Microsoft Developer Network

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara

Açılımı (M)icro(S)oft (D)eveloper (N)etwork yani Microsoft Yazılım Geliştirici ağı ya da Microsoft Geliştirici ağı tam adıyla Microsoft Software Developer Network (MSDN)[1]Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; isimsiz reflerin içeriği olmalı (Bkz: Kaynak gösterme)

Microsoft'un geliştiriciler[2] için hazırlanış oldu bilgi kaynaklarını belritir Microsoft'un geliştiriciler ve yazılım geliştiriciler için hazırlamış olduğu bir hizmettir.

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu servis 1992'de başladı ancak CD-ROM'u kullanılabilirdi. İkinci bölümde II Abonelik'te 1993'te, MAPI ODBC TAPI ve VFW SDKs dahildi.

MSDN2 ise Kasım 2004'te kaynaklı Visual Studio 2005 API[3] bilgileriyle site kodu güncellendi. Web standartları için Internet Explorer ve web taryıcıları için adres MSDN.Microsoft.com olarak belirlendi.

Geliştiriciler için hazırlanmış programlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; msdn isimli refler için metin temin edilmemiş (Bkz: Kaynak gösterme)
  2. ^ "Bilgi.NET'te Microsoft MSDN Nedir?". http://ornekblog.blog.ac/konular/microsoft-msdn-nedir/. Erişim tarihi: 3 Temmuz 2011. 
  3. ^ ["MSDN ve TechNetin farkları nelerdir?". [http://social.technet.microsoft.com/Forums/tr-TR/konudisitntr/thread/ce9fac3f-2ec2-4400-b3b1-26b033fabc8c. Erişim tarihi: 8 Temmuz 2011. 


Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]