Pocket (uygulama)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Pocket
Pocket App Logo.png
Geliştirici(ler) Read it Later, Inc.
İşletim sistemi OS X, Windows, iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry, Kindle Fire, Kobo, Web tarayıcı[1]
Tür Makaleleri sonradan okuyabilmek için arşivleyen, Çevrimiçi imleme.
Lisans Freemium
Resmî sitesi getpocket.com
Kod deposu Bunu Vikiveri'de düzenleyin

Pocket, ilk ismiyle Read It Later, ilk olarak 2007 yılının Ağustos ayında bir Mozilla eklentisi olarak piyasaya çıkmıştır. İnternette yayınlanan bir yazıyı veya herhangi makaleyi, daha sonra okumak için arşivleyen ve yazıları göstermeyi amaçlayan uygun bir formatta okumayı sağlayan uygulamadır. Şu anda OS X, Windows, iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry, Kobo, ve Web tarayıcılarda kullanılabilmektedir.[2]

İşlevi[değiştir | kaynağı değiştir]

Uygulama, kullanıcılarına bir içeriği çevrimiçi olarak bulut ortamında kaydetme ve yazıları daha sonra okuma imkânı sağlamaktadır. Yazılar çevrimdışı olarak okunabilmekte fakat video içerikler için çevrimiçi olmak gerekmektedir. Kaydedilen bir içerik kullanıcının listesine eklenmekte, kullanıcı isterse bu içerikleri konularına göre etiketleyebilmekte ve arkadaşlarına gönderebilmektedir. Bu işlemler bulut sayesinde uygulamanın yüklü olduğu diğer platformlarda aynı anda güncellenebilmektedir. Programda Türkçe dil desteği de bulunmamaktadır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Pocket Applications". 6 Mayıs 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Kasım 2014. 
  2. ^ "Pocket Operating System Compatibility". 6 Mayıs 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Temmuz 2013.