Emrah Elçiboğa

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Emrah Elçiboğa
Doğum Emrah Elçiboğa
24 Nisan 1974 (1974-04-24) (47 yaşında)
Milliyet  Türkiye
Meslek Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, tiyatro eğitmeni, yönetmen
Etkin yıllar 1998-günümüz

Emrah Elçiboğa (d. 24 Nisan 1974, İstanbul), tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, tiyatro eğitmeni, yönetmen.

Çeşitli amatör tiyatrolarda oyunculuk yapmaya başladıktan sonra girdiği Akademi İstanbul Tiyatro Bölümü Ahmet Levendoğlu atölyesinden 1998 yılında mezun oldu. O zamandan bugüne dek birçok projede oyuncu ve yönetmen olarak yer aldı.

Önce Marmara Üniversitesi ardından İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinde 5 yıl boyunca eğitmen ve yönetmen görevlerini ve Tiyatro Stüdyosu’nda yönetmen yardımcılığı görevini üstlendi. En son Burak Sergen’in oynadığı “Çingene Boksör” oyunuyla profesyonel tiyatro yönetmenliğine de adımını atmıştır.

Çeşitli internet sitelerinde köşe yazarlığı ve dizi film senaristliği de son yıllarda -oyunculuğunun yanı sıra- ek olarak yaptığı işler arasında yer almaktadır.

Aynı zamanda dizi, film, reklam dublajı yapmaya devam etmektedir.

Birçok öğrenci filmine, sosyal yardım projelerine ve organizasyonlara destek vermenin yanı sıra aktif olarak da görev almıştır. Birçok oyuncunun oyuncu koçluğunu da yapmıştır ve hâlen yapmaktadır.

Bugüne dek çeşitli TV ve radyo programları yapan oyuncu, Londra’da yayın yapan Dem Radyo için 25 programlık “Bu filmi neden sevdim” adlı bir sinema programı yapmıştır.

Filmografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Rol aldığı filmler[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]