Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı Türk drama ve aksiyon televizyon dizisinde yer alan tüm hayalî karakterler.[1]

Oyuncu kadrosu ve karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Devam eden karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Karakter Bölüm Hakkında
Oktay Kaynarca Hızır Çakırbeyli 1- Dizinin ana karakteri. 50 yaşında ve 4 çocuk babası. Alemde Hızır Reis olarak anılıyor. Hızır'ın hayatını değiştiren olay ise ağabeyi Yusuf'un hasımları tarafından öldürülmesidir. Çok sevdiği ağabeyinin ondan istediği tek şey olan mühendis olmayı rafa kaldırıp, ağabeyinin intikamını alarak önce cezaevine sonra yeraltı dünyasına giriyor. Hızır eski kulağı kesiklerdendir, her şeyi duyar. İçinden bir ses O’na en büyük olacağını söylüyor ama aynı zamanda hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını da... Yeraltı dünyasında yükselirken karşısına Gülmezler çetesi, Rüstem Fıstıkçıoğlu, Ekrem Yıldıran, İzzet Ağa gibi pek çok düşman çıkmış ve Hzır Çakırbeyli bunların hepsini pasifize etmiş, hatta en büyük patron olup Ünal Kaplan’ın yerine geçmiştir. Ancak şu an önünde CIA adına Ortadoğu’yu yöneten Ahmet Dahlan ve ekibi vardır. Daha Ahmet Dahlan’ın yüzünü görmeyip, ekibiyle çatışırken bile bu kadar zorluk yaşayan Hızır, Ahmet Dahlan’ın kendisiyle çatışırken çok zorlanacağını bilmektedir. Ancak Hızır Reis’in her zaman bir planı vardır. Öldürmek üzerine olmasa bile ölmek üzerine vardır...
Ozan Akbaba İlyas Çakırbeyli 1- 35 yaşında. Hızır'ın kardeşi. Abisinin onun hakkında en haklı olduğu konu fevri olması, gözü döndüğü zaman aklını kaybetmesi. Abisi de kendisi kadar öfkeli aslında ama nasıl yapıyorsa yapıyor bunu bastırıp hep doğru zamanda intikam almayı başarıyor. Kendisi’ni en çok Ünal Kaplna’ın yerinde hayal ediyor... Onun gibi şık, onun gibi güçlü ve onun gibi çapkın olmak istiyor... Aslında bu 3 özelliğe de sahip ama sabıra ihtiyacı var...
Sabina Toziya Hayriye Çakırbeyli 1- 77 yaşında. Hızır ve İlyas'ın annesidir. Çok güçlü ve otoriter bir kişidir. Karadeniz şivesiyle konuşur. Çocuklarına ve torunlarına çok düşkündür. Ailesinin bir arada kalabilmesi hayattaki en büyük gayesidir.
Sevinç Kıranlı Hatice Kalkandere 1- Hızır ve İlyas'ın teyze kızı. Enişte ile evli.
Hakan Karsak Temel Kalkandere/Enişte 1- Hızır'ın en güvendiği adamlarındandır. Geveze bir insandır. Hatice ile evli.
Mustafa Vuran Adnan 1- Çakırbeyli ailesinin koruması.
Savaş Özdemir Murat İspirli/Tipi 1- Masa'nın bir üyesi. Hızır'ın yakın dostu. Kansızlığından dolayı sürekli üşür ve bu yüzden dışarıya çıktığında mutlaka çelik yelek giyer. Ne var ki bir tek ablasına söz geçirememektedir. Yakınlarına sürekli "Dadaş" der. Gönül ölünce delirmiştir.
Yunus Emre Yıldırımer Alparslan Çakırbeyli 2- 27 yaşında. Hızır ve İlyas'ın yeğeni. Bu zamana kadar yurt dışında, Çakırbeyli ailesinin dünyasından uzakta yaşamıştır. Sevgilisi Özlem Kaplan'ın ölümünden sonra yer altı dünyasına adım atmış ve akıl hocası Nevzat'tan öğrendikleriyle bu dünyada yer almaya çalışmaktadır. Fakat Hızır onun abisinin emaneti olduğu için bu işlerden uzak durmasını istemektedir. Daha sonraları babasının da içinde olduğu “Fedai’ler” teşkilatının içine katılmıştır. Ünal Kaplan öldükten sonra, Ünal Kaplan’ın vasiyeti üzerine her şey Alparslan’ın üzerine geçirilmiştir. Bu güçle birlikte artık hiç kimse Çakırbeyli’lerin karşısında duramayacakken karşılarına CIA adına Ortadoğu’yu yöneten Ahmet Dahlan çıkacaktır.
Kenan Çoban Fahri 4- Hızır ile yolları hapiste kesişmiştir. Hapiste yaptığı iyiliklerinden ötürü Hızır m tarafından İlyas'ın yoldaşı yapılmıştır. Gerektiği zaman psikopatlaşabilen bir yapısı bulunmakta.
Turgay Tanülkü Şahin Ağa 4- Ömrünün neredeyse yarısını hapiste geçirmiş, eski usul bir adam. Uzun süre yaşadığı hapishane hayatına alışmış, dışarıdaki düzene ayak uydurmak zorunda kalmak ona zor gelir. O şahsına münhasır kişiliğiyle asla birilerinin adamı olamayacak bir karakter. Eski otoritesi hiç sarsılmamış, etrafı tarafından sevilen sayılan, adaletten ayrılmayan bu yüzden sözü kanun bilinen biri. Masadaki Hızır ve Tipi dışındakiler tarafından ezik ve bunak biri olarak görülmektedir.
Sevil Akı Saner Emine Façalı 12- Tipi'nin ablası. Çakırbeyli ailesinin yakın dostu. Haşmet ile evli.
Sanem Çelik Ceylan Özsoy 41-102, 154- Hızır Çakırbeyli'nin eski sevgilisi. Eniştesi Yusuf Çakırbeyli’nin ölümüyle ablası Handan’la birlikte Ceylan da sürgün hayata mahkûm kalmıştır. Hızır bu olaydan sonra Meryem ile evlenip hayatına devam ederken Ceylan ne aşkını ne de ona yapılanları unutabilir. Hafızası da duyguları kadar kuvvetlidir Ceylan’ın. Sevdasına karışan nefretiyle hesap soracağı günü bekler; ama O sabırlı bir kadındır. Öyle sabırlıdır ki ona bunu yapanların karşısına çıkmak için yirmi sene bekleyebilmiştir. Yeğeni Alparslan zarar görmesin diye hayatından vazgeçmeyi göze alacak kadar gözü pek genç bir kadınken, seneler sonra kaybedecek bir şeyi kalmamış daha da güçlü bir kadın olarak karşısına çıkar Çakırbeyli ailesinin. Muzip tavırları, kimseye benzemeyen kendine has duruşu O’nu diğer “mafya” kadınlarından ayırır. Genç yaşta büyük sıkıntılar çekmiş, etrafındakilerin ona biçtiği hayatı yaşamak zorunda kalmışsa da kendini karanlığa mahkûm etmemiştir. Hayat enerjisiyle etrafına ışık saçarken düşman bellediklerini de kör edebilir. Kafasına koyduğunu yapmaktan çekinmeyecek Ceylan’ın geri dönüşü herkesi tedirgin eder. Davut'un isteği üzerine görev amacı gider ve 5. Sezonda geri döner.
Yalçın Hafızoğlu Hızır Ali Çakırbeyli 49- Hızır ve Ceylan'ın oğlu.
Ömer Kurt Zafer 67- Hızır'ın adamı.
Haydar Şişman Hurşit Dere 72- Hurşit'in babası, babasının babası, onun da babası Çakırbeylilere hizmet etmiştir. Hızır'ın en değer verdiği adamlarındandır.
Mert Öğüt Faruk 94- Alparslan'ın adamı.
Hüseyin Avni Danyal Tufan Tezyürek 108- Masa'nın bir üyesi. Hızır'ın yakın dostu. Sonraları oğlunun ölmemesi için Masa’ya ihanet etmek zorunda kalmıştır. Bu ihanet ortaya çıkınca da Hızır’ı öldürmek isteyen Tufan yanlışlıkla oğlunu öldürmüş ve bundan Hızır’ı sorumlu tutup ona düşman olmuştur. Bu düşmanlıkta güçlü taraf olabilmek için Cengiz ile işbirliği yapmıştır. Cengiz ölünce de Şafak Sınırsız’ı bizzat kendisi öldürmesi şartıyla Altan ve ekibiyle ortak olmuştur. Daha sonra Hızır ile anlaşma yapmıştır ve onunla yeniden dost olmuştur.
Tevfik Erman Kutlu Tekin Kutlu 108- Boran'ın adamıydı fakat Boran ölünce Doğan Baba’nın adamı olmuştur.
Ali Özden İngin Tefo 108- Boran'ın adamıydı fakat Boran ölünce Doğan Baba’nın adamı olmuştur.
Selin Işık Özlem Çakırbeyli 111- Alparslan ile evli.
Emir Benderlioğlu Behzat Façalı 122- Masa'nın bir üyesi. Haşmet'in kardeşi, Ömür'ün abisi. İlyas'ın kayınbiraderi.
Turgut Tunçalp Haşmet Façalı 122- Masa'nın bir üyesi. Façalı ailesinin reisi. Behzat ve Ömür'ün abisi. İlyas'ın kayınbiraderi. Emine İspirli ile evlendi.
Şener Savaş Rafet Avcı 124- Masa'nın bir üyesi. Fikret'in kardeşi.
Gözde Okur Mine 124- Çakırbeyli ailesinin yardımcısı.
Ceren Benderlioğlu Ömür Çakırbeyli 124- Haşmet ve Behzat'ın kız kardeşi. İlyas ile evli.
Ali Yerlikaya Hakan 140- Behzat'ın adamı.
Burak Sergen Feyyaz Meftun 140- Masa'nın bir üyesi. Çakırbeyli ailesine kendisini dost olarak gösterir ancak büyük patron Ahmet Dahlan’ın adamıdır.
Ercan Reşat Demir Bülent Meftun 140- Feyyaz'ın oğlu.
Kutay Sungar Ahmet Meftun 140- Feyyaz'ın oğlu.
Ufuk Tevge Ceyhun Meftun 140- Feyyaz'ın oğlu.
Dilşad Şimşek Ebru 144- Çakırbeyli ailesinin avukatı. Behzat ile evlenmesi sözkonusu.
Mikail Kır Mikail 146- Çakırbeyli’lerin adamı. Boksördür.
Zafer Kalfa İsa 152- Tufan'ın adamı.
Gökhan Mumcu Volkan Bico 154- Tufan’ın karısı olan Bahar’ın ortanca kardeşi. Demet ve Bahar ile birlikte bir plan yapıp içeriden bilgi almaya çalışmaktadır.
Ekrem İspir Nasuh 155- Ortadoğu'yu CIA ve MOSSAD adına yöneten, Ahmet Dahlan'ın (Ebu Fadi) adamıdır. Ahmet Dahlan tarafından Türkiye'yi dizayn etmesi ve Altan ile ekibinin Türkiye'de güvenli bir şekilde silah üretmesi için gönderilmiştir.
Mehmet Güler Vakkas Kepeli 160- Kepeli’lerin en büyük ağabeyleri, ailelerinin reisi. Façalı’ların eski düşmanları. Boran’ın ölümü üzerine Hızır Çakırbeyli, Köksal’ı Kepeli’lerin mekanında öldürür. Tam o anda Behzat Façalı ile Kepeli’lerin en küçük kardeşleri Rıdvan tartışır. Bu tartışmanın üzerine Behzat, Rıdvan’ı öldürür. Bunu bahane eden Kepeli’ler ise Çakırbeyli ve Façalı ailesine düşman olurlar. Bu düşmanlıkta da Altan ve ekibiyle ortaklık kurarlar.
Levent Tülek Beşir Kepeli 160- Kepeli ailesinin ortanca kardeşleri. Hapishanelerde sözü geçer.
Haydar Koyel Cevat Kepeli 160- Kepeli ailesinin 3. kardeşleri. Ailesinin sokaktaki işlerini sokaktakilere para vererek yaptırır.
Ali Sürmeli Doğan Baba 161- Yusuf Çakırbeyli’nin eski dostudur. Kimsesizlerin babasıdır. Kimsesiz Yaşar’ı yıllarca eğitmiş, ona kimsesiz adını vermiştir. Aynı zamanda Behzat da Doğan Baba’yı babası gibi görmektedir. Alparslan’ın fedai olduğunu bilen kişilerdendir.

Bitirilen karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Karakter Bölüm Hakkında
Mehmet Çepiç Altan Yıldızlı 136-161 Eski istihbaratçı. Hızır'ın düşmanı, Ahmet Dahlan’ın adamıdır. Hızır ve Tufan tarafından vurularak öldürülür.
Yıldırım Gücük Erdem 146-161 Şafak Sınırsız’ın adamıydı, ancak Şafak Tufan tarafından öldürülünce, Altan’ın adamı olmuşlardır. Hızır kafasına sıkarak öldürür.
Kaan Yalçın Ferdi 146-161 Şafak Sınırsız’ın adamıydı, ancak Şafak Tufan tarafından öldürülünce, Altan’ın adamı olmuşlardır. Alparslan Çakırbeyli tarafından öldürülür.
Serhan Süsler Güven 146-161 Şafak Sınırsız’ın adamıydı, ancak Şafak Tufan tarafından öldürülünce, Altan’ın adamı olmuşlardır. Behzat öldürür.
Edip Saner Köksal Bico 154-160 Tufan’ın karısı olan Bahar’ın abisi. Tufan ile olan küslüğün sona ermesi sonucu Türkiye’ye Tufan ile birlikte silah üretmek için döner. Hızır öldürür.
Murat Sezal Ridvan Kepeli 160 Behzat öldürür.
Mustafa Üstündağ Boran Kayalı 108-160 Masa'nın bir üyesi. İlyas'ın yakın dostu. Bicolar onu ağır yaralar ve hastanede ölür.
Nihan Büyükağaç Bahar Tezyürek 152-159 Tufan'ın karısı. Boran Kayalı yanlışlıkla öldürür.
Olcay Yusufoğlu Demet Tezyürek 154-158 Tufan’ın kızı. Londra’da bir kağıt fabrikasında müdürlük yaparken Türkiye’ye geri döner. Kendisini Boran’a ‘’Yasemin’’ olarak tanıtıp kendisine aşık etmiştir. Bu sayede içeriden bilgi almaya çalışacaktır. Boran'ı tuzağa düşürmeyi amaçlamaktadır. Tufan tarafından Londra’ya geri gönderilir.
Sema Öztürk Damla 143-157 Çakırbeyli ailesinin avukatı. Altan'ın emri ile Erdem öldürür.
Bülent Çetinaslan Yavuz Bico 154-156 Tufan’ın karısı olan Bahar’ın en küçük kardeşi. Boran Kayalı öldürür.
Ahmet Sait Korkmaz Sadi 156 Hızır öldürür.
İbrahim Şentürk Arif 154-155 Erdem öldürür.
Tayfun Yılmaz Hatem 154 Hızır, adamları ile beraber öldürür.
Murat Özben Şafak Sınırsız 146-154 Altan'ın ortağı. Sınırsızlar çetesinin liderlerinden biri. Tufan, yeğenini öldürdüğü için öldürür.
Can Bartu Aslan Ömer Çakırbeyli 1-107, 153 16 Yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin Meryem'den olma oğlu. Annesi ile birlikte Amerika'ya gider. 153. bölümde Amerika'dan annesinin cenazesini getirdi.
Selda Alkor Melike Meftun 140-153 Feyyaz'ın ablası, Sevda'nın halası. Çakırbeyli ailesinin düşmanı. Feyyaz onu bir psikiyatri hastanesine gönderir.
Deniz Çakır Meryem 1-107, 153 Hızır Çakırbeyli'nin eski eşi. Meryem net bir insandır. Hızır'ın Nazlı ile olan ilişkisinin karşısında bile her zaman dimdik ayaktadır. Hapse girip çıkmıştır. Hızır'dan boşanmak istemiştir ama Özgür'ün onu oyalaması ve Hayriye ananın oyunuyla geri dönmüştür. Nurten'in adamı tarafından sezon finalinde vurulur. Hızır'dan boşanıp ABD'ye gider. Senaryo gereği 153. Bölümde ABD'den ölmüş şekilde gelir.
Cem Emüler Cengiz 146-153 İstihbaratçı. Hızır öldürür.
Naz Elmas Sevda Meftun 140-151 Hızır'ın eski sevgilisi. Yurtdışına gider.
Berk Demirgüneş Orhan Tezyürek 108-151 Tufan'ın oğlu. Tufan yanlışlıkla öldürür.
Caner Atacan Coşkun 145-150 Altan'ın adamı. Tufan öldürür.
Evren Erler Behram 140-149 Masa'nın bir üyesi. Tufan'ın kurduğu oyun sonucu Feyyaz Meftun öldürür.
Aykut Engin Tuncay 145-149 Altan'ın adamı. Boran Kayalı öldürür.
Gökhan Civan Okan 144-147 Altan'ın adamı. İlyas öldürür.
Kadir Erence Kemal 108-147 Tufan'ın yeğeni. Şafak öldürür.
Kadir Çiçek Murat 77-144 Bir istihbarat subayı, Ceylan'ın mütevelli heyeti, ardından Çakırbeyli ailesinin mütevelli heyeti. Altan ve Hızır arasındaki düşmanlık bozulduğunda Murat, Altan için çalışmaya başladı. Hızır onun için çalışmaya zorlar, ancak Altan adamı bunu fark eder ve öldürülür.
Levent Basal Selim 144 Tefo öldürür.
Erdem Şanli Dinçer Meftun 140-143 Feyyaz'ın oğlu. Boran ve Behzat, Feyyaz'a saldırdığında, Dinçer öldürülür.
Tarık Ünlüoğlu Ünal Kaplan 1-142 57 yaşında. Büyük patron. Yeraltı dünyasını büyük bir aile gibi düşünmek gerekir. Bu ailenin lideri de Ünal Kaplan'dır; bu yolda kâh av kâh avcı olunur ancak Ünal Kaplan asla av olmak niyetinde değildir. Tehdit olarak gördüğü kimse uzun süre yaşayamaz. En büyük olmak onun vazgeçilmezidir. Hızır Çakırbeyli'nin zekası ve gücüyle zirve yolunda ilerlediğini fark ettiği an artık onun en büyük düşmanı olmuştur. Vicdan ve merhamet duygularından yoksundur. Hayattaki tek zaafı olan kızını kaybetmiştir. En büyük düşmanı Hızır Çakırbeyli'dir. Ama sonrasında Hızır ile dost olmuşlardır. Ateş tarafından Kıbrıs'ta zehirlendi. Yurtdışına tedavi için gitti. Ünal Kaplan'ı canlandıran Tarık Ünlüoğlu hayatını kaybettiği için diziye geri dönmemiştir. Dizide CIA tarafından öldürüldüğü vurgulanmıştır.
Halil Kumova Can Sürer 141 ABD'nin gizli elçisi olarak tanımlanır. Hızır öldürür.
Mahmut Gökgöz İbrahim Meftun 140 Feyyaz ile Melike'nin kardeşi ve Sevda'nın babası. Melike'nin üzerine getirdiği kahvenin zehrinden ölür.
Erol Yavan Habban 140 Alparslan Çakırbeyli, uzun menzilli tüfek ile öldürür.
Demet İyiğün Serpil 129-139 Özlem'in annesidir. 4. Sezon sonunda ortadan kayboldu.
Koray Şahinbaş Zeki Sivri 126-139 Fahri öldürür.
Alper Kut Tahsin Façalı 123-139 Haşmet ve Behzat'ın Amca oğludur. Façalı'lara ihanet ettiği için Hızır kafasına sıkarak öldürür.
Fatih Karabulut Nazif Gabar 138-139 Selcan Gabar'ın kardeşi. Alparslan Çakırbeyli öldürür.
Ramazan Kalyoncu İsa 113-139 Zeki Sivri öldürür.
Ahmet Yıldırım Mithat 113-139 Zeki Sivri öldürür.
Kemal Topuz Gürkan Gabar 138 Selcan Gabar'ın kardeşi. İlyas öldürür.
Fahri Öztezcan Akif 121-137 Hızır öldürür.
Sevcan Yaşar Esra Boran 1-71, 130-137 İlyas Çakırbeyli'nin eski eşi. 130. bölümde Akif ile sözlendiği ortaya çıktı. Akif Esra'yı kullanarak Çakırbeyli'lere yaklaşmaya çalıştı. Esra durumu anlayınca Çakırbeylilere çalışmaya başladı. Akif, Esra'yı darp etti ve ölüme terk etti. Hızır, Akif'i yakalatıp, sopayla öldürdü.
Yaşar Kutbay Musa 122-136 Behzat öldürür.
Cesur Doğan Doğan 122-136 Behzat öldürür.
İlhan Şen Ferman Façalı 122-135 Haşmet’in oğlu. Adamlarına oğlunu öldürmelerini emreder, çünkü düşmanları Sivri'lerle ile işbirliği yapar.
Saydam Yeniay Mesut 118-135 Davut Bey'in yerine gelmiştir. Hızır ağzına sıkar.
Mehmet Ulay Fedailer Başkanı 108-134 Fedailerin başkanıdır. Alparslan'ın babasının da bir arkadaşıdır. Alparslan'ı fedai olmaya sürükleyen odur. Akif tarafından öldürülür.
Yiğit Uçan Yavuz 130-132 Zeki yeğenidir. Ferman ölümünde vuruyor.
Muhammed Çakay Yahya 113-130 Zeki Sivri'nin adamı tarafından öldürüldü.
Tekin Temel Fuat 108-130 İzzet'in ortağı, adamı her şeyidir. Ama sonrasında İzzet'e ihanet etmiş, onu İlyas ve Hızır'a yakalatıp öldürülmesini sağlamıştır bu şekilde de İlyas ve dostlarının güvenini kazanmıştır. Ünal Kaplan masada kafasına sıkar. İnfaz nedeni açıklanmaz.
Birgen Engin Cemre Solmaz 108-130 Özgür'ün ablasıdır. Otelde çalışmaktadır. 114. bölümde Enişte ile beraber olmuş gibi yapmıştır. Aslında bu Hızır ile ikisinin planıdır. Enişte ihanetinden dolayı öldü gibi gösterildikten sonra Ateş, Tuncay ve Hızır'ın bütün düşmanları açığa çıkmıştır. Otele düzenlenen sabotajdan sonra ortadan kayboldu.
Cansu Melis Karakuş Meltem 109-127 Alparslan'ın korumakla ve herkesin Alparslan'ın sevgilisi zannettiği bir fedaidir. Ama sonra Alparslan'a bir şeyler hissetmeye başladı. Zeki Sivri tarafından öldürülür.
Kerim Kalan Selim 123 Tahsin Façalı'nın adamı. Boran Kayalı öldürür.
Anıl Kır Ercan 50-122 Oto galerisine koruma olarak alınır. İlyas ile beraber aynı koğuşta hapse girdi. Orada İlyas'ın önüne atlayıp Behzat'ın adamları tarafından şişlenir.
Su Şanad Fidan 108-121 Ailenin hizmetkarı Çakırbeyli. Ortadan kayboldu.
Cenk Hakan Köksal Cengiz 110-121 Özlem'in Kardeşi. Vatan haini olduğu için Faruk ve Meltem onu öldürdüler.
Emir Çiçek Tuncay 114-120 Hızır öldürür.
Nizam Namidar İzzet 108-120 İlyas ve Tipi ateş ederek öldürür.
Numan Çakır Sultan 115-118 Hızır Çakırbeyli öldürür.
Erkan Bektaş Ateş 13-117 Tipi'nin tavsiyesiyle masaya alınmıştır. Mossad'ın gzili adamıdır. Bir ara Cemre ile nişanlanır. Hızır Çakırbeyli ve dostlarına ihanet eder. 117. bölümde Hızır, İlyas, Alparslan, Hızır Ali, Boran ve Tipi tarafından ateş edilerek öldürülür.
Gökhan Yılmaz Sami 116 Tipi öldürür.
Engin Arda Erdal 113-115 Hızır öldürür.
Mehdi Adlin Okan 114 Ilyas öldürür.
Timur Albar Şevket 113 Ilyas öldürür.
Sedat Erdişli Seyran 111-113 Tekin öldürür.
Tunca Aydoğan Muzi 109-112 Ateş öldürür.
Atilla Şendil Fikret Avcı 33-112 50 yaşlarında. Tipi'nin boğarak öldürdüğü Hikmet'in abisidir. Nakliyat ve silah işleriyle ilgilenir. 112. bölümde Ateş tarafından öldürülür. Masada yerine kardeşi Rafet oturur.
Orhan Eşkin Sinan 108-112 Tekin öldürür.
Erdal Küçükkömürcü Davut Özsoy 12-69, 86-111 60 yaşlarında. İstihbaratın kurt isimlerindendir. Devletin mafyayı yönetmesi için uğraşır. Alparslan'ın dayısıdır. Arabasına koyulan bomba patlatılır ve ölü gösterilir. 86. bölümde tekrar ortaya çıkar. 111. bölümde Ateş tarafından öldürülür.
Levent Köksalan Ahmet 111 Davut’in adamı. Muzi’nin adamı öldürür.
Hakan Meriçliler Ziya 104-110 Muzi öldürür.
Serhat Kurtay Devran 108 Hızır öldürür.
Harun Taşçeken Necmi 108 Ahmeti'nin kardeş. Tufan öldürür.
İlker Seferoğlu Ahmet 108 Tekin öldürür.
Reha Korman George 108 Hızır öldürür.
Olgun Şimşek Yaşar Kimsesiz 73-107 İlyas'ın en iyi dostudur. Hızıra kızının katili hakkında yardımcı olur. Derya ile Amerika'ya gider.
Melisa Özge Yıldırımer Derya Kimsesiz 97-107 Yaşar'ın sevdiği kadındır ve aynı zamanda Meryem'in de doktorudur. Amerika'ya gider.
Yasemin Sakallıoğlu Lütfiye 1-107 Hayriye Çakırbeyli'nin manevi kızı. 73. bölümde Adnan ile evlenmiştir. Meryem ile birlikte Amerika'ya gider.
Zeynep Melis Girşen Merve Kalkandere 1-107 Enişte ve Hatice'nin kızı. Ortadan kayboldu.
Ümit Belen Sam 95-107 Yaşar öldürür.
Ufuk Şen Kudret 98-106 Tipi öldürür.
Adem Gürlek Hamit 103-104 Kudret'in babası. Kudret öldürür.
Mesut Akusta Ekrem Yıldıran 74-103 Hızır Çakırbeyli öldürür.
Okan Turan Reha 6-103 24 yaşlarında. Şahin Ağa'nın oğludur. Hızır Çakırbeyli'nin ekibindedir. Sinirlendiğinde gözü hiçbir şey görmez. Çevresi çok geniştir. Kudret'in adamları öldürür.
Zara Gönül 66-102 Tipi'nin eski aşkıdır. Tipi ile evlidir. Kudret'in adamları öldürür.
Seda Yıldız Reşit 98-101 Yaşar Kimsesiz öldürür.
Levent Özdilek Hakkı 87-99 Uyuşturucu taciridir. Hızır'ın düşmanıdır. Tipi boğarak öldürür.
Ertuğrul Postoğlu Güneş 92-98 CIA'in Türkiye'deki gizli ekibindedir. Hızır öldürür.
Edip Tüfekçi Güven 93-98 Hurşit Dere öldürür.
Ahmet Somers Hasan 94-97 Hızır Ali ve Fahri tarafından ölddürülür.
Ufuk Karakavak Yalçın 87-97 Pudra Hakkı'nın oğludur. Ender'i öldürmüştür. 93. bölümde ele geçirilip Kimsesiz Yaşar tarafından sorgulanınca Hakkı'nın oğlu değil de, onun yanına yerleştirilmiş tetikçi olduğunu söylemiştir. Ateş öldürür.
İrem Sultan Cengiz Selda 74-97 Ekrem Yıldıran'ın kızıdır. Uyuşturucu kullanır. Hızır Ali'yle evlenip babasına casusluk yapar. 94. bölümde Ekrem Yıldıran'ın kızı olmadığı anlaşılmıştır. Ceylan öldürür.
Büşra Cebel Aslı 92-97 Hızır Ali öldürür.
Tuna Orhan Servet 1-96 Çakırbeyli'lerin aile dostudur. Aynı zamanda bomba yapımında da uzmandır. Güneş'in adamı tarafından öldürülür
Arzu Yanardağ Candan 82-94 Hakkı'nın adamıdır. Ateş'le sevgilidirler. Ceylan Özsoy öldürür.
Hakan Örge Seçkin/Ezber 15-93 23 yaşlarında. Hızır Çakırbeyli'nin ekibindedir. Hakkı'nın oğlu Yalçın tarafından kaçırılıp işkenceyle öldürülür.
Kemal Başar Ender 24-91 49 yaşlarında yemeye doymayan bir karakterdir. 24 yıl önce Hızır Çakırbeyli'nin abisi Ender'in abisini öldürmesi sonucu Hızır'a düşman olmuştur ve Victor'un isteğiyle masaya oturmuştur. Mayın ve silah kaçakçılığı yapmaktadır.Pudra Hakkı tarafından İlker'in kurduğu oyuna gelerek öldürülür.
Sedat Kalkavan İlker/Vıcık 13-91 Selim'in tavsiyesiyle masaya alınmıştır. Olur olmaz her şeye atladığı için lakabı Vıcık'tır.Ender'in öldürülmesine neden olduğu için masanın kararıyla İlyas öldürür.
Murat Çiçek Adem 87-88 Pudra Hakkı'nın adamı. Hapisteyken Ömer öldürmeye çalışır. Sonra Hızır boğarak öldürür.
Emre Törün Nevzat 1-86 49 yaşında. Amacı masanın başındaki Ünal'ı çökerip yerine vatanperver Hızır'ı geçirmektir. Akıl hocası Davut'tur.Davut öldürülünce istibaratın başına geçmiştir. Fahri öldürür.
Taner Turan Mürsel Kara 77-85 Hızır Çakırbeyli ve Yaşar Kimsesiz'in düşmanıdır. Tipi boğarak öldürür.
Yusuf Arat Nevzat'ın adamı 2-40, 85 Hızır öldürür.
Çetin Karaman İsmet 80-81 Fahri öldürür.
Ahmet Özaslan Yılmaz 13-81 Ünal ve Özer'in tavsiyesi ile Mafya Masası'na katılmıştır.Ünal Bey'in masadaki sağ kolu ve temsilcisidir. Ancak masaya yaptığı ihaneti ve Meryem'i öldürme girişimini keşfettikten sonra Ekrem Yıldıran öldürür.
Orhan Şimşek Sıddık 78 İlyas öldürür.
Haydar Zorlu Zeki 73-77 Yıldıran'ın adam. Mürsel Kara öldürür.
Serdar Çakmak Nedim 76 Hızır öldürür.
Birol Ünel Teoman Yıldıran 73-75 Ekrem Yıldıran'ın kardeşidir. Yaşar Kimsesiz'in adamları öldürür.
Benian Dönmez Mübeccel 1-74 Çakırbeyli'lerin aile dostudur. Dedikoducu biridir. Fidanlıkta arabalarına konan bombanın patlaması sonucu hayatını kaybetmiştir.
Kaya Akarsu Asım 73 Ünal aspirasyon aparatını tabanca ile değiştirdiği için kendisini öldürüyor.
Ece Hakim Zeynep Çakırbeyli 1-72 18 Yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin Meryem'den olma kızıdır. Hızır'ın düşmanları tarafından Hızır'a kurulan bir pusu sonucu öldürülür.
Can Gürzap Rüstem Fıstıkoğlu 65-71 61 yaşında. Masanın 3 kurucusundan biridir. Eskiden Yusuf Çakırbeyli ve Ünal Kaplan ile beraber masayı kurmuşlardır. Ancak Ünal Kaplan ile araları bozulmuş ve Ünal Kaplan tarafından öldürtülmeye çalışılmıştır. Ancak Rüstem, ölmemiş ve CIA ile iş birliği yaparak Amerika'ya kaçmıştır. 3 ay sonra Yusuf Çakırbeyli'yi öldürtmüştür. Ünal, Çakırbeyliler'le anlaşıp Alparslan'ın kendisini yalandan vurmasını istemiş ve Çakırbeyli ailesi ise bu anlaşmayı kabul etmiştir. Ünal Kaplan, Alparslan tarafından vurulunca Türkiye'ye masanın kurucu lideri olmak üzere gelmiştir. Ancak Ünal Kaplan ölmediği için büyük savaş başlar. Masa üyeleri öldürür.
Osman Albayrak Serkan Koru 58-71 Davut Bey'in yerine gelen istihbaratçıdır. Amacı "masa"yı bitirmektir. Düşmanlarıyla iş birliği yapmaktan çekinmeyen bir karakterdir. En büyük düşmanı Ünal Kaplan ve Hızır Çakırbeyli'dir. Fahri öldürür.
Serdar Orçin Mert 54-71 Ercüment'in küçük kardeşi ve sağ koludur. Ercüment ölünce masaya oturmuştur. İlyas Çakırbeyli öldürür.
Yüksel Arıcı Vehbi Akyıldız 1-70 54 yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin ekibindedir. Ekibin sözü geçen kişilerindendir. Aynı zamanda geçmişte çok şey gördüğü için ekibin akıl hocasıdır. Serkan Koru öldürür.
Ercan Eker CIA Ajanı 24-70 CIA'in Türkiye sorumlusudur. Ceylan Özsoy öldürür.
Meryem Uzerli Susan Eliot/Suzi 53-69 25 yaşlarında. İlyas Çakırbeyli'nin eski sevgilisi. Ünal Kaplan'ın kızı Özlem'in arkadaşı.. Üst düzey eğitim almış bir ajan... Ünal Kaplan'a çalışmaktadır. İlyas Çakırbeyli ile aşk yaşamıştır. Ünal ve Hızır'ın isteği ile Amerika'ya geri dönmüştür.
Cenk Kangöz Cemil/Simsar 62-68 Bir zamanlar örgütçülük yapıp hapse atılmıştır. Hapisten Serkan Koru ve Avni Fıstıkoğlu sayesinde çıkmıştır. Hızır Çakırbeyli'ye düşmanken bir anda Hızır Çakırbeyli'nin tarafına geçmesi zorlanmıştır. Artık Hızır'ın emrindedir. Hızır Çakırbeyli öldürür.
Gürol Salman Kulüpçü Nusret 65-67 Hızır Çakırbeyli öldürür.
Turgay Kantürk Avni Fıstıkoğlu 57-66 Rüstem Fıstıkoğlu'nun kardeşidir. Masanın bir üyesidir. Alparslan Çakırbeyli'nin annesinin ölümüne sebep olmuştur. Abisi Rüstem Fıstıkoğlu Alparslan'ın babasını öldürmek bahanesi ile öldürür.
Cüneyt Şen Nazmi 62 Ender öldürür.
Arzu Gamze Kılınç Handan Çakırbeyli 40-60 Ceylan ve Davut'in kız kardeşi ve Alparslan'ın annesi. Yusuf öldüğünde, Handan çocuğu aldı ve Hayriye'yi büyüttü. Alparslan annesiyle görüşmenin dışında çalıştı. Handan, İlyas ve Suzin'i savunan Avni halkı tarafından vuruldu. Kurtarır ve daha sonra felç olur, ancak aktif ötenaziyi tercih eder.
Kazım Sinan Demirer Civciv 1-59 Hızır Reis ve ailesine ihanet etmesinden dolayı Hızır'ın emriyle Vehbi öldürür.
İncinur Daşdemir Ayşen 1-59 Hızır Reis ve ailesine ihanet etmesinden dolayı Hızır'ın emriyle Civciv öldürür.
Zafer Kayaokay Ercüment 54-57 Masa üyesidir. Hızır Reis Kafasına sıkar.
Hakan Karahan Özer Çetiner 1-53 Masa üyesidir. Masaya ihanet etmesi sonucu Hızır Çakırbeyli tarafından öldürüldü.
Arif Pişkin Moskof Özkan 32-53 Masa üyesidir. Otel baskınında Suzi tarafından öldürüldü.
Hüseyin Soysalan Salih Gülmez 44-51 Baba Gülmez olarak bilinir. Amacı Ünal Kaplan ve Hızır Çakırbeyli'yi bitirip en büyük olmaktır. Ancak oyunlarının ortaya çıkması geç olmamıştır. Oğullarının hepsi ölünce Hızır Çakırbeyli artık onun işe yaramaz olduğunu düşünüp ve Özkan'ın yerini bilmediği için Salih Gülmez'in kafasına sıkmıştır.
Bilgehan Birincioğlu Enver Gülmez 43-51 Salih Gülmez'in oğludur. Hızır Çakırbeyli tarafından tabuta konarak babası Salih Ağa'ya gönderilir. Ancak Salih Gülmez tabutta Hızır var zannederek kalaşnikofla tabuta ateş eder ve tabutun içindeki Enver ölür.
Semih Ertürk Taner 41-51 Özkan'ın yeğenidir. Hızır Ali öldürür.
İrfan Kılınç Mürsel Gülmez 45-50 Salih Gülmez'in oğludur. İlyas öldürür.
Can Ceylan Erhan Gülmez 45-50 Salih Gülmez'in oğludur. İlyas öldürür.
Barış Ayas Okeş Gülmez 45-49 Salih Gülmez'in oğludur. Fahri öldürür.
Bahattin Cüneyt Aksakal Refik 1-46 Masanın bir üyesidir. Cenazede Salih Gülmez'in adamları tarafından düzenlenen saldırıda öldürülür.
Baran Şükrü Babacan Gökhan 41-46 Ender'ın yeğenidir. Enver Gülmez öldürür.
Mehmet Sinan Karabuğa Samet Gülmez 45 Salih Gülmez'in oğludur. Hızır öldürür.
Müfit Kayacan Feridun Boran 41-45 Esra'nın babasıdır. Salih Gülmez'in adamları tarafından düzenlenen saldırıda öldürülür.
Şemsettin Zırhlı Remzi 41 Hızır öldürür.
Aslı Ünsalan Nurten 10-40 2015 yılında Meryem'in emriyle Temel Kalkandere tarafından öldürülen Dursun Sarıyerli'nin karısıdır. Murat İspirli (Tipi)'nin akrabasıdır. Tipi, Hızır Çakırbeyli'nin Nazlı'dan olan çocuğunun kirvesi olduğu için Nurten'i Yunus Selim'e bakması için görevlendirmiştir. Bu arada intikam için yanıp tutuşan Nurten, bu fırsatı hemen değerlendirerek Çakırbeyli ailesizin içine sızmayı başarmıştır. Zaman içinde Meryem'i bitirmek için Mahmut'la iş birliği yapmak istese de Mahmut, Hızır Çakırbeyli'nin emriyle kardeşi İlyas Çakırbeyli tarafından öldürülmüştür. Daha sonra Nazlı, oğlu Yunus Selim ve arkadaşı Yaren ile birlikte kaçmaya çalışırken Nurten, bu durumu Hızır'a söylemiştir ve Hızır Nazlılar tam kaçarken onları yakalamıştır sonra da Nazlı'nın çocuğu olan Yunus Selim'i Nazlı'dan alıp kendi çocuğuna götürmüştür. Ancak Nurten'in asıl amaçları hem aileyi dağıtmak ve Hızır'dan para almaktır ve her iki konuda da başarılı olmuştur. Hızır'dan aldığı paranın çok küçük bir kısmıyla bir tetikçi tutup Hzır ve Meryem'i vurdurtmuştur. Yeni sezonda bir şirket kurarak çok daha büyük şeyleri hedefleyecektir. En büyük düşmanı Meryem'dir. Reha tarafından öldürülmüştür.
Demet Sevim Yaren 1-40 27 Yaşlarında. Nazlı'nın en yakın dostudur. Nazlı ile beraber yurt dışına gitmiştir.
Müjde Uzman Nazlı Meriç 1-40 Hızır Çakırbeyli'nin eski metresidir. Hızır'dan çocuğu doğar. Hızır tarafından yurtdışına gönderilir.
Birkan Görgün İbrahim 38-40 Nurten Tarafından Tutulmuş Tetikçidir. Hızır Tarafından üç Kurşunla Öldürülür.
Bahadır Buyruk Hakan 37-39 Toprak'ın yeğenidir. Yapılan baskında Fahri kafasına sıkar.
Özgür Onan Toprak 13-36 Masanın üyesidir. Alparslan'ı lider saymaması ve masada hadsizlik yapması sonucu Alparslan üç kurşun sıkarak öldürür
Kaya Sensev Viktor 26-33 Rus silah baronudur. Amacı Ünal Kaplan ve Hızır Çakırbeyli'yi bitirip en büyük olmaktır. Ancak başaramamıştır. Sonraları ise masaya oturmuştur. Masayı CIA'e satması üzerine Ünal Kaplan tarafından masada kalbine bıçak saplanarak öldürülür.
İlkay Akdağlı Hikmet Avcı 32 Silah sevkiyatçısıdır. Fikret'in kardeşidir. Tipi boğarak öldürür.
Galip Erdal Ahmet 1-31 Masanın üyesi, Hızır Çakırbeyli'nin çok yakın arkadaşıdır. 12 çocuklu bir aile babasıdır. Altını eritip hammadde haline getirir. Alemde sevilip, sayılan bir işadamır. Ünal Kaplan'ın Suphi'nin kardeşine hediyesi olarak toplantı çıkışında devlete teslim olacağı sırada öldürülür.
Oktay Gürsoy Mahmut 1-31 Selim'in kardeşi, İlyas'ın en büyük düşmanıdır. Tetikçidir ve çok zekidir. Abisi Selim'i öldürdüğü için İlyas Çakırbeyli tarafından kurşunlanmış ve ormanlık alana gömülmüştür.
Alper Türedi Suphi 13-30 Masanın üyesidir. İhanet ettiği için Ahmet tarafından Selim'in cenazesinde öldürülür.
Mirza Bahattin Doğan Selim 1-29 Masanın üyesi, Hızır'ın çok yakın arkadaşıdır. Viktor'un emriyle kardeşi Mahmut tarafından arabasına binerken vurularak öldürülür.
Cenk Ahmedov Bombacı 23-27 Viktor kafasına sıkar.
Ayhan Işık Sibiryalı Kartal 15-22 Viktor'un adamıdır. Ünal Kaplan kızının intikamı olarak kaplana yem eder.
Selen Korkutan Özlem Kaplan 1-19 Ünal Kaplan'ın kızı, Alparslan'ın eski sevgilisidir. Londra'da okurken Alparslan ile tanışmıştır. Babası gibi zeki bir kızdır. Sibiryalı Kartal tarafından göğsüne iki kurşun sıkılarak öldürülmüştür.
Tuncay Gençkalan Bekir Ağa 14 Masaya alınmayan bir kişidir. Tipi'nin yakın akrabasıdır. Hastanede Enişte tarafından vurulduktan sonra, yakılmıştır.
Kubilay Tunçer Savaş Alioğlu 7-10 Masanın bir üyesidir. Murat Alioğlu'nun kardeşidir. Ünal Kaplan'ın emriyle Özer kafasını keserek öldürür.
Eşref Seyitoğlu Cemal Demirgüç 7-9 Masanın bir üyesidir. Çakırbeyli ailesini tehdit etmesi sonucu Alparslan tarafından masada üç kurşun sıkarak öldürür.
Hüsnü Yaver Volkan 6-8 Mahmut'un adamıdır. Enişte'nin, Alaçatı kahvesine koyduğu bombayı patlatması sonucu öldürür.
Sefer Kul Cemil 7-8 Mahmut'un adamıdır. Enişte'nin, Alaçatı kahvesine koyduğu bombayı patlatması sonucu orada bulunduğu için öldürür.
Bozkurt Kuruç Salih 1-7 Şahin Ağa'nın dostudur. Mahkemede İlyas'ın lehine el kaldırdığı için Ünal Kaplan'ın adamları tarafından öldürülür.
Goktürk Savaş Tahsin 1-7 Şahin Ağa'nın dostudur. Mahkemede İlyas'ın lehine el kaldırdığı için Ünal Kaplan'ın adamları tarafından öldürülür.
Ahmet Yaylı Kazım 5-6 Masanın üyesi Refik'in adamıdır. Refik'in emriyle Hızır Çakırbeyli'yi hapishanede öldürtmek istemiş ancak başarılı olamamıştır. Hızır'ın emriyle Vehbi tarafından boğularak öldürülmüştür
Ali Toylu Kemal Demirgüç 1-4 Masanın bir üyesidir. Toplantıda İlyas'ı aşırı övmüş, İlyas da abisinin tavsiyesini dinlemiş Kemal'i abisine karşı girişilecek komplonun elebaşısı olduğuna karar vermiş ve emriyle adamları tarafından Kemal'in arabası taranmıştır.
Ali Kavcı Murat Alioğlu 1-4 Masanın bir üyesidir. Toplantıda İlyas'ı ukala olarak tanımlamış, İlyas da abisinin tavsiyesini dinlemiş Murat'ı abisine karşı girişilecek komplonun arkasındaki isim olduğuna karar vermiş ve Murat'ı işyerine koyduğu bombayı patlatması sonucu öldürmüştür.
Kemal Sağ Dursun 2-4 Meryem'in adamıdır. Nazlı'nın çocuğunu düşürmek için görevlendirilir ancak beceremez bunun üzerine Meryem Çakırbeyli'nin'ın emriyle Enişte kafasına sıkar.
Buminhan Dedecan Ayhan 1-3 Hızır Çakırbeyli'nin yakın korumasıdır. Ortadan kaybolur.
İlker Canlıca Rüstem 3 Hızır Çakırbeyli öldürür.
Hasan Soylu Tarık 1-3 Hızır Çakırbeyli'nin adamıdır. Selim ile iş birliği yaptığını itiraf ettikten sonra Hızır Çakırbeyli'nin emriyle Civciv tarafından elleri kolları bağlı denize atılmıştır.
Mert Akın Rıfkı 1 Masanın bir üyesidir. Ünal Kaplan, muhbir olduğundan şüphelenip bastonla kafasını parçalamıştır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]