Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (dizi)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
Eskiya-dunyaya-hukumdar-olmaz-1438162625.jpg
Format Televizyon dizisi
Tür Aksiyon
Derin Devlet
Mafya
Politik
Senarist Raci Şaşmaz
Bahadır Özdener
Yönetmen Onur Tan
Başrol Oktay Kaynarca
Deniz Çakır
Sanem Çelik
Ozan Akbaba
Tarık Ünlüoğlu
Kenan Çoban
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 3
Bölüm sayısı 72 (bölümleri listesi)
Yapım
Yapımcı Raci Şaşmaz
Mekân İstanbul
Görüntü Yönetmeni Veysel Kılınç
Gösterim süresi 120-130 dakika
Yayın bilgileri
Kanal atv (HD)
Ses formatı Stereo
Yayın tarihi 8 Eylül 2015
Durumu Sezon Finali yaptı

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, senaryosunu Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener'in yazdığı, baş rollerini Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Sanem Çelik, Yunus Emre Yıldırımer, Ozan Akbaba, Tarık Ünlüoğlu ve Can Gürzap'ın paylaştıkları derin devlet ve mafya konulu aksiyon dizisidir.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Hızır Çakırbeyli, genç yaşından itibaren yeraltı dünyasının içindedir. Yeraltı dünyasının içinde büyüyen Hızır yaşadığı dünyanın ne demek olduğunu iyi bilir. Alemde adı Hızır Reis diye geçmektedir. Genç yaşta kaybettiği abisinin yerine bir mafya masasına oturmuştur ama bilmediği bir şey vardır. Abisini öldüren adam masanın lideri Ünal Kaplan'dır. Masa kaçak yoldan silah üretip sattığı için devlet Ünal Kaplan ile anlaşma yapmak ister fakat bir sonuç alamaz. Devlet bu sefer Hızır Çakırbeyli ile bir anlaşma yapmak ister. Ünal Kaplan'ın yerine onu oturtmak ister.

Dizinin ikinci sezonu ise masanın yeni lideri Hızır Çakırbeyli ile derin devlet arasındaki çekişmeyi konu almaktadır.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Canlandıran Oyuncu Karakter Bölüm Hakkında
Oktay Kaynarca Hızır Çakırbeyli (Hızır Reis) 1- Dizinin ana karakteri. 45 yaşında ve 4 çocuk babası. Annesi ona Hızır diye hitap ediyor, alemde Hızır Reis olarak anılıyor ve sevenleri ona Çakır diyor. Çakır'ın hayatını değiştiren olay ise ağabeyi Ömer'in hasımları tarafından öldürülmesidir. Çok sevdiği ağabeyinin ondan istediği tek şey olan mühendis olmayı rafa kaldırıp, ağabeyinin intikamını alarak önce cezaevine sonra yeraltı dünyasına giriyor. Hızır eski kulağı kesiklerdendir, her şeyi duyar… Selim ve Ahmet'in ölümlerinden sonra toparlandı. Ünal'ı oy çokluğuyla masadan attırıp yerine geçer sezon finalinde vurulur. İyleşir,ayağa kalkar ve işlerine devam eder.
Deniz Çakır Meryem Çakırbeyli 1- Çakır'ın karısı Meryem net bir insandır. Çakır'ın Nazlı ile olan ilişkisinin karşısında bile her zaman dimdik ayaktadır. Hapse girip çıkmıştır.Hızırdan boşanmak istemiştir ama Özgür'ün onu oyalaması ve Hayriye ananın oyunuyla eve geri dönmüştür. Nurten'in adamı tarafından sezon finalinde vurulur.
Sanem Çelik Ceylan Özsoy 41- Eniştesi Yusuf Çakırbeyli’nin ölümüyle ablası Handan’la birlikte Ceylan da sürgün hayata mahkum kalmıştır. Hızır bu olaydan sonra Meryem ile evlenip hayatına devam ederken Ceylan ne aşkını ne de ona yapılanları unutabilir. Hafızası da duyguları kadar kuvvetlidir Ceylan’ın. Sevdasına karışan nefretiyle hesap soracağı günü bekler; ama O sabırlı bir kadındır. Öyle sabırlıdır ki ona bunu yapanların karşısına çıkmak için yirmi sene bekleyebilmiştir. Yeğeni Alparslan zarar görmesin diye hayatından vazgeçmeyi göze alacak kadar gözü pek genç bir kadınken, seneler sonra kaybedecek bir şeyi kalmamış daha da güçlü bir kadın olarak karşısına çıkar Çakırbeyli ailesinin. Muzip tavırları, kimseye benzemeyen kendine has duruşu O’nu diğer “mafya” kadınlarından ayırır. Genç yaşta büyük sıkıntılar çekmiş, etrafındakilerin ona biçtiği hayatı yaşamak zorunda kalmışsa da kendini karanlığa mahkum etmemiştir. Hayat enerjisiyle etrafına ışık saçarken düşman bellediklerini de kör edebilir. Kafasına koyduğunu yapmaktan çekinmeyecek Ceylan’ın geri dönüşü herkesi tedirgin eder.
Yunus Emre Yıldırımer Alparslan Çakırbeyli 1- 26 yaşında. Bu zamana kadar yurt dışında, Çakırbeyli ailesinin dünyasından uzakta yaşamıştır. Sevgilisi Özlem'in ölümünden sonra yer altı dünyasına adım atmış ve akıl hocası Nevzat'tan öğrendikleriyle bu dünyada yer almaya çalışmaktadır. Fakat Hızır onun abisinin emaneti olduğu için bu işlerden uzak durmasını istemektedir.
Ozan Akbaba İlyas Çakırbeyli 1- 30 yaşında. Çakır'ın kardeşidir. Abisinin onun hakkında en haklı olduğu konu fevri olması, gözü döndüğü zaman aklını kaybetmesi… Abisi de kendisi kadar öfkeli aslında ama nasıl yapıyorsa yapıyor bunu bastırıp hep doğru zamanda intikam almayı başarıyor.
Meryem Uzerli Suzi 53- 25 yaşlarında... Ünal Kaplan'ın kızı Özlem'in arkadaşı.. Üst düzey eğitim almış bir ajan... Ünal Kaplan'a çalışmaktadır. Alparslan Çakırbeyli ile aşk yaşayacaktır.
Yalçın Hafızoğlu Hızır Ali Çakırbeyli 49 - Ceylan ve Hızır'ın herkesten sır gibi sakladığı oğlu.
Sabina Toziya Hayriye Çakırbeyli 1- 72 yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin annesidir. Çok güçlü ve otoriter bir kişidir. Karadeniz şivesiyle konuşur. Çocuklarına ve torunlarına çok düşkündür. Ailesinin bir arada kalabilmesi hayattaki en büyük gayesidir.
Kenan Çoban Fahri 4- Hızır Çakırbeyli ile yolları hapiste kesişmiştir. Hapiste yaptığı iyiliklerinden ötürü Hızır tarafından İlyas'ın yoldaşı yapılmıştır. Gerektiği zaman psikopatlaşabilen bir yapısı bulunmakta. Hızır'ın en güvendiği 3 kişiden biridir.
Hakan Karsak Enişte (Temel Kalkandere) 1- 41 yaşlarında. Hızır'ın en güvendiği adamlarındandır. Geçmişte Hızır'ı Temel adında biri dolandırdığı için herkes ona Enişte der. At yarışına ilgisi vardır. Geveze bir insandır. Hatice ile evlidir.
Yüksel Arıcı Vehbi Akyıldız (Tetikçi) 1-69 54 yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin ekibindedir. Ekibin sözü geçen kişilerindendir. Aynı zamanda geçmişte çok şey gördüğü için ekibin akıl hocasıdır. Serkan Koru öldürür.
Erdal Küçükkömürcü Davut 12-69 60 yaşlarında. İstihbaratın kurt isimlerindendir. Devletin mafyayı yönetmesi için uğraşır. Alparslan'ın dayısıdır. Arabasına koyulan bomba patlatılır ve ölür.
Osman Albayrak Serkan Koru 58-71 Davut Bey'in yerine gelen istihbaratçıdır. Amacı "masa"yı bitirmektir. Düşmanlarıyla iş birliği yapmaktan çekinmeyen bir karekterdir. En büyük düşmanı Ünal Kaplan ve Hızır Çakırbeyli'dir. Fahri öldürür.
Emre Törün Nevzat Çankırılı 1- 49 yaşında. Amacı masanın başındaki Ünal'ı çökerip yerine vatanperver Hızır'ı geçirmektir. Akıl hocası Davut'tur.
Can Bartu Aslan Ömer Çakırbeyli 1- 16 Yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin oğlu.
Ece Hakim Zeynep Çakırbeyli 1- 18 Yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin kızı.
Mustafa Vuran Adnan 4- Çakırbeyli Ailesi'nin yakın korumasıdır.
Turgay Tanülkü Şahin Ağa 4- Ömrünün neredeyse yarısını hapiste geçirmiş, eski usul bir adam. Uzun süre yaşadığı hapishane hayatına alışmış, dışarıdaki düzene ayak uydurmak zorunda kalmak ona zor gelir. O şahsına münhasır kişiliğiyle asla birilerinin adamı olamayacak bir karakter. Eski otoritesi hiç sarsılmamış, etrafı tarafından sevilen sayılan, adaletten ayrılmayan bu yüzden sözü kanun bilinen biri. Masadaki Hızır, Tipi ve Ateş dışındakiler tarafından ezik biri olarak görülmektedir.
Okan Turan Reha 6- 24 yaşlarında. Şahin Ağa'nın oğludur. Hızır Çakırbeyli'nin ekibindedir. Sinirlendiğinde gözü hiç bir şey görmez. Çevresi çok geniştir.
Hakan Örge Seçkin (Ezber) 15- 23 yaşlarında. Hızır Çakırbeyli'nin ekibindedir.
Ercan Eker 24-70 CIA'in Türkiye sorumlusudur. Ceylan Özsoy öldürür.
Cenk Kangöz Cemil 62-69 Bir zamanlar örgütçülük yapıp hapse atılmıştır. Hapisten Serkan Koru ve Avni Fıstıkoğlu sayesinde çıkmıştır. Hızır Çakırbeyli'ye düşmanken bir anda Hızır Çakırbeyli'nin tarafına geçmesi zorlanmıştır. Artık Hızır'ın emrindedir. Hızır Çakırbeyli öldürür.

Masa Üyeleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Canlandıran Oyuncu Karakter Bölüm Hakkında
Can Gürzap Rüstem Fıstıkoğlu 65-71 61 yaşında... Masanın 3 kurucusundan biridir. Eskiden Yusuf Çakırbeyli ve Ünal Kaplan ile beraber masayı kurmuşlardır. Ancak Ünal Kaplan ile araları bozulmuş ve Ünal Kaplan tarafından öldürtülmeye çalışılmıştır. Ancak Rüstem, ölmemiş ve CIA ile iş birliği yaparak Amerika'ya kaçmıştır. 3 ay sonra Yusuf Çakırbeyli'yi öldürtmüştür. Ünal, Çakırbeyliler'le anlaşıp Alparslan'ın kendisini yalandan vurmasını istemiş ve Çakırbeyli ailesi ise bu anlaşmayı kabul etmiştir. Ünal Kaplan, Alparslan tarafından vurulunca Türkiye'ye masanın kurucu lideri olmak üzere gelmiştir. Ancak Ünal Kaplan ölmediği için büyük savaş başlar. Masa üyeleri öldürür.
Tarık Ünlüoğlu Ünal Kaplan 1- 57 yaşında... Büyük patron... Yeraltı dünyasını büyük bir aile gibi düşünmek gerekir. Bu ailenin lideri de Ünal Kaplan'dır; bu yolda kâh av kâh avcı olunur ancak Ünal Kaplan asla av olmak niyetinde değildir. Tehdit olarak gördüğü kimse uzun süre yaşayamaz. En büyük olmak onun vazgeçilmezidir. Hızır Çakırbeyli'nin zekası ve gücüyle zirve yolunda ilerlediğini fark ettiği an artık onun en büyük düşmanı olmuştur. Vicdan ve merhamet duygularından yoksundur. Hayattaki tek zaafı olan kızını kaybetmiştir. En büyük düşmanı Hızır Çakırbeyli'dir.
Ahmet Özaslan Yılmaz 13- Ünal ve Özer'in tavsiyesi ile Mafya Masası'na katılmıştır.Ünal Bey'in masadaki sağ kolu ve temsilcisidir.
Atilla Şendil Fikret Avcı 33- 50 Yaşlarında. Tipi'nin boğarak öldürdüğü Hikmet'in abisidir. Nakliyat ve silah işleriyle ilgilenir. Tipi'ye düşmanıdir.
Sedat Kalkavan Vıcık İlker 13- Selim'in tavsiyesiyle masaya alınmıştır. Olur olmaz her şeye atladığı için lakabı Vıcık'tır.
Kemal Başar Ender 24- 49 yaşlarında. 24 yıl önce Hızır Çakırbeyli'nin abisi Ender'in abisini öldürmesi sonucu Hızır'a düşman olmuştur ve Victor'un isteğiyle masaya oturmuştur. Mayın ve silah kaçakçılığı yapmaktadır.
Savaş Özdemir Murat İspirli (Tipi) 1- 46 yaşında. İş adamı. Kansızlığından dolayı sürekli üşür ve bu yüzden dışarıya çıktığında mutlaka çelik yelek giyer. Masanın sözü geçen kişilerindendir. Ne var ki bir tek ablasına söz geçirememektedir. Yakınlarına sürekli "Dadaş" der.
Erkan Bektaş Ateş 13- Tipinin tavsiyesiyle masaya alınmıştır. Hızır Çakırbeyli'nin masadaki dostlarındandır.
Turgay Kantürk Avni Fıstıkoğlu 57-66 Rüstem Fıstıkoğlu'nun kardeşidir. Masanın bir üyesidir. Alparslan Çakırbeyli'nin annesinin ölümüne sebep olmuştur. Abisi Rüstem Fıstıkoğlu öldürür.
Serdar Orçin Mert 54-71 Ercüment'in küçük kardeşi ve sağ koludur. Ercüment ölünce masaya oturmuştur. İlyas Çakırbeyli öldürür.

Bitirilen Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Karakter Bölümler Hakkında
Kazım Sinan Demirer Yunus (Civciv) 1-59 Hızır Reis ve ailesine ihanet etmesinden dolayı Hızır'ın emriyle Vehbi öldürür.
İncinur Daşdemir Ayşen 1-59 Hızır Reis ve ailesine ihanet etmesinden dolayı Hızır'ın emriyle Civciv öldürür.
Zafer Kayaokay Ercüment 54-57 Hızır Reis Kafasına sıkar
Hakan Karahan Özer Çetiner 1-53 Mafya Masası'na ihanet etmesi sonucu Hızır Çakırbeyli tarafından öldürüldü.
Arif Pişkin Moskof Özkan 32-53 Otel baskınında Suzi tarafından öldürüldü.
Hüseyin Soysalan Salih Gülmez 44-51 Baba Gülmez olarak bilinir. Amacı Ünal Kaplan ve Hızır Çakırbeyli'yi bitirip en büyük olmaktır. Ancak oyunlarının ortaya çıkması geç olmamıştır. Oğullarının hepsi ölünce Hızır Çakırbeyli artık onun işe yaramaz olduğunu düşünüp Salih Gülmez'in kafasına sıkmıştır.
Bilgehan Birincioğlu Enver Gülmez 43-51 Salih Gülmez'in oğludur. Hızır Çakırbeyli tarafından tabuta konarak babası Salih Ağa'ya gönderilir. Ancak Salih Gülmez tabutta Hızır var zannederek kalaşnikofla tabuta ateş eder ve tabutun içindeki Enver ölür.
Bahattin Cüneyt Aksakal Refik Ağa 1-46 Masanın bir üyesidir. Cenazede Salih Gülmez'in adamları tarafından düzenlenen saldırıda öldürülür.
Müfit Kayacan Feridun Boran 41-45 İlyas'ın karışı Esra'nın babasıdır. Salih Gülmez'in adamları tarafından düzenlenen saldırıda öldürülür.
Aslı Ünsalan Temizlikçi Nurten 10-40 2015 yılında Meryem Çakırbeyli'nin emriyle Temel Kalkandere tarafından öldürülen Dursun Sarıyerli'nin karısıdır. Murat İspirli (Tipi)'nin akrabasıdır. Tipi, Hızır Çakırbeyli'nin Nazlı'dan olan çocuğunun kirvesi olduğu için Nurten'i Yunus Selim'e bakması için görevlendirmiştir. Bu arada intikam için yanıp tutuşan Nurten, bu fırsatı hemen değerlendirerek Çakırbeyli ailesizin içine sızmayı başarmıştır. Zaman içinde Meryem'i bitirmek için Mahmut'la iş birliği yapmak istese de Mahmut, Hızır Çakırbeyli'nin emriyle kardeşi İlyas Çakırbeyli tarafından öldürülmüştür. Daha sonra Nazlı, oğlu Yunus Selim ve arkadaşı Yaren ile birlikte kaçmaya çalışırken Nurten, bu durumu Hızır'a söylemiştir ve Hızır Nazlılar tam kaçarken onları yakalamıştır sonra da Nazlı'nın çocuğu olan Yunus Selim'i Nazlı'dan alıp kendi çocuğuna götürmüştür. Ancak Nurten'in asıl amaçları hem aileyi dağıtmak ve Hızır'dan para almaktır ve her iki konuda da başarılı olmuştur. Hızır'dan aldığı paranın çok küçük bir kısmıyla bir tetikçi tutup Hzır ve Meryem'i vurdurtmuştur. Yeni sezonda bir şirket kurarak çok daha büyük şeyleri hedefleyecektir. En büyük düşmanı Meryem Çakırbeyli'dir. Reha tarafından öldürülmüştür.
Demet Sevim Yaren 1-40 27 Yaşlarında. Nazlı'nın en yakın dostudur. Nazlı ile beraber yurt dışına gitmiştir.
Müjde Uzman Nazlı 1-40 Hızır Çakırbeyli'nin sevgilisidir. Hızır tarafından yurtdışına gönderilir.
Bilinmiyor İbrahim 38-40 Nurten Tarafından Tutulmuş Tetikçidir. Hızır Çakırbeyli Ve Eşi Meryem Çakırbeyli'yu Vurduktan Sonra Hızır Tarafından 3 Kurşunla Öldürülür.
Bilinmiyor Hakan 37-39 Toprağın yeğenidir. Yapılan baskında Fahri kafasına sıkar.
Nihan Taşyürek Özgür Solmaz 22-39 27 yaşlarında. Meryem Çakırbeyli'nin avukatıdır. Nazlı ile arası yoktur. Yaren'in arkadaşıdır. İlyas'a oynadığı oyunu anlattıktan sonra ortadan kaybolmuştur.
Özgür Onan Toprak 13-36 Masanın üyesidir. Alparslan'ı lider saymaması ve masada hadsizlik yapması sonucu Alparslan 3 kurşun sıkarak öldürür.
Kaya Sensev Viktor 26-33 Rus silah baronudur. Amacı Ünal Kaplan ve Hzır Çakırbeyli'yi bitirip en büyük olmaktır. Ancak başaramamıştır. Sonraları ise masaya oturmuştur. Masayı CIA'ya satması üzerine Ünal Kaplan tarafından masada kalbine bıçak saplanarak öldürülür.
İlkay Akdağlı Hikmet Avcı 32-33 Silah sevkiyatçısıdır. Fikret'in kardeşidir. Tipi boğarak öldürür.
Galip Erdal Ahmet 1-31 Masanın üyesi, Hızır Çakırbeyli'nin çok yakın arkadaşıdır. 12 çocuklu bir aile babasıdır. Altını eritip hammadde haline getirir. Alemde sevilip, sayılan bir işadamır. Ünal Kaplan'ın Suphi'nin kardeşine hediyesi olarak toplantı çıkışında devlete teslim olacağı sırada öldürülür.
Oktay Gürsoy Mahmut 1-31 Selim'in kardeşi, İlyas'ın en büyük düşmanıdır. Tetikçidir ve çok zekidir. Abisi Selim'i öldürdüğü için İlyas Çakırbeyli tarafından kurşunlanmış ve ormanlık alana gömülmüştür.Esra'yı saplantılı bir şekilde sevmektedir.
Alper Türedi Suphi 13-30 Masanın üyesidir. İhanet ettiği için Ahmet tarafından Selim'in cenazesinde öldürülmüştür.
Mirza Bahattin Doğan Selim 1-29 Masanın üyesi, Hızır'ın çok yakın arkadaşıdır. Viktor'un emriyle kardeşi Mahmut tarafından arabasına binerken vurularak öldürülür.
Cenk Ahmedov Bombacı 23-27 Viktor kafasına sıkar.
Ayhan Işık Sibiryalı Kartal 15-22 Viktor'un adamıdır. Ünal Kaplan kızının intikamı olarak tarafından, kaplana yem edilir.
Selen Korkutan Özlem Kaplan 1-19 Ünal Kaplan'ın kızı, Alparslan'ın sevgilisidir. Londra'da okurken Alparslan ile tanışmıştır. Babası gibi zeki bir kızdır. Sibiryalı Kartal tarafından göğsüne 2 kurşun sıkılarak öldürülmüştür.Ünal Kaplan'ın kızı ve Esra Çakırbeyli'nin en yakın arkadaşıdır.
Tuncay Gençkalan Bekir Ağa 14-14 Masaya alınmayan bir kişidir. Tipi'nin yakın akrabasıdır. Hattanede Enişte tarafından vurulduktan sonra, yakılmıştır.
Kubilay Tunçer Savaş Alioğlu 7-10 Masanın bir üyesidir. Murat Alioğlu'nun kardeşidir. Ünal Kaplan'ın emriyle Özer kafasını keserek öldürür.
Eşref Seyitoğlu Cemal 7-9 Masanın bir üyesidir. Çakırbeyli ailesini tehdit etmesi sonucu Alparslan tarafından masada üç kurşun sıkarak öldürür.
Hüsnü Yaver Kahveci Volkan 6-8 Mahmut'un adamıdır. Enişte'nin, Alaçatı kahvesine koyduğu bombayı patlatması sonucu öldürür.
Sefer Kul Cemil 7-8 Mahmut'un adamıdır. Enişte'nin, Alaçatı kahvesine koyduğu bombayı patlatması sonucu orada bulunduğu için öldürür.
Bozkurt Kuruç Salih 1-7 Şahin Ağa'nın dostudur. Mahkemede İlyas'ın lehine el kaldırdığı için Ünal Kaplan'ın adamları tarafından öldürülür.
Göktürk Savaş Tahsin 1-7 Şahin Ağa'nın dostudur. Mahkemede İlyas'ın lehine el kaldırdığı için Ünal Kaplan'ın adamları tarafından öldürülür.
Ahmet Yaylı Kazım 5-6 Masanın üyesi Refik'in adamıdır. Refik'in emriyle Hızır Çakırbeyli'yi hapishanede öldürtmek istemiş ancak başarılı olamamıştır. Hızır'ın emriyle Vehbi tarafından boğularak öldürülmüştür
Ali Toylu Kemal Demirgüç 1-4 Masanın bir üyesidir. Toplantıda İlyas'ı aşırı övmüş, İlyas da abisinin tavsiyesini dinlemiş Kemal'i abisine karşı girişilecek komplonun elebaşısı olduğuna karar vermiş ve emriyle adamları tarafından Kemal'in arabası taranmıştır.
Ali Kavcı Murat Alioğlu 1-4 Masanın bir üyesidir. Toplantıda İlyas'ı ''ukala'' olarak tanımlamış, İlyas da abisinin tavsiyesini dinlemiş Murat'ı abisine karşı girişilecek komplonun arkasındaki isim olduğuna karar vermiş ve Murat'ı işyerine koyduğu bombayı patlatması sonucu öldürmüştür.
Kemal Sağ Dursun 3-4 Meryem'in adamıdır. Nazlı'nın çoçuğunu düşürmek için görevlendirilir ancak beceremez bunun üzerine Meryem Çakırbeyli'nin'ın emriyle Enişte kafasına sıkar.
Buminhan Dedecan Ayhan 1-3 Hızır Çakırbeyli'nin yakın korumasıdır. Ortadan kaybolur.
Hasan Soylu Tarık 1-3 Hızır Çakırbeyli'nin adamıdır. Selim ile iş birliği yaptığını itiraf ettikten sonra Hızır Çakırbeyli'nin emriyle Civciv tarafından elleri kolları bağlı denize atılmıştır.
Mert Akın Rıfkı 1-3 Masanın bir üyesidir. Ünal Kaplan, muhbir olduğundan şüphelenip bastonla kafasını parçalamıştır.

Yayın takvimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sezon Gösterim günü ve saati Sezon Başlangıcı Sezon Sonu Çekilen bölüm sayısı Bölüm Aralığı TV Sezonu TV Kanalı
1. sezon Salı 20:00 08 Eylül 2015 14 Haziran 2016 40 1-40 2015-2016 atv
2. sezon Salı 20:00 4 Ekim 2016 30 Mayıs 2017 31 41-71 2016-2017 atv
Ödülleri ve Adaylıkları
Yıl Ödül Töreni Kategori Sonuç
2017 4.Mersin Altın Palmiye Ödülleri Yılın En İyi Dizisi Kazandı
2017 Moon Life Dergisi Ödülleri Yılın En İyi Dizisi Kazandı

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]