüncü Şahıs Nişancı
Aksiyon-Macera
Açık Uçlu Oynanış
Biçim(ler) Tek Oyunculu
Çok Oyunculu
Ortam Blu-ray
Çevrimiçi Dağıtım

Red Dead Redemption 2, Rockstar Studios tarafından geliştirilen, Rockstar Games tarafından ise yayınlanacak olan Western temalı aksiyon-macera türü video oyunudur. 2010 yılında çıkan Red Dead Redemption'ın devamı niteliğinde olacak oyun Red Dead serisinin üçünçü oyunu olacak. Oyunun 2018 yılının sonbahar aylarında yayımlanması planlanıyor.[1] Oyun Dutch Van der Linde çetesinin bir üyesi olan Arthur Morgan ismindeki bir haydutun hikayesini konu edinmektedir.

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Red Dead Redemption 2 bir açık dünya oyunudur. Oyunda geçen zaman çetelerin ve silahlı soyguncuların yaşadığı Vahşi Batı döneminin son zamanlarıdır.

Oyuncu Morgan karakterini üçüncü şahıs bakış açısıyla kontrol etmektedir. Oyun tek oyunculu ve çok oyunculu modları içermektedir.

Oyun Red Dead Redemption oyunundan kalan Honor(şeref) sistemini kullanmaya devam edecek. Bu sistem oyuncunun kontrol ettiği karakterin (Morgan) diğer NPC'ler ile nasıl ilişki kuracağını ve bu ilişkilerin yerleşim yerleri, kasabalar ve diğer gruplar tarafından nasıl tepki göreceğini belirlemektedir.

Geliştirilmesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyun Rockstar Stüdyoları tarafından geliştiriliyor. RAGE oyun motorunu kullanmaktadır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]