Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı Türk drama ve aksiyon televizyon dizisinde yer alan tüm hayalî karakterler.[1]

Devam Eden Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Hızır Çakırbeyli[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Oktay Kaynarca tarafından canlandırılan karakter.

Birinci Sezonda; Hızır Çakırbeyli, Ünal Kaplan'ın masasında oturan 12 üyeden biridir. Hızır, büyük bir aileye sahiptir. Karısı ve iki çocuğu olduğu halde Nazlı isimli başka bir kadına sevdalanmıştır. Üstelik Nazlı hamiledir ve bu büyük huzursuzluklara sebep olmaktadır. İstihbaratçı Nevzat Çankırı'dan aldığı teklif ise en büyük olma teklifidir. Bu teklife göre Hızır, Ünal'ı liderlikten edecek ve sonrasında onun yerine oturacaktır. Ancak Ünal, Hızır'a rahat vermez. Önce Hızır'ın yakın dostu Selim'i kullanarak Hızır'ın silahlarını kaçırtmayı dener ama Hızır, deposunu önceden boşaltarak kadın elbisesi dolu kutular koyar. Hızır'ın bu raconu ardından Selim ile araları daha fazla bozulmasın diye Hızır, dostlarını bir araya toplar. Aynı zamanda Hızır, masadan kendilerini dinlemeye çalışıp peşlerine düşen Nevzat Çankırı'yı öldürme görevi alır. Bunu yapmazsa masa kararına karşı çıkacaktır ve Hızır da bunu en iyi yöntemle halletmeyi tercih eder. Nevzat'ı öldü göstererek onunla iş birliğine başladı ve fidanlıkta saklar. İşlediği yalancı cinayetin sonucunda Hızır Çakırbeyli, kendi evinde tutuklanıp götürülür. Cezaevinde önce eski dostu Şahin Ağa'nın yanına verilir. Onun yanında rahat olsa da koğuşu değiştirilir. Gittiği koğuşta öldürülme tehlikesi vardır ve Refik'in adamları Hızır'a tuzak kurar. Hızır burada Fahri tarafından kurtarılır. Daha sonra yapılan Babalar Operasyonunda; Selim, Ahmet, Tipi ve Refik içeri atılırlar. Burada Selim, İlyas'ın Mahmut'u vurduğunu söyler ve Hızır da böyle bir şeyin gerçek olması durumunda kendi kardeşinin ölümüne el kaldıracağını söyler.

Ceylan Çakırbeyli[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Sanem Çelik tarafından canlandırılan karakter.

Ceylan Çakırbeyli
İlk görünüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 41.Bölüm
Yaratan Raci Şaşmaz
Bahadır Özdener
Canlandıran Sanem Çelik
Bilgileri
Tam adı Ceylan Özsoy Çakırbeyli
Aile Davut Özsoy (abisi) (öldü)
Handan Çakırbeyli (ablası) (öldü)
Evlilik(ler) Hızır Çakırbeyli
Önemli ilişkileri Ünal Kaplan (öldü)
Meryem Çakırbeyli (öldü)
İlyas Çakırbeyli
Hayriye Çakırbeyli (öldü)
Hasan Bey (öldü)
Tufan Tezyürek
Çocuklar Hızır Ali Çakırbeyli
Akrabaları Alparslan Çakırbeyli (yeğeni)

Alparslan Çakırbeyli'nin teyzesi ve istihbaratçı Davut Özsoy'un kardeşidir. Bundan yıllar önce Hızır, Meryem ile evlenmeden onun sevgilisi olmuştur. Dönüşüyle herkesi tedirgin eder.

İkinci Sezonda; Ceylan, dönüşünden kısa bir süre sonra 20 yıldır sakladığı oğlu Hızır Ali ile çıkagelir ve onu ailesine teslim eder. Ablası Handan'ın vurulduğu zamanlarda da zorlanmış, Meryem'in desteğini almıştır. Ötenazi tercihini de üzülerek kabul etmiş ve ablasının ölümüne göz yummuştur. Bu dönemde Meryem, onu Hızır'dan uzak tutmak için Ünal'la evlendirmeye çalışmıştır. Ünal'ın da Ceylan'a karşı söylediği sözler bu yönde anlaşılsa da Ünal da Ceylan da böyle bir şeyin olmayacağını bilmektedir. Hızır ise yine kıskançlığından vazgeçmez ve Ceylan ile Ünal'ın adının aynı cümlede geçmesinden bile rahatsız olur. Avni'nin ve Rüstem'in ortaya çıkışlarından sonra, Alparslan ile birlikte onlarla görüşmeler yapmışlardır. Abisi Davut'un ölümü sonrasında ise CIA Türkiye sorumlusunu öldürmüştür.

Üçüncü Sezonda; Hızır'ın kızı Zeyno'yu öldürenleri bulma konusunda aileye yardım etmiştir. Aynı zamanda Hızır'ın tutuklanması sonrası herkes firardayken; İlyas, Alparslan, Hızır Ali ve Fahri'yi saklamıştır. Ceylan, düşmanların da hedefi hale gelir. Aynı zamanda Ceylan, istihbarattan dost sandığı Hasan Bey'in ihanetinin farkında değildir. Tam Hasan Bey'in oyununa düştüğünde abisi Davut ve Ünal tarafından kurtarılmış, burada abisinin de yaşadığını öğrenmiştir. Meryem'in hastalık sürecinde de ona destek çıkmış, onu öldürmeye gelen tetikçiyi öldürerek hayatını kurtarmıştır. Daha sonra Davut'un isteğiyle yurt dışına gider.

Beşinci Sezonda; kendi gelmeden önce uyarıları Hızır'ın kulağına ulaşır. Meryem'in ölümünden sonra ise Ceylan temelli olarak yeniden İstanbul'a gelir. Ailenin yeni fertleriyle tanışır ve ölü ruhları biraz olsun diriltir. Aynı zamanda gelirken boş da gelmez ve Altan'ın arkasındaki güç Ahmet Dahlan hakkında bilgiler toplar. Öğrendikleriyle savaşa yeni bir yön verir. Sonrasında Hızır ile düşman olan Tufan'ı kendi saflarına yeniden çekmek ister ve ikiliyi barıştırma yolunda adımlar atar. Alparslan ile yaptıkları plan neticesinde, Ceylan Altan'ın elindeymiş numarası yapılır. Altan, Hızır'ı ele geçireceğini sanarken; Tufan tarafından adamları öldürülür. Böylelikle Ceylan sayesinde Hızır ile Tufan barışır ve Altan'ı öldürürler. Daha sonra Ceylan, daha fazla bilgi için yurtdışına gider ve Kasaplar hakkında bilgiler öğrenerek bunları Hızır'a aktarır.

Altıncı sezonda; Ceylan artık Çakırbeyli soyadını taşımaktadır çünkü Hızır ile evlenmiştir. Tabi bunun karşılığında işlere karışmayacağına söz vermiştir. Hızır'ın Bahar'ın hayatını kurtardığı gece Alparslan'ın Korkmazlar'ın elinde olmasına sinirlenir. Aynı zamanda Bahar'ı Hızır'dan uzak tutmaya çalışır fakat bu da onun Ömür ile tartışmasına neden olur. Sonrasında Hızır'ın Alparslan'ın hayatı için Korkmazlar'la anlaşmasına ve masaya alınmalarına kabul etmesinin sonucunda Hızır'a davasından dönen bir adamla yol yürümeyeceğini söylemiş ve Hızır evden ayrılarak Bahar ile birlikte olmuştur. Ceylan, Hızır'ın masadan ayrdılığını öğrendiğinde söylediklerine pişman olsa da, Ömür ile barışmakla beraber ondan Hızır ile Bahar'ın birlikte olduğunu öğrenir.

İlyas Çakırbeyli[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Ozan Akbaba tarafından canlandırılan karakter.

İlyas Çakırbeyli
İlk görünüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 1.Bölüm
Yaratan Raci Şaşmaz
Bahadır Özdener
Canlandıran Ozan Akbaba
Bilgileri
Aile Hayriye Çakırbeyli (annesi) (öldü)
Yusuf Çakırbeyli (abisi) (öldü)
Hızır Çakırbeyli (abisi)
Evlilik(ler) Ömür Façalı
Esra Boran (eski) (öldü)
Önemli ilişkileri Boran Kayalı (öldü)
Tufan Tezyürek
Kimsesiz Yaşar
Behzat Façalı
Haşmet Façalı
Tipi
Selim (öldü)
Fahri (öldü)
Vehbi Akyıldız (öldü)
Tekin Kutlu
Enişte
Akrabaları Alparslan Çakırbeyli (yeğeni)
Hızır Ali Çakırbeyli (yeğeni)
Ömer Çakırbeyli (yeğeni)
Zeynep Çakırbeyli (yeğeni) (öldü)

Hızır Çakırbeyli'nin kardeşi. Fevri bir yapısı vardır. İlk sezonda; Esra'ya aşıktır fakat kıskanç yapısı sayesinde ona rahat vermez. Mahmut ile olan düşmanlığı oldukça büyüktür ve kafayı ona takmıştır. Abisi Hızır, hapse girdiğinde ailenin liderliğini alan ve masaya oturan İlyas, önce kendisine komplo kuracağını anlayan masa üyeleri Kemal ve Murat'ı öldürmüş daha sonra da Mahmut'a sıkmıştır. Mahmut ölmemiş ve İlyas bu yaptığı hareketle abisinin sözünü çiğnemiş, Şahin Ağa'nın mahkemisine çıkmıştır. Ancak Mahmut'un İlyas'ı Yaren üzerinden çıldırtması üzerine bunu yaptığını anlayınca Şahin Ağa, İlyas'a verilecek cezanın elinden silah alınması olduğuna hükmeder. Elinden silahı alınan İlyas ise, Mahmut'un hedefi olur ve abisinin hayatını kurtarmak için kendini kurşunların önüne atar. İlyas ölmez ve kendisine bunu yapan kişinin herkes Kemal'in kardeşi Cemal olduğunu sanar. Masada yaşanan hesaplaşmalar sonrasında Mahmut'un yaptıkları ortaya çıkar ve İlyas onu öldürmek için beklerken abisinin öldürdüğü haberini alır. Bu İlyas'ı sinirlendirir ama aslında Mahmut'un yaşadığını kimse bilmemektedir. Mahmut, Hızır'ın oğlu Yunus'u kaçırır ve abisi Selim, Yunus'u kırtarmak için ölür. Selim'in yerine masaya İlyas oturur. Mahmut tam Meryem'i öldürmek üzere harekete geçtiğinde ise yakalanmış ve İlyas tarafından öldürülmüştür. Mahmut'un ölmesiyle huzura kavuşan İlyas, Esra ile evlenmeye karar verir. Ailecek Aydın'a kız istemeye giderler. Burada İlyas, abisinin ve yengesinin İstanbul'da vurulduğunu televizyondan öğrenir.

İkinci sezonda; Hızır ve Meryem iyileştikten sonra düğün yapılır ve İlyas Esra ile evlenir. Bu sırada ortaya yeni çıkan düşmanları Gülmezler, İlyas'ı kaçırır ve 1 hafta içinde sevdiklerini kaybetmeye başlayacağını söyler. Bunun üzerine İlyas herkesi korumaya çabalar ancak Esra'nın babası Feridun'u ölümden kurtaramaz. Daha sonrasında yaşanan bu acı ölümün bedeli olarak Enver Gülmez'in peşine düşer. Enver bir süre daha İlyas'ı uğraştırır fakat en sonunda yakalanır. Gülmezler belasının bitmesinden sonra İlyas,Esra'nın hamile olduğunu Hızır'dan öğrenir ve hastaneye gittiğinde Esra'nın çocuğunu aldırdığını öğrenir. Esra ile boşanma yoluna gittikten sonra İlyas, Amerikan ajanı Suzi ile yakınlaşmaya başlar. Suzi ile eğlendiği bir gecede saldırıya uğrayacakken Hızır tarafından saldırı yapacak kişinin öldürülmesiyle kurtulurlar. İlyas, abisinin cinayetini üstlenir ve Serkan tarafından götürülür. Kurtulduktan sonra İlyas, Esra ile yolunu tamamen ayırır ve daha sonra masada uzun süredir düşmanlık ettiği Mert'i öldürür. Daha sonrasında Hızır masayı terkeder ve işleri İlyas ve Alparslan'a bırakır.

Üçüncü sezonda; İlyas, ailesinin yönetimini ele almıştır. Hızır'a bir saldırı yapılacağı şüphelerinden sonra bu işin peşini düşer ancak bu engellenemez ve saldırıda Zeyno ölür. Bu olay üstüne Hızır, kızının katillerini bulmak için geri döner ve İlyas da ona yardım eder. Aynı zamanda İlyas, tanıştığı Kimsesiz Yaşar ile yakın dost olur ve birlikte hareket etmeye başlarlar. İkisi birbirine dostum diye hitap eder. Özgür ile yeniden karşılaşan İlyas onunla sevgili olur. Ekrem'in ölmesinden sonra İlyas legalleşme adımları atmak adına onun otelini alır. Sezon finalinde İlyas, Yaşar'ı kaybettiğini sanmış ama yaşadığını öğrendiğinde çok sevinmiştir.

Dördüncü sezonda; İlyas, abisinin vurulması üzerine yine liderliği alır ve bu defa eskisinden çok sert bir şekilde ham aralarındaki hainin hem de düşmanlarının peşine düşer. Boran ve Tufan'ın da yanında olmasıyla fazlasıyla güçlenen İlyas, Karadeniz'den getirdiği uşakları da meydana salar. Abisi ayağa kalktıktan sonra reisliğini sürdürür. Dostlarıyla hain Ateş'i de ele geçirir. Daha sonra Tuncay ve İzzet Ağa'nın hedefi olur. Vuruldu numarası yaparak düşmanlarını tuzağa düşürür ve düşmanları yok edilir. Fakat Tuncay'ın öldürülmesi istihbarattan Akif'i hareket geçirir ve cinayet İlyas'ın üzerine kalır. İlyas'ın tutuklanmasına karar verildikten sonra cezaevinde nakil yapılırken İlyas, Haşmet Façalı'nın emriyle suikaste uğrar ve bıçaklanır. İyileştikten sonra ise hapiste Behzat Façalı ile savaşa başlar. Behzat ile içerideki savaşları dışarı çıkarılmalarıyla biter ancak dışarıdaki savaş başlar. İlyas tam Behzat'ı öldürecekken ortaya çıkan Ömür bunu engeller. Daha sonra İlyas ile Ömür yakınlaşmaya başlar ve bu Behzat'ı sinirlendirir. Bu sırada Çakırbeyliler düşmanları Akif'e ulaşacakken Esra'nın onun sevgilisi olduğunu öğrenirler. İlyas, eski karısıyla bu şekilde karşılaşması üzerine şoke olur. İlerleyen günlerde Esra, Akif'in planlarını bozunca Akif tarafından öldürülür ve İlyas geçirdikleri güzel anlar yüzünden üzülür. Kendini toparlar ve Ömür ile evlenmeye karar verir. Haşmet'in iznini alsa da Behzat hala sorun çıkarmaktadır. Ancak nihai sona ulaşılır ve Çakırbeyliler, Ömür'ü istemeye gider. Yaşanılan savaşlar sonrası Hızır, Haşmet ile barışmıştır. Kız istemede de İlyas ve Behzat barışır ve Ömür'ü İlyas'a verirler.

Beşinci sezonda; İlyas, artık Ömür'le evlidir. Eskisinden daha sakin bir İlyas haline gelmiştir. Ömür'ün hamile olduğunun öğrenilmesiyle baba olacağını öğrenmesi onu çok mutlu eder. Behzat ile de gün geçtikçe iyi geçinirler ve birbirlerinin en yakın dostu olurlar. Boran ile de yakın dost olan ikili Boran'ın kendi başına hareket ettiği dönemde zorlanmış ve Boran'ı öldürmekle görevlendirilmiştir. Lakin Hızır'ın gerçek planı bu değildir ve Boran'ı yurtdışına götürmeye karar verir. Böylelikle İlyas bu zorlu görevle baş etmek zorunda kalmaz. Ancak Bicolar'ın yaptığı saldırıda Boran, İlyas ve Behzat'ı korumak için ölür. Daha sonrasında İlyas, yönettiği operasyonlarla Volkan Bico'yu yakalayıp Tekin'e verir. Nasuh'u da tuzağa düşürürler onunla konuşmak üzereyken Façalılar'a saldırı yapılacağını öğrenirler. Telefonda Ömür'ün seslerini duyan İlyas delirir ve Nasuh'a 14 kurşun sıkar. İkyas ve Ömür ikizlerini bu saldırıda kaybeder. Sonrasında Hızır masadan kalkar ve İlyas'ı bırakır. Bunun bir oyun olduğunu bilmeyen İlyas tüm masaya düşman olur ama oyun olduğunu öğrendiğinde gereğini yaparak Feyyaz'ı öldürür.

Altıncı sezonda; Alparslan'a yapılan saldırıdan sonra Alparslan, Zeyno'yu İlyas ve Ömür'e verir. İlyas, otelinde düşmanları Yaman Korkmaz ile karşı karşıya gelir ve onun sıkmazsan adam değilsin lafına karşılık uzattığı eline sıkar. İlyas, yalnız başına yürüme kararı alan Alparslan'a saygı duyar ve Hızır'ın aksine ona kızmaz. Aralarındaki hukukun ayrı olduğunu ve kızını istediği zaman görevileceğini söyler. Ömür'ün Ceylan'la yaşadığı tartışma sonrası İlyas ve Ömür'ün de arası bozulur ve Ömür evden ayrılır. Behzat'ın Yavuz'u takip ettiğini öğrendiğinde İlyas onun yanına gelirken Behzat Korkmazlar tarafından saldırıya uğrar. İlyas onu kaybetme korkusu yaşamış fakat Behzat ölmemiştir. İlyas, abisinin Bahar ile ilişkisini de şaşkınlıkla karşılar ve Ömür'ün Bahar'a saldırı düzenletmesi üzerine İlyas, karısının bu hareketinden oldukça memnun olur. Hızır'ın masadan ayrılmasıyla birlikte kimin lider olacağına toplantıda karar verilir. Alparslan'ı İlyas'a öldürtmek isteyen Yaman Korkmaz, masada lider adayı olarak İlyas'ı gösterir ve oy birliğiyle İlyas yeni lider seçilir. Alparslan'ın masayı basmasından sonra da ona yumuşak davranır ve eve getirir. Ondan kendini bir süre geri çekmesini ister. Ancak Alparslan'a yapılan bombalı saldırı ve buna takiben Alparslan'ın Yavuz'u kaçırması İlyas'ı zor durumda bırakır. Yaman'ın baskısı sonucunda masada Alparslan'ın ölümü oylanır. İlyas'ın dost olaral gördüğü İdris ve Rafet'in Korkmazlar'la birlik olması sonucu masadan Alparslan'ın ölmesi kararı çıkar.

Alparslan Çakırbeyli[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Yunus Emre Yıldırımer tarafından canlandırılan karakter.

Alparslan Çakırbeyli
İlk görünüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 1.bölüm
Yaratan Raci Şaşmaz
Bahadır Özdener
Canlandıran Yunus Emre Yıldırımer
Bilgileri
Aile Handan Çakırbeyli (annesi) (öldü)
Yusuf Çakırbeyli (babası) (öldü)
Hızır Çakırbeyli (amcası)
İlyas Çakırbeyli (amcası)
Evlilik(ler) Özlem Çakırbeyli (öldü)
Önemli ilişkileri Ünal Kaplan (öldü)
Özlem Kaplan (öldü)
Faruk (öldü)
Meltem (öldü)
Tekin Kutlu
Kubilay
Nevzat Çankırı (öldü)
Şahin Ağa
Fahri (öldü)
Reha (öldü)
Doğan Baba
Çocuklar Zeynep Çakırbeyli
Akrabaları Hızır Çakırbeyli (amcası)
İlyas Çakırbeyli (amcası)
Davut Özsoy (dayısı) (öldü)
Ceylan Çakırbeyli (teyzesi)
Hayriye Çakırbeyli (babaanesi) (öldü)
Ömer Çakırbeyli (kuzeni)
Zeynep Çakırbeyli (kuzeni) (öldü)
Hızır Ali Çakırbeyli (kuzeni)

Çakırbeyli ailesinin önemli fertlerinden biridir. Yusuf Çakırbeyli ve Handan Çakırbeyli'nin tek çocuğudur. Hızır ve İlyas'ın yeğenidir. Yusuf'un ölünü ve Handan'ın aileden kovulmasıyla yengesi Meryem Çakırbeyli tarafından büyütülmüştür.

Birinci Sezonda; Alparslan Londra'da eğitim görmekte ve sevgilisi Özlem Kaplan ile yaşamaktadır. Daha sonra ikisi beraber İstanbul'a dönerler. Özlem, yeraltı dünyasının büyük patronu Ünal Kaplan'ın kızı, Alparslan ise Ünal'ın muhalifi Hızır'ın yeğenidir ve bu birliktelik herkesi şaşırtır. Aileler de bu birliktelikten habersizdir. Ünal, kızının bu birlikteliğine karşıdır. İlerleyen günlerde Hızır'ın Nevzat'ı öldürme suçundan dolayı hapse girmesi ve Nevzat'ın fidanlıkta ikamet etmeye başlaması üstüne Alparslan, Nevzat'ı dinleyerek devlet hakkında fikirler elde edinir. İlyas'ın vurulması ve Hızır'ın masaya Cemal ve Savaş dolayısıyla gelmemesi kararından sonra Çakırbeyli ailesini temsilen masaya Alparslan oturur. Cemal'in masada ailesine yaptığı saygısızlık sonucu Alparslan, Cemal'i babasının silahıyla öldürür. Savaş'ın da Ünal tarafından öldürülmesi sonrası aileler savaşı biter. Ünal, Alparslan'ın Özlem'den ayrılması şartıyla liderliğini Hızır'a verir. Ünal, Özlem'in yurtdışına gitmesine karar verdikten sonra Alparslan ve Özlem son bir gece geçirmek için buluşur. Onlara tuzak kuran düşmanları Sibiryalı Kartal'ın planından haberleri yoktur. Sibiryalı, Özlem'i Alparslan'ın yanında öldürür. Ünal, bu ölümden sonra masada Özer'e tüm Çakırbeyliler'i öldürmesini söyler. Ama Alparslan'ın söyledikleri Ünal'ın fikrini değiştirir. Ünal, Alparslan'ı vekili yapar. Ünal'ın yerine masaya kısa süreliğine Alparslan oturur. Özlem'in intikamı alındıktan sonra Alparslan'ın hayatı değişir. İlerleyen günlerde masaya Ünal yerine lider olarak oturan Alparslan, hadsizlik eden Toprak'ı da öldürür. Nevzat tarafından büyük patronla tanıştırılmaya götürüldüğünde büyük patron Davut'un Alparslan'ın dayısı olduğu ve ikisinin beraber çalıştığı öğrenilir. Nevzat çok şaşırır. Annesi Handan ile de burada buluşan Alparslan akşam yemeği yerken amcası Hızır ve yengesi Meryem'in vurulduğunu öğrenir.

İkinci sezonda; Alparslan'ın gerçek kimliği Ünal Kaplan tarafından öğrenilir. Ünal'ın bunu Hızır'a söylemesiyle birlikte Alparslan'ın ölüm emri Hızır tarafından zorlu bir süreçle verilir. İlyas, yeğeninin ölmesine izin vermeyerek onun kaçmasını ister. Ama Alparslan Hızır ile yüzleşmeye kararlıdır. Bu yüzleşmede Özkan'ın yeğeni tarafından vurulur. Herkes bunu Hızır'ın yaptığını sanar. İyileşen Alparslan, Hızır tarafından kobulur ve bir süre daha araları açılır. Masa üyesi Refik'in öldürülmesi sonrasında ise Alparslan onun yerine oturur. Ailesiyle arası ilerleyen dönemde düzeldikten sonra Davut ve Hızır da ortak hareket etmeye başlarlar. Bu sırada ortaya çıkan masanın üç kurucusundan biri olan Rüstem Fıstıkoğlu'nun kardeşi Avni Fıstıkoğlu ortalığın karışmasına sebep olur. Yaptığı saldırılarıdan birinin neticesinde Alparslan'ın annesi Handan vurulur. Handan'ın felç bir şekilde yaşamasını istememesi üzerine ötenazi tercih edilir ve Meryem ile Ceylan onun hayatını sonlandırır. Bunu öğrenen Alparslan, Meryem ile yüzleşir. Zorlu günlerden geçildikten sonra Avni'nin arkasındaki gücü öğrenmek isteyen Hızır, Ünal, Davut ittifakı bunun için bir plan yapar. Alparslan'ı masada Ünal'ı öldürüyor gibi gösterirler ve Ünal'ın ölüm haberi sonrası Rüstem'in yaşadığı öğrenilir. İstanbul'a gelen Rüstem yaşamak için kardeşini öldürür. Daha sonra Davut, istihbarat başkanlığını Nevzat'a devreder. Ankara'ya giderken Davut'un arabası patlar ve Alparslan, dayısını kaybeder. Savaşın sonunda, masa Rüstem'i öldürür ve Hızır işleri İlyas ve Alparslan'a bırakıp gider.

Üçüncü sezonda; Alparslan, Zeyno'nun katilini arama konusunda amcalarına yardım eder. Nevzat'ın bu işi yaptırdığı ortaya çıktıktan sonra yapılan planla Nevzat yakalanır ve Çakırbeyliler tarafından öldürülür. Alparslan'ın dayısı Davut'un da ölmeyip Ünal Kaplan ile iş birliği yaptığı öğrenilir ve ilerleyen günlerde herkes bunu öğrenir. Alparslan da buna öğrendiğinde oldukça şaşırır. Çakırbeyli ailesi Sam ve onun emrindeki Ekrem,Güneş ve Pudra Hakkı ile savaşır ve onları öldürürler.

Dördüncü sezonda; Alparslan, babası Yusuf'un çalıştığı kişiler olan fedailerle tanışır. Onlarla ortak etmeye başlar ve adamı Faruk da ona yardım etmeye başlar. Davut bu durumu fark ettiğinde yeğenini uyarır. Bu sırada fedailerden Meltem isimli bir kız ortaya çıkar ve Alparslan'ı korumaya başlar. Herkes onu Alparslan'ın sevgilisi sansa da Alparslan otelde tanıştığı Özlem'den duygusal olarak etkilenmeye başlar. Alparslan dayıysıyla konuştuğunda Hızır'ın ölen tetikçisi Vehbi Akyıldız'ın fedai olduğunu öğrenir. Daha sonra dayısı Davut aralarındaki hain Ateş tarafından öldürülür. Alparslan yaşadığı bu acı kayıptan sonra gizli işler çevirmeyi arttırır ve bu da Hızır'ın vurulmasıyla yeni reis olan İlyas amcasıyla arasını açar. İlerleyen günlerde ikilinin arası yine düzelir. Ateş, İzzet ve Tuncay gibi önemli düşmanlar yok edilir. Alparslan da Özlem'in abisi hain Cengiz'i infaz eder. Fakat işlenen cinayetler İlyas'ın üzerine kalır. Tutuklanan İlyas'ın içeri girmesi bıçaklanması Alparslan'ı reis yapar ve Alparslan ilk icraatını amcasını bıçaklatan Façalılar'ın abisini öldürerek gerçekleştirir. Ünal, Façalılar'ı masaya oturttuktan sonra masa Zeki Sivri ile savaşa başlar. Zeki'nin doğrudan hedefi Alparslan olur ve Alparslan onun tuzağına düşer. Zeki gözdağı vermek için Meltem'i öldürür. Sonrasında Alparslan yeni planlarıyla yoluna devam eder. Fedailer Başkanı ile yapacağı bir görüşme sırasında Akif'in saldırısı sonucu Başkan ölür ve ölmeden liderliği Alparslan'a bırakır. Alparslan bu yapılanların karşılığı olarak büyük bir plan hazırlar ve Çakırbeyliler Zeki'yi kullanan istihbarat başkanı Mesut'u öldürür. Zeki'nin de ölümü sonrası Ömür'ün İlyas'a verilmesiyle iki aile de barışır ve savaş tamamen biter.

Beşinci sezonda; Alparslan, Özlem'le evlenmiştir ve Özlem hamiledir. Çakırbeyliler yeni bir silah üretmiştir ve ticaret sahasına yeni bir giriş yapar. Yeni üretilen silahlar Can isimli bir Amerikan elçisi ve istihbarat başkanı Altan Yıldızlı'nın teklif yapmasına sebep olur. Silahların onlara verilmemesi ve Çakırbeyliler'in Can'ı öldürmesi üzerine silahları isteyen güç Ünal Kaplan'ı öldürtür. Sonrasında Altan ve masa arasında yeni bir savaş başlar. Altan, mermileri ele geçirmek uğruna Tufan'ı oğluyla tehdit eder. Düşmanları mermilere ulaştıklarını sandığında ise Alparslan onları kaçırmıştır. Sonrasında Çakırbeyliler istihbarattan alınan Altan'ın yerine gelen yeni düşmanları Cengiz'i öldürür. Boran, dostlara ihanet edilmek zorunda bırakıldığında Alparslan oyunu onun ölmesinden yana kullanırken, Tufan ile iş birliği yapma taraftarıdır. Öyle de olur ve Hızır ile Tufan barışarak Altan'ı öldürürler. Alparslan, büyük bir tehdit oluşturan Nasuh yüzünden aile üyelerini Karadeniz'e yollar. Ömür'e de çok ısrar eder ama Ömür onu dinlemez. Alparslan'ın korktuğu olur ve Nasuh'un saldırısında İlyas ve Ömür ikizlerini kaybeder. Hemen ardından Fahri ve Hurşit'e yapılan saldırıda Hurşit'in ölmesi Hızır'a yeni bir plan yaptırır ve bu plan gereği Alparslan da masadan kalkar. Bu plan sayesinde masada Feyyaz ve Samuel, İlyas ve Behzat tarafından; dışarıda Kasaplar Hızır tarafından öldürülür.

Altıncı sezonda; Alparslan'ın kızı doğmuş ve adını Zeyno koymuşlardır. Bir gün arabada Faruk ve Özlem ile giderken saldırıya uğrarlar ve bu saldırıda Özlem ve Faruk ölürler. Alparslan, hayattan kopar ve katillerin peşine düşer. Celal Sincanlı ismine ulaştıktan sonra onu masada öldürür ve hem Haşmet ile arasını açar hem de masadan atılmasına sebep olur. Bahar Sincanlı'nın vurduğu Hızır'ın hayatını kurtarır ve daha sonra Korkmazlar'ın peşine düşer. Onlara tek başına yaptığı bir saldırıda yakalanır ve dövülür. Kendi başına yaptığı bu hareketler neticesinde de Hızır onu evden kovar. Alparslan, Şahin Ağa'nın dediklerini de kendine referans alarak yeni bir yola girer. Kendi ekibini kurar ve bu yolda hem eskiden Boran'ın adamı olan Tekin Kutlu hem de yeni adamı Kubilay yanındadır. Alparslan Baba olarak nam salmaya başlar. Yaman tarafından baskın yapılan masa üyelerini kurtarır, kendini hapse attırarak Hızır'ın gizlice ona verdiği bıçakla Yaman'ı üç yerinden bıçaklar ama Yaman ölmez. Koğuşa gittiğinde ise burada Derman Korkmaz ile savaşmaya başlar. Dışarıdan amcası Hızır'ın sayesinde Derman ile karşı karşıya gelir ve onu boğazını keserek öldürür. Derman'ı öldürdükten sonra namı yayılır. Ama bu ölümden sonra ani bir kararla tahliye edilmesine karar verilir. Tahliye olup tam mekanına geldiğinde silahlı saldırıya uğrar ve bu saldırıda Şahin Ağa yaralanır. Şahin Ağa hastaneye kaldırıldıktan sonra Alparslan öfkesini tutamayıp masaya saldırır ve burada Yaman Korkmaz'ın Rıfkı dahil birkaç adamını öldürür, diğerlerini yaralar. Masaya girip Yavuz'u öldürecekken, Haşmet Façalı tarafından durdurulur. Sonrasında İlyas tarafından eve getirilir ve Alparslan artık geri çekilmeyi kabul eder. Tam kendini geriye çekecekken mekanına yapılan bombalı saldırıda koğuştan dostu Emin'in ailesi bu saldırıda ölür ve Alparslan bir kez daha intikam duygusuyla hareket ederek Yavuz'u kaçırır. Yavuz, Hızır tarafından Alparslan'ın elinden alınır fakat kaçırılması sonucu masa üyeleri masada Alparslan'ın ölümünü oylar. İdris ve Rafet'in Korkmazlar'ı desteklemesi sonucu Alparslan'ın ölüm kararı çıkar. Ancak Hızır Ali ile haberleşen Alparslan tuzak kurar ve masa üyeleri masadan dönerken onları öldürmeye karar verir. Bu saldırıda Dayı Korkmaz'ı öldürür ve İdris'e gözdağı verir. Saldırı sonrası Doğan Baba'nın mekanına çekilip karşı taraftan hamle bekler. Ele geçirilen Avni'nin bir keskin nişancı tarafından öldürülmesi sonucu aralarında hain olduğu kesinleşir. Herkes bir plan peşinde düşmüşken, Alparslan yılanın başını yok etmek için Hamdi Korkmaz'ı öldürmeye gittiğinde; Yaman Korkmaz'ın adamı Cevat onu öldürmek için bir pusu kurar.

Doğan Baba[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Ali Sürmeli tarafından canlandırılan karakter.

Kimsesiz Doğan
İlk görünüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 161.Bölüm
Yaratan Bahadır Özdener
Berna Aruz
Canlandıran Ali Sürmeli
Bilgileri
Önemli ilişkileri Kimsesiz Yaşar
Yusuf Çakırbeyli (öldü)
Hızır Çakırbeyli
Alparslan Çakırbeyli
Behzat Façalı

Yusuf Çakırbeyli’nin eski dostudur. Baba Doğan ve Kimsesiz Doğan adlarıyla da bilinir. Kimsesizlerin babasıdır. Kimsesiz Yaşar’ı yıllarca eğitmiş, ona 'Kimsesiz' namını ve soyadını vermiştir. Aynı zamanda Behzat da Doğan Baba’yı babası gibi görmektedir. Alparslan’ın fedai olduğunu bilen kişilerdendir. Kimsesizler sayesinde çoğu şeyi duyar ve buna göre hareket eder.

Beşinci Sezonda; Behzat'ın Rıdvan Kepeli'yi öldürmesi sonrası Kepeliler, masaya düşmanlık etmeye başlayacakken, zaten bir sürü düşmanla savaşan masa araya Doğan Baba'yı sokar. Doğan Baba, Kepeliler'in abisi Vakkas'ı gece uyurken kulağına küpe taktırarak rezil eder ve Kepeliler'in İstanbul'dan kaçmalarına sebep olur. Aynı zamanda Boran'ın ölümünün sorumlusu olan Volkan Bico'nun da yerini öğrenip, İlyas ve Behzat'a vererek onu yakalamalarını sağlar. Boran'ın adamları Tekin ve Tefo ise Doğan Baba'nın kimsesizlerine katılırlar. Alparslan ile de konuşan Doğan Baba, ona bu yolun sonunun ölüm olduğunu, karısını terkedip kimsesiz olması gerektiğini söyler ama Alparslan yoluna devam etmeye karar verir. Doğan Baba da bir süreliğine Anadolu turnesine çıkar.

Altıncı Sezonda; Doğan Baba, artık masada oturmaktadır. Alparslan'a yapılan saldırıda Özlem ve Faruk'un ölümü sonrası Alparslan'ın hedefinin masadan biri olduğunu öğrenen Doğan Baba, Hızır'ı uyarır ve gerçkten de Alparslan'ın hedefi masa üyesi Celal Sincanlı olur. Yine bu işin faillerinden masanın yeni düşmanı Yaman Korkmaz'a gidecek olan Hızır, Doğan Baba ile konuşur ve Doğan Baba'nın kimsesizleri Yaman'ın mahallesine bomba yerleştirir. Alparslan'ın masadan atılmasından sonra ise Doğan Baba, Alparslan'ın olmadığı masada yer almayacağını söyleyerek masayı terk eder. Ancak kendisinin yokluğunda Alparslan, yaptığı saldırılardan sonra Doğan Baba'nın mekanına saklanarak düşmanlarının üzerine gelmesini sağlar. Hamdi Baba, oğullarına kendisinin Kimsesiz Doğan ile muhattap olmayıp, uğraşmak istemediğini söyler.

Tufan Tezyürek[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hüseyin Avni Danyal tarafından canlandırılan karakter.

Tufan Tezyürek
İlk görünüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 108.bölüm
Yaratan Raci Şaşmaz
Bahadır Özdener
Canlandıran Hüseyin Avni Danyal
Bilgileri
Evlilik(ler) Bahar Tezyürek (öldü)
Önemli ilişkileri Hızır Çakırbeyli
Ünal Kaplan (öldü)
Ceylan Çakırbeyli
İlyas Çakırbeyli
Alpaslan Çakırbeyli
Tipi
Haşmet Façalı
Boran Kayalı (öldü)
Behzat Façalı
Hızır Ali Çakırbeyli
İsa
Çocuklar Demet Tezyürek
Orhan Tezyürek (öldü)
Akrabaları Kemal Tezyürek (öldü)

Masa'nın bir üyesi. Hızır'ın yakın dostu. Silah ticareti ve petrol kaçakçılığı yapmaktadır.

Dördüncü sezonda; Masa'ya Kıbrıs toplantısında Boran Kayalı ile birlikte oturmuştur. Tipi'ye geçmişte korkak dediği için, Tipi'yle anlaşamamaktaydı. Ancak daha sonra İzzet'in, Tufan'ı öldürmek için Tufan'ın ofisine yaptığı baskında Tipi, Tufan'ın önüne atlayınca onunla dost olmuştur. Sonraları Mesut'un oyunlarından dolayı Hızır ve Haşmet hapse atılmış, vekaletlerini ise ailelerini yönetmesi için Tufan'a vermiş; bunun üzerine Tufan, vekaleten Çakırbeyli ve Façalı ailesine reislik yapmıştır. İlyas ve Behzat, Ünal'ın evine gidip Ünal'ın kafasına silah dayamış, Ünal'a Mesut'u çağırmasını; aksi halde onu öldüreceklerini söylemiş, Ünal bunu kabul etmeyince İlyas ve Behzat tam Ünal'ı öldürecekken Tufan son anda yetişmiştir. Tufan, Ünal'a bir hainlik yaparsan seni İlyas ve Behzat'a öldürtürüm demiş, Ünal da bunu kabul etmiştir.

Beşinci sezonda; Ünal Kaplan'ın CIA tarafından Amerika'da öldürülmesinden sonra masa, CIA'in Türkiye'deki adamlarından biri olan Altan ile savaşmaya başlamıştır. Altan, vatana ihanetten dolayı devlet kademesindeki görevinden uzaklaşmış ve yanına Şafak Sınırsız'ı da alarak kendi ekibini kurmuş, masayla savaşmaya başlamıştır. Altan'ın öncelikli hedefi, masada Çakırbeyli ailesinden sonra en güçlü olan Tufan'ı kendi safına çekmek olmuştur. Altan bu plan doğrultusunda Tufan'ın oğlu Orhan ve yeğeni Kemal'i kaçırmış ve Tufan'ı kendi karargahına çağırmıştır. Tufan, Altan'ın yanına gitmiş ve dostlarına ihanet etmeyeceğini, oğlunu ve yeğenini serbest bırakıp kendini öldürmelerini söylemiş; ancak Altan bunu kabul etmemiştir ve bunun üzerine Şafak Sınırsız, Tufan'ın yeğeni Kemal'i öldürmüştür. Tufan, yeğeni ölünce oğlunun da ölmemesi için Altan'ın teklifini kabul etmek zorunda kalmıştır. Altan, Tufan'a yeni üretilen silahların yerini söylemesi şartıyla oğlunu bırakacağını söylemiş, Tufan ise Boran'ın adamı Tefo'yu takip edip silahların yerini öğrenip Altan'a söylemiş; bunun üzerine Altan ve adamları silahların olduğu depoya gelip silahları ve mermileri almış, depoda bulunan Tefo'yu da vurmuştur. Altan, Tufan'a tam silahları teslim ederken mermilerin bozuk olduğunu ve mermiler olmadan silahların hiçbir şeye yaramayacağını öğrenmiştir. Bunun üzerine Altan, Tufan'a sağlam mermilerin yerini söylemezse oğlunu vermeyeceğini söylemiş, Tufan ise mecburiyetten mermilerin de yerini Altan'a söylemiştir. Bütün bu olaylar olurken Hızır, Tufan'ın hainlik yaptığını anlamış ve Tufan'ı takibe başlamıştır. Altan, mermileri almış ve Orhan'ı Tufan'a teslim etmiştir. Mermileri aldıktan sonra Hızır, Altan'ı Sevda Meftun ile otelde basmış ve Altan'ı yakalamıştır. Sınırsızlar, Altan'ın yakalandığını öğrendiğinde ise Tufan, Sınırsızlar'ın yanındadır. Sınırsızlar, yaptıkları plan neticesinde Tufan ile Altan'ı takas etmiştir. Çakırbeyliler Altan'ı ellerinden kaçırdıktan sonra Altan'ın adamı Coşkun'u yakalamış, Tufan ise açığa çıkmamak için Coşkun'a kendine bıçaklatmış ve Coşkun'u öldürtmüştür. Bunun üzerine Hızır, Tufan'ın ihanet ettiğine iyice inanmıştır. Tufan, hastanede tedavi görürken Boran'ın adamı Tefo uyanmış ve Altan'a silahların yerini Tufan'ın gösterdiğini söylemiştir. Böylece Tufan'ın ihanet ettiği kesinleşmiştir. Tufan, ihanet ettiği öğrenilince tam oğlu ile birlikte yurtdışına kaçacakken, Hızır Tufan'ın ofisine gelmiştir. Burada Tufan, tam Hızır'ı öldürecekken oğlu Orhan silahın önü atlamıştır ve orada vurulup ölümüştür. Bunun üzerine Tufan, oğlunun ölümünden Hızır'ı sorumlu tutmuş ve ona düşman olmuştur. Bu düşmanlığı fırsat bilen Altan, Ahmet Dahlan adına silah üretim işini Tufan'a teklif edip ona Türkiye'nin en büyük silah üreticisi olmayı teklif etmiş, bunun üzerine Tufan ise şartını kabul etmeleri halinde onlarla ortak olacağını söylemiştir. Altan, Tufan'a şartı neyse kabul edeceğini söyleyince Tufan; herkesin gözü önünde yeğeni Kemal'i öldüren Şafak Sınırsız'ı kafasına sıkarak öldürmüş, herkes Tufan'ın kestiği raconu kabul etmiştir. Şafak Sınırsız'ı öldrüdükten sonra karısının Gürcistan'daki kardeşleri olan Bico'ları çağırmış ve onlarla silah üretimi yapmaya başlayacakken Dahlan'ın gönderdiği 800 milyon dolar paraya Çakırbeyliler el koymuştur. Bu yüzden Bicolar, Tufan'ın kızı Demet'i Boran'a karşı kullanmış ve Boran'ın Demet'e aşık olmasını sağlamıştır. Boran, Demet'e aşık olduktan sonra Bicolar Demet ve Boran'ı kaçırmış; Boran da Demet ölmesin diye paraların yerini söylemiştir. Boran paraların yerini söyledikten sonra Demet, Boran'a Tufan'ın kızı olduğunu söylemiş ve kendisini nasıl tuzağa düşürdüğünü anlatmıştır. Tam bu sırada Tufan gelmiş, kızını bu işlerde kullandıkları için Bicolar'a hakaret etmiş ve Boran'ı serbest bırakmıştır. Boran, serbest kaldıktan sonra öfkeyle Bico'ların evini basmış ve yanlışlıkla evde olan Tufan'ın karısını öldürmüştür. Bunun üzerine Bicolar da intikam almak için Boran'ı öldürmüştür. Tufan ise Bicolar ile olan ilişkisini kesmiş, kızı Demet'i Londra'ya göndermiştir. Tufan bütün ailesini kaybedince Ceylan, Hızır'a Tufan'la yeniden dost olması gerektiğini söylemiş, Hızır ise bunu kabul etmiştir ve Tufan ile anlaşmıştır. Altan, Hızır'ı yakalamak için Ceylan'ı yakalamış ve Tufan'dan Hızır'ı Ceylan'ın yanına getirmesini istemiştir. Bunun üzerine Tufan, Hızır, Ceylan ve Altan'ın yanına götürmüş ve orada Hızır ile beraber Altan'ı ve Altan'ın bütün adamlarını öldürmüştür. Bunun üzerine Hızır ile tekrar eski günlerdeki gibi dost olmuş ve tekrar masaya oturmuştur.

Altıncı sezonda; kendi yakın arkadaşı olan İdris'i masaya oturtmuştur.

Tipi[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Savaş Özdemir tarafından canlandırılan karakter. (1-)

Adı Murat Ispirli'dir. Masanın bir üyesi. Hızır'ın yakın dostu. Kansızlığından dolayı sürekli üşür ve bu yüzden dışarıya çıktığında mutlaka çelik yelek giyer. Ne var ki bir tek ablasına söz geçirememektedir. Yakınlarına sürekli "Dadaş" der. Gönül ölünce delirmiştir. Tedavi olmak için yattığı hastanede kendini asmaya çalışmış ama Şahin Ağa tarafından kurtarılmıştır.

Haşmet Façalı[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Turgut Tunçalp tarafından canlandırılan karakter.

Haşmet Façalı
İlk görünüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 122.Bölüm
Yaratan Raci Şaşmaz
Bahadır Özdener
Canlandıran Turgut Tunçalp
Bilgileri
Takma ad(lar)ı Façalı Dayı
Aile Behzat Façalı (kardeşi)
Ömür Façalı (kardeşi)
Önemli ilişkileri Hızır Çakırbeyli
İlyas Çakırbeyli
Tipi
Boran Kayalı (öldü)
Tufan Tezyürek
Celal Sincanlı (öldü)
Nedim Sivri (öldü)
Çocuklar Ferman Façalı (öldü)
Didem Façalı
Akrabaları Tahsin Façalı (amcaoğlu) (öldü)
Şevket Façalı (abisi) (öldü)

Façalı ailesinin lideri. Masanın bir üyesi. Çocukluğu ve gençliği Ankara'da geçmiştir. Yetim ve öksüz olması sebebiyle fakir bir şekilde büyümüş ve kardeşlerine pavyon tuvaleti temizleyerek bakmıştır. Kuzeni Tahsin hırsızlık işine girince aile olarak bu işin içine girmişlerdir. Aynı zamanda Haşmet, soyadının manasını kolundaki façalarla anlatır. Ölen her düşmanı için koluna bir faça atar.

Dördüncü sezonda; İlyas Çakırbeyli'nin ölüm emrini vermiş ve İlyas adamları tarafından bıçaklanmıştır. Bu olay sonrası iki aile arasında savaş başlamıştır. İlyas ve Behzat içeride savaşırken, Haşmet dışarıdaki Çakırbeyliler ile savaşa başlar. Alparslan Çakırbeyli, Haşmet'in yıllardır konuşmadığı abisini öldürür ve iki aile onun cenazesinde karşı karşıya gelir. İki aile arasındaki savaşı Ünal Kaplan, Façalılar'ı masaya davet ederek bitirmeyi hedefler. Haşmet, Behzat ve Tahsin ile birlikte masaya oturur. Masaya oturduktan sonra Haşmet eski işlerini bırakmaya zorlanır. Haşmet, eski işlerini bırakacağını söylese de işlerini bir dostu olan Nedim Sivri'ye devreder. Ünal bunu öğrendiğinde Nedim'i Façalılar'ın gözü önünde öldürür. Kardeşinin ölümü sonrası Zeki Sivri,intikam için masaya savaş açar. Ömür'ün İlyas'a aşık olduğunu öğrendikten sonra ona saygı duymuştur. İlyas, o güne kadar onlara "hırsız" diye hitap ederken Haşmet ona hayat hikâyesini anlattığında bu kadar zorluk çekmiş insanlara kimse böyle hitap etmemiştir. İlerleyen günlerde Akif tarafından Hızır ile birlikte içeri atılır ve hapiste beraber uğradıkları saldırıdan kurtulurlar. Haşmet hapistayken, yanına gelen Tufan'dan oğlu Ferman'ın ihanetini öğrenir ve ihaneti affetmeyeceğini söyleyerek: "Başına bir mezar taşı dikin." der. Dışarı çıktığında da bir baba olarak hayatının en büyük sınavını verir ve oğlu Ferman'ı adamları Musa ile Doğan'a boğdurtur. Koluna o zamana kadarki en büyük façasını atar. Zeki Sivri yakalandıktan sonra ona mekanında işkence ederken istihbarat tarafından baskına uğrar ve vurulur. İyileştikten sonra Çakırbeyliler ile birlikte Zeki'nin sonunu getirirler. İlyas, Ömür ile evlenmek istediğini söylediğinde bunu kabul eder ve kız istemede son sözü Behzat'a bırakır. Ömür'ün İlyas'a verilmesi sonrası Çakırbeyliler ile hem dost hem de akraba olurlar.

Beşinci sezonda; Haşmet, Çakırbeyliler'in dostu olarak masada oturmayı sürdürmektedir. Ünal Kaplan'ın cenaze dönüşünde uğradıkları saldırıda hafif yaralanır. Hastanede yatarken de saldırıya uğrar ama Emine sayesinde kurtulur. Daha sonra Emine'ye evlenme teklifi eder. Ama bu onun Tipi ile karşı karşıya gelmesine sebep olur. Yine de Haşmet ve Emine, Tipi ile Behzat'tan habersiz nikahlanır. Sonraki günlerde Boran, mermilerin yerini verdiğinde Haşmet oyunu onun ölmesinden yana kullanır. Nasuh'un ekibinin evlerine düzenlediği saldırıda Ömür'ün bebeklerini düşürmesi üzerine bunun sorumlusu olan Cevat Kepeli'yi bulur ve döverek öldürür. Fahri ve Hurşit'in ölümünden sonra ise Hızır'ın planı üzerine Haşmet masa üyelerini örgütler ve Feyyaz ile görüşmeye giderler. Feyyaz ile görüşmede savaşın durması için Hızır'ın masadan atılmasını kabul ediyormuş gibi gözükerek onların kaybettiklerini düşünmelerini sağlar. Hızır ve Alparslan masadan ayrıldığında Haşmet, Feyyaz'ın önerisiyle yeni lider seçilir. İlyas ve Behzat, Haşmet'in Hızır'ı masadan attırmasının oyun olduğunu öğrenirler ve Feyyaz ile Samuel'i öldürürler.

Altıncı sezonda; Haşmet masaya Ankara'dan 40 yıllık dostu Celal Sincanlı'yı oturtur. Alparslan'a yapılan saldırının arkasından Sincanlar'ın adamlarının çıkması üzerine Alparslan masada Celal'i öldürür ve bu da Haşmet'i Alparslan'a düşman eder. Daha sonrasında Haşmet'in durmadan ortadan kaybolmasından şüphelenen Emine ve Hatice onu takip ettiğinde yanında genç bir kız görürler. Emine, Haşmet'in kendini aldattığını düşünür ve herkese bunu yayar. Bunun üzerine Tipi, Haşmet'i öldürmeye gelir. Ertesi gün olduğunda Haşmet ailenin yanına gelir ve yanındaki kızın isminin Didem olduğunu ve bu kızın kendi kızı olduğunu söyler. Herkes şoke olur. Bu olayda Emine'nin kendisini dinlemeden yaptığı hareketlerine kızan Haşmet'in onla arası bir süreliğine açılır. Behzat'ın Yavuz Sincanlı ve Korkmazlar tarafından vurulması üzerine Haşmet, hata yaptığını ve Alparslan'ın haklı olduğunu görür. Sonrasında Korkmazlar'ın mahallesini Tipi ile beraber basarak intikamını alır.

Ömür Çakırbeyli[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Ceren Benderlioğlu tarafından canlandırılan karakter.

Ömür Çakırbeyli
İlk görünüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 124.Bölüm
Yaratan Bahadır Özdener
Berna Aruz
Canlandıran Ceren Benderlioğlu
Bilgileri
Tam adı Ömür Façalı Çakırbeyli
Aile Behzat Façalı (abisi)
Haşmet Façalı (abisi)
Evlilik(ler) İlyas Çakırbeyli
Akrabaları Didem Façalı (yeğeni)
Ferman Façalı (yeğeni) (öldü)
Tahsin Façalı (amcaoğlu) (öldü)
Şevket Façalı (abisi) (öldü)

Haşmet Façalı ve Behzat Façalı'nın kardeşidir.

Dördüncü sezonda; Ömür, İlyas'a aşıktır ve ilk kez Behzat bir mekanda eğlence yaparken karşılaşırlar. Burada İlyas, Behzat'ı öldürecekken silahın önüne geçerek Behzat'ın hayatını kurtarır. İlyas'a duyduğu sevgiyi kimseden gizlemez ve Çakırbeyliler de Façalılar da bu durumun farkındadır. Ömür, İlyas için Özgür'ü de Esra'yı da karşısına alır. Kendisiyle evlenmek isteyen Zeki Sivri'ye de açıkça başkasını sevdiğini söyler. Öte yandan, Çakırbeyliler ve Façalılar hem aynı masada oturmakta hem de aynı düşmanlarla savaş vermektedir. Bu durum iki aileyi yakınlaştırır ve zamanla dost yapar. Hayriye Ana'nın da Ömür'ü gelin olarak istemesi ve Haşmet'in bunu kabullenmesi İlyas ve Ömür'ün birlikte olmasına bir yol açarken, Behzat en başından beri bu işe karşıdır. Zeki Sivri öldükten sonra Çakırbeyliler kız istemeye gittiğinde de bu tavrını sürdürse de Ömür sayesinde yumuşar ve razı olur. Façalılar Ömür'ü İlyas'a verir.

Beşinci sezonda; Ömür artık Façalı değil, Çakırbeyli'dir. Aileye düşmanlık eden Meftunlar da ona bir saldırı yapmaya çalışır ama Emine sayesinde kurtulur. Haşmet'in Emine ile evlenme fikrinde abisinin yanında durarak onun nikah şahitliğini bile yapar. Meryem'in cenazesi ve Ceylan'ın dönüşü sonrası Ömür, hamile olduğunu öğrenir. Bu aile için sevindirici bir haberdir, herkesi mutlu eder. Üstelik Ömür ikiz doğuracaktır. Hızır'ın Tufan ile barışıp Altan belasının son bulmasından sonra, Alparslan aileye bir saldırı olabileceğinden endişe duyduğu için ailenin kadınlarını Karadeniz'e yollar. Ancak Ömür gitmeyi kabul etmez. Ve Alparslan'ın düşündüğü şey başlarına gelir. Çakırbeyliler, Nasuh'u ele geçirirken; bir özel ekip Façalılar'ın evine saldırı yapar. Ev taranırken ayakta olan Ömür kurşun seslerinden dolayı yere düşer ve karnını koltuğa çarptığı için bebekleri düşer. Doktordan öğrenilene göre artık çocuk yapma ihtimalleri çok düşüktür. Ayrıca Ömür, abisinin Hızır'ı devirme planlarından haberi olunca onun karşısında durur.

Altıncı sezonda; Sincanlı ailesi herkesin hayatına dahil olur. Ömür, Celal Sincanlı'nın kızı Bahar ile çocukluk arkadaşıdır. Otelde Bahar'ın önemli bir konumda yer almasını sağlar. Ancak Hızır ile Bahar arasında bir şeyler olacağından şüphelenen Ceylan bu duruma sessiz kalmaz. Bu iki Çakırbeyli kadını arasında gerginlik yaratır ve Ömür evi terkeder. İlyas, onu geri getirmeye çalıştığında da bir sonuç alamaz ve araları bozulur. Behzat'ın vueulması üzerine hastanede yeniden karşı karşıya geldiklerinde de İlyas, yaşananlardan dolayı ona soğuk davranır. Bahar'ın Hızır ile birlikte olması duyulduktan sonra Ömür yaptığından pişman olur ve evine dönerek büyüklerinden özür diler. Hayriye Ana ve Ceylan onu anlayışla karşılar. Sonrasında Bahar'a silahlı saldırı yaptığı anlaşılır ve karısının kendini kimseye kullandırtmaması üzerine araları düzelir. Hızır Ali ve Didem'in görüşme olayını duyduğunda Ömür bu durumdan hoşlanmaz.

Behzat Façalı[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Emir Benderlioğlu tarafından canlandırılan karakter.

Behzat Façalı
İlk görünüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 122.Bölüm
Yaratan Raci Şaşmaz
Bahadır Özdener
Canlandıran Emir Benderlioğlu
Bilgileri
Aile Haşmet Façalı (abisi)
Ömür Çakırbeyli (kardeşi)
Önemli ilişkileri İlyas Çakırbeyli
Hızır Çakırbeyli
Tipi
Boran Kayalı (öldü)
Tufan Tezyürek
Doğan Baba
Ebru
Akrabaları Ferman Façalı (yeğeni) (öldü)
Didem Façalı (yeğeni)
Tahsin Façalı (amcaoğlu) (öldü)
Şevket Façalı (abisi) (öldü)

Haşmet Façalı'nın kardeşidir. Hapishanelerde etkilidir.

Dördüncü sezonda; İlyas'ın cezaevi tahliyesi sırasında bıçaklanması sonrası gittiği cezaevi de Behzat'ın bulunduğu cezaevidir. Burada İlyas ve Behzat savaşa başlar.. Dışarıda abileri ateşkes yaptıktan sonra da savaş durmaz ve Behzat'ın adamları içeride İlyas'ı korumaya gelen Ercan'ı öldürür. İkisinin içeride birbirini öldürme aşamasına gelmesi Hızır'ın araya Ünal'ı sokmasına neden olur ve Ünal Kaplan sayesinde İlyas ve Behzat hapisten çıkar. Daha sonra üç Façalı masaya oturur. Ancak bu düşmanlıklarını bitirmez. Üstelik İlyas ve Ömür'ün yakınlaşması da Behzat'ı öfkelendirir. Ortak düşmanları Zeki Sivri ortaya çıktıktan sonra Çakırbeyliler ve Façalılar iş birliğine başlar. Üstelik daha sonrasında Behzat sayesinde Alparslan kurtarılır. Hızır ve Haşmet'in hapishanede kader arkadaşı olması onları yakınlaştırır ve iki aile hem dost hem akraba olma yolunda ilerlemeye başlar. Bu sırada Ferman'ın ihaneti ortaya çıkar ve herkesi bir üzüntüye boğar. Fakat Behzat, masa oylamasında kendi yeğeninin ölümüne el kaldırabilecek kadar ihanete karşı olduğunu gösterir. Ünal'ın oyuyla ölüm kararı çıkmasa da hapisten çıkan abisi Haşmet, kendisine yapılan ihanet için hayatının en zor sınavını vererek oğlunu öldürtür. Kolundaki façayı gören Behzat da Ferman'ın öldüğünü anlar. Zeki'yi bir am önce bulmaya çalışırken İlyas ve Boran ile birlikre yakalanırlar. Burada İlyas'ın iki adamı ölür ve diğerleri Alparslan ve yetişen ekip tarafından kurtarılır. Zeki Sivri'nin yakalanması ve ölümü sonrasında Çakırbeyliler, Ömür'ü istemeye gelir. Behzat bunu onaylamadığını söylese de sonunda kabul eder ve Ömür'ü İlyas'a verirler.

Beşinci sezonda; Behzat'ın birtakım kıskançlıkları sürmekte olsa bile İlyas'la giderek yakınlaşmaktadırlar. İlerleryen zamanda birbirlerinin en yakın dostları haline gelirler. Ebru'nun gelişiyle Hayriye Ana onu Behzat'a ayarlamaya çalışır. Onların birlikte zaman geçireceği bir oyun kurduktan sonra Behzat, gerçekten de Ebru ile yakınlaşmaya başlar ve sevgili olurlar. Boran'ın tuzağa düşmesi ve sonrasında yaptığı fevri hareketler sonucu Hızır,İlyas ve Behzat'ı onu öldürmeye gönderir. Ama aslında ona bir pasaport ayarlamıştır. Fahri ve Hurşit'in getirdiği pasaportla Boran tam mekanından ayrılırken Bicolar'ın adamları tarafından öldürülür. İlyas ve Behzat'ın kollarında ölmesi üzerine Çakırbeyliler, Köksal Bico'yu yakalar. Yakaladıkları mekan sahibi Rıdvan Kepeli'dir ve ileri geri konuştuğu için Behzat onu öldürür. Bu Kepeliler'i onlara düşman edecekken, Behzat'ın çok sevdiği ve saydığı Doğan Baba devreye girip düşmanlığı engeller. Fahri ve Hurşit'in fidanlıkta Kasaplar tarafından öldürülmesi ile Haşmet, komutayı Hızır'dan alacağını söylediğinde Behzat önce bunu kabullenmez fakat abisinin baskısı yüzünden kabul etmek zorunda kalır. Sonrasında İlyas'a gidip onunla arasını düzeltmeye çalışır. Hızır'ın planı sonucu masaya yapılan baskın sonrası Behzat, Dahlan'ın gönderdiği Samuel'i masada öldürür.

Altıncı sezonda; Behzat, İlyas ile birlikte Yaman Korkmaz ile hesaplaşmaya gider. Ancak Yaman, Behzat'ı bırakmayıp İlyas'tan abisini ister. Hızır ise oraya gelerek Doğan Baba sayesinde mahalleyi patlatır. Haşmet'in bir kızla görülmesi sonrası Emine, onun kendini aldattığını sansa da Behzat, bir yeğeni olduğunu öğrenir. Didem aileye girer ve Behzat'la iyi anlaşmaya başlarlar. Öte yandan Behzat, Korkmazlar'la iş birliği içinde olduğunu düşündüğü Yavuz'u takip ederken pusuya düşürülür ve Yaman'ın adamları tarafından arabası taranır. İlyas tarafından hastaneye yetiştirilirken kalbi durur ama ölmez. Ameliyat sonrası iyileşerek geri döner. Alparslan'ın hapishanede Derman'ı öldürmesinden sonra Behzat, kendisinin intikamını almış olan Alparslan için gerekirse hapse girebileceğini söylemiş, oradaki adamlarını Alparslan'a destek vermeleri için aramıştır.

Şahin Ağa[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Turgay Tanülkü tarafından canlandırılan karakter.

Hızır Ali Çakırbeyli[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Yalçın Hafızoğlu tarafından canlandırılan karakter.

Hızır Ali Çakırbeyli
İlk görünüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 49.Bölüm
Yaratan Raci Şaşmaz
Bahadır Özdener
Canlandıran Yalçın Hafızoğlu
Bilgileri
Aile Hızır Çakırbeyli (babası)
Ceylan Çakırbeyli (annesi)
İlyas Çakırbeyli (amcası)
Önemli ilişkileri Kemal (öldü)
Orhan (öldü)
Akrabaları Alparslan Çakırbeyli (kuzeni)
Ömer Çakırbeyli (kuzeni)
Zeynep Çakırbeyli (kuzeni)
Davut Özsoy (dayısı) (öldü)
Handan Çakırbeyli (teyzesi) (öldü)

Hızır Çakırbeyli ve Ceylan'ın gayrımeşru oğludur. Hızır, Meryem'le evlenmeden Ceylan'la bir ilişki yaşamış ve Hızır Ali bu ilişki sonucunda doğmuştur. Fakat Ceylan 20 yıl boyunca Hızır ve Çakırbeyliler'den bunu saklamıştır. Ailesinden uzakta yurt dışında büyüyen Hızır Ali hırçın bir şekilde yetişmiştir. Bunun yanında biraz saf ve açık sözlü bir yapısı vardır.

İkinci Sezonda; Ceylan varlığından ilk olarak Hayriye Ana'ya bahseder. Hayriye Ana bunu ailesine anlatamaz ve Çakırbeyliler yemek yerken Ceylan oğlu Hızır Ali ile gelip onu aileyle tanıştırır. Hızır Ali, sıcakkanlı bir şekilde giriş yaparken, aile onu şaşkınlıkla karşılar. Hızır Ali, kendini hemen kabul ettiremeyeceğinin farkındadır. Bir gün Zeynep'i okul çıkışı alarak onunla kaynaşmayı düşünür fakat Zeynep, Moskof Özkan'ın yeğeni Taner'le gider. Onları takip eden Hızır Ali dağlık bölgeye ulaşır ve daha sonra da Zeyno'yu kaçıran Taner'i öldürerek Zeyno'yu evine getirir. Bu onu ev halkının gözünde daha değerli kılmaya başlar ve Hızır Ali tam manasıyla aileye girer. Aynı zamanda Hızır Ali, Taner'in telefonu sayesinde İlyas'ın da Enver Gülmez'e ulaşmasını sağlar. Sonrasında Hızır Ali, babasıyla birlikte CIA tarafından kaçırılır ve işkence görür. Masa üyelerinin pazarlık yapması sonucu kurtulurlar. Dayısının ölümü sonrasında da annesine yardım ederek CIA ülke sorumlusunu öldürürler.

Üçüncü sezonda; Hızır Ali, Ekrem Yıldıran'ın kızı Selda ile birlikte olur. Ailesinden habersiz attığı adımlar herkesi sinirlendirir. Alparslan, Hızır Ali'ye o kızın tehlikeli olduğunu anlatsa da söz geçiremez. Ekrem, kızını onla evlendirmeye çalışmaktadır ve bir oyun oynayarak kendini haklı duruma düşürür. Daha sonrasında Hızır Ali, yine ailesinden habersiz Selda ile evlenir ve bunu aniden açıklaması tepki çekmesine sebep olur. Çakırbeyliler, Ünal Kaplan'ı öldürmek için onun evine geldiğinde Ünal'ın yanında öldü sanılan Davut Bey'i görürler ve Hızır Ali de buradadır. Bu karşılaşmada Hızır Ali'nim aslında her şeyi dayısının büyük planı doğrultusunda yaptığı öğrenilir. Ünal ve Davut'la birlikte herkesten habersiz bir oyun oynamışlardır. Bu oyun neticesinde de istihbaratın arkasındaki Hasan Bey'in ihaneti ortaya çıkarılır ve Hasan Bey yakalanır. Hasan Bey'in isimlerini verdiği Ekrem, Güneş ve Pudra Hakkı da tutuklanırlar. Ancak yurt dışından gelen Sam, herkesi çıkartarak yeniden dengeleri değiştirir. Servet Usta'nın ölümünden sonra Hızır Ali, önce onu öldürenlerden intikam almayı üstlenir ve başarır daha sonra ise Fahri ile birlikte Hasan Bey'i öldürürler.

Dördüncü sezonda; Hızır Ali, dayısı Davut'un ölmesi üzerine sakinliğini bozar. Aniden ortaya çıkan düşmanları Muzi'yi öldürmek için kendinin yem olduğu bir planın içine girer. Plana göre Hızır Ali yakalanmış gibi yapacak ve Çakırbeyliler, Muzi'yi gafil avlayacaktır. Plan gayet başarılı şekilde işler ve Muzi'yi ele geçirirler. Ancak Çakırbeyliler'in hesap etmediği aralarındaki hain Ateş'tir. Ateş uzun namlulu silahla önce Muzi'yi öldürür daha sonra da Hızır'ı vurur. İlyas, yapılan planın sorumlusu olan Alparslan ve Hızır Ali'ye çok kızgındır. Liderliğini ilan eder ve herkesi itaat etmek zorunda bırakır. Hızır Ali de bundan sonraki süreçte amcasına ve yeri geldiğinde Alparslan'a yardım eder.

Beşinci Sezonda; Hızır Ali, babası Hızır'dan aldığı emir doğrultusunda arkalarından kendilerinin çıkmayacağı bir ekip kurar ve kadınlarına saldırı düzenleyen Meftunlar'ın üzerine bu ekibi gönderir. Bülent Meftun, yaptığının bedeli olarak dayak yer. Daha sonrasında Çakırbeyliler'in Can Sürer'den aldığı bilgisayarı ele geçirmek isteyen Altan, Hızır Ali'yi kaçırır. Hızır'ı oğluyla tehdit ederek bilgisayarı alır. Meryem'in ölümü sonrası Ceylan geri döner. Hızır Ali de annesini görünce çok sevinir. Fakat sonrasında Altan, Ceylan'ı ele geçirir. Hızır da Ceylan ölmesin diye teslim olmaya karar verir. Anne babasını kaybettiğini düşünen Hızır Ali büyük bir üzüntü içindedir. Altan'ın ölümünden sonra Hızır Ali, kendisinden habersiz çevrilen planlara kızar ve öfkesini Alparslan'a yanstırır. Fakat Hızır tarafından sakinleştirilir. Hızır'ın masadan ayrılışı sonrası yapılan toplantıda; Hızır Ali, operasyonu yönetir ve Feyyaz'ın adamlarını dışarıdaki masa üyelerinin adamlarıyla öldürür. Masaya geldiğinde ise Feyyaz'ın oğlu Ahmet Meftun'un kafasına sıkar.

Altıncı Sezonda; Hızır Ali'nin anne ve babası artık evlidir. Hızır Ali, masada babasının veliahtlığını sürdürmektedir. Korkmazlar'ın masa baskınında herkes yakalanırken Hızır Ali yakalanmamış ve lavaboya saklanarak Alparslan'dan yardım ister. Babasının Bahar ile birlikteymiş gibi görünmesinden sonra ise, babasının yanından ayrılmış ve İlyas'ın yanına geçer. Masada üyeler Alparslan'ın ölümünü oyladıktan sonra masadan ayrılmış, Hızır Ali bu sırada Alparslan ile haberleşmiştir ve Alparslan'ın tuzak kurmasına yardım eder.

Enişte[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hakan Karsak tarafından canlandırılan karakter. (1-

Hatice'nin kocası, gerçek adı Temel, 40 yaşında. Bu akrabalık sayesinde Hızır'ın en yakınındakilerden biri olmuş. Karısı evde güçlü bir figür. Bir kız bir de erkek çocukları var. Atlara ve at yarışına çok meraklı. Hızır'ın kardeşi İlyas'a en yakın kişi. Naif ve saf görünümüne karşı gözü döndüğünde yapamayacağı şey yoktur.

Hatice Kalkandere[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Sevinç Kıranlı tarafından canlandırılan karakter. (1-

Hızır'ın teyzesinin kızı, 37 yaşında. Ailedeki önemli kadınlardan. Kardeş gibi büyümüşler Hızır'la. Hızır "Erkek gibi kızdır." der hep Hatice için. Tam Karadeniz kadını. Onun için hayattaki en önemli şey ailesi. Belki de bu yüzden Meryem'i karşısına almak pahasına Nazlı'ya sahip çıkan tek kişi odur.

Emine Façalı[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Sevil Akı Saner tarafından canlandırılan karakter. (12-

Tipi'nin ablası. Çakırbeyli ailesinin yakın dostu. Kocası Fikret'i kaybetmiştir. Haşmet ile evlidir.

Bahar Sincanlı[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Pelin Akil tarafından canlandırılan karakter. (166-

Celal Sincanlı'nın kızıdır. Babasını öldüren Çakırbeyliler'den intikam alma peşindedir. Daha sonrasında onların tarafına geçmiştir.

Yaman Korkmaz[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Engin Benli tarafından canlandırılan karakter. (166-

Çakırbeyli ailesinin ve masanın düşmanı. Ahmet Dahlan’ın emri doğrultusunda gerçekleşen Alparslan'a yapılan suikastte aracılık yaptığı için düşmanlık başlamıştır.

Beşir Hamdi Korkmaz[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Muhammed Cangören tarafından canlandırılan karakter. (168-

Yaman Korkmaz'ın babası, aynı zamanda da onun sahip olduğu gücün kaynağıdır. Hapishanede Derman, dışarıda Selman isimli iki oğlu daha vardır. İstanbul’a dilenciliği ilk getiren adam olarak bilinmektedir. Uzun zamandır herkesin firari olduğunu zannettiği Hamdi Korkmaz, yıllardır kimseye görünmeden her şeyi oğulları aracılığıyla yönetmektedir.

Tekin Kutlu[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Tevfik Erman Kutlu tarafından canlandırılan karakter. (108-

Boran Kayalı'nın sağkolu ve Çakırbeyliler'in adamıdır. Sadık yapısının yanı sıra âlemdeki kişiler hakkında da bilgilidir. Sağkolu olduğu kişilere "Baba" diğer üstün kişilere ise "Reis" diye hitap eder.

Dördüncü sezonda; Boran Kayalı'nın Hızır'ın dostları arasına katılmasıyla o da Çakırbeyliler ile birlikte operasyonlara katılmaya başlar. Önce Sinan'a sonrasında Façalılar ve Zeki Sivri'ye yapılan saldırılarda Çakırbeyliler'in önemli bir adamıdır. Gittikleri bir operasyon sırasında Zeki'ye yakalanırlar. Zeki, İlyas'ın iki adamını öldürtükten sonra silahını Tekin'e çevirir. Tekin kendini arkalarındaki havuza atar. Hurşit'in de onunla atlamasıyla birbirlerini çözerler ve bu şekilde ölümden kurtulurlar.

Beşinci sezonda; Boran ve Behzat ile birlikte Meftunlar'ın evine tararlar ve bu saldırıda Dinçer Meftun ölür. Bu durum üstüne üçü de Altan tarafından alınırlar ve Altan onlara işkence uygular. Bir süre sonra da İlyas Çakırbeyli tarafından kurtarılırlar. Boran kendisine Yasemin isimli bir sevgili bulduğunda, onlara otelde bir oda ayarlar. Ancak Yasemin'in gerçek adı Demet'tir ve aslında Tufan'ın kızıdır. Boran'ı dayısı Volkan Bico'ya haber vererek tuzağa düşürür. Boran'ın Bicolar tarafından alınması sonrası Tekin, onun kaybolması sebebiyle çok endişelenir. Boran, istenilen bilgiler öğrenilince fidanlığın önüne atılır. Her ne kadar ölmemiş olsa da istemeyerek ihanet etmiştir. Kendisine kurulan oyuna sinirlenen Boran, Tekin ve Tefo ile birlikte Demet'i ele geçirir ancak Tufan ve Şahin Ağa'nın araya girmesiyle Demet elinden alınır ve yurtdışına gönderilir. Boran'ın masadan atılması sonrası tüm düşmanları bir mekandan aynı anda çıkarken orayı tararlar. Ancak hepsi çelek yelek giydiği için ölmezler. Bu yalnızca Boran'ın başarısızlığı değil aynı zamanda Çakırbeyliler'in planının bozulması demektir. Tekin, bu saldırı sırasında yaralanıp hastaneye kaldırılır. Uyandığında yanına gelen Hızır'dan Boran'ı affetmesini ister. Hızır, Boran'ı affedip yurtdışına göndermeye karar verse de Bicolar buna izin vermez ve Boran'ı öldürürler. Boran'ın ölümü Tekin'i yıkar. Çakırbeyliler, Kepeliler ile düşman olmamak için Doğan Baba'ya gittiğinde Doğan Baba, Tekin ve Tefo'yu ister. Tekin, Hızır'dan da izin alarak bir kimsesiz olarak Doğan Baba'nın adamı olur. Sonrasında ülkeye gelen Kasaplar, Hızır'ın ekibinden dört silahlı güç belirler. Bunlardan biri Tekin'dir. Fahri ve Hurşit Kasaplar tarafından öldürülürken diğer iki isim Tekin ve Enişte saldırıya uğramazlar.

Altıncı sezonda; Tekin, Doğan Baba'nın adamı olsa bile onun yokluğunda fidanlıkta Çakırbeyliler'in yanındadır. Ancak Alparslan'ın Hızır tarafından evden kovulması üzerine Alparslan, Tekin'e bir seçim yapmasını söyler. Tekin, davasında Alparslan'a destek vermeyi seçer ve onun sağkolu olur. Sonrasında Kubilay isimli güvendiği bir adamı da ekibe dahil eder. Ancak Çakırbeyliler'den ayrılması Boran'ın ölümünden sonra ona sahip çıkan İlyas'ın kendisine tavır almasıyla sonuçlanır. Yaman Korkmaz'ın hapse girmesi sonucu Alparslan ile birlikte teslim olur, daha sonrasında aynı koğuşta kalırlar. Dışarı çıktıktan sonra da Alparslan ile birlikte Yavuz'u kaçırırlar ve Tekin tam Yavuz'u asarak öldürecekken Hızır gelerek bu hatayı önler.

İdris[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Ünal Silver tarafından canlandırılan karakter. (166-

Masa üyesi. Karadenizlidir. Tufan'ın tavsiyesiyle masaya oturmuştur. Kaya isimli bir oğlu vardır. Korkmazlar, oğlu Kaya'nın uygunsuz görüntülerini ele geçirir ve Fethi'nin adamı Avni, İdris'e şantaj yapar. Eğer kendilerini desteklemezse görüntüler yayınlacaktır. İdris oğlunun bu yaptığına oldukça kızar ve çözüm olarak onu evlendirmeye karar verir. Gelin olarak Haşmet'in kızı Didem'i seçer ve Tufan'ı aracı yaparak bu konuyu konuşturtur. Ancak beklenilen cevap alınmaz ve İdris itibarıyla oynandığını söyler. Masada Alparslan'ın ölümü için yapılan oylamada İdris, Alparslan'ın ölmesi yönünde el kaldırarak herkesi şaşırtır. Masadan ayrıldıktan sonra Alparslan'ın saldırısına uğrar ve öldürülecceken Tufan sayesinde Alparslan, kurşunu Kaya'nın bacağına sıkar. Hızır'ın Didem'in Hızır Ali ile sözlü olduğunu söylemesi sayesinde sorunlar çözülür.

Demir[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Çetin Sarıkartal tarafından canlandırılan karakter. (181-

İdris'in kardeşidir. İntikam için Karadeniz'den gelir.

Uğur[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Serhat Parıl tarafından canlandırılan karakter. (181-

Demir'in oğludur. İntikam için Karadeniz'den gelir.

Tuncay[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Bahtiyar Engin tarafından canlandırılan karakter. (183-

Fethi'nin adamıdır.

İshak[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Caner Kurtaran tarafından canlandırılan karakter. (182-

Fethi'nin ve Tuncay'ın adamıdır.

Yavuz Sincanlı[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Erol Babaoğlu tarafından canlandırılan karakter. (166-

Celal Sincanlı'nın oğlu ve Bahar Sincanlı'nın abisidir. Özlem'e yapılan suikastte yanlışlıkla yer aldığını öğrenen babası onun yaptığını söylemediğinden dolayı Cihan'ın da yönlendirmesiyle hain olarak gözükür. Bu durum Alparslan'ın babasını öldürmesine neden olur ve Yavuz, babasının yerine oturur. Bahar'ın Hızır'ı öldürme girişimi üzerine İlyas'ın talimatıyla Bahar'ı öldürtmek zorunda kalır ancak Bahar, Hızır tarafından kurtarılır. Yavuz'un Korkmazlar ile iş birliği içinde olduğundan şüphelenen Behzat, onh takip ederken pusuya düşüp vurulur. Bu durum Yavuz'un ihanetini ortaya çıkarır ve Yavuz, masadan ayrılmak zorunda kalarak Korkmazlar'la kalmaya başlar. Alparslan'ın içeri girmesi sonrası, yapılan anlaşma gereği Yavuz, Korkmazlar'la beraber masaya döner. Şahin Ağa'ya saldırı yapıldıktan sonra Alparslan, masayı basarak Yavuz'u öldürmeye çalışır ancak Haşmet bunu engeller. Bahar ile olan konuşmasında, Fethi denilen birine çalıştığını ve çok güçlü olduğunu söyler. Bahar'ın hala eski amaçla çabaladığını sansa da Bahar, bunları Hızır'a anlatır ve Hızır, Yavuz'un yaşaması gerektiğini söyler. Alparslan, otel çıkışında Yavuz'u kaçırır. Onu sorgularken, karısını vuranın bizzat Yavuz olduğunu öğrenir. Yavuz'u asarak öldürecekken Hızır yetişir ve bu durumu engeller. Daha sonra Yavuz, aracını zırhlatır ve Alparslan'ın saldırısından kurtulur.

Pınar[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Zeynep Elçin tarafından canlandırılan karakter. (184-

Alparslan'ı yürütmeye çalışan fizyoterapisttir.

Didem Façalı[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Gizem Arıkan tarafından canlandırılan karakter. (167-

Haşmet'in yıllardır herkesten sakladığı ve Sincanlılar'dan başka kimsenin varlığından haberdar olmadığı kızıdır. Hızır Ali ile evlenmesi sözkonusudur.

Mine[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Gözde Okur tarafından canlandırılan karakter. (124-

Çakırbeyli hanesinin hizmetçisidir.

Zafer[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Ömer Kurt tarafından canlandırılan karakter. (64-

Çakırbeyliler'in adamıdır. Sivaslı'dır. Fahri ve Hurşit'in ölümleri sonrası bir süre gözükmez ancak sonradan yeniden ortaya çıkar.

Adnan[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Mustafa Vuran tarafından canlandırılan karakter. (1-

Çakırbeyli hanesinin korumasıdır.

Kubilay[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Kürşat Demir tarafından canlandırılan karakter. (169-

Alparslan Çakırbeyli'nin adamıdır. Tekin tarafından getirtilmiş ve Tekin'in güvendiği biridir. Alparslan, hapse girerken onunla birlikte içeri girer, tahliyeden sonraki saldırıda onun önüne atlayarak vurulur.

Emin[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Onur Şan tarafından canlandırılan karakter. (172-

Alparslan ile koğuşta tanışır. Çok iyi saz çalıp türkü söyler. Kendisine Alparslan'ı öldürme görevi verilir ve öldürmezse annesi ve kardeşi öldürülecektir. Ancak Emin bunu yapmak yerine şişi kendine saplar. Bu iyiliği unutmayan Alparslan, dışarı çıktığında onun da dışarı çıkması için uğraşır. Alparslan'ın mekanına yapılan bombalı saldırıda Emin'in annesi ve kardeşi ölür. Kimsesiz kalan Emin, Alparslan'ın dostu olarak onun yanına sığınır.

Hakan[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Ali Yerlikaya tarafından canlandırılan karakter. (140-

Behzat Façalı'nın adamıdır.

Mikail[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Mikail Kır tarafından canlandırılan karakter. (144-

Çakırbeyliler'in adamıdır. Altan'ın kendisine muhalefet edenleri hapsedip işkence ettiği depoda Çakırbeyliler tarafından bulunup yanlarına alınır.

İsa[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Zafer Kalfa tarafından canlandırılan karakter. (152-

Tufan Tezyürek'in adamıdır.

Suat[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Şendoğan Öksüz tarafından canlandırılan karakter. (175-

Karadeniz'den gelen bir tetikçi ve Nihat'ın yeğenidir. Hızır'ın yanında otelde korumalığını yapmaktadır. Hayriye Ana ona Bahar'ı öldürme görevi verse de Suat, Hızır'ın varlığında bunu yapamayacağını söyler.

Selman Korkmaz[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Soner Türker tarafından canlandırılan karakter. (172-

Hamdi Korkmaz'ın oğludur. Alparslan'ın masa üyelerine yaptığı saldırıda vurulur ama ölmez.

Seko[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Alp Özgür Yaşin tarafından canlandırılan karakter. (169-

Beşir Hamdi Korkmaz'ın en yakın adamı. Adı Serkan'dır. Her daim Hamdi Baba'nın yanındadır.

Cevat[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Öner Ateş tarafından canlandırılan karakter. (167-

Korkmazlar'dandır. Yaman'ın emriyle Behzat'a saldırıp onu yaralar. Alparslan'ın masaya baskını sırasında Alparslan, onun parmağına sıkar. Alparslan'ın Hamdi Baba'ya pusu kurmak için eve geldiği sırada pusuya yatar.

İsmet[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Rıdvan Aybars Düzey tarafından canlandırılan karakter. (167-

Korkmazlar'ın adamıdır. Behzat'a silahlı saldırıda bulunup onu yaralar. Alparslan'ın masaya baskınında Hızır Ali tarafından etkisiz hale getirilir.

Özcan[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Burak Pamuk tarafından canlandırılan karakter. (167-

Cihan'ın yeğenidir. Onun planlarını bilir ve her daim yanındadır. Alparslan, masa üyelerini tararken vurulur ama ölmez. Cihan öldükten sonra Hızır Ali ve Didem'e saldırır. Hamdi Baba onu yanına alır, mekanlarına soyar. Onla işleri bittiği için ölün emrini verdiklerinde Özcan, İshak'ın yanına kaçar ve İlyas'ı öldürme görevi alır. Ancak bunu da başaramaz ve İlyas ile ekibini İshak'a götürür.

Orhan[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hakan Aydın tarafından canlandırılan karakter. (166-

Bahar Sincanlı'nın adamıdır. Aslında paralel yapılanma için çalışmakta olan bir hain olduğu ortaya çıkmıştır.

Abbas[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Mazhar Alican Uğur tarafından canlandırılan karakter. (183-

İshak'ın adamıdır.

Gece Kuşu[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Ergün Taş tarafından canlandırılan karakter. (172-

Paralel yapılanma adına çalışan bir hapishane gardiyanıdır. Önce Alparslan'ı öldürmek için uğraşsa da dışarıda Hızır Çakırbeyli tarafından alındıktan sonra Alparslan ve Derman'ı karşı karşıya getirerek Derman'ın ölümüne sebep olmuştur. Sonrasında Emniyet Amiri'ne Alparslan'ı öldürme görevini verir. Hamdi Baba ve Avni plan yaparken de yanlarında göründükten sonra kaybolur ancak Hızır ve Doğan Baba hapse girince yeniden ortaya çıkar.

Mesut[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Mesut Oğuzhan tarafından canlandırılan karakter. (144-

Şahin Ağa'nın adamıdır.

Murat[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Oktay Samurkaş tarafından canlandırılan karakter. (161-

Doğan Baba'nın kimsesizlerindendir.

Fırat[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Serdar Soybelli tarafından canlandırılan karakter. (161-

Doğan Baba'nın kimsesizlerindendir.

Suphi[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Selim Aygün tarafından canlandırılan karakter. (172-

Derman'ın adamıdır ve Derman'ın ölümüne sebep olmuştur. Gece Kuşu tarafından mahkuma emir verilip öldürüldüğü zannedilir ama aslında öldü süsü verildiği anlaşılmıştır.

Bitirilen karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Karakter Bölüm Hakkında
Gökhan Uğurlu Tamer 183 Otelin güvenliğinden sorumludur. İlyas Çakırbeyli tarafından öldürülmüştür.
Ekrem Yücelten Enver 182 İshak'ın adamıdır. Yetenkli bir suikastçi olduğu söylenmiştir. Alparslan Çakırbeyli'yi vurduktan sonra Suat tarafından öldürülür.
Levent Sülün Fuat 179-182 Fethi'nin adamıdır ve Korkmazlar'la iş birliği içindedir. Hızır Çakırbeyli kafasına sıkarak öldürür.
Onur Asım Şenocak Kanuni Asım 180-181 Kimsesizlerden biridir. Kanun çalar. Ortadan kaybolur.
Adnan Biricik Cihan 166-180 Masa üyesidir. Kurallara oldukça bağlı bir kişilik olarak gözükür. Alparslan Çakırbeyli'ye düzenlenen suikastte Yavuz Sincanlı'nın parmağı olduğunu öğrenmesine rağmen Hızır'a Celal'in adını vererek hedef şaşırtır. Sonrasında bunun sebebibin Korkmazlar ve Yavuz ile iş birliği içinde Fethi'ye çalışması olduğu öğrenilir. Ceylan Çakırbeyli, kendisine silah çekecekken kafasına sıkar.
Hakan Atalay Kaya 166-180 Masa üyesi İdris'in oğludur. İdris ona "evladum Kaya" diye hitap eder. Fevri bir yapısı vardır. Didem'i kaçırmaya çalıştığı ortaya çıkınca Behzat Façalı tarafından öldürülür.
Tuğrul Temuroğa Sinan 178-180 Kaya'nın adamıdır. Didem'i kaçırmak için Kaya'ya adam tutmuştur. Hakan tarafından öldürülmüştür.
Ecevit Bali Selçuk 177-179 Behzat Façalı'nın adamıdır. Façalılar'ın evinde korumadır. Kaya'nın baskınından sonra bir daha gözükmez.
Dilşad Şimşek Ebru 144-179 Ünal Kaplan'ın ve sonrasında Çakırbeyliler ile masanın avukatıdır. Çok iyi silah kullanabilir. Behzat Façalı ile sevgilidir. Ancak sonrasında Fethi için çalıştığı ve Yaman Korkmaz'ın sevgilisi olduğu öğrenilir. Hızır Çakırbeyli'yi annesinin mezarında öldürecekken Ceylan tarafından öldürülür.
Sabina Toziya Hayriye Çakırbeyli 1-179 Hızır ve İlyas'ın annesidir. Hızır Çakırbeyli annesine sık sık "Sen baba olacak kadınsın." der; gerçekten de öyledir. Çocuklarına ve torunlarına çok düşkündür. Ailesinin bir arada kalabilmesi hayattaki en büyük gayesidir. Dizide canlandırılan karakteri oynayan oyuncu hastalandığından dizide öldü olarak gösterildi.
Murat Aşar Avni 175-177 Fethi'nin adamıdır. Hamdi Korkmaz ile iş birliği içindedir. Alparslan'ın mekanını patlatmıştır. Ebru tarafından sniper vuruşu ile öldürülür.
Şener Savaş Rafet Avcı 124-177 Masa'nın bir üyesi. Fikret'in kardeşidir. Fikret öldüğünde Marsilya'da cezaevinde olduğundan dolayı cenazesine katılamamıştır. Cezaevinden çıktıktan sonra masayı tekrar kuran Ünal Kaplan tarafından masaya davet edilir. Tipi boğarak öldürür.
Ahmet Erkut Dayı Korkmaz 172-177 Korkmazlar'ın dayısıdır. Alparslan'ın kurduğu pusuda kafasından vurularak ölür.
Gökhan Akteke Rıfkı 166-175 Yaman Korkmaz'ın adamıdır. Alparslan'ın masaya baskınında Alparslan tarafından başından vurularak öldürülmüştür.
Soner Ada Tetikçi 174 Karadeniz'den gelen bir tetikçi ve Nihat'ın oğludur. Emniyet Amiri öldürür.
Ahmet Günay Emniyet Amiri 171-174 Paralel yapılanmayla ilgisi olan bir emniyet amiridir. Yavuz Sincanlı ile görüşme yapmıştır. Alparslan'ın emniyete teslim olmasından sonra onu hapse attırmıştır. İlerleyen bölümlerde, Fethi'nin Gece Kuşu aracılığıyla verdiği talimatla Alparslan'a saldırı düzenlemiştir. Saldırıdan adamlarlıyla birlikte kaçarken Hızır kafasına sıkarak öldürür.
Uğur Keleş Derman Korkmaz 172-173 Beşir Hamdi Korkmaz'ın oğlu,Yaman Korkmaz'ın abisidir. Hapishanede sözü geçer. Alparslan ile hapiste savaşmıştır. Alparslan Çakırbeyli tarafından boynu kesilerek öldürülür.
Savaş Akın Hüsnü 169 Yaman Korkmaz'ın adamıdır. Sokaklardan öğrendiklerini Yaman'a iletir. Alparslan Çakırbeyli'nin emriyle Kubilay öldürür.
Aziz Sarvan Celal Sincanlı 166 Masa üyesidir. Haşmet'in tavsiyesiyle masaya alınmıştır ve onun yakın dostudur. Alparslan'a yapılan suikastte oğlunun parmağı olduğunu öğrenmiş fakat bunu masada söylememiştir. Gözünü intikam hırsı bürüyen Alparslan,kararları dinlemeden Celal'i masada öldürmüştür. Bunun yaptırımı olarak Alparslan masadan atılmış ve Celal'in yerine Yavuz oturmuştur.
Selin Işık Özlem Çakırbeyli 111-166 Alparslan ile otelde tanışmışlardır. Alparslan ile evli. Çocukları Zeyno'yu doğurmuştur. Ahmet Dahlan’ın emri ve Derman Korkmaz aracılığıyla Sincanlılar tarafından Alparslan'a yapılan saldırıda vurularak ölür.
Mert Öğüt Faruk 94-166 Alparslan'ın adamı. Fedaidir. Ahmet Dahlan’ın emri ve Derman Korkmaz aracılığıyla Sincanlılar tarafından Alparslan'a yapılan saldırıda vurularak ölür.
Mehmet Tekatlı Hiram 163-165 Ahmet Dahlan’ın adamıdır. Kasaplar timinin liderlerindendir. Hızır’ın adamlarından Hurşit’i öldürmüştür. Hızır elektrikli testereyle parçalayarak öldürür.
Doğukan Mutlu Muzi 163-165 Ahmet Dahlan’ın adamıdır. Kasaplar timinin liderlerindendir. Hızır’ın adamlarından Fahri’yi vurdu. Hızır elektrikli testereyle parçalayarak öldürür.
Burak Sergen Feyyaz Meftun 140-165 Masa'nın bir üyesi. Hızır'ın yeni ortaklarından olmakla birlikte, Çakırbeyli ailesine hısım akraba olarak girmesi an meselesi olan Feyyaz, gücünün büyüklüğünü kanıtlamak adına önüne çıkan tüm engellerle savaşmaya hazır bir adam... Meftun ailesinin kontrolünü ele alabilmek uğruna, en yakınlarına dahi ihanet etmeye çekinmeyecek kadar da tehlikeli bir güç... Ağabeyi İbrahim, ablası tarafından öldürülünce aile reisi olmuştur. Çakırbeyli ailesine kendisini dost olarak gösterir ancak büyük patron Ahmet Dahlan’ın adamıdır. İlyas Çakırbeyli kafasına sıkar.
Kutay Sungar Ahmet Meftun 140-165 Feyyaz'ın oğlu. Hızır Ali Çakırbeyli kafasına sıkar.
Mehmet Esen Samuel 162-165 Ahmet Dahlan'ın (Ebu Fadi) adamıdır. Feyyaz Meftun ile iş birliği yapar. Behzat kafasına sıkar.
Kenan Çoban Fahri 4-163 Hızır ile yolları hapiste kesişmiştir. Hapiste yaptığı iyiliklerinden ötürü Hızır tarafından İlyas'ın yoldaşı yapılmıştır. Gerektiği zaman psikopatlaşabilen bir yapısı bulunmaktadır. Hızır'ın ekibinin en önemli isimlerinden biridir. Ahmet Dahlan’ın emriyle kasapların düzenlediği saldırıda Muzi tarafından öldürülür.
Haydar Şişman Hurşit Dere 72-163 Hurşit'in babası, babasının babası, onun da babası Çakırbeyliler'e hizmet etmiştir. Hızır'ın en değer verdiği adamlarındandır. Ahmet Dahlan'ın emriyle Hiram kafasına sıkar.
Haydar Koyel Cevat Kepeli 160-163 Kepeli ailesinin 3. kardeşleri. Ailesinin sokaktaki işlerini sokaktakilere para vererek yaptırır. Façalılar'a yapılan saldırıda parmağı olduğundan Haşmet öldürür.
Gökhan Mumcu Volkan Bico 154-163 Tufan’ın karısı olan Bahar’ın ortanca kardeşi. Demet ve Bahar ile birlikte bir plan yapıp içeriden bilgi almaya çalışmaktadır. Fakat durumun ortaya çıkması sonucunda Tufan tarafından uyarılmıştır. Boran'ın ölümünde ve Façalılar'a yapılan saldırıda parmağı olduğundan Tufan parçalayarak öldürür.
Ekrem İspir Nasuh 155-162 Ortadoğu'yu CIA ve MOSSAD adına yöneten, Ahmet Dahlan'ın (Ebu Fadi) adamıdır. Ahmet Dahlan tarafından Türkiye'yi dizayn etmesi ve Altan ile ekibinin Türkiye'de güvenli bir şekilde silah üretmesi için gönderilmiştir. Altan'ın ölümü sonrası Çakırbeyliler'in tuzağına düşmüştür. İlyas öldürür.
Ercan Reşat Demir Bülent Meftun 140-162 Feyyaz'ın oğlu. Babası yurtdışına gönderir.
Ufuk Tevge Ceyhun Meftun 140-162 Feyyaz'ın oğlu. Babası yurtdışına gönderir.
Ali Özden İngin Tevfik(Tefo) 108-161 Boran'ın adamıdır. O öldükten sonra Doğan Baba'nın adamı olur. Ortadan kaybolur.
Levent Tülek Beşir Kepeli 160-161 Kepeli ailesinin ortanca kardeşleri. Hapishanelerde sözü geçer. Doğan Baba'nın raconundan sonra İstanbul'dan ayrılır ve bir daha gözükmez.
Mehmet Güler Vakkas Kepeli 160-161 Kepeli’lerin en büyük ağabeyleri, ailelerinin reisi. Façalı’ların eski düşmanları. Boran’ın ölümü üzerine Hızır Çakırbeyli, Köksal’ı Kepeli’lerin mekanında öldürür. Tam o anda Behzat Façalı ile Kepeli’lerin en küçük kardeşleri Rıdvan tartışır. Bu tartışmanın üzerine Behzat, Rıdvan’ı öldürür. Bunu bahane eden Kepeli’ler ise Çakırbeyli ve Façalı ailesine düşman olurlar. Bu düşmanlıkta da Altan ve ekibiyle ortaklık kurarlar. Doğan Baba'nın raconundan sonra İstanbul'dan ayrılır ve bir daha gözükmez.
Mehmet Çepiç Altan Yıldızlı 136-161 Eski istihbaratçı. Hızır'ın düşmanı, Ahmet Dahlan’ın adamıdır. Can'ın ölümü sonrası Hızır ile doğrudan savaşa girmiştir. Kimseyle iş birliği yapmaktan çekinmez. hayatı üzerinden Tufan'ı tehdit edip kendi tarafına çekmiştir. Hızır'ın eline geçip, ölmesini istemeyen Tufan ve Sınırsızlar tarafından kurtarıldaktan sonra tedbirli davranmış ve onu Sınırsızlar, Tufan ve Bicolarla savaştırmıştır. Çakırbeyliler'i bitirmek için Alparslan ve Ceylan'ın yok edilmesi gerektiğini düşünmektedir. Ama Tufan'ın Ceylan ve Hızır'la anlaşması sonucu tuzağa düşmüştür. Hızır ve Tufan tarafından vurularak öldürülür.
Yıldırım Gücük Erdem 146-161 Şafak Sınırsız’ın adamıydı, ancak Şafak Tufan tarafından öldürülünce, Altan’ın adamı olmuşlardır. Hızır kafasına sıkarak öldürür.
Kaan Yalçın Ferdi 146-161 Şafak Sınırsız’ın adamıydı, ancak Şafak Tufan tarafından öldürülünce, Altan’ın adamı olmuşlardır. Alparslan Çakırbeyli tarafından öldürülür.
Serhan Süsler Güven 146-161 Şafak Sınırsız’ın adamıydı, ancak Şafak Tufan tarafından öldürülünce, Altan’ın adamı olmuşlardır. Behzat öldürür.
Edip Saner Köksal Bico 154-160 Tufan’ın karısı olan Bahar’ın ağabeyi. Tufan ile olan küslüğün sona ermesi sonucu Türkiye’ye Tufan ile birlikte silah üretmek için döner. Bahar'ın ölümünden sonra adamlarına Boran'ı öldürtür. Bunun üzerine Hızır öldürür.
Murat Sezal Rıdvan Kepeli 160 Façalılar'a hakaret etmesi ve Köksal'la iş birliği yapması sonucu Behzat öldürür.
Mustafa Üstündağ Boran Kayalı 108-159 Masa'nın bir üyesi. İlyas ve Behzat'ın yakın dostu. İmalat işi yapmaktadır. Yasemin'e aşık olmuştur. Fakat Yasemin diye bildiği kişi aslında Tufan'ın kızı Demet'tir. Demet'in tuzağına düşüp Bicolar'ın eline geçer ve paraların yerini söyler. Bunun üzerine hain damgası yemiştir. Kendisine yapılanların intikamı için Demet'i kaçırmış ama araya Hızır'ın girmesiyle kız Tufan'a teslim edilmiştir. Daha sonra Bicolar'ın evini tararken yanlışlıkşa Tufan'ın karısı Bahar'ı öldürür. Bicolar onu ağır yaraladıktan sonra 160. bölümde hastanede öldüğü söylenir.
Nihan Büyükağaç Bahar Tezyürek 152-159 Tufan'ın karısı. Boran Kayalı yanlışlıkla öldürür.
Olcay Yusufoğlu Demet Tezyürek 154-158 Tufan’ın kızı. Londra’da bir kağıt fabrikasında müdürlük yaparken Türkiye’ye geri döner. Kendisini Boran’a ‘’Yasemin’’ olarak tanıtıp kendisine aşık etmiştir. Bu sayede içeriden bilgi almaya çalışacaktır. Boran'ı tuzağa düşürmeyi amaçlamaktadır. Tufan tarafından Londra’ya geri gönderilir.
Sema Öztürk Damla 143-157 Çakırbeyli ailesinin avukatı. Feyyaz'ın hain olduğunu öğrenmiştir fakat Altan'ın baskınıyla yakalanmıştır. Feyyaz Meftun'un Ahmet Dahlan'ın adamı olduğunu öğrenmesi üzerine Altan'ın emri ile Erdem öldürür.
Bülent Çetinaslan Yavuz Bico 154-156 Tufan’ın karısı olan Bahar’ın en küçük kardeşi. Boran Kayalı öldürür.
Ahmet Sait Korkmaz Sadi 156 Paraları deposunda saklamaktadır. "Sarı Sadi" diye bilinir. Hızır öldürür.
İbrahim Şentürk Arif 152-155 Altan'ın adamı. Erdem öldürür.
Tayfun Yılmaz Hatem 154 Kendini Çakırbeyliler'e Amerikan karşıtı olarak tanıtmıştır. Fakat aslında Ahmet Dahlan'ın (Ebu Fadi) adamıdır. Silahları elde etmek istemektedir. Hızır, adamları ile beraber öldürür.
Murat Özben Şafak Sınırsız 146-154 Altan'ın ortağı. Sınırsızlar çetesinin lideri. Tufan'ın yeğeni Kemal'i öldürmüştür. Tufan, yeğenini öldürdüğü için öldürür. Ölümü üstüne Tufan Altan ile iş birliğini kabul etmiştir.
Can Bartu Aslan Ömer Çakırbeyli 1-107, 153 16 Yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin Meryem'den olma oğlu. Annesi ile birlikte Amerika'ya gider. 153. bölümde Amerika'dan annesinin cenazesini getirdi.
Selda Alkor Melike Meftun 140-153 Feyyaz'ın ablası, Sevda'nın halası. Çakırbeyli ailesinin düşmanı. Feyyaz onu bir psikiyatri hastanesine gönderir.
Cem Emüler Cengiz 146-153 İstihbaratçı. Altan'ın yerine gelmiştir. Çakırbeyliler'in düşmanıdır. Tufan ile iş birliği yapar. Silah deposunda Hızır tarafından asılarak öldürülür.
Turan Çiçekçi Necmi 152-153 Tufan'ın adamı. İlyas öldürür.
Naz Elmas Sevda Meftun 140-151 Hızır'ın eski sevgilisi. Evlenmeleri söz konusu olmuş ama o Altan ile iş birliği yapmış üstüne de Ömür ve Hayriye Ana'yı öldürmeye çalışmıştır. Yurtdışına gider.
Berk Demirgüneş Orhan Tezyürek 108-151 Tufan'ın oğlu. Hızır Ali'nin yakın arkadaşı. Tufan, Hızır'ı öldürmek için silah doğrulttuğunda bunu engellemek için silahın önüne atlamış fakat Tufan'ın silahı yanlışlıkla ateşlemesiyle ölmüştür.
Caner Atacan Coşkun 145-150 Altan'ın adamı. Çakırbeyliler tarafından yakalanmıştır. Kendi ismini vermesinden korkan Tufan öldürür.
Evren Erler Behram 140-149 Masa'nın bir üyesi. Feyyaz'ın arkadaşı ve Alparslan'ın öldürdüğü Habban'ın kardeşidir. Tufan ve Altan'ın kurduğu oyun sonucu Feyyaz Meftun masa kararıyla öldürür.
Aykut Engin Tuncay 145-149 Altan'ın adamı. Boran Kayalı öldürür.
Gökhan Civan Okan 144-147 Altan'ın adamı. İlyas öldürür.
Kadir Erence Kemal 108-147 Tufan'ın yeğeni. Şafak öldürür.
Kadir Çiçek Murat 77-144 Bir istihbarat subayı, Ceylan'ın mütevelli heyeti, ardından Çakırbeyli ailesinin mütevelli heyeti. Altan ve Hızır arasındaki düşmanlık başladığında Altan'a çalışmaya başlar. Bunun üzerine Hızır tarafından yakalanır. Hızır onu bilgi sızdırmakla görevlendirmiş ama Altan durumu fark etmiştir. Bunun üzerine Altan'ın adamı öldürür.
Levent Basal Selim 144 Tevfik öldürür.
Erdem Şanli Dinçer Meftun 140-143 Feyyaz'ın oğlu. Boran Kayalı ve Behzat Façalı'nın Meftunlar'a yaptığı silahlı saldırıda ölür.
Halil Kumova Can Sürer 141 ABD'nin gizli elçisi olarak tanımlanır. Hızır öldürür.
Mahmut Gökgöz İbrahim Meftun 140 Feyyaz ile Melike'nin kardeşi ve Sevda'nın babası. Melike'nin getirdiği zehirli kahveyi içtiği için ölür.
Erol Yavan Habban 140 Hızır ile ticaret yapmak istemez. Alparslan Çakırbeyli, uzun menzilli tüfek ile öldürür.
Tarık Ünlüoğlu Ünal Kaplan 1-139 57 yaşında. Büyük patron. Yeraltı dünyasını büyük bir aile gibi düşünmek gerekir. Bu ailenin lideri de Ünal Kaplan'dır; bu yolda kâh av kâh avcı olunur ancak Ünal Kaplan asla av olmak niyetinde değildir. Tehdit olarak gördüğü kimse uzun süre yaşayamaz. En büyük olmak onun vazgeçilmezidir. Hızır Çakırbeyli'nin zekası ve gücüyle zirve yolunda ilerlediğini fark ettiği an artık onun en büyük düşmanı olmuştur. Vicdan ve merhamet duygularından yoksundur. Hayattaki tek zaafı olan kızını kaybetmiştir. En büyük düşmanı Hızır Çakırbeyli'dir. Ama sonrasında Hızır ile dost olmuşlardır. Ateş tarafından Kıbrıs'ta zehirlendi. Yurtdışına tedavi için gitti. Döndüğünde masayı baştan kurdu. Ünal Kaplan'ı canlandıran Tarık Ünlüoğlu hayatını kaybettiği için diziye geri dönmemiştir. Dizide son kez 139. bölümde oynamıştır. Senaryo gereği CIA tarafından öldürüldüğü vurgulanmıştır.
Kemal Akıncı Önder 125-139 Karakteri oynayan oyuncunun rolü bittiğinden dizide bir daha gözükmez.
Demet İyiğün Serpil 129-139 Özlem'in annesidir. Karakteri oynayan oyuncunun rolü bittiğinden dizide bir daha gözükmez.
Koray Şahinbaş Zeki Sivri 126-139 Çakırbeyliler ve Façalılar'ın ortak düşmanı. Fahri öldürür.
Alper Kut Tahsin Façalı 123-139 Haşmet ve Behzat'ın Amca oğludur. Façalı'lara ihanet ettiği için Hızır kafasına sıkarak öldürür.
Ayhan Eroğlu Selcan Gabar 138-139 Teröristtir. Zeki Sivri ile iş birliği yapar. Hızır'ı öldürmeyi hedeflemiştir ancak yakalanmış ve Altan'a teslim edilmiştir. Sonrasında bir daha gözükmez.
Fatih Karabulut Nazif Gabar 138-139 Selcan Gabar'ın kardeşi. Alparslan Çakırbeyli öldürür.
Ramazan Kalyoncu İsa 113-139 İlyas'ın adamıdır. Zeki Sivri öldürür.
Ahmet Yıldırım Mithat 113-139 İlyas'ın adamıdır. Zeki Sivri öldürür.
Kemal Topuz Gürkan Gabar 138 Selcan Gabar'ın kardeşi. İlyas öldürür.
Fahri Öztezcan Akif 121-137 En başta Mesut'un yardımcısıydı. Sonradan onu satmıştır. Fedailer Başkanı'nı öldürmüştür. Esra ile nişanlıydı fakat Esra, Çakırbeyliler'e bilgi sızdırınca Esra'yı öldürmüştür. Hızır öldürür.
Sevcan Yaşar Esra Boran 1-71, 130-137 İlyas Çakırbeyli'nin eski eşi. 130. bölümde Akif ile sözlendiği ortaya çıktı. Akif Esra'yı kullanarak Çakırbeyli'lere yaklaşmaya çalıştı. Esra durumu anlayınca Çakırbeylilere çalışmaya başladı. Akif, Esra'yı darp etti ve ölüme terk etti. 137. bölümde hastanede ölür.
Deniz Telek Celal 113-136 İlyas'ın adamıdır. Karakteri oynayan oyuncunun rolü bittiğinden dizide bir daha gözükmez.
Yaşar Kutbay Musa 122-136 Haşmet Façalı'nın adamı. Ferman'ı Haşmet'in emriyle öldürmüştür. Behzat öldürür.
Cesur Doğan Doğan 123-136 Haşmet Façalı'nın adamı. Ferman'ı Haşmet'in emriyle öldürmüştür. Behzat öldürür.
İlhan Şen Ferman Façalı 122-135 Haşmet’in oğlu. Ailesine ihanet ettiğinden dolayı Haşmet'in emriyle Musa ve Doğan öldürür.
Saydam Yeniay Mesut 118-135 Tuncay'ın yerine gelmiştir. Vatan hainidir. Hızır ağzına sıkar.
Mehmet Ulay Fedailer Başkanı 108-134 Fedailerin başkanıdır. Alparslan'ın babasının da bir arkadaşıdır. Alparslan'ı fedai olmaya sürükleyen odur. Akif tarafından öldürülür.
Yiğit Uçan Yavuz 130-132 Zeki yeğenidir. Ferman öldürür.
Kemal Burak Alkan Sulo 131 Tekin'in adamı. Zeki'nin adamı öldürür.
Nihan Taşyürek Özgür Solmaz 22-39/92-130 Meryem Çakırbeyli'nin avukatı olarak diziye girmiş, sonradan İlyas ile aşk yaşamaya başlamıştır. 39. Bölümde yurt dışına dönmüştür. 92. Bölümde geri dönmüş ve İlyas ile yeniden birlikte olmuşlardır. 4. sezonda İlyas'ın Ömür'e aşık olduğunu anlamış ve İstanbul'dan ayrılmıştır.
Birgen Engin Cemre Solmaz 108-130 Özgür'ün ablasıdır. Otelde çalışmaktadır. 114. bölümde Enişte ile beraber olmuş gibi yapmıştır. Aslında bu Hızır ile ikisinin planıdır. Enişte ihanetinden dolayı öldü gibi gösterildikten sonra Ateş, Tuncay ve Hızır'ın bütün düşmanları açığa çıkmıştır. Otele düzenlenen sabotajdan sonra bir daha gözükmez.
Eray Karadeniz Turgut 113-130 İlyas'ın adamıdır. Zeki Sivri'nin adamı tarafından öldürüldü.
Muhammed Çakay Yahya 113-130 İlyas'ın adamıdır. Zeki Sivri'nin adamı tarafından öldürüldü.
Tekin Temel Fuat 108-130 İzzet'in ortağı, adamı her şeyidir. Ama sonrasında İzzet'e ihanet etmiş, onu İlyas ve Hızır'a yakalatıp öldürülmesini sağlamıştır bu şekilde de İlyas ve dostlarının güvenini kazanmıştır. Ünal Kaplan'la birlikte Zeki ile iş birliği yapmıştır. Açığa çıkmak istemeyen Ünal Kaplan masada kafasına sıkar.
Cansu Melis Karakuş Meltem 109-127 Alparslan'ın korumakla ve herkesin Alparslan'ın sevgilisi zannettiği bir fedaidir. Ama sonra Alparslan'a bir şeyler hissetmeye başladı. Zeki Sivri tarafından öldürülür.
Bayram Önal Nedim Sivri 125 Façalı'nın adamı ve zeki sivrinin kardeşi. Façalı'nın masadan gizli illegal işlerini yaptırdığı adam, Hızır tarafından yakalanır ve masada Ünal tarafında örnek olması için öldürülür.
Kerim Kalan Selim 123 Tahsin Façalı'nın adamı. Boran Kayalı öldürür.
Anıl Kır Ercan 50-122 Hızır'ın oto galerisine koruma olarak alınır. Ama aslında Gülmezler'in adamıydı ama Çakırbeyliler ve dostlarını çok sevdiğinden gerçekleri itiraf etmiş, Salih Gülmez'in öldürülmesini sağlamıştır. Hızır'ın güvenini kazanmıştır. İlyas ile beraber aynı koğuşta hapse girdi. Orada İlyas'ın önüne atlayıp Behzat'ın adamları tarafından şişlenir.
Su Şanad Fidan 108-121 Çakırbeyli ailesinin yeni hizmetçisi. Karakteri oynayan oyuncunun rolü bittiğinden dizide bir daha gözükmez.
Cenk Hakan Köksal Cengiz 111-121 Özlem'in Kardeşi. Vatan haini olduğu için Faruk ve Meltem onu öldürdüler.
Emir Çiçek Tuncay 114-120 Davut Özsoy'un yerine gelmiştir. Hain istihbarat başkanıdır. Amacı Hızır ve İlyas'ı bitirmektir. Hızır öldürür.
Nizam Namidar İzzet 108-120 Hızır'ın düşmanıdır. Ateş ve Tuncay ile ortaktır. Fuat tarafından satılmıştır. İlyas ve Tipi ateş ederek öldürür.
Arslan Çimer Sabri 108-119 Ancak İzzet'in adamı, İzzet'in parasının bir kısmını alarak Fuat aracılığıyla sattı.
Numan Çakır Sultan 115-118 Hızır Çakırbeyli öldürür.
Erkan Bektaş Ateş 13-117 Tipi'nin tavsiyesiyle masaya alınmıştır. İlk 3 sezon Tipi'ye sadık gibi gözükmüş ama 4. sezonda Mossad'ın gizli adamı olduğu anlaşılmışyır. Bir ara Cemre ile nişanlanır. Hızır Çakırbeyli ve dostlarına ihanet eder. 117. bölümde Hızır, İlyas, Alparslan, Hızır Ali, Boran ve Tipi tarafından ateş edilerek öldürülür.
Gökhan Yılmaz Sami 116 Tipi öldürür.
Engin Arda Erdal 113-115 Sultan'ın adamı. Hızır öldürür.
Mehdi Adlin Okan 114 İlyas öldürür.
Timur Albar Şevket 113 İlyas öldürür.
Sedat Erdiş Seyran 111-113 Tekin öldürür.
Tunca Aydoğan Muzi 109-112 Ateş'in ortağıdır. Ziya'yı öldürmüştür. Ateş'in hain olduğunu itiraf edecekken Ateş öldürür.
Atilla Şendil Fikret Avcı 33-112 50 yaşlarında. Tipi'nin boğarak öldürdüğü Hikmet'in ağabeyidir. Nakliyat ve silah işleriyle ilgilenir. Emine ile evlenmiştir. 112. bölümde Ateş tarafından öldürülür. Masada yerine kardeşi Rafet oturur.
Orhan Eşkin Sinan 108-112 Tekin öldürür.
Erdal Küçükkömürcü Davut Özsoy 12-69, 86-111 60 yaşlarında. İstihbaratın kurt isimlerindendir. Devletin mafyayı yönetmesi için uğraşır. Alparslan'ın dayısıdır. Arabasına koyulan bomba patlatılır ve ölü gösterilir. 86. bölümde tekrar ortaya çıkar. 111. bölümde Ateş tarafından öldürülür.
Levent Köksalan Ahmet 111 Davut’un adamı. Muzi’nin adamı öldürür.
Metin Yıldırım Seyran ve Devran'ın yeğenidir 109-111 Sinan öldürür.
Hakan Meriçliler Ziya 104-110 Uluslararası düzeyde bir kiralık katildi. Kimsesiz Yaşar'ı öldürmekle görevlendirilmiş ama bunu yapmak yerine Çakırbeyliler, Ünal ve Yaşar'la anlaşmıştır. 4. sezonda Ünal'ın yakın adamı haline gelmiştir. Muzi öldürür.
Serhat Kurtay Devran 108 Hızır öldürür.
Reha Korman George 108 Ticaret masasındaki konuşmaları üstüne Hızır öldürür.
Olgun Şimşek Yaşar Kimsesiz 73-107 İlyas'ın en iyi dostudur. Hızıra kızının katili hakkında yardımcı olur. Derya ile birlikte yurtdışına gider.
Melisa Özge Yıldırımer Derya Kimsesiz 96-107 Yaşar'ın sevdiği kadındır ve aynı zamanda Meryem'in de doktorudur. Yaşar ile birlikte yurtdışına gider.
Deniz Çakır Meryem 1-107 Hızır Çakırbeyli'nin eski eşi. Meryem net bir insandır. Hızır'ın Nazlı ile olan ilişkisinin karşısında bile her zaman dimdik ayaktadır. Hapse girip çıkmıştır. Hızır'dan boşanmak istemiştir ama Özgür'ün onu oyalaması ve Hayriye ananın oyunuyla geri dönmüştür. Nurten'in adamı tarafından sezon finalinde vurulur. Hızır'dan boşanıp ABD'ye gider ve bir daha gözükmez. Senaryo gereği gözükmeden 153. Bölümde ABD'den ölmüş şekilde gelir.
Yasemin Sakallıoğlu Lütfiye 1-107 Hayriye Çakırbeyli'nin manevi kızı. 73. bölümde Adnan ile evlenmiştir. Meryem ile birlikte yurtdışına gider.
Zeynep Melis Girşen Merve Kalkandere 1-107 Enişte ve Hatice'nin kızı. Meryem ile birlikte yurtdışına gider.
Ümit Belen Sam 95-107 Çakırbeyliler'in düşmanıdır. CIA'in önemli isimlerindendir. Yaşar öldürür.
Ufuk Şen Kudret 98-106 Yaşar'ın öldürfüğü Reşit'in yeğenidir. Resşit'in ölümü sonrası Çakırbeyliler'e düşman olmuştur. Gönül ve Reha'yı öldürmüştür. Tipi'yi öldürecekken; Fahri ve Hızır Ali tarafından yakalanır. Tipi öldürür.
Adem Gürlek Hamit 103-104 Kudret'in babası. Kudret öldürür.
Mesut Akusta Ekrem Yıldıran 74-103 Masada Çakırbeyli ailesinin düşmanıdır. Amacı masayı yönetmektir. Masanın uyuşturucu ticaretine girmesine sebep olmuştur. Hızır Çakırbeyli öldürür.
Okan Turan Reha 6-103 24 yaşlarında. Şahin Ağa'nın oğludur. Hızır Çakırbeyli'nin ekibindedir. Sinirlendiğinde gözü hiçbir şey görmez. Çevresi çok geniştir. Kudret, adamları ile öldürür.
Zara Gönül 66-102 Tipi'nin eski aşkıdır. Tipi ile evlidir. Şarkıcıdır. Kudret'in adamları öldürür.
Seda Yıldız Reşit 98-101 Hızır ve Yaşar'ın düşmanıdır. Yaşar Kimsesiz öldürür.
Serkan Acay Nazım 99-101 Reşit'ın adami. Hızır öldürür.
Ali Balkan Avcı İsmet 99-101 Reşit'ın adami. Zafer öldürür.
Levent Özdilek Pudra Hakkı 87-99 Uyuşturucu taciridir. Hızır'ın düşmanıdır. Ekrem sayesinde masaya alınmıştır. Tipi boğarak öldürür.
Ertuğrul Postoğlu Güneş 92-98 CIA'in Türkiye'deki gizli ekibindedir. Kendine ait Tim'iyle operasyonlar yapar. Ekrem sayesinde masaya alınmıştır. Meryem'i öldürtmeye çalıştığından Hızır öldürür.
Edip Tüfekçi Güven 93-98 Güneş'in adamı. Hurşit Dere öldürür.
Ahmet Somers Hasan 94-97 Hain istihbaratçıdır. Hızır Ali tarafından ölddürülür.
Ufuk Karakavak Yalçın 87-97 Pudra Hakkı'nın oğludur. Ender'i öldürmüştür. 93. bölümde ele geçirilip Kimsesiz Yaşar tarafından sorgulanınca Hakkı'nın oğlu değil de, onun yanına yerleştirilmiş tetikçi olduğunu söylemiştir. Ateş öldürür.
İrem Sultan Cengiz Selda 74-97 Ekrem Yıldıran'ın kızıdır. Uyuşturucu kullanır. Hızır Ali'yle evlenip babasına casusluk yapar. 94. bölümde Ekrem Yıldıran'ın kızı olmadığı anlaşılmıştır. Ceylan öldürür.
Büşra Cebe Aslı 92-97 Hızır Ali öldürür.
Tuna Orhan Servet 1-96 Çakırbeyli'lerin aile dostudur. Aynı zamanda bomba yapımında da uzmandır. Güneş'in adamı tarafından öldürülür
Arzu Yanardağ Candan 82-94 Hakkı'nın adamıdır. Ateş'le sevgilidirler. Ceylan Özsoy öldürür.
Hakan Örge Seçkin/Ezber 15-93 23 yaşlarında. Hızır Çakırbeyli'nin ekibindedir. Hakkı'nın oğlu Yalçın tarafından kaçırılıp işkenceyle öldürülür.
Kemal Başar Ender 24-91 49 yaşlarında yemeye doymayan bir karakterdir. 24 yıl önce Hızır Çakırbeyli'nin ağabeyi Ender'in ağabeyini öldürmesi sonucu Hızır'a düşman olmuştur ve Victor'un isteğiyle masaya oturmuştur. Mayın ve silah kaçakçılığı yapmaktadır. Yalçın tarafından İlker'in kurduğu oyuna gelerek öldürülür.
Sedat Kalkavan İlker/Vıcık 13-91 Selim'in tavsiyesiyle masaya alınmıştır. Olur olmaz her şeye atladığı için lakabı Vıcık'tır. Ender'in öldürülmesine neden olduğu için masanın kararıyla İlyas öldürür.
Emre Ataman Şükrü 90 Yaşar Kimsesiz'in adamları öldürür.
Murat Çiçek Adem 87-88 Pudra Hakkı'nın adamı. Hapisteyken Ömer öldürmeye çalışır. Sonra Hızır boğarak öldürür.
Emre Törün Nevzat Çankırı 1-86 49 yaşında. Amacı masanın başındaki Ünal'ı çökerip yerine vatanperver Hızır'ı geçirmektir. Akıl hocası Davut'tur. Davut öldürülünce istibaratın başına geçmiştir. Fakat Hızır'ın kızının katili olduğu anlaşılmıştır. Fahri öldürür.
Taner Turan Mürsel Kara 77-85 Hızır Çakırbeyli ve Yaşar Kimsesiz'in düşmanıdır. Nevzat ile iş birliği yapmaktadır. Nevzat'ın gerçek yüzünü Hızır'a göstermiştir. Tipi boğarak öldürür.
Yusuf Arat Nevzat'ın adamı 2-40, 85 Hızır öldürür.
Ayhan Kayabaşı Amerikan Ahmet 83 Adı, Amerikan bilardosu nedeniyle Amerikalı Ahmet idi. Mürsel Kara için çalışır. İlyas öldürür.
Güney Kılınç Poliklinik sahibi 82 Hızır, Mürsel Kara'yı yaralayınca küçük bir poliklinikte ameliyat edildi. Fikret, İlker, Ender ve Ateş, Mürsel Kara'nın ameliyat edildiği yeri bulmaya giderler. Fikret Avcı öldürür.
Fatih Payat Kirli İsmet 80-81 Fahri öldürür.
Ahmet Özaslan Yılmaz 13-81 Ünal ve Özer'in tavsiyesi ile Mafya Masası'na katılmıştır. Ünal Bey'in masadaki sağ kolu ve temsilcisidir. Ancak masaya yaptığı ihaneti ve Meryem'i öldürme girişimini keşfettikten sonra Ekrem Yıldıran öldürür.
Orhan Şimşek Sıddık 78 İlyas öldürür.
Haydar Zorlu Zeki 73-77 Yıldıran'ın adam. Mürsel Kara öldürür.
Serdar Çakmak Nedim 76 Hızır öldürür.
Birol Ünel Teoman Yıldıran 73-75 Ekrem Yıldıran'ın kardeşidir. Yaşar Kimsesiz'in adamları öldürür.
Benian Dönmez Mübeccel 1-74 Çakırbeyli'lerin aile dostudur. Dedikoducu biridir. Fidanlıkta arabalarına konan bombanın patlaması sonucu hayatını kaybetmiştir.
Kaya Akarsu Asım 73 Ünal aspirasyon aparatını tabanca ile değiştirdiği için kendisini öldürüyor.
Onur Emre Başlan Hızır'ın düşmanı 72-73 Hurşit'ın adamı gibi çıkar. Meryem kızının intikamını alarak onu öldürür.
Ece Hakim Zeynep Çakırbeyli 1-72 18 Yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin Meryem'den olma kızıdır. Hızır'ın düşmanları tarafından Hızır'a kurulan bir pusu sonucu öldürülür.
Ali Kemal Yılmaz Kahveci İdris 72 Hızır'ın düşmanı öldürür.
Emre Kerem Ketenci Mehmet 72 Hurşit Dere öldürür.
Aydan Kaya Melis 65-71 Şarkıcıdır. Ender'in kız arkadaşı ve Gönül'ün yakın arkadaşı. Karakteri oynayan oyuncunun rolü bittiğinden dizide bir daha gözükmez.
Can Gürzap Rüstem Fıstıkoğlu 65-71 61 yaşında. Masanın 3 kurucusundan biridir. Eskiden Yusuf Çakırbeyli ve Ünal Kaplan ile beraber masayı kurmuşlardır. Ancak Ünal Kaplan ile araları bozulmuş ve Ünal Kaplan tarafından öldürtülmeye çalışılmıştır. Ancak Rüstem, ölmemiş ve CIA ile iş birliği yaparak Amerika'ya kaçmıştır. 3 ay sonra Yusuf Çakırbeyli'yi öldürtmüştür. Ünal, Çakırbeyliler'le anlaşıp Alparslan'ın kendisini yalandan vurmasını istemiş ve Çakırbeyli ailesi ise bu anlaşmayı kabul etmiştir. Ünal Kaplan, Alparslan tarafından vurulunca Türkiye'ye masanın kurucu lideri olmak üzere gelmiştir. Ancak Ünal Kaplan ölmediği için büyük savaş başlar. Masa üyeleri öldürür.
Osman Albayrak Serkan Koru 58-71 Davut Bey'in yerine gelen istihbaratçıdır. Amacı "masa"yı bitirmektir. Düşmanlarıyla iş birliği yapmaktan çekinmeyen bir karakterdir. En büyük düşmanı Ünal Kaplan ve Hızır Çakırbeyli'dir. Fahri öldürür.
Serdar Orçin Mert 54-71 Ercüment'in küçük kardeşi ve sağ koludur. Ercüment ölünce masaya oturmuştur. Rüstem ve Serkan ile iş birliği yapmaktadır. İlyas Çakırbeyli öldürür.
Yüksel Arıcı Vehbi Akyıldız 1-70 54 yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin ekibindedir. Ekibin sözü geçen kişilerindendir. Aynı zamanda geçmişte çok şey gördüğü için ekibin akıl hocasıdır. Serkan Koru öldürür. 111. Bölümde fedai olduğu öğrenilir.
Ercan Eker CIA Ajanı 24-70 CIA'in Türkiye sorumlusudur. Davut'un arabasının patlaması sonucu Ceylan Özsoy öldürür.
Meryem Uzerli Susan Eliot/Suzi 53-69 25 yaşlarında. İlyas Çakırbeyli'nin eski sevgilisi. Ünal Kaplan'ın kızı Özlem'in arkadaşı.. Üst düzey eğitim almış bir ajan... Ünal Kaplan'a çalışmaktadır. İlyas Çakırbeyli ile aşk yaşamıştır. Ünal ve Hızır'ın isteği ile Amerika'ya geri dönmüştür.
Cenk Kangöz Cemil/Simsar 62-68 Bir zamanlar örgütçülük yapıp hapse atılmıştır. Hapisten Serkan Koru ve Avni Fıstıkoğlu sayesinde çıkmıştır. Hızır Çakırbeyli'ye düşmanken bir anda Hızır Çakırbeyli'nin tarafına geçmesi zorlanmıştır. Artık Hızır'ın emrindedir. Hızır Çakırbeyli öldürür.
Gürol Salman Kulüpçü Nusret 65-67 Hızır Çakırbeyli öldürür.
Turgay Kantürk Avni Fıstıkoğlu 57-66 Rüstem Fıstıkoğlu'nun kardeşidir. Masanın bir üyesidir. Alparslan Çakırbeyli'nin annesinin ölümüne sebep olmuştur. Ağabeyi Rüstem Fıstıkoğlu Alparslan'ın babasını öldürmek bahanesi ile öldürür.
Cüneyt Şen Nazmi 62 Ender öldürür.
Belma Topçakar Nadide Boran 41-60 Esra'nın annesi. Karakteri oynayan oyuncunun rolü bittiğinden dizide bir daha gözükmez.
Arzu Gamze Kılınç Handan Çakırbeyli 40-60 Ceylan ve Davut'in kız kardeşi ve Alparslan'ın annesi. Yusuf öldüğünde, Handan çocuğu aldı ve Hayriye'yi büyüttü. Alparslan annesiyle görüşmenin dışında çalıştı. Handan, İlyas ve Suzin'i savunan Avni halkı tarafından vuruldu. Kurtarır ve daha sonra felç olur, ancak aktif ötenaziyi tercih eder.
Kazım Sinan Demirer Civciv/Yunus Tokgöz 1-59 Hızır'ın adamlarından biridir. Bir türlü çocuğu olmamaktadır. Ayşen'in ihanetini bilip gizlediği için Hızır'ın emriyle Vehbi öldürür.
İncinur Daşdemir Ayşen 1-59 Hızır Reis ve ailesine ihanet etmesinden dolayı Hızır'ın emriyle Civciv öldürür.
Zafer Kayaokay Ercüment 54-57 Masa üyesidir. Masadakileri Hızır'a düşman etmeye çalışmıştır. Hızır Reis Kafasına sıkar.
Hakan Karahan Özer Çetiner 1-53 Masa üyesidir. Ünal Kaplan'ın sağ koluydu. Masaya ihanet etmesi sonucu Hızır Çakırbeyli tarafından öldürüldü.
Arif Pişkin Moskof Özkan 32-53 Masa üyesidir. Masaya ihanet etmektedir. Gülmezler'i Çakırbeyliler'le savaştırmıştır. Otel baskınında Suzi tarafından öldürüldü.
Hüseyin Soysalan Salih Gülmez 44-51 Baba Gülmez olarak bilinir. Amacı Ünal Kaplan ve Hızır Çakırbeyli'yi bitirip en büyük olmaktır. Ancak oyunlarının ortaya çıkması geç olmamıştır. Oğullarının hepsi ölünce Hızır Çakırbeyli artık onun işe yaramaz olduğunu düşünüp ve Özkan'ın yerini bilmediği için Salih Gülmez'in kafasına sıkmıştır.
Fevzi 44-51 Salih Gülmez'in yakın adamıdır. Ercan öldürür.
Bilgehan Birincioğlu Enver Gülmez 43-51 Salih Gülmez'in oğludur. Hızır Çakırbeyli tarafından tabuta konarak babası Salih Ağa'ya gönderilir. Ancak Salih Gülmez tabutta Hızır var zannederek kalaşnikofla tabuta ateş eder ve tabutun içindeki Enver ölür.
Semih Ertürk Taner 41-51 Özkan'ın yeğenidir. Zeynep'i kaçırmıştır. Hızır Ali öldürür.
İrfan Kılınç Mürsel Gülmez 45-50 Salih Gülmez'in oğludur. İlyas öldürür.
Can Ceylan Erhan Gülmez 45-50 Salih Gülmez'in oğludur. İlyas öldürür.
Barış Ayas Okeş Gülmez 45-49 Salih Gülmez'in oğludur. Fahri öldürür.
Volkan Özdemir Erkut Gülmez 45-47 Salih Gülmez'in oğludur. Hızır öldürür.
Bahattin Cüneyt Aksakal Refik 1-46 Masanın bir üyesidir. İlk bölümde Ünal Kaplan'ın öldürdüğü Rıfkı'nın kardeşidir. Hızır'ın dostudur. Cenazede Salih Gülmez'in adamları tarafından düzenlenen saldırıda öldürülür.
Baran Şükrü Babacan Gökhan 41-46 Ender'ın yeğenidir. Enver Gülmez öldürür.
Mehmet Sinan Karabuğa Samet Gülmez 45 Salih Gülmez'in oğludur. Hızır öldürür.
Müfit Kayacan Feridun Boran 41-45 Esra'nın babasıdır. Salih Gülmez'in adamları tarafından düzenlenen saldırıda öldürülür.
Mustafa Bektaşoğlu Yunus Selim Çakırbeyli 18-43 Hızır Çakırbeyli'nin Nazlı'den olma oğlu. Nazlı, oğluna bakmak için dava açar.
Şemsettin Zırhlı Remzi 41 Hızır öldürür.
Aslı Ünsalan Nurten 10-41 2015 yılında Meryem'in emriyle Temel Kalkandere tarafından öldürülen Dursun Sarıyerli'nin karısıdır. Murat İspirli (Tipi)'nin akrabasıdır. Tipi, Hızır Çakırbeyli'nin Nazlı'dan olan çocuğunun kirvesi olduğu için Nurten'i Yunus Selim'e bakması için görevlendirmiştir. Bu arada intikam için yanıp tutuşan Nurten, bu fırsatı hemen değerlendirerek Çakırbeyli ailesizin içine sızmayı başarmıştır. Zaman içinde Meryem'i bitirmek için Mahmut'la iş birliği yapmak istese de Mahmut, Hızır Çakırbeyli'nin emriyle kardeşi İlyas Çakırbeyli tarafından öldürülmüştür. Daha sonra Nazlı, oğlu Yunus Selim ve arkadaşı Yaren ile birlikte kaçmaya çalışırken Nurten, bu durumu Hızır'a söylemiştir ve Hızır Nazlılar tam kaçarken onları yakalamıştır sonra da Nazlı'nın çocuğu olan Yunus Selim'i Nazlı'dan alıp kendi çocuğuna götürmüştür. Ancak Nurten'in asıl amaçları hem aileyi dağıtmak ve Hızır'dan para almaktır ve her iki konuda da başarılı olmuştur. Hızır'dan aldığı paranın çok küçük bir kısmıyla bir tetikçi tutup Hzır ve Meryem'i vurdurtmuştur. Yeni sezonda bir şirket kurarak çok daha büyük şeyleri hedefleyecektir. En büyük düşmanı Meryem'dir. Reha tarafından öldürülmüştür.
Demet Sevim Yaren 1-40 27 Yaşlarında. Nazlı'nın en yakın dostudur. Mahmut ile sevgiliydi. Nazlı ile beraber yurt dışına gitmiştir.
Müjde Uzman Nazlı Meriç 1-40 Hızır Çakırbeyli'nin eski metresidir. Hızır'dan çocuğu doğar. Hızır tarafından yurtdışına gönderilir.
Can Bermek Başoğlu Can Kalkandere 1-40 Enişte ve Hatice'nin oğlu. Karakteri oynayan oyuncunun rolü bittiğinden bir daha gözükmez.
Birkan Görgün İbrahim 38-40 Nurten Tarafından Tutulmuş Tetikçidir. Hızır Tarafından üç Kurşunla Öldürülür.
Bahadır Buyruk Hakan 37-39 Toprak'ın yeğenidir. Yapılan baskında Fahri kafasına sıkar.
Özgür Onan Toprak 13-36 Refik'in tavsiyesiyle masaya alınmıştır. Alparslan'ı lider saymaması ve masada hadsizlik yapması sonucu Alparslan üç kurşun sıkarak öldürür.
Osman Selim Şar Bombacı 34-35 İlyas öldürür.
Kaya Sensev Viktor 26-33 Rus silah baronudur. Amacı Ünal Kaplan ve Hızır Çakırbeyli'yi bitirip en büyük olmaktır. Ancak başaramamıştır. Sonraları ise masaya oturmuştur. Masayı CIA'e satması üzerine Ünal Kaplan tarafından masada kalbine bıçak saplanarak öldürülür.
İlkay Akdağlı Hikmet Avcı 32 Silah sevkiyatçısıdır. Fikret'in kardeşidir. Tipi boğarak öldürür.
Galip Erdal Ahmet 1-31 Masanın üyesi, Hızır Çakırbeyli'nin çok yakın arkadaşıdır. 12 çocuklu bir aile babasıdır. Altını eritip hammadde haline getirir. Alemde sevilip, sayılan bir işadamır. Ünal Kaplan'ın Suphi'nin kardeşine hediyesi olarak toplantı çıkışında devlete teslim olacağı sırada öldürülür.
Oktay Gürsoy Mahmut 1-31 Selim'in kardeşi, İlyas'ın en büyük düşmanıdır. Tetikçidir ve çok zekidir. Ağabeyi Selim'i öldürdüğü için İlyas Çakırbeyli tarafından kurşunlanmış ve ormanlık alana gömülmüştür.
Alper Türedi Suphi 13-30 Ahmet'in tavsiyesiyle masaya alınmıştır. İhanet ettiği için Ahmet tarafından Selim'in cenazesinde öldürülür.
Reyhan İlhan Yıldız 21-29 Hızır'ı yaralarken Mahmut'a yardım eden kadın. Karakteri oynayan oyuncunun rolü bittiğinden dizide bir daha gözükmez.
Mirza Bahattin Doğan Selim 1-29 Masanın üyesi, Hızır'ın çok yakın arkadaşıdır. Yunus Selim'in hayatını kurtarmak için ihanet etmiştir. Viktor'un emriyle kardeşi Mahmut tarafından arabasına binerken vurulur. Hızır'a çocuğunu ulaştırır ve onun kollarında ölür.
Caner Arıkan Bombacı 23-27 Viktor kafasına sıkar.
Ayhan Işık Sibiryalı Kartal 15-22 Viktor'un adamıdır. Ünal Kaplan kızının intikamı olarak kaplana yem eder.
Selen Korkutan Özlem Kaplan 1-19 Ünal Kaplan'ın kızı, Alparslan'ın eski sevgilisidir. Londra'da okurken Alparslan ile tanışmıştır. Babası gibi zeki bir kızdır. Sibiryalı Kartal tarafından göğsüne üç kurşun sıkılarak öldürülmüştür.
Tuncay Gençkalan Bekir Ağa 14 Masaya alınmayan bir kişidir. Tipi'nin yakın akrabasıdır. Hastanede Enişte tarafından vurulduktan sonra, yakılmıştır.
Kubilay Tunçer Savaş Alioğlu 7-10 Masanın bir üyesidir. Murat Alioğlu'nun kardeşidir. Ünal Kaplan'ın emriyle Özer kafasını keserek öldürür.
Eşref Seyitoğlu Cemal Demirgüç 7-9 Masanın bir üyesidir. Çakırbeyli ailesini tehdit etmesi sonucu Alparslan tarafından masada üç kurşun sıkarak öldürür.
Hüsnü Yaver Volkan 6-8 Mahmut'un adamıdır. Enişte'nin, Alaçatı kahvesine koyduğu bombayı patlatması sonucu öldürür.
Sefer Kul Cemil 7-8 Mahmut'un adamıdır. Enişte'nin, Alaçatı kahvesine koyduğu bombayı patlatması sonucu orada bulunduğu için öldürür.
Yaşar Öztürk Salih 1-7 Şahin Ağa'nın dostudur. Mahkemede İlyas'ın lehine el kaldırdığı için Ünal Kaplan'ın adamları tarafından öldürülür.
Deniz Demirler Tahsin 1-7 Şahin Ağa'nın dostudur. Mahkemede İlyas'ın lehine el kaldırdığı için Ünal Kaplan'ın adamları tarafından öldürülür.
Tahsin Lale Kazım 5-6 Masanın üyesi Refik'in adamıdır. Refik'in emriyle Hızır Çakırbeyli'yi hapishanede öldürtmek istemiş ancak başarılı olamamıştır. Hızır'ın emriyle Vehbi tarafından boğularak öldürülmüştür
Atilla Peköz Kemal Demirgüç 1-4 Masanın bir üyesidir. Toplantıda İlyas'ı aşırı övmüş, İlyas da ağabeyinin tavsiyesini dinlemiş Kemal'i ağabeyine karşı girişilecek komplonun elebaşısı olduğuna karar vermiş ve emriyle adamları tarafından Kemal'in arabası taranmıştır.
İsmet Yiğici Murat Alioğlu 1-4 Masanın bir üyesidir. Toplantıda İlyas'ı ukala olarak tanımlamış, İlyas da ağabeyinin tavsiyesini dinlemiş Murat'ı ağabeyine karşı girişilecek komplonun arkasındaki isim olduğuna karar vermiş ve Murat'ı işyerine koyduğu bombayı patlatması sonucu öldürmüştür.
Ayhan Kızılsu Dursun 2-4 Meryem'in adamıdır. Nazlı'nın çocuğunu düşürmek için görevlendirilir ancak beceremez bunun üzerine Meryem Çakırbeyli'nin'ın emriyle Enişte kafasına sıkar.
Buminhan Dedecan Ayhan 1-3 Hızır Çakırbeyli'nin yakın korumasıdır. Karakteri oynayan oyuncunun rolü bittiğinden dizide bir daha gözükmez.
İlker Canlıca Rüstem 3 Hızır Çakırbeyli öldürür.
Baran Akkuş Tarık 1 Hızır Çakırbeyli'nin adamıdır. Selim ile iş birliği yaptığını itiraf ettikten sonra Hızır Çakırbeyli'nin emriyle Civciv tarafından elleri kolları bağlı denize atılmıştır.
Erkan Kabakçıoğlu Rıfkı 1 Masanın bir üyesidir. Ünal Kaplan, muhbir olduğundan şüphelenip bastonla kafasını parçalamıştır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]