Need for Speed III: Hot Pursuit

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Need for Speed III: Hot Pursuit
Seri Need for Speed
Platform(lar) Pioneer Productions
EA Canada
Çıkış tarih(ler)i PlayStation[1]
Şablon:Video oyunu yayım tarihi newMicrosoft Windows[2]
  • KA October 12, 1998
  • AVR 1998
Tür(ler)i Yarış
Biçim(ler) Tek Oyunculu
Çok Oyunculu

Need for Speed III: Hot Pursuit (Japonya'da Over Drivin' III: Hot Pursuit ismiyle satışa çıktı), 1998'de satışa sunulan yarış video oyunu. Need for Speed serisinin 3.ana oyundur. Oynanış genel olarak polis takibini içerir. Hot Pursuit egzotik spor araba yarışı odaklıdır. Yarışlar ana olarak Kuzey Amerika'daki mekanlarda geçer. Çeşitli ayarlar ve hava durumları vardır. Ayrıca polis yapay zekası öncekilere oranla geliştirildi, oyuncu ve rakibi durdurmak için farklı birkaç taktik kullanıldı. Oyun Mart 1998'de PlayStation için satışa sunuldu daha sonra Eylül 1998'de Microsoft Windows'a çıktı. PlayStation 2 için geliştirildi fakat iptal edildi. Oyun başlığının eki olan "Hot Pursuit", bir polis takibi terimidir. Oyunun 2002'de yayımlanan Need for Speed: Hot Pursuit 2 adında devam oyunu da vardır.

Notlar[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Need for Speed III: Hot Pursuit Release Information for PlayStation". GameFAQs. 4 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2013-03-12. 
  2. ^ "Need for Speed III: Hot Pursuit Release Information for PC". GameFAQs. 4 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2013-03-12. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]