Koç Özel Lisesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Koç Özel Lisesi
KocschoolLogo.png
Kuruluş 1988
Ülke Türkiye
Şehir Tuzla, İstanbul
Türü Kolej
Müdür Murat Günel ve Selen Aydınoğlu
Eğitim dili İngilizce ve Türkçe
Yabancı dil(ler) Almanca- Fransızca- İspanyolca
Öğrenci sayısı 1000
Resmî sitesi [1]

Koç Özel Lisesi (The Koç School), Tuzla'da bulunan, 1988 yılında Vehbi Koç Vakfı'na bağlı kurulan bir özel okuldur. 1998 yılında K-12 eğitimi verebilmek için ilköğretim okulu da açılmıştır. Avrupa Uluslararası Okullar Konseyi (ECIS) ile Amerika Ulusal Üniversite Danışmanlığı Komisyonu'nun (NACAC) üyesi olan okul, 1994'ten beri yurtdışında ve bazı Türk vakıf okullarında geçerli olan Uluslararası Bakalorya programını sunmaktadır.

Okulun hedefi, gerek Türk gerekse uluslararası eğitim sistemlerini en iyi şekilde öğrencilere sunmaktır. Bu kapsamda İngilizce eğitimi ana sınıfında başlatılır ve yoğunluğu giderek arttırılır. Lisede çift dilli eğitim yapan Koç öğrencileri yurtiçi ve yurtdışı üniversitelere hazırlanır. Okulun sunduğu MUNDP, Ramfest, Springfest ve Talent Show faaliyetleri her eğitim-öğretim yılında tekrarlanır.

Özel Okullar Birliği'ne üye olan Koç Özel Lisesi, öğrencilerini Milli Eğitim Bakanlığı'nın tertiplediği Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ve ilköğretim okulunun düzenlediği sınavlarla alır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Koç Özel Lisesi'nin resmi sayfası