En Son Babalar Duyar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
En Son Babalar Duyar
En Son Babalar Duyar Logo.jpg
Format Televizyon dizisi
Tür Sitkom, komedi, aile, duygusal, dram
Senarist Necmi Yapıcı, Murat Aras, Metin Açıkgöz, Birol Güven, Kenan Kuzan
Yönetmen Sibel Kocataş, Funda Karagöz,
Başrol Ayşegül Atik
Ali Erkazan
Levent Ülgen
Hatice Aslan
Ülke Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 5
Bölüm sayısı 159
Yapım
Yapımcı Birol Güven
Yayın bilgileri
Kanal TRT 1 (2002-2003)
Star TV (2003-2006)
Yayın tarihi 12 Ekim 2002 - Haziran 2007

En Son Babalar Duyar, 2002'de yayına başlayan durum komedisi türünde bir televizyon dizisi. Yapımcılığını Mint Prodüksiyon'un üstlendiği dizinin yönetmenliğini Sibel Kocataş yaptı, senaryosunu Murat Aras yazdı. Dizide Ayşegül Atik, Ali Erkazan, Levent Ülgen, Hatice Aslan, Ali Sunal, Burçak Işımer, Cansın Özyosun gibi oyuncular rol aldı.

Biri evli, üç kızı ve bir oğlu olan anne ile babanın neşeli ve telaşlı yaşamı, komşuları ve akrabalarıyla olan ilişkileri anlatılıyor.

Oyuncular ve Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Rol Karakter
Ayşegül Atik Şükran Ailenin annesi, Mehmet'in eşi, İpek, Mustafa, Defne ve Hülya'nın annesi. Bir ev hanımıdır. Aynı zamanda bayan terzisidir. Sürekli İpek'e koca bulma peşinde koşmuştur. 3. Sezonda Mehmet Usta ile beraber Ayvalık'a yerleşmiştir.
Ali Erkazan Mehmet Başak Ailenin babası, Şükran'ın eşi, İpek, Mustafa, Defne ve Hülya'nın babası. Mesleği tornacılıktır. Tansiyon hastasıdır. Evde olan biten çocuklarının yaşadığı olayları en son o duymaktadır. 3. Sezonda Ayvalık'a yerleşmiştir.
Arzu Balkan İpek Şükran ve Mehmet'in ikinci kızı. Annesinin ona koca bulmasını hiç sevmemektedir. Evlerine onu istemeye gelen kişilerin evden gitmeleri için elinden geleni yapar.
Ali Sunal Mustafa Ailenin tek oğlu, babasının yanında tornacılık yapmıştır. Pelin'i sevmektedir. 3. Sezonda Kanada'ya gitmiştir. Final bölümünde kesin dönüş yapmıştır.
Burçak Işımer Defne Şükran ve Mehmet'in en küçük kızı. Çok akıllıdır.
Hatice Aslan Hülya Şükran Mehmet'in kızı ve Kadir'in karısıdır. Kadir'in yalanlarından bıkmıştır.
Erdem Baş Hasan Hasan genç birisidir. Defne'yi sevmektedir. Mehmet Usta'nın yanında tornacılık, 3. sezonda Kadir'in yanında köfteci yamaklığı yapmıştır.
Levent Ülgen Kadir Dizinin ana karakteridir. Kadir, Hülya'nın kocasıdır. Belirli bir işi yoktur. Çoğu zaman karısını kandırır. Karısına Hulya diye hitap eder. Önce emlakçılık, köftecilik, Zühtü Bey'in yanında müdürlük, yazları otel işletmeciliği yapmıştır ve türkü bar da işletmiştir; ancak bu işlerin hepsini batırarak bir rekora imza atmıştır. Mafya ve tefeciye sürekli borçludur. Son bölümde borçlarını kapatarak babasını hacca gönderir, Mustafa'ya lokanta açar ve karısının gönlünü alır.
Ortans Kıvanç "Pırlanta" Sevinç Şükran'ın arkadaşı. Şükran ile İpek'e koca bulmaya çalışmıştır.
Metin Coşkun Sinan Mehmet'in sanayi sitesinden arkadaşı, işyerinde bilgisayarlı tezgâhlarla çalıştığı için adı bilgisayarlı Sinan'a çıkmıştır.
Gülseren Gürtunca Müjgan Sinan'ın eşi, Pelin'in annesi, Şükran ve Sevinç'in de arkadaşları. Görgüsüz kişiliği ile başta Şükran olmak üzere herkesi deli eder.
Cansın Özyosun Pelin Sinan ve Müjgan'ın tek kızı. O, diğerlerinin aksine neredeyse hiçbir şeye karışmaz. İçine kapanık mazbut biridir. Dertlerini sadece İpek ve Defne ile paylaşır. Mustafa'nın tek aşkıdır.
Jale Azaklı Ceren Kadir ve Hülya'nın kızıdır.
Mehmet Ali Erbil Semih Kadir'in 2. sezonda ortaya çıkan erkek kardeşi. Kadir'den daha üçkâğıtçı ve numaracı bir mizaca sahiptir. Babalarına karşı hep kendini haklı, Kadir'i yalancı çıkarmayı bilir.
Zerrin Epikmen Bahriye Kudret in eşi Kadir in annesi ve Ceren'in babaannesidir. Devamlı ağlamaklı birisidir. 3. Sezonda Kudret'le beraber Kadir'in evine yerleşmiştir.
Selahattin Taşdöğen Kudret Bahriye nin eşi, Kadir'in babası, Ceren'in dedesidir. 3. Sezonda Kadir'den emekli ikramiyesini almak üzere gelmiştir. Mehmet Usta'ya göre çok daha aksi otoriter ve sinirli birisidir. Kendini devamlı Kadir'in üçkaatlarına karşı korumaya çalışır. Final bölümünde Kadir gönlünü almıştır ve kendisini hacca göndermiştir.
Cem Emüler Tankut 2. sezonda İpek'in eşi. Kendini ressam olarak görse de aslında sadece egolarını tatmin etmek için bu işle uğraşır. Bu yönü evlendikten sonra İpek'i çıldırtır. Enteldir.
Max Bendo Rafi Maranga
Altan Günbay Zühtü Bey 3. sezonda Kudret Bey ve ailesinin ev sahibi. Boğazda şık bir yalıda eşi Afife ile beraber oturur; ancak farkında olmadan Kadir'e evini kiralar.
Müveddet Günbay Afife Hanım Tam anlamıyla eski İstanbul hanımefendisi. Aynı zamanda Zühtü Bey'in de eşi. Ud ve piyano çalmaya meraklıdır. Sürekli Paşa Dedesinin tablosuyla konuşur.
Emrah Elçiboğa Barmen Çaça / Çağatay
Barış Aksavaş Barmen Muzo / Muzaffer
Aktan Doğrar Terzi Hüseyin Pırlanta Sevinç'in eşi. Mehmet ve Sinan'ın arkadaşı. Sanayide terzilik yapar.