Kullanıcı mesaj:Bilal 94

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Merhaba, Vikipedi'ye hoş geldiniz[kaynağı değiştir]

Dünyanın bütün dillerinde bilgi yaymayı amaçlayan özgür ansiklopedi, sizin katkılarınızla gelişiyor.
Katkıda bulunurken temel ilkeleri göz ardı etmezseniz seviniriz.
Telif hakları, tarafsızlık ve katılım davranışları bu ansiklopedinin en önemli başlıklarıdır.
Biçim konusunda bu rehberden yararlanabilir, her türlü konuda vikipedistlerden yardım isteyebilirsiniz.
Lütfen değişiklik yapmaktan çekinmeyin.
Mavi bağlantıları tıklayarak Vikipedi'yi tanımayı ve katkıda bulunmayı sürdürmeniz dileğiyle.
Kolay gelsin.
kibele 10:26, 11 Haziran 2015 (UTC)

Stop hand nuvola.svg
Bilgilenmeyle doğrudan ilgisi olmayan, ansiklopedik değer taşımayan içerikler reklam olarak algılanabilir. Kendinize veya gruplarınıza ait blog ve/veya forum sitelerine yönlendirici bağlantılar eklemeyin, Vikipedi; şirket, kurum ve kuruluşlarınızı ya da web sitenizi tanıtma yeri değil, bir ansiklopedidir.
Vikipedi’de reklam yapmak yasaktır. Ticari olsun ya da olmasın, bu tip maddeler/içerik eklemeye devam etmenize izin verilemez ve bu davranışınız vandalizm olarak algılanabilir. Lütfen bu tür içerik eklemeyiniz. - kibele 10:26, 11 Haziran 2015 (UTC)


Televizyon maddeleri[kaynağı değiştir]

Merhaba, gördüğüm kadarıyla Vikipedi'de yenisiniz. Hoş geldiniz. Televizyon maddelerinde yaptığınız değişikliklerde birçok yanlış bulunduğunu söylemek isterim. Öncelikle Dizi etiketini Televizyon Dizisi olarak değiştiriyorsunuz. Ancak zaten asıl etiket tv dizi maddesine yönlendirdiği için bu yaptığınız gereksiz kalıyor. Dizilerin görüntü kalitesini belirtmeniz de bir sorun ok ancak HD kanal isimlerini eklememelisiniz. HD kanallar normal kanalla eş zamanlı yayın yapıyor ve görüntü kalitesinden dolayı farklı bir kanalmış gibi bunu maddeye eklememeliyiz. Ayrıca dizi konularındaki "drama" yazısını "dram" olarak değiştirmenizde yanlış. Dram, tiyatro gibi sahne sanatları için yazılan oyunların genel adı olarak kullanılırken drama dizi, sinema filmi gibi yapımlar için kullanılır. Yaptığınız bazı değişiklikleri geri almama rağmen ısrarla değiştirdiğinizi gördüğüm için mesaj yazmayı tercih ettim. Beni yanlış anlamanızıda istemem. Yeni olduğunuzuda görerek yardımcı olmak istedim. İyi vikiler :) --Görkem7 mesaj 15:15, 29 Haziran 2015 (UTC)

.[kaynağı değiştir]

Merhaba, orada yaptığınız değişikliği geri aldığım ve şablon kopyala yapıştır olduğu için televizyon dizisi olarak kaldı. Benim yaptığım bir değişiklik yoktu. Siz söylediğinizde fark ettim ve düzelttim. Ayrıca son mesajınızdaki üslubunuzda hiç hoş değil. En başta gördüğüm hataları belirtip yardımcı olmak istemiştim. Fakat fark ettim ki bazı yerlerde halen kendi düşündüğünüz şekilde değişiklikler yapıyorsunuz. Siz kendi bildiğiniz gibi devam edin lütfen. Ancak ben gördüğüm hataları yokmuş gibi davranamayacağımı belirtmeliyim. Kolay gelsin. --Görkem7 mesaj 17:11, 3 Temmuz 2015 (UTC)

Dizi sayfalarındaki değişiklik[kaynağı değiştir]

Dizi sayfalarındaki format kısmına Dizi Televizyon dizisi Televizyon dizisi nasıl yazmamız uygun oluyor bilgi verirmisin Görkem7 kullanıcı bana Dizi bu şekilde yazılabiliceğini söylemişti sen yardımcı olurmusun ? Bilal 94 (mesaj) 10:04, 5 Temmuz 2015 (UTC)

Sayın Bilal 94, 3 kullanımda doğru, zaten hepsi aynı sayfaya yönlenmekte. Ama standart oluşturmak isterseniz bence Televizyon dizisi kullanımı daha doğru gibi gelmekte. Saygı ve selamlarımla, iyi vikiler, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 02:53, 6 Temmuz 2015 (UTC)

Kolay gelsin[kaynağı değiştir]

İyi günler, Değişikliklerinizi geri almamdaki neden düzensiz olarak yazmanız ve bilgi kutusunda ki yerleri değiştirmeye çalışmanızdı şu an yaptığınız değişikliği onayladım çünkü öncekinden daha düzenli yazmışsınız, Kolay gelsin. OmerFarukDemir ileti 8 Temmuz 2015, 02:28. (UTC)

TV sayfalarındaki değişiklikler[kaynağı değiştir]

Kullanıcı: İnsanperver 'in tv sayfarındaki HD yayınların altına HD yayınlanan programlar başlığı altında yayın yapan dizi, film, talk show gbi programları kaldırması ve şu gerekçeyi sunması: ( "HD Yayınlanan Programlar" başlığı tam zamanlı HD yayın yapan kanallar için kullanılmamaktadır.) demesi nekadar doğru. Bilgi verirsen sevinirim. Bilal 94 (mesaj) 02:02, 14 Temmuz 2015 (UTC)

Merhanalar Bilal 94, eğer ki HD kanal SD kanaldan farklı bir içerikle ve yayın kuşağı ile yayın yapmıyorsa bence doğru. Eğer paralel yayın yapıyorlarsa sadece programın yanına HD olarakta yayınlandığına dair bir not düşülebilir. Selamlar ve iyi vikiler, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 02:06, 14 Temmuz 2015 (UTC)

Yani tam anlıyamadım bir tane örnek gösterirmisin tv8 sayfasındaki değişikleri kontrol edebilirsin yapmış olduğum değişikliklerin üzerinde gòsterirsen sevinirim. Bu imzasız yazı Bilal 94 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Öncelikle mesaj yazarken ya benim sayfama yazınız ya da kullanıcı adımı sayfanıza yazınız ki ben bilgileneyim! Örnek olarak şuradaki gibi düzenlenebilir. Selamlar ve iyi vikiler, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 02:36, 14 Temmuz 2015 (UTC)