Kullanıcı mesaj:Babanindusmanlarini

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Merhaba Babanindusmanlarini, herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz!

  • Sayfaların tepesindeki Değiştir / Kaynağı değiştir sekmesine tıklayarak sayfaları düzenleyebilirsiniz. Vikipedi'deki her türlü işlem geri alınabilir. Hata yapmaktan korkmayın ve cesur olun!
  • Sayfa nasıl yazılır?, Biçem el kitabı ve Vikimetin sayfalarından biçimlendirme ve biçem kurallarını öğrenebilir, deneme tahtasında denemeler yapabilirsiniz.
  • Yardım ve SSS sayfalarını okuduktan sonra Vikipedi ile ilgili sorularınız varsa danışma masasına veya son değişikliklerde gördüğünüz herhangi bir Vikipediste mesaj yolu ile danışabilirsiniz. Tüm Vikipedistleri ilgilendiren konularda ise toplu mesaj atmak yerine köy çeşmesinde ilgili kısma mesaj bırakabilirsiniz.
  • Tartışma ve kullanıcı mesaj sayfalarında yazıklarının sonuna "~~~~" yazarak imza ve tarih atmayı unutmayın.
  • Kendinizi tanıtmak için kullanıcı sayfanızda Babil şablonlarını kullanabilirsiniz.
  • Telif politikalarımız uyarınca Vikipedi'ye telif hakkı saklı başka bir kaynakta var olan metinleri ekleyemiyoruz. Lütfen başka site, kitap veya dergilerden Vikipedi'ye bilgi kopyalamayınız. Bunların içerdiği bilgileri ancak kendi cümlelerimizle buraya yazabilir ve onları kaynak gösterebiliriz.
  • Aynı kişiye ait birden fazla hesabın ya da farklı kişilere ait olsa bile birden fazla hesabın tartışmalarda avantaj sağlamak amacıyla birlikte hareket etmesinin kuklacılık olarak değerlendirileceğini ve bunun yasak olduğunu unutmayın. Maddelerde değişiklik yaparken, lütfen tarafsız bir bakış açısıyla ve ansiklopedik bir dilde yazmaya özen gösterin.
Haydi başlayın! Kolay gelsin!
Copyright caution-2.svg
Öncelikle özgür ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz. Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemeniz çok güzel, ancak Vikipedi'ye özgür lisanslı (Kamu malı, GÖBL, Creative Commons vs.) olmayan hiçbir kaynaktan içerik aktaramayız; yani (telif hakkı saklı) başka web sitelerinden veya kitaplardan buraya doğrudan içerik taşımanız mümkün değildir. Telif hakları hakkında daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. İçerik aktarabileceğiniz bazı GÖBL kaynaklar için GÖBL kaynaklar sayfasına, bazı kamu malı kaynaklar içinse kamu malı kaynaklar sayfasına göz atabilirsiniz. Kısa bilgi almak için buraya tıklayınız. Tekrar hoşgeldiniz, iyi değişiklikler! --chansey mesaj? 15.43, 16 Kasım 2020 (UTC)Anesteziyoloji ve Reanimasyon maddesi hk.[kaynağı değiştir]

İyi günler Sakhalinio birkaç gün önce Tıp maddesinden yola çıkarak açtığım madde tarafınızca kayda değerlik açısından etiket eklenmiş. Mevcut maddeyi açmadaki amacım tıbbi bilimlerin hepsinin hakkında bilgi sahibi olunması açısından eksikleri tamamlamaktır. Ancak dikkatsizliğim sonucu uzun zamandır zaten Anesteziyoloji maddesinin mevcut olduğunu bilmeden madde eklemiş bulundum. Bu açıdan hatamı kabul ediyorum. Maddenin silinmesiyle alakalı bir tartışma gündeme geldiğinde eğer denk gelirsem silinmesi talebine bir itirazım olmayacaktır.

Tek ricam, maddenin içindeki bilgilerin Anesteziyoloji maddesine entegre edilmesidir. Viki konusunda nispeten yeni olduğum için bu tartışmalar yapıldığında gözden kaçırma ihtimalim yüksektir. Bu açıdan birkaç önerinizi de dinlemek isterim.--Babanindusmanlarini (mesaj) 00.26, 20 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba sayın Babanindusmanlarini, öncelikle mesajınız için çok teşekkürler. Bende sizin söylediğiniz gibi çift bir madde olacağını düşüünüp, maddeyi silmek yerine KD etiketi koydum. Konunun uzmanı siz olduğunuz için sizin Anesteziyoloji maddesinin uygun yerine bilgileri eklemeniz daha verimli olacaktır. Yaşayacağınız herhangi bir sıkıntıda bana yada diğer arkadaşlardan yardım isteyebilirsiniz. Taşıma sonrasında da {{geçmiş birleştir|Anesteziyoloji}} etiketini Anesteziyoloji ve Reanimasyon maddesine koyarsanız, hizmetli arkadaşlar bilgilerin kaybolmaması açısından gerekli işlemi yapacaktır. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 09.07, 20 Kasım 2020 (UTC)
Önerileriniz için teşekkürler, elimden geldiğince yapmaya çalıştım. Maddenin geliştirilmesi için zamanla eklemelere devam edeceğim.--Babanindusmanlarini (mesaj) 13.07, 20 Kasım 2020 (UTC)

Kasım 2020[kaynağı değiştir]

Lütfen Vikipedi sayfaları üzerinde deneme değişiklikleri yapmaya son verin. Bu, vandalizm olarak görülür ve değişiklik yapmanızın engellenmesine yol açabilir. Yeni denemeler yapmak isterseniz, lütfen deneme tahtanızı kullanın. --CanQui es-tu? 11.42, 20 Kasım 2020 (UTC)

Sayın Can yapılan değişikilik deneme amaçlı değil bir bilgi yanlışının düzeltilmesidir. Kaynakça da eklenmiştir. Mevcut kaynakçada silinen bilgiye dair destekleyici bir emare yoktur ve hataya yönlendiricidir. Bu açıdan ezbere hareket etmemenizi rica ediyorum.--Babanindusmanlarini (mesaj) 11.48, 20 Kasım 2020 (UTC)
Giriş paragraflarında normalde tek kaynak yeterli oluyor fakat ben bir kaynak daha ekledim. Ayrıca daha evvel de sizi uyardım. Hakaretnamiz sözlerden vazgeçin lütfen. Kişisel söylemler burada hoş karşılanmıyor. Chansey tekrardan size bırakıyorum. Kullanıcıyı bu konuyla ilgili siz bir takım yazışmalar yapmıştınız, anlamamış. İyi vikiler.--CanQui es-tu? 11.54, 20 Kasım 2020 (UTC)
Sayın Can yanlış bulduğum bir hareketinizi belirtmek hakaret değildir. Yazarın kitaplarını incelemiş biri olarak yapılan düzeltmeyi haklı buluyorum kaynak göstererek, barizdir ki dizinin uyarlandığı tek eser Madalyon'un İçi değildir. Beni Chanseye emanet ederken lütfen siz de gösterdiğim kaynakları inceleyin. İyi günler.--Babanindusmanlarini (mesaj) 12.02, 20 Kasım 2020 (UTC)
"Ezbere Hareket etmek" bu kişisel bir söylemdir. Gerekli kaynak eklendi dediğim gibi. Size de iyi günler.--CanQui es-tu? 12.06, 20 Kasım 2020 (UTC)
Söylemim hatanızın sebebine dair bir tahmindir. Hatalı olduğunuzu söylemenin ve hatanızın sebebini tahmindeki amacım maddedir, siz değil. Sizin eylemlerinizi de ben kişisel buluyorum ancak bu benim maddeyi değerlendirmeme engel değildir. Bulduğunuz kaynaktaki bilgi de eksik ve yanlışa yönlendiricidir. Uyarlanan tek eser o değildir. Lütfen kaynaklarımı ve mümkünse kitapların içeriğini inceleyin, ben mevcut hatayı öyle keşfettim zira.--Babanindusmanlarini (mesaj) 12.19, 20 Kasım 2020 (UTC)
Ben herhangi bir kişisel söylemde bulunmadım baştan beri. Kaynağı da eklediğimi söyleyerek konuyu kapattım fakat gördüğünüz üzere kendileri devam ediyor aynı söylemlere. Ben uyarımı yaptım son defa ve size bırakıyorum Chansey Vaktimi bu tarz tartışmalarla doldurmak istemiyorum. İyi vikiler.--CanQui es-tu? 12.33, 20 Kasım 2020 (UTC)
Eylemlerindeki yanlışlığın belirtilmesinin sonucunda nerede yanlış yaptığını incelemek yerine kişisel alması kanımca diyaloga kapalı ve direttirici bir yaklaşımdır. Ben kendisinin değerlendirmelerini inceledim ve hala hatalı olduğunu düşünüyorum, bu durum da maddeye zarar veriyor kanımca. Kendisinin devriyelik yapmayı tercih ettiği alana bir daha değişiklik önermeyeceğim, ancak maddelerden bilgi edinimini kötü etkilediğini de belirtmeden edemeyeceğim.--Babanindusmanlarini (mesaj) 12.55, 20 Kasım 2020 (UTC)