Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (dizi)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
Eskiya-dunyaya-hukumdar-olmaz-1438162625.jpg
Format Televizyon dizisi
Tür Aksiyon
Derin Devlet
Mafya
Politik
Senarist Raci Şaşmaz
Bahadır Özdener
Yönetmen Onur Tan
Başrol Oktay Kaynarca
Deniz Çakır
Sanem Çelik
Ozan Akbaba
Tarık Ünlüoğlu
Kenan Çoban
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 3
Bölüm sayısı 91 (bölümleri listesi)
Yapım
Yapımcı Raci Şaşmaz
Mekân İstanbul
Görüntü yönetmeni Veysel Kılınç
Gösterim süresi 120-130 dakika
Yayın bilgileri
Kanal atv (HD)
Ses formatı Stereo
Yayın tarihi 8 Eylül 2015
Durumu Devam ediyor

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, senaryosunu Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener'in yazdığı, baş rollerini Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Sanem Çelik, Yunus Emre Yıldırımer, Ozan Akbaba, Tarık Ünlüoğlu ve Can Gürzap'ın paylaştıkları derin devlet ve mafya konulu aksiyon dizisidir.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Hızır Çakırbeyli, genç yaşından itibaren yeraltı dünyasının içindedir. Yeraltı dünyasının içinde büyüyen Hızır yaşadığı dünyanın ne demek olduğunu iyi bilir. Alemde adı Hızır Reis diye geçmektedir. Genç yaşta kaybettiği abisinin yerine bir mafya masasına oturmuştur ama bilmediği bir şey vardır. Abisini öldüren adam masanın lideri Ünal Kaplan'dır. Masa kaçak yoldan silah üretip sattığı için devlet Ünal Kaplan ile anlaşma yapmak ister fakat bir sonuç alamaz. Devlet bu sefer Hızır Çakırbeyli ile bir anlaşma yapmak ister. Ünal Kaplan'ın yerine onu oturtmak ister.

Dizinin ikinci sezonu ise masanın yeni lideri Hızır Çakırbeyli ile derin devlet arasındaki çekişmeyi konu almaktadır.

Oyuncu kadrosu ve karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Hızır Çakırbeyli veya Hızır Reis (Oktay Kaynarca) (bölümler, 1-): Dizinin ana karakteri. 45 yaşında ve 4 çocuk babası. Annesi ona Hızır diye hitap ediyor, alemde Hızır Reis olarak anılıyor ve sevenleri ona Çakır diyor. Çakır'ın hayatını değiştiren olay ise ağabeyi Ömer'in hasımları tarafından öldürülmesidir. Çok sevdiği ağabeyinin ondan istediği tek şey olan mühendis olmayı rafa kaldırıp, ağabeyinin intikamını alarak önce cezaevine sonra yeraltı dünyasına giriyor. Hızır eski kulağı kesiklerdendir, her şeyi duyar… Selim ve Ahmet'in ölümlerinden sonra toparlandı. Ünal'ı oy çokluğuyla masadan attırıp yerine geçer sezon finalinde vurulur. İyleşir,ayağa kalkar ve işlerine devam eder.
 • Meryem Çakırbeyli (Deniz Çakır) (bölümler, 1-): Çakır'ın karısı Meryem net bir insandır. Çakır'ın Nazlı ile olan ilişkisinin karşısında bile her zaman dimdik ayaktadır. Hapse girip çıkmıştır.Hızırdan boşanmak istemiştir ama Özgür'ün onu oyalaması ve Hayriye ananın oyunuyla eve geri dönmüştür. Nurten'in adamı tarafından sezon finalinde vurulur.
 • Ceylan Özsoy (Sanem Çelik) (bölümler, 41-): Eniştesi Yusuf Çakırbeyli’nin ölümüyle ablası Handan’la birlikte Ceylan da sürgün hayata mahkum kalmıştır. Hızır bu olaydan sonra Meryem ile evlenip hayatına devam ederken Ceylan ne aşkını ne de ona yapılanları unutabilir. Hafızası da duyguları kadar kuvvetlidir Ceylan’ın. Sevdasına karışan nefretiyle hesap soracağı günü bekler; ama O sabırlı bir kadındır. Öyle sabırlıdır ki ona bunu yapanların karşısına çıkmak için yirmi sene bekleyebilmiştir. Yeğeni Alparslan zarar görmesin diye hayatından vazgeçmeyi göze alacak kadar gözü pek genç bir kadınken, seneler sonra kaybedecek bir şeyi kalmamış daha da güçlü bir kadın olarak karşısına çıkar Çakırbeyli ailesinin. Muzip tavırları, kimseye benzemeyen kendine has duruşu O’nu diğer “mafya” kadınlarından ayırır. Genç yaşta büyük sıkıntılar çekmiş, etrafındakilerin ona biçtiği hayatı yaşamak zorunda kalmışsa da kendini karanlığa mahkum etmemiştir. Hayat enerjisiyle etrafına ışık saçarken düşman bellediklerini de kör edebilir. Kafasına koyduğunu yapmaktan çekinmeyecek Ceylan’ın geri dönüşü herkesi tedirgin eder.
 • İlyas Çakırbeyli (Ozan Akbaba) (bölümler, 1-): 30 yaşında. Çakır'ın kardeşidir. Abisinin onun hakkında en haklı olduğu konu fevri olması, gözü döndüğü zaman aklını kaybetmesi… Abisi de kendisi kadar öfkeli aslında ama nasıl yapıyorsa yapıyor bunu bastırıp hep doğru zamanda intikam almayı başarıyor.
 • Ünal Kaplan (Tarık Ünlüoğlu) (bölümler, 1-): 57 yaşında... Büyük patron... Yeraltı dünyasını büyük bir aile gibi düşünmek gerekir. Bu ailenin lideri de Ünal Kaplan'dır; bu yolda kâh av kâh avcı olunur ancak Ünal Kaplan asla av olmak niyetinde değildir. Tehdit olarak gördüğü kimse uzun süre yaşayamaz. En büyük olmak onun vazgeçilmezidir. Hızır Çakırbeyli'nin zekası ve gücüyle zirve yolunda ilerlediğini fark ettiği an artık onun en büyük düşmanı olmuştur. Vicdan ve merhamet duygularından yoksundur. Hayattaki tek zaafı olan kızını kaybetmiştir. En büyük düşmanı Hızır Çakırbeyli'dir.
 • Fahri (Kenan Çoban) (bölümler, 4-): Hızır Çakırbeyli ile yolları hapiste kesişmiştir. Hapiste yaptığı iyiliklerinden ötürü Hızır tarafından İlyas'ın yoldaşı yapılmıştır. Gerektiği zaman psikopatlaşabilen bir yapısı bulunmakta. Hızır'ın en güvendiği 3 kişiden biridir.

Yardımcı karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Hasan Bey (Orhan edip erturk (bölümler, ?-):
 • Yaşar Kimsesiz (Olgun Şimşek) (bölümler, 73-):
 • Ekrem Yıldıran (Mesut Akusta) (bölümler, 74-): Natocudur.
 • Pudra Hakkı (Levent Özdilek) (bölümler, 87-):Toz satıcısıdır. Hızır'ın düşmanıdır.
 • Noah Abraham (Noah Abraham) (bölümler, 73-): COLAI'daki büyüyen Noah Year 8'dir. Öğrencidir ve Kimsesizdir. Çok zamanlarda Aziz, Jeniyah, Roder, Henry ve arkadaşları konuşabilir. Tehlikede korkmaz. İngilizce konuşabilir. Londra'dır. Hızır'ın adamıdır.
 • Teoman Yıldıran (Birol Ünel) (bölümler, 73-75): Ekrem Yıldıran'ın kardeşidir. Noah Abraham'in adamları öldürür.
 • Mürsel Kara (Taner Turan) (bölümler, 77-85): Hızır Çakırbeyli ve Yaşar Kimsesiz'in düşmanıdır. 85.bölümde Tipi boğarak öldürür.
 • Alparslan Çakırbeyli (Yunus Emre Yıldırımer) (bölümler, 1-): 26 yaşında. Bu zamana kadar yurt dışında, Çakırbeyli ailesinin dünyasından uzakta yaşamıştır. Sevgilisi Özlem'in ölümünden sonra yer altı dünyasına adım atmış ve akıl hocası Nevzat'tan öğrendikleriyle bu dünyada yer almaya çalışmaktadır. Fakat Hızır onun abisinin emaneti olduğu için bu işlerden uzak durmasını istemektedir.
 • Susan Eliot veya Suzi (Meryem Uzerli) (bölümler, 53-69): 25 yaşlarında... Ünal Kaplan'ın kızı Özlem'in arkadaşı.. Üst düzey eğitim almış bir ajan... Ünal Kaplan'a çalışmaktadır. İlyas Çakırbeyli ile aşk yaşamıştır. Amerika'ya geri dönmüştür
 • Hızır Ali Çakırbeyli (Yalçın Hafızoğlu) (bölümler, 49-): Ceylan ve Hızır'ın herkesten sır gibi sakladığı oğlu.
 • Zafer (Ömer Kurt) (bölümler, 72-):
 • Hurşit Dere (Haydar Şişman) (bölümler, 72-): Çakırbeyli ailesinin sağkoludur.
 • Hayriye Çakırbeyli (Sabina Toziya) (bölümler, 1-): 72 yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin annesidir. Çok güçlü ve otoriter bir kişidir. Karadeniz şivesiyle konuşur. Çocuklarına ve torunlarına çok düşkündür. Ailesinin bir arada kalabilmesi hayattaki en büyük gayesidir.
 • Temel Kalkandere veya Enişte (Hakan Karsak) (bölümler, 1-): 41 yaşlarında. Hızır'ın en güvendiği adamlarındandır. Geçmişte Hızır'ı Temel adında biri dolandırdığı için herkes ona Enişte der. At yarışına ilgisi vardır. Geveze bir insandır. Hatice ile evlidir.
 • Vehbi Akyıldız veya Tetikçi (Yüksel Arıcı) (bölümler, 1-69): 54 yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin ekibindedir. Ekibin sözü geçen kişilerindendir. Aynı zamanda geçmişte çok şey gördüğü için ekibin akıl hocasıdır. Serkan Koru öldürür.
 • Davut Özsoy (Erdal Küçükkömürcü) (bölümler, 12-69): 60 yaşlarında. İstihbaratın kurt isimlerindendir. Devletin mafyayı yönetmesi için uğraşır. Alparslan'ın dayısıdır. Arabasına koyulan bomba patlatılır ve ölür. 86.bölümde tekrar ortaya çıkar.
 • Serkan Koru (Osman Albayrak) (bölümler, 58-71): Davut Bey'in yerine gelen istihbaratçıdır. Amacı "masa"yı bitirmektir. Düşmanlarıyla iş birliği yapmaktan çekinmeyen bir karekterdir. En büyük düşmanı Ünal Kaplan ve Hızır Çakırbeyli'dir. Fahri öldürür.
 • Nevzat Çankırılı (Emre Törün) (bölümler, 1-86): 49 yaşında. Amacı masanın başındaki Ünal'ı çökerip yerine vatanperver Hızır'ı geçirmektir. Akıl hocası Davut'tur.Davut öldürülünce istibaratın başına geçmiştir.Fahri öldürür.
 • Ömer Çakırbeyli (Can Bartu Aslan) (bölümler, 1-): 16 Yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin oğlu.
 • Zeynep Çakırbeyli (Ece Hakim) (bölümler, 1-72): 18 Yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin kızı.Hızır'ın düşmanları tarafından Hızır'a kurulan bir pusu sonucu öldürülür.
 • Lütfiye (Yasemin Sakallıoğlu) (bölümler, 1-) : Hayriye Çakırbeyli'nin manevi kızı.73. bölümde Adnan ile evlenmiştir
 • Adnan (Mustafa Vuran) (bölümler, 4-): Çakırbeyli Ailesi'nin yakın korumasıdır.73. bölümde Lütfiye ile evlenmiştir
 • Şahin Ağa (Turgay Tanülkü) (bölümler, 4-): Ömrünün neredeyse yarısını hapiste geçirmiş, eski usul bir adam. Uzun süre yaşadığı hapishane hayatına alışmış, dışarıdaki düzene ayak uydurmak zorunda kalmak ona zor gelir. O şahsına münhasır kişiliğiyle asla birilerinin adamı olamayacak bir karakter. Eski otoritesi hiç sarsılmamış, etrafı tarafından sevilen sayılan, adaletten ayrılmayan bu yüzden sözü kanun bilinen biri. Masadaki Hızır, Tipi ve Ateş dışındakiler tarafından ezik biri olarak görülmektedir.
 • Gönül (Zara) (bölümler, 66-): Tipi'nin eski aşkıdır. Tipi ile evlidir.
 • Reha (Okan Turan) (bölümler, 6-): 24 yaşlarında. Şahin Ağa'nın oğludur. Hızır Çakırbeyli'nin ekibindedir. Sinirlendiğinde gözü hiçbir şey görmez. Çevresi çok geniştir.
 • Rüstem Fıstıkoğlu (Can Gürzap) (bölümler, 65-71): 61 yaşında... Masanın 3 kurucusundan biridir. Eskiden Yusuf Çakırbeyli ve Ünal Kaplan ile beraber masayı kurmuşlardır. Ancak Ünal Kaplan ile araları bozulmuş ve Ünal Kaplan tarafından öldürtülmeye çalışılmıştır. Ancak Rüstem, ölmemiş ve CIA ile iş birliği yaparak Amerika'ya kaçmıştır. 3 ay sonra Yusuf Çakırbeyli'yi öldürtmüştür. Ünal, Çakırbeyliler'le anlaşıp Alparslan'ın kendisini yalandan vurmasını istemiş ve Çakırbeyli ailesi ise bu anlaşmayı kabul etmiştir. Ünal Kaplan, Alparslan tarafından vurulunca Türkiye'ye masanın kurucu lideri olmak üzere gelmiştir. Ancak Ünal Kaplan ölmediği için büyük savaş başlar. Masa üyeleri öldürür.
 • Yılmaz (Ahmet Özaslan) (bölümler, 13-81): Ünal ve Özer'in tavsiyesi ile Mafya Masası'na katılmıştır.Ünal Bey'in masadaki sağ kolu ve temsilcisidir. Ancak masaya yaptığı ihaneti ve Meryem Çakırbeyli öldürme girişimini keşfettikten sonra Ekrem Yıldıran öldürür. 
 • Fikret Avcı (Atilla Şendil) (bölümler, 33-): 50 Yaşlarında. Tipi'nin boğarak öldürdüğü Hikmet'in abisidir. Nakliyat ve silah işleriyle ilgilenir. Tipi'ye düşmanıdır.
 • Vıcık İlker (Sedat Kalkavan) (bölümler, 13-91): Selim'in tavsiyesiyle masaya alınmıştır. Olur olmaz her şeye atladığı için lakabı Vıcık'tır.Ender'in öldürülmesine neden olduğu için masanın kararıyla İlyas öldürür.
 • Ender (Kemal Başar) (bölümler, 24-91): 49 yaşlarında. 24 yıl önce Hızır Çakırbeyli'nin abisi Ender'in abisini öldürmesi sonucu Hızır'a düşman olmuştur ve Victor'un isteğiyle masaya oturmuştur. Mayın ve silah kaçakçılığı yapmaktadır.Pudra Hakkı tarafından İlker'in kurduğu oyuna gelerek öldürülür.
 • Murat İspirli veya Tipi (Savaş Özdemir) (bölümler, 1-): 46 yaşında. İş adamı. Kansızlığından dolayı sürekli üşür ve bu yüzden dışarıya çıktığında mutlaka çelik yelek giyer. Masanın sözü geçen kişilerindendir. Ne var ki bir tek ablasına söz geçirememektedir. Yakınlarına sürekli "Dadaş" der.
 • Ateş (Erkan Bektaş) (bölümler, 13-): Tipinin tavsiyesiyle masaya alınmıştır. Hızır Çakırbeyli'nin masadaki dostlarındandır.
 • Avni Fıstıkoğlu (Turgay Kantürk) (bölümler, 57-66): Rüstem Fıstıkoğlu'nun kardeşidir. Masanın bir üyesidir. Alparslan Çakırbeyli'nin annesinin ölümüne sebep olmuştur. Abisi Rüstem Fıstıkoğlu öldürür.
 • Mert (Serdar Orçin) (bölümler, 54-71): Ercüment'in küçük kardeşi ve sağ koludur. Ercüment ölünce masaya oturmuştur. İlyas Çakırbeyli öldürür.
 • Seçkin veya Ezber (Hakan Örge) (bölümler, 15-): 23 yaşlarında. Hızır Çakırbeyli'nin ekibindedir.
 • CIA ajanı (Ercan Eker) (bölümler, 24-70): CIA'in Türkiye sorumlusudur. Ceylan Özsoy öldürür.
 • Cemil veya Simsar (Cenk Kangöz) (bölümler, 62-69): Bir zamanlar örgütçülük yapıp hapse atılmıştır. Hapisten Serkan Koru ve Avni Fıstıkoğlu sayesinde çıkmıştır. Hızır Çakırbeyli'ye düşmanken bir anda Hızır Çakırbeyli'nin tarafına geçmesi zorlanmıştır. Artık Hızır'ın emrindedir. Hızır Çakırbeyli öldürür.
 • Yunus Tokgöz veya Civciv (Kazım Sinan Demirer) (bölümler, 1-59): Hızır Reis ve ailesine ihanet etmesinden dolayı Hızır'ın emriyle Vehbi öldürür.
 • Ayşen (İncinur Daşdemir) (bölümler, 1-59): Hızır Reis ve ailesine ihanet etmesinden dolayı Hızır'ın emriyle Civciv öldürür.
 • Ercüment (Zafer Kayaokay) (bölümler, 54-57): Masa üyesidir. Hızır Reis Kafasına sıkar
 • Özer Çetiner (Hakan Karahan) (bölümler, 1-53): Masa üyesidir. Masaya ihanet etmesi sonucu Hızır Çakırbeyli tarafından öldürüldü.
 • Moskof Özkan (Arif Pişkin) (bölümler, 32-53): Masa üyesidir. Otel baskınında Suzi tarafından öldürüldü.
 • Salih Gülmez (Hüseyin Soysalan) (bölümler, 44-51): Baba Gülmez olarak bilinir. Amacı Ünal Kaplan ve Hızır Çakırbeyli'yi bitirip en büyük olmaktır. Ancak oyunlarının ortaya çıkması geç olmamıştır. Oğullarının hepsi ölünce Hızır Çakırbeyli artık onun işe yaramaz olduğunu düşünüp Salih Gülmez'in kafasına sıkmıştır.
 • Enver Gülmez (Bilgehan Birincioğlu) (bölümler, 43-51): Salih Gülmez'in oğludur. Hızır Çakırbeyli tarafından tabuta konarak babası Salih Ağa'ya gönderilir. Ancak Salih Gülmez tabutta Hızır var zannederek kalaşnikofla tabuta ateş eder ve tabutun içindeki Enver ölür.
 • Refik Ağa (Bahattin Cüneyt Aksakal) (bölümler, 1-46): Masanın bir üyesidir. Cenazede Salih Gülmez'in adamları tarafından düzenlenen saldırıda öldürülür
 • Feridun Boran (Müfit Kayacan) (bölümler, 41-45): İlyas'ın karışı Esra'nın babasıdır. Salih Gülmez'in adamları tarafından düzenlenen saldırıda öldürülür.
 • Nurten (Aslı Ünsalan) (bölümler, 10-40): 2015 yılında Meryem Çakırbeyli'nin emriyle Temel Kalkandere tarafından öldürülen Dursun Sarıyerli'nin karısıdır. Murat İspirli (Tipi)'nin akrabasıdır. Tipi, Hızır Çakırbeyli'nin Nazlı'dan olan çocuğunun kirvesi olduğu için Nurten'i Yunus Selim'e bakması için görevlendirmiştir. Bu arada intikam için yanıp tutuşan Nurten, bu fırsatı hemen değerlendirerek Çakırbeyli ailesizin içine sızmayı başarmıştır. Zaman içinde Meryem'i bitirmek için Mahmut'la iş birliği yapmak istese de Mahmut, Hızır Çakırbeyli'nin emriyle kardeşi İlyas Çakırbeyli tarafından öldürülmüştür. Daha sonra Nazlı, oğlu Yunus Selim ve arkadaşı Yaren ile birlikte kaçmaya çalışırken Nurten, bu durumu Hızır'a söylemiştir ve Hızır Nazlılar tam kaçarken onları yakalamıştır sonra da Nazlı'nın çocuğu olan Yunus Selim'i Nazlı'dan alıp kendi çocuğuna götürmüştür. Ancak Nurten'in asıl amaçları hem aileyi dağıtmak ve Hızır'dan para almaktır ve her iki konuda da başarılı olmuştur. Hızır'dan aldığı paranın çok küçük bir kısmıyla bir tetikçi tutup Hzır ve Meryem'i vurdurtmuştur. Yeni sezonda bir şirket kurarak çok daha büyük şeyleri hedefleyecektir. En büyük düşmanı Meryem Çakırbeyli'dir. Reha tarafından öldürülmüştür.
 • Yaren (Demet Sevim) (bölümler, 1-40): 27 Yaşlarında. Nazlı'nın en yakın dostudur. Nazlı ile beraber yurt dışına gitmiştir.
 • Nazlı (Müjde Uzman) (bölümler, 1-40): Hızır Çakırbeyli'nin sevgilisidir. Hızır tarafından yurtdışına gönderilir.
 • İbrahim (Bilinmiyor) (bölümler, 38-40): Nurten Tarafından Tutulmuş Tetikçidir. Hızır Çakırbeyli Ve Eşi Meryem Çakırbeyli'yu Vurduktan Sonra Hızır Tarafından 3 Kurşunla Öldürülür.
 • Hakan (Bilinmiyor) (bölümler, 37-39): Toprağın yeğenidir. Yapılan baskında Fahri kafasına sıkar.
 • Özgür Solmaz (Nihan Taşyürek) (bölümler, 22-39): 27 yaşlarında. Meryem Çakırbeyli'nin avukatıdır. Nazlı ile arası yoktur. Yaren'in arkadaşıdır. İlyas'a oynadığı oyunu anlattıktan sonra ortadan kaybolmuştur.
 • Toprak (Özgür Onan) (bölümler, 13-36): Masanın üyesidir. Alparslan'ı lider saymaması ve masada hadsizlik yapması sonucu Alparslan 3 kurşun sıkarak öldürür
 • Viktor (Kaya Sensev) (bölümler, 26-33): Rus silah baronudur. Amacı Ünal Kaplan ve Hzır Çakırbeyli'yi bitirip en büyük olmaktır. Ancak başaramamıştır. Sonraları ise masaya oturmuştur. Masayı CIA'ya satması üzerine Ünal Kaplan tarafından masada kalbine bıçak saplanarak öldürülür.
 • Hikmet Avcı (İlkay Akdağlı) (bölümler, 32-33): Silah sevkiyatçısıdır. Fikret'in kardeşidir. Tipi boğarak öldürür.
 • Ahmet (Galip Erdal) (bölümler, 1-31): Masanın üyesi, Hızır Çakırbeyli'nin çok yakın arkadaşıdır. 12 çocuklu bir aile babasıdır. Altını eritip hammadde haline getirir. Alemde sevilip, sayılan bir işadamır. Ünal Kaplan'ın Suphi'nin kardeşine hediyesi olarak toplantı çıkışında devlete teslim olacağı sırada öldürülür.
 • Mahmut (Oktay Gürsoy) (bölümler, 1-31): Selim'in kardeşi, İlyas'ın en büyük düşmanıdır. Tetikçidir ve çok zekidir. Abisi Selim'i öldürdüğü için İlyas Çakırbeyli tarafından kurşunlanmış ve ormanlık alana gömülmüştür.Esra'yı saplantılı bir şekilde sevmektedir.
 • Suphi (Alper Türedi) (bölümler, 13-30): Masanın üyesidir. İhanet ettiği için Ahmet tarafından Selim'in cenazesinde öldürülmüştür.
 • Selim (Mirza Bahattin Doğan) (bölümler, 1-29): Masanın üyesi, Hızır'ın çok yakın arkadaşıdır. Viktor'un emriyle kardeşi Mahmut tarafından arabasına binerken vurularak öldürülür.
 • Bombacı (Cenk Ahmedov) (bölümler, 23-27): Viktor kafasına sıkar.
 • Sibiryalı Kartal (Ayhan Işık) (bölümler, 15-22): Viktor'un adamıdır. Ünal Kaplan kızının intikamı olarak kaplana yem eder.
 • Özlem Kaplan (Selen Korkutan) (bölümler, 1-19): Ünal Kaplan'ın kızı, Alparslan'ın sevgilisidir. Londra'da okurken Alparslan ile tanışmıştır. Babası gibi zeki bir kızdır. Sibiryalı Kartal tarafından göğsüne 2 kurşun sıkılarak öldürülmüştür.Ünal Kaplan'ın kızı ve Esra Çakırbeyli'nin en yakın arkadaşıdır.
 • Bekir Ağa (Tuncay Gençkalan) (bölümler, 14-14): Masaya alınmayan bir kişidir. Tipi'nin yakın akrabasıdır. Hattanede Enişte tarafından vurulduktan sonra, yakılmıştır.
 • Savaş Alioğlu (Kubilay Tunçer) (bölümler, 7-10): Masanın bir üyesidir. Murat Alioğlu'nun kardeşidir. Ünal Kaplan'ın emriyle Özer kafasını keserek öldürür.
 • Cemal (Eşref Seyitoğlu) (bölümler, 7-9): Masanın bir üyesidir. Çakırbeyli ailesini tehdit etmesi sonucu Alparslan tarafından masada üç kurşun sıkarak öldürür.
 • Kahveci Volkan (Hüsnü Yaver) (bölümler, 6-8): Mahmut'un adamıdır. Enişte'nin, Alaçatı kahvesine koyduğu bombayı patlatması sonucu öldürür.
 • Cemil (Sefer Kul) (bölümler, 7-8): Mahmut'un adamıdır. Enişte'nin, Alaçatı kahvesine koyduğu bombayı patlatması sonucu orada bulunduğu için öldürür.
 • Salih (Bozkurt Kuruç) (bölümler, 1-7): Şahin Ağa'nın dostudur. Mahkemede İlyas'ın lehine el kaldırdığı için Ünal Kaplan'ın adamları tarafından öldürülür.
 • Tahsin (Göktürk Savaş) (bölümler, 1-7): Şahin Ağa'nın dostudur. Mahkemede İlyas'ın lehine el kaldırdığı için Ünal Kaplan'ın adamları tarafından öldürülür.
 • Kazım (Ahmet Yaylı) (bölümler, 5-6): Masanın üyesi Refik'in adamıdır. Refik'in emriyle Hızır Çakırbeyli'yi hapishanede öldürtmek istemiş ancak başarılı olamamıştır. Hızır'ın emriyle Vehbi tarafından boğularak öldürülmüştür
 • Kemal Demirgüç (Ali Toylu) (bölümler, 1-4): Masanın bir üyesidir. Toplantıda İlyas'ı aşırı övmüş, İlyas da abisinin tavsiyesini dinlemiş Kemal'i abisine karşı girişilecek komplonun elebaşısı olduğuna karar vermiş ve emriyle adamları tarafından Kemal'in arabası taranmıştır.
 • Murat Alioğlu (Ali Kavcı) (bölümler, 1-4): Masanın bir üyesidir. Toplantıda İlyas'ı ''ukala'' olarak tanımlamış, İlyas da abisinin tavsiyesini dinlemiş Murat'ı abisine karşı girişilecek komplonun arkasındaki isim olduğuna karar vermiş ve Murat'ı işyerine koyduğu bombayı patlatması sonucu öldürmüştür.
 • Dursun (Kemal Sağ) (bölümler, 3-4): Meryem'in adamıdır. Nazlı'nın çoçuğunu düşürmek için görevlendirilir ancak beceremez bunun üzerine Meryem Çakırbeyli'nin'ın emriyle Enişte kafasına sıkar.
 • Ayhan (Buminhan Dedecan) (bölümler, 1-3): Hızır Çakırbeyli'nin yakın korumasıdır. Ortadan kaybolur.
 • Tarık (Hasan Soylu) (bölümler, 1-3): Hızır Çakırbeyli'nin adamıdır. Selim ile iş birliği yaptığını itiraf ettikten sonra Hızır Çakırbeyli'nin emriyle Civciv tarafından elleri kolları bağlı denize atılmıştır.
 • Rıfkı (Mert Akın) (bölümler, 1-3): Masanın bir üyesidir. Ünal Kaplan, muhbir olduğundan şüphelenip bastonla kafasını parçalamıştır.

Bölümler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sezon Bölüm Orijinal yayın tarihi
Başlangıç tarihi Bitiş tarihi
1 40 9 Ağustos 2015 (2015-08-09) 6 Şubat 2016 (2016-14-06)
2 31 10 Nisan 2016 (2016-04-10) 5 Haziran 2017 (2017-30-05)
3 10 9 Temmuz 2017 (2017-19-09) 2018 (2018)

Ödüller ve adaylıklar[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Ödül Töreni Kategori Sonuç
2017 4.Mersin Altın Palmiye Ödülleri Yılın En İyi Dizisi Kazandı
2017 Moon Life Dergisi Ödülleri Yılın En İyi Dizisi Kazandı

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]