Kahramanlar Hastanesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kahramanlar Hastanesi
Mighty Med
Tür Sitkom
Bilimkurgu
Senarist Jim Bernstein
Andy Schwartz
Yönetmen Jonathan A. Rosenbaum
Başrol Jake Short
Bradley Steven Perry
Paris Berel
Devan Leos
Açılış müziği "You Never Know",
Söyleyen Adam Hicks
Sezon sayısı 2
Bölüm sayısı 26
Yapım
Görüntü yönetmeni John Simmons
Bill Berner
Gary W.Scott
Gösterim süresi 22 dakika
Yayın bilgileri
Kanal Disney XD (2013-2015)
Yayın tarihi 7 Ekim 2013 - 9 Eylül 2015
Durumu Sona erdi

Kahramanlar Hastanesi (özgün adıyla Mighty Med), Amerikalı Jim Bernstein ve Andy Schwartz tarafından üretilen Disney XD orijinal dizisidir. Başrollerinde Jake Short ve Bradley Steven Perry bulunan dizinin ilk bölümü 7 Ekim 2013'te yayına girmiştir. Türkiye'de ise 15 Mart 2014 tarihinden itibaren Disney XD kanalında yayına başlamıştır. Ayrıca 18 Ekim 2014'te Disney Channel kanalında yayınlanmaya başlamıştır.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Çizgi roman ve video oyunlarına kafayı takmış iki ergen çocuk, Oliver ve Kaz, şans eseri en sevdikleri süper kahramanlarına hizmet veren gizli bir hastane keşfederler. Çizgi romanlarla ilgili olarak sahip oldukları süper bilgi hazineleri onlara Might Med Hastanesinde harika bir iş fırsatı doğurur. Çalışanlar içinde tek "normal" iki kişi olan Oliver ve Kaz, Might Med'i dünyayı kurtarmaya yardım eden süper kahramanları koruyan ve iyileştiren bir yer olduğu sırrını saklamalıdır.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Oliver (Jake Short): Kaz, "gaz pedalı" olurken, Oliver "fren"dir. Biraz batıldır ve dikkatlidir ama gerekirse risk alır.
  • Kaz (Bradley Steven Perry): "Havalı palyaço" olarak oylanabilir. Dikkatsiz ve fevri olabilir ama günün sonunda onun için önce arkadaşları gelir.
  • Skylar Fırtınası (Paris Berelc): Dünyadaki en kötü adamlardan bazıları ile karşılaştı. Onu "başka bir güzel yüz" olarak görecekler dikkatli olsun.
  • Alan (Devan Leos): "Normal"ler Might Med'i keşfetiği için rahatsız, hayatını Kaz ve Oliver'ı mutsuz kılmaya ve kovulmalarını sağlamaya adadı.