Kullanıcı mesaj:Chescargot

    Vikipedi, özgür ansiklopedi

    Yenilebilir kara salyangozu hakkında her şey

    Hoş geldin[kaynağı değiştir]

    Bu su soğuk değil. cesur ol!
    • İlk maddeni hemen yazabilirsin! Hata yapmaktan korkma ve cesur ol! Sana yardım etmeye hazır çok sayıda kullanıcımız var.
    • Vikipedi'de metin biçimlendirmesi (örn: kalın yazı, eğik yazı) için basit kurallar vardır. Bunları öğrenmek için programlama bilmek veya teknik deneyime sahip olmak gerekmez. Vikimetin sayfasından kuralları hemen öğrenebilirsin. Deneme yapmak istersen deneme tahtanızı kullanabilirsin. Sayfa nasıl yazılır? sayfasında daha ayrıntılı bilgi bulabilirsin. Temel deneyimi kazandıktan sonra Biçem El Kitabı sayfasından maddelerin nasıl yapılandırılması gerektiği konusunda çok sayıda bilgi alabilirsin.
    • Vikipedi'de yapacak çok iş var! Gördüğün içerik ve yazım hatalarını düzeltebilir, ilgilendiğin konuları ekleyebilir, olanları geliştirebilirsin. Topluluk Portali sayfamızda yapılmayı bekleyen işlerin bir listesini bulabilirsin.
    • Vikipedi'nin çoğu kişinin alışık olmadığı bir lisans politikası vardır. Bu politikaya göre bazı istisnalar dışında Vikipedi'ye kendi yazmadığın bir metni eklememen, her şeyi kendi ifadelerinle yazman gerekir. Aynı şekilde lisans durumunu bilmediğin resim ve ortam dosyalarını Vikipedi'ye yüklememen gerekir. Tüm bu metin ve dosyalar telif hakkı ihlali nedeniyle silinir. Resim veya ortam dosyasını kendin ürettiysen, özgür lisanslar arasından seçim yaparak yükleyebilirsin.
    • Tüm soruların için Yardım ve Sıkça Sorulan Sorular sayfaları seni bekliyor. Eğer burada yanıtlanmayan bir sorun varsa Danışma Masası sayfasına başvurabilirsin. Bunun dışında IRC'deki #wikipedia-tr kanalındaki kullanıcılar da sana yardımcı olacaktır.
    • Diğer ansiklopedi kullanıcılarına kendinle ilgili bilgiler vermek istersen kullanıcı sayfana Babil kutuları koyabilirsin. * Diğer kullanıcıların sayfalarına gidip "Mesaj" sekmesine ve sonrasında "+" düğmesine tıklayarak onlara mesaj gönderebilirsin. Yazdıklarının sonuna ~~~~ koyarak imza atman gerekir. Ayrıca lütfen diğer kullanıcılarla iletişimde nezaketi elden bırakmaman ve olumsuz kişisel yorumlarda bulunmaktan kaçınıp içeriğe odaklanman gerektiğini unutma!
    • Kolay gelsin!


    --justinianus 15.46, 21 Mayıs 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

    Yenilebilir kara salyangozu[kaynağı değiştir]

    • Merhaba. Sayfaya koyduğum şablon, maddenin ansiklopedik bir üsluba sahip olmadığı kanaatiyle koyduğum bir şablondur. Türkçe bilginizden kaynaklı bir durum olabilir, anlayışla karşılıyorum. Diğer kullanıcılarımız yardımcı olacaklardır. İçerikle alakalı ise herhangi bir sorun bulunmamakta. Saygılarımla. --justinianus 15.49, 21 Mayıs 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
    Merhaba. Anlayışınız için teşekkür ederim. Rahatladım vallah. Ayrıca ben de Türk akademik meslektaş arkadaşlarım Viki'ye çekmeye çalışayim, hem Türkçemi düzeltsinler, hem içeriğe katkı olsunlar.--Chescargot (mesaj) 16.06, 21 Mayıs 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

    Vikiproje Evrimsel Biyoloji Davetiyesi[kaynağı değiştir]

    Darwin Tree 1837.png

    VikiProje Evrimsel biyoloji davetiyesi

    Merhaba Chescargot, evrimsel biyoloji ile ilgili maddeleri düzenleyip geliştiren Evrimsel biyoloji Vikiprojesi'ne katılmanızı bekliyoruz. Amaçlarımız ve yapacaklarımız için proje sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Brcan (mesaj) 15.57, 7 Haziran 2020 (UTC)
    Yanıtla[yanıtla]