Pirates of the Sea

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Pirates of the Sea
Genel bilgiler
Başladığı yerRiga, Letonya
Tarzlarpop
Etkin yıllar2008
ÜyelerRoberto Meloni
Aleksandra Kurusova
Jānis Vaišļa

Pirates of the Sea, 2008 Eurovision Şarkı Yarışması için kurulmuş Leton grup. Ülkelerini "Wolves of the Sea" adlı şarkılarıyla temsil etmişlerdir. Üç üyesi vardır: Letonya'da yaşayan İtalyan şarkıcı Roberto Meloni, dansçı Aleksandra Kurusova ve Jānis Vaišļa'dır. Meloni ayrıca 2007 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Letonya'yı temsil eden Bonaparti.lv adlı grubun bir parçasıydı.

"Wolves of the Sea" adlı şarkılarını dört İsveçli besteci yazmıştır: Jonas Liberg, Johan Sahlen, Claes Andreasson ve Torbjörn Wassenius. 2 Şubat'ta "Pirates", ulusal finallerin ilk yarı finalinde 12.010 tele-oyla birinci olmuştur.

1 Mart'ta Ventspils'de yapılan ulusal finali kazanmışlardır. 29.228 oy almışlardır ve onları Aisha ile Andris Ērglis takip etmiştir. 22 Mayıs'ta "Pirates of the Sea" 2008 Eurovision Şarkı Yarışması'nda ikinci yarı finalde yarışmıştır ve finale yükselme başarısı göstermiştir. Finalin sonunda 12. olmuşlardır. Ayrıca aldığı en yüksek puanlar İrlanda'dan 12 ve Birleşik Krallık'tan gelen 10 puandır.

30 Ekim 2008'de "Black Sails at Midnight" adında korsan temalı power metal bir albüm çıkarmışlardır.

Ödüller ve başarılar
Önce gelen:
"Questa Notte" ile
Bonaparti.lv
Eurovision Şarkı Yarışması'nda Letonya
2008
Sonra gelen:
"Probka" ile
Intars Busulis