Kullanıcı mesaj:Nuggln

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Hoş geldin[kaynağı değiştir]

Bu su soğuk değil. cesur ol!
  • İlk maddeni hemen yazabilirsin! Hata yapmaktan korkma ve cesur ol! Sana yardım etmeye hazır çok sayıda kullanıcımız var.
  • Vikipedi'de metin biçimlendirmesi (örn: kalın yazı, eğik yazı) için basit kurallar vardır. Bunları öğrenmek için programlama bilmek veya teknik deneyime sahip olmak gerekmez. Vikimetin sayfasından kuralları hemen öğrenebilirsin. Deneme yapmak istersen deneme tahtanızı kullanabilirsin. Sayfa nasıl yazılır? sayfasında daha ayrıntılı bilgi bulabilirsin. Temel deneyimi kazandıktan sonra Biçem El Kitabı sayfasından maddelerin nasıl yapılandırılması gerektiği konusunda çok sayıda bilgi alabilirsin.
  • Vikipedi'de yapacak çok iş var! Gördüğün içerik ve yazım hatalarını düzeltebilir, ilgilendiğin konuları ekleyebilir, olanları geliştirebilirsin. Topluluk Portali sayfamızda yapılmayı bekleyen işlerin bir listesini bulabilirsin.
  • Vikipedi'nin çoğu kişinin alışık olmadığı bir lisans politikası vardır. Bu politikaya göre bazı istisnalar dışında Vikipedi'ye kendi yazmadığın bir metni eklememen, her şeyi kendi ifadelerinle yazman gerekir. Aynı şekilde lisans durumunu bilmediğin resim ve ortam dosyalarını Vikipedi'ye yüklememen gerekir. Tüm bu metin ve dosyalar telif hakkı ihlali nedeniyle silinir. Resim veya ortam dosyasını kendin ürettiysen, özgür lisanslar arasından seçim yaparak yükleyebilirsin.
  • Tüm soruların için Yardım ve Sıkça Sorulan Sorular sayfaları seni bekliyor. Eğer burada yanıtlanmayan bir sorun varsa Danışma Masası sayfasına başvurabilirsin. Bunun dışında IRC'deki #wikipedia-tr kanalındaki kullanıcılar da sana yardımcı olacaktır.
  • Diğer ansiklopedi kullanıcılarına kendinle ilgili bilgiler vermek istersen kullanıcı sayfana Babil kutuları koyabilirsin. * Diğer kullanıcıların sayfalarına gidip "Mesaj" sekmesine ve sonrasında "+" düğmesine tıklayarak onlara mesaj gönderebilirsin. Yazdıklarının sonuna ~~~~ koyarak imza atman gerekir. Ayrıca lütfen diğer kullanıcılarla iletişimde nezaketi elden bırakmaman ve olumsuz kişisel yorumlarda bulunmaktan kaçınıp içeriğe odaklanman gerektiğini unutma!
  • Kolay gelsin!

Theodosius Limanı[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben AliIsingor. Oluşturduğun Theodosius Limanı maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "M3: İçeriksiz madde" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --AliIsingor (mesaj) 10.11, 14 Temmuz 2020 (UTC)

Taşıma[kaynağı değiştir]

Bir sürü maddede taşıma yapıp isimlendirmeleri bozmuşsunuz. Lütfen böyle değişiklikleri tekrarlamayın. Boş yere iş yükü oluşturuyorsunuz.--Sayginerv-posta 14.42, 19 Ekim 2020 (UTC)

Zaman kıymetli, Türkçeye hizmet edecekseniz istişare edin[kaynağı değiştir]

Merhaba, Türkçe yer adlarının bazılarına hiçbir tartışma cümlesi kurmadan, literatürü sorgulamadan değişiklik yapmışsınız. Türkçeye hizmet etmek kıymetlidir, bizim amacımız da bu. Eğer Türkçe şekli kullandırmak, Türkçeye hizmet etmek istiyorsanız tartışın ve zaman zaman çok şekilli olabilen yer adları sahası için önce istişare edin. Balkanlardaki Türk yer adlarında hatalı okuma bazen çok şekilliliğe sebep olmuş. Bu konuda istişare için naçizane bana da yazabilirsiniz. Doğrudan değişiklik Vikipedi'de zaman kaybı yaratıyor. Enerjiyi boşa harcatıyor. Vikipedi kültürü de buna uymaz. İyi çalışmalar. --Bödöŋtıl (mesaj) 14.23, 28 Mart 2021 (UTC)