Pokémon: Let's Go, Pikachu! ve Let's Go, Eevee!

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Pokémon: Let's Go, Pikachu!
Pokémon: Let's Go, Eevee!
Geliştirici Game Freak
Yayımcılar
Yönetmen Junichi Masuda
Yapımcılar
  • Shigeru Ohmori
  • Hitoshi Yamagami
  • Akira Kinashi
Sanatçı Takao Unno
Senaristler
  • Hitomi Sato
  • Ryota Muranaka
Besteci Shota Kageyama
Seri Pokémon
Platform Nintendo Switch
Çıkış 16 Kasım 2018[1]
Tür Rol yapma
Mod Tek oyunculu oyun
Çok oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle

Pokémon: Let's Go, Pikachu! (Japoncaポケットモンスター Let's Go! ピカチュウ Poketto Monsutā Let's GO! Pikachū) ve Pokémon: Let's Go, Eevee! (ポケットモンスター Let's Go! イーブイ, Poketto Monsutā Let's GO! Ībui), 2018 yılında Game Freak tarafından geliştirilen ve The Pokémon Company ile Nintendo tarafından yayınlanan iki rol yapma video oyunudur.[2] Oyunlar, Pokémon Yellow oyunun yeniden uyarlanmış bir sürümü olup 16 Kasım 2018 tarihinde Nintendo Switch için piyasaya sürüldü. Oyunlar, Pokémon ana serisinin ev konsolu için piyasaya sürülen ilk oyunları olup aynı zamanda Pokémon Go ile bağlantı özelliklerine sahiptir ve yeni isteğe bağlı bir kontrolör olan Poké Ball Plus'ı da desteklemektedir.

Oyunlar ilk olarak 2018 Mayıs'ta düzenlenen bir basın toplantısında, oyunların yeni gelenleri getirmesi ve aynı zamanda serinin eski hayranlarına hitap etmesi amacıyla duyuruldu. Oyunların, anime unsurlarını da içerdiği için daha genç bir izleyici kitlesini etkilemesi amaçlandı.[3] Oyunlar, eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Haziran 2019 itibarıyla 10.98 milyondan fazla satarak Nintendo Switch'in en çok satan oyunlarından biri haline geldi.[2]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Pokémon: Let's Go, Pikachu! And Let's Go, Eevee! Confirmed For November 16 Release". Nintendo Soup. 30 Mayıs 2018. 21 Mart 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Ekim 2019. 
  2. ^ a b "トップページ|『ポケットモンスター Let's Go! ピカチュウ』『ポケットモンスター Let's Go! イーブイ』公式サイト". ポケットモンスターオフィシャルサイト (Japonca). 8 Eylül 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Ekim 2019. 
  3. ^ Frank, Allegra (29 Mayıs 2018). "Pokémon Let's Go! launches on Nintendo Switch in November". Polygon. 30 Mayıs 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Ekim 2019. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]