Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı Türk drama ve aksiyon televizyon dizisinde yer alan tüm hayalî karakterler.[1]

Oyuncu kadrosu ve karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Karakter Bölüm Hakkında
Oktay Kaynarca Hızır Çakırbeyli 1- Dizinin ana karakteri. 50 yaşında. Mafya babası. 20 yıldır evli, dört çocuk babası. Annesi ona Hızır diye hitab ediyor, alemde Hızır Reis olarak anılıyor. Hızır'ın hayatını değiştiren olay ağabeyi Yusuf’un hasımları tarafından öldürülmesi. Çok sevdiği ağabeyinin ondan istediği tek şey olan mühendis olmayı rafa kaldırıp, ağabeyinin intikamını alarak önce cezaevine sonra yeraltı dünyasına giriyor. Mükemmelci bir adam değil ama öyle görünüyor. Kontrolünü kaybeder mi? Nadiren. İşle ilgili kontrolünü kaybettiğinde yıkıcı bir adama dönüşmekte. Özel hayatıyla ilgili kontrolünü kaybettiği tek an ise Nazlı'yı gördüğü an. Sevdalanmayı biliyordu. Daha önce iki kez sevdalanmıştı. İkincisi karısı Meryem. Ama Nazlı'nın ona yaşattığı his kalp ağrısından beter idi. Yanlış olduğunu biliyordu, bunun sonunda mutluluk olmadığını hem Nazlı'yı hem Meryem'i kaybedeceğini biliyordu ama kendisini kontrol edemiyordu. Nazlı'yı bir yıl uğraşıp kendisine aşık etti. Ve sonrası daha beter oldu. Şimdi belki daha da çok sevdalı Nazlı'ya. Onun da kendisine çocuklar vermesini istiyor. Yeraltı dünyasında Hızır'ın düştüğü sevda halleri bir zaaf olarak görülür. İnsanı zaafları hedef haline getirir. Hızır bunu bilmez mi? Bal gibi biliyor. Bazıları diyor ki Hızır hep insanların basmakalıp düşüncelerini altüst ettiği için bugünlere geldi. Bu durumu da lehine çevirir, hasımları ona saldırdığında hepsini alteder. Başkaları da diyor ki sevdaya düşen eşkıya pusuya düşen eşkıyadan beter vaziyettedir, muhakkak kaybedecektir. Canını kurtarsa bile geleceğini yitirecektir. Hızır eski kulağı kesiklerdendir, her şeyi duyar. İçindeki ses ona en büyük olacağını söylüyor ama bir taraftan da diyor ki hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Yeraltı dünyasında yükselirken karşısına Gülmezler çetesi, Rüstem Fıstıkoğlu, Ekrem Yıldıran, İzzet Ağa, Sınırsızlar çetesi gibi pek çok düşman çıkmış ve Hızır Çakırbeyli bunların hepsini pasifize etmiş, hatta en büyük patron olup Ünal Kaplan’ın yerine geçmiştir. Ancak şu an önünde CIA adına Ortadoğu’yu yöneten Ahmet Dahlan ve ekibi vardır. Daha Ahmet Dahlan’ın yüzünü görmeyip, ekibiyle çatışırken bile bu kadar zorluk yaşayan Hızır, Ahmet Dahlan’ın kendisiyle çatışırken çok zorlanacağını bilmektedir. Ancak Hızır Reis’in her zaman bir planı vardır. Öldürmek üzerine olmasa bile ölmek üzerine vardır...
Ozan Akbaba İlyas Çakırbeyli 1- Hızır'ın kardeşi, 35 yaşında. Ağabeyi Yusuf’un öldüğü günü çok net hatırlıyor. Yaşadığı acıyı hiç sevmedi ve o gün kendine yemin etti. Kimse bir daha bana böyle bir acı yaşatamayacak... Sevgilisi Esra'yı tutkulu bir şekilde seviyor. Esra'nın önceki ilişkilerini asla hazmedemiyor. Esra ile evlenememesinin gerçek nedeni bu kıskançlık. İlişkilerindeki büyük çıkmazlardan biri de Mahmut. Ağabeyinin arkadaşı Selim'in kardeşi Mahmut.Esra ile Mahmut sadece bir gece sarhoş olup öpüşmüşler hepsi bu ama ilyas buna asla inanmıyor. Ah ağabeyi bir izin verse Mahmut'u öldürmesine. Ağabeyinin en haklı olduğu konu fevri olması. Aklını kaybediyor gözü döndüğü zaman. Ağabeyi de kendisi kadar öfkeli aslında ama nasıl yapıyorsa yapıyor bunu bastırıp hep doğru zamanda intikam almayı başarıyor. Annesi bu özelliğini babasına benzetiyor, o yüzden genç öldü rahmetli diyor. Öfkesini kontrol edebilmek için içki içiyor ama namussuzun sağı solu belli olmuyor ki, bazen çok fena azdırıyor ağzından köpükler saçarak birilerini hastanelik ediyor. Kendisini en çok Ünal'ın oturduğu koltukta hayal ediyor. Onun gibi şık, onun gibi güçlü, onun gibi çapkın olmak istiyor. Sadece zamana ihtiyacı var, yoksa bu üç özelliğe sahip. Ağabeyi vurulduğunda, İlyas dostlarıyla birlikte hain Ateş'i yakalamıştır. Daha sonrasında istihbaraçı Tuncay'ı öldürmekten hapse girmiş ve hapiste Behzat Façalı ile düşman olmuştur. Hapisten çıkınca Ömür Façalı ile tanışmış ve birbirlerine aşık olmuşlardır. Ömür ile evlenmiş ve Behzat'la arası düzelmiştir. Baba olmak istemektedir.
Sabina Toziya Hayriye Çakırbeyli 1- Hızır'ın annesi, 77 yaşlarında. Çakırbeyli ailesinin mihenk taşı. Bu ailenin kadınlarının dünleri yoktur bugünlerinin geçici olduğunu bilirler; yarın için mücadele eder dururlar. Sıradan bir aile gibi içine düşülen dünyanın bir tercih olmadığını bir kader olduğunu bilirler. Hayriye Çakırbeyli de kocasının ölümünden sonra bu aileyi dimdik ayakta tutmuştur. Çok güçlü, otoriter ve geleneklerine bağlı bir Karadeniz kadınıdır. Hızır Çakırbeyli annesine sık sık "Sen baba olacak kadınsın." der; gerçekten de öyledir. Çocuklarına ve torunlarına çok düşkündür. Ailesinin bir arada kalabilmesi hayattaki en büyük gayesidir.
Yunus Emre Yıldırımer Alparslan Çakırbeyli 1- 27 yaşında. Hızır ve İlyas'ın yeğeni. Bu zamana kadar yurt dışında, Çakırbeyli ailesinin dünyasından uzakta yaşamıştır. Sevgilisi Özlem Kaplan'ın ölümünden sonra yeraltı dünyasına adım atmış ve akıl hocası Nevzat'tan öğrendikleriyle bu dünyada yer almaya çalışmaktadır. Fakat Hızır onun ağabeyinin emaneti olduğu için bu işlerden uzak durmasını istemektedir. Daha sonraları babasının da içinde olduğu "Fedai'ler" teşkilatının içine katılmıştır. Ünal Kaplan öldükten sonra, Ünal Kaplan'ın vasiyeti üzerine her şey Alparslan'ın üzerine geçirilmiştir. Bu güçle birlikte artık kimse Çakırbeyliler'in karşısında duramayacakken karşılarına CIA adına Ortadoğu'yu yöneten Ahmet Dahlan çıkacaktır.
Sevinç Kıranlı Hatice Kalkandere 1- Hızır'ın teyzesinin kızı, 37 yaşında. Ailedeki önemli kadınlardan. Kardeş gibi büyümüşler Hızır'la. Hızır "Erkek gibi kızdır." der hep Hatice için. Tam Karadeniz kadını. Onun için hayattaki en önemli şey ailesi. Belki de bu yüzden Meryem'i karşısına almak pahasına Nazlı'ya sahip çıkan tek kişi odur.
Hakan Karsak Temel Kalkandere/Enişte 1- Hatice'nin kocası, gerçek adı Temel, 40 yaşında. Bu akrabalık sayesinde Hızır'ın en yakınındakilerden biri olmuş. Karısı evde güçlü bir figür. Bir kız bir de erkek çocukları var. Atlara ve at yarışına çok meraklı. Hızır'ın kardeşi İlyas'a en yakın kişi. Naif ve saf görünümüne karşı gözü döndüğünde yapamayacağı şey yoktur.
Mustafa Vuran Adnan 1- Çakırbeyli ailesinin koruması.73. bölümde Lütfiye ile evlilik yapmıştır. Lütfiye sonra boşanıp Meryem ile Amerika'ya gitmiştir.
Savaş Özdemir Murat İspirli/Tipi 1- Masa'nın bir üyesi. Hızır'ın yakın dostu. Kansızlığından dolayı sürekli üşür ve bu yüzden dışarıya çıktığında mutlaka çelik yelek giyer. Ne var ki bir tek ablasına söz geçirememektedir. Yakınlarına sürekli "Dadaş" der. Gönül ölünce delirmiştir. Tedavi olmak için yattığı hastanede kendini asmaya çalışmış ama Şahin Ağa tarafından kurtarılmıştır.
Kenan Çoban Fahri 4- Hızır ile yolları hapiste kesişmiştir. Hapiste yaptığı iyiliklerinden ötürü Hızır tarafından İlyas'ın yoldaşı yapılmıştır. Gerektiği zaman psikopatlaşabilen bir yapısı bulunmaktadır. Hızır'ın ekibinin en önemli isimlerinden biridir.
Turgay Tanülkü Şahin Ağa 4- Ömrünün neredeyse yarısını hapiste geçirmiş, eski usul bir adam. Uzun süre yaşadığı hapishane hayatına alışmış, dışarıdaki düzene ayak uydurmak zorunda kalmak ona zor gelir. O şahsına münhasır kişiliğiyle asla birilerinin adamı olamayacak bir karakter. Eski otoritesi hiç sarsılmamış, etrafı tarafından sevilen sayılan, adaletten ayrılmayan bu yüzden sözü kanun bilinen biri. Masadaki Hızır ve Tipi dışındakiler tarafından ezik ve bunak biri olarak görülmektedir.
Sevil Akı Saner Emine Façalı 12- Tipi'nin ablası. Çakırbeyli ailesinin yakın dostu. Kocası Fikret'i kaybetmiştir. Haşmet ile evlidir.
Sanem Çelik Ceylan Özsoy 41-102, 154- Hızır Çakırbeyli'nin eski sevgilisi. Eniştesi Yusuf Çakırbeyli’nin ölümüyle ablası Handan’la birlikte Ceylan da sürgün hayata mahkûm kalmıştır. Hızır bu olaydan sonra Meryem ile evlenip hayatına devam ederken Ceylan ne aşkını ne de ona yapılanları unutabilir. Hafızası da duyguları kadar kuvvetlidir Ceylan’ın. Sevdasına karışan nefretiyle hesap soracağı günü bekler; ama O sabırlı bir kadındır. Öyle sabırlıdır ki ona bunu yapanların karşısına çıkmak için yirmi sene bekleyebilmiştir. Yeğeni Alparslan zarar görmesin diye hayatından vazgeçmeyi göze alacak kadar gözü pek genç bir kadınken, seneler sonra kaybedecek bir şeyi kalmamış daha da güçlü bir kadın olarak karşısına çıkar Çakırbeyli ailesinin. Muzip tavırları, kimseye benzemeyen kendine has duruşu Onu diğer “mafya” kadınlarından ayırır. Genç yaşta büyük sıkıntılar çekmiş, etrafındakilerin ona biçtiği hayatı yaşamak zorunda kalmışsa da kendini karanlığa mahkûm etmemiştir. Hayat enerjisiyle etrafına ışık saçarken düşman bellediklerini de kör edebilir. Kafasına koyduğunu yapmaktan çekinmeyecek Ceylan’ın geri dönüşü herkesi tedirgin eder. Davut'un isteği üzerine görev amacı gider ve 5. Sezonda geri döner.
Yalçın Hafızoğlu Hızır Ali Çakırbeyli 49- Hızır ve Ceylan'ın oğlu. Varlığı 20 yıl Ceylan tarafından saklanmıştır.
Ömer Kurt Zafer 64- Hızır'ın adamı. Sivaslı'dır.
Mert Öğüt Faruk 94- Alparslan'ın adamı. Fedaidir.
Hüseyin Avni Danyal Tufan Tezyürek 108- Masa'nın bir üyesi. Hızır'ın yakın dostu. Silah ticareti ve petrol kaçakçılığı yapmaktadır. Sonraları oğlunun ölmemesi için Masa’ya ihanet etmek zorunda kalmıştır. Bu ihanet ortaya çıkınca da Hızır’ı öldürmek isteyen Tufan yanlışlıkla oğlunu öldürmüş ve bundan Hızır’ı sorumlu tutup ona düşman olmuştur. Bu düşmanlıkta güçlü taraf olabilmek için Cengiz ile işbirliği yapmıştır. Cengiz ölünce de Şafak Sınırsız’ı bizzat kendisi öldürmesi şartıyla Altan ve ekibiyle ortak olmuştur. Daha sonra Hızır ile anlaşma yapmıştır ve onunla yeniden dost olmuştur.
Tevfik Erman Kutlu Tekin Kutlu 108- Boran'ın adamıydı fakat Boran ölünce Doğan Baba’nın adamı olmuştur.
Ali Özden İngin Tevfik 108- Boran'ın adamıydı fakat Boran ölünce Doğan Baba’nın adamı olmuştur.
Selin Işık Özlem Çakırbeyli 111- Alparslan ile otelde tanışmışlardır. Alparslan ile evli.
Emir Benderlioğlu Behzat Façalı 122- Masa'nın bir üyesi. Haşmet'in kardeşi, Ömür'ün ağabeyi. İlyas'ın kayınbiraderi ve yakın dostu. Ebru ile sevgilidir.
Turgut Tunçalp Haşmet Façalı 122- Masa'nın bir üyesi. Façalı ailesinin reisi. Behzat ve Ömür'ün ağabeyi. İlyas'ın kayınbiraderi. Emine İspirli ile evlendi. Daha sonra Hızır’ın yanlış kararlar aldığını düşünüp Tufan, Feyyaz, Tipi ve Rafet’i de yanına Hızır’ı liderlikten edip masadan attırmıştır ve masanın yeni lideri olmuştur. Bu olayların hepsi Hızır’ın planı çevresinde gelişmiş ve bu sayede Feyyaz Meftun’un, Ahmet Dahlan’ın adamı olduğu ortaya çıkmıştır.
Şener Savaş Rafet Avcı 124- Masa'nın bir üyesi. Fikret'in kardeşi.
Gözde Okur Mine 124- Çakırbeyli ailesinin yardımcısı.
Ceren Benderlioğlu Ömür Çakırbeyli 124- Haşmet ve Behzat'ın kız kardeşi. İlyas ile evli.
Ali Yerlikaya Hakan 140- Behzat'ın adamı.
Dilşad Şimşek Ebru 144- Çakırbeyli ailesinin avukatı. Behzat ile evlenmesi söz konusu.
Mesut Oğuzhan Mesut 144- Şahin Ağa'ın adamı.
Mikail Kır Mikail 146- Çakırbeyli’lerin adamı. Boksördür.
Zafer Kalfa İsa 152- Tufan'ın adamı.
Levent Tülek Beşir Kepeli 160- Kepeli ailesinin ortanca kardeşleri. Hapishanelerde sözü geçer.
Mehmet Güler Vakkas Kepeli 160- Kepeli’lerin en büyük ağabeyleri, ailelerinin reisi. Façalı’ların eski düşmanları. Boran’ın ölümü üzerine Hızır Çakırbeyli, Köksal’ı Kepeli’lerin mekanında öldürür. Tam o anda Behzat Façalı ile Kepeli’lerin en küçük kardeşleri Rıdvan tartışır. Bu tartışmanın üzerine Behzat, Rıdvan’ı öldürür. Bunu bahane eden Kepeli’ler ise Çakırbeyli ve Façalı ailesine düşman olurlar. Bu düşmanlıkta da Altan ve ekibiyle ortaklık kurarlar.
Ali Sürmeli Doğan Baba 161- Yusuf Çakırbeyli’nin eski dostudur. Kimsesizlerin babasıdır. Kimsesiz Yaşar’ı yıllarca eğitmiş, ona 'Kimsesiz' namını ve soyadını vermiştir. Aynı zamanda Behzat da Doğan Baba’yı babası gibi görmektedir. Alparslan’ın fedai olduğunu bilen kişilerdendir.
Oktay Samurkaş Murat 161- Doğan Baba'ın adamı.
Serdar Soybelli Fırat 161- Doğan Baba'ın adamı.

Bitirilen karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Karakter Bölüm Hakkında
Mehmet Tekatlı Hiram 163-165 Ahmet Dahlan’ın adamıdır. Kasaplar timinin liderlerindendir. Hızır’ın adamlarından Hurşit’i öldürmüştür. Hızır elektrikli testereyle parçalayarak öldürür.
Doğukan Mutlu Muzi 163-165 Ahmet Dahlan’ın adamıdır. Kasaplar timinin liderlerindendir. Hızır’ın adamlarından Fahri’yi vurmuş, ancak öldürememiştir. Hızır elektrikli testereyle parçalayarak öldürür.
Burak Sergen Feyyaz Meftun 140-165 Masa'nın bir üyesi. Hızır'ın yeni ortaklarından olmakla birlikte, Çakırbeyli ailesine hısım akraba olarak girmesi an meselesi olan Feyyaz, gücünün büyüklüğünü kanıtlamak adına önüne çıkan tüm engellerle savaşmaya hazır bir adam... Meftun ailesinin kontrolünü ele alabilmek uğruna, en yakınlarına dahi ihanet etmeye çekinmeyecek kadar da tehlikeli bir güç... Ağabeyi İbrahim, ablası tarafından öldürülünce aile reisi olmuştur. Çakırbeyli ailesine kendisini dost olarak gösterir ancak büyük patron Ahmet Dahlan’ın adamıdır. İlyas Çakırbeyli kafasına sıkar.
Kutay Sungar Ahmet Meftun 140-165 Feyyaz'ın oğlu. Hızır Ali Çakırbeyli kafasına sıkar.
Mehmet Esen Samuel 162-165 Ahmet Dahlan'ın (Ebu Fadi) adamıdır. Feyyaz Meftun ile iş birliği yapar. Behzat kafasına sıkar.
Haydar Şişman Hurşit Dere 72-163 Hurşit'in babası, babasının babası, onun da babası Çakırbeylilere hizmet etmiştir. Hızır'ın en değer verdiği adamlarındandır. Ahmet Dahlan'ın emriyle Hiram kafasına sıkar.
Haydar Koyel Cevat Kepeli 160-163 Kepeli ailesinin 3. kardeşleri. Ailesinin sokaktaki işlerini sokaktakilere para vererek yaptırır. Façalılara yapılan saldırıda parmağı olduğundan Haşmet öldürür.
Gökhan Mumcu Volkan Bico 154-163 Tufan’ın karısı olan Bahar’ın ortanca kardeşi. Demet ve Bahar ile birlikte bir plan yapıp içeriden bilgi almaya çalışmaktadır. Fakat durumun ortaya çıkması sonucunda Tufan tarafından uyarılmıştır. Boran'ın ölümünde ve Façalılara yapılan saldırıda parmağı olduğundan Tufan parçalayarak öldürür.
Ekrem İspir Nasuh 155-162 Ortadoğu'yu CIA ve MOSSAD adına yöneten, Ahmet Dahlan'ın (Ebu Fadi) adamıdır. Ahmet Dahlan tarafından Türkiye'yi dizayn etmesi ve Altan ile ekibinin Türkiye'de güvenli bir şekilde silah üretmesi için gönderilmiştir. Altan'ın ölümü sonrası Çakırbeyliler'in tuzağına düşmüştür. İlyas öldürür.
Ercan Reşat Demir Bülent Meftun 140-162 Feyyaz'ın oğlu. Babası yurtdışına gönderir.
Ufuk Tevge Ceyhun Meftun 140-162 Feyyaz'ın oğlu. Babası yurtdışına gönderir.
Mehmet Çepiç Altan Yıldızlı 136-161 Eski istihbaratçı. Hızır'ın düşmanı, Ahmet Dahlan’ın adamıdır. Can'ın ölümü sonrası Hızır ile doğrudan savaşa girmiştir. Kimseyle iş birliği yapmaktan çekinmez. hayatı üzerinden Tufan'ı tehdit edip kendi tarafına çekmiştir. Hızır'ın eline geçip, ölmesini istemeyen Tufan ve Sınırsızlar tarafından kurtarıldaktan sonra tedbirli davranmış ve onu Sınırsızlar, Tufan ve Bicolarla savaştırmıştır. Çakırbeyliler'i bitirmek için Alparslan ve Ceylan'ın yok edilmesi gerektiğini düşünmektedir. Ama Tufan'ın Ceylan ve Hızır'la anlaşması sonucu tuzağa düşmüştür. Hızır ve Tufan tarafından vurularak öldürülür.
Yıldırım Gücük Erdem 146-161 Şafak Sınırsız’ın adamıydı, ancak Şafak Tufan tarafından öldürülünce, Altan’ın adamı olmuşlardır. Hızır kafasına sıkarak öldürür.
Kaan Yalçın Ferdi 146-161 Şafak Sınırsız’ın adamıydı, ancak Şafak Tufan tarafından öldürülünce, Altan’ın adamı olmuşlardır. Alparslan Çakırbeyli tarafından öldürülür.
Serhan Süsler Güven 146-161 Şafak Sınırsız’ın adamıydı, ancak Şafak Tufan tarafından öldürülünce, Altan’ın adamı olmuşlardır. Behzat öldürür.
Edip Saner Köksal Bico 154-160 Tufan’ın karısı olan Bahar’ın ağabeyi. Tufan ile olan küslüğün sona ermesi sonucu Türkiye’ye Tufan ile birlikte silah üretmek için döner. Bahar'ın ölümünden sonra adamlarına Boran'ı öldürtür. Bunun üzerine Hızır öldürür.
Murat Sezal Rıdvan Kepeli 160 Façalılara hakaret etmesi ve Köksal'la iş birliği yapması sonucu Behzat öldürür.
Mustafa Üstündağ Boran Kayalı 108-159 Masa'nın bir üyesi. İlyas ve Behzat'ın yakın dostu. İmalat işi yapmaktadır. Yasemin'e aşık olmuştur. Fakat Yasemin diye bildiği kişi aslında Tufan'ın kızı Demet'tir. Demet'in tuzağına düşüp Bicolar'ın eline geçer ve paraların yerini söyler. Bunun üzerine hain damgası yemiştir. Kendisine yapılanların intikamı için Demet'i kaçırmış ama araya Hızır'ın girmesiyle kız Tufan'a teslim edilmiştir. Daha sonra Bicolar'ın evini tararken yanlışlıkşa Tufan'ın karısı Bahar'ı öldürür. Bicolar onu ağır yaraladıktan sonra 160. Bölümde hastanede öldüğü söylenir.
Nihan Büyükağaç Bahar Tezyürek 152-159 Tufan'ın karısı. Boran Kayalı yanlışlıkla öldürür.
Olcay Yusufoğlu Demet Tezyürek 154-158 Tufan’ın kızı. Londra’da bir kağıt fabrikasında müdürlük yaparken Türkiye’ye geri döner. Kendisini Boran’a ‘’Yasemin’’ olarak tanıtıp kendisine aşık etmiştir. Bu sayede içeriden bilgi almaya çalışacaktır. Boran'ı tuzağa düşürmeyi amaçlamaktadır. Tufan tarafından Londra’ya geri gönderilir.
Sema Öztürk Damla 143-157 Çakırbeyli ailesinin avukatı. Feyyaz'ın hain olduğunu öğrenmiştir fakat Altan'ın baskınıyla yakalanmıştır. Feyyaz Meftun'un Ahmet Dahlan'ın adamı olduğunu öğrenmesi üzerine Altan'ın emri ile Erdem öldürür.
Bülent Çetinaslan Yavuz Bico 154-156 Tufan’ın karısı olan Bahar’ın en küçük kardeşi. Boran Kayalı öldürür.
Ahmet Sait Korkmaz Sadi 156 Paraları deposunda saklamaktadır. "Sarı Sadi" diye bilinir. Hızır öldürür.
İbrahim Şentürk Arif 152-155 Erdem öldürür.
Tayfun Yılmaz Hatem 154 Kendini Çakırbeyliler'e Amerikan karşıtı olarak tanıtmıştır. Fakat aslında Ahmet Dahlan'ın(Ebu Fadi) adamıdır. Silahları elde etmek istemektedir. Hızır, adamları ile beraber öldürür.
Murat Özben Şafak Sınırsız 146-154 Altan'ın ortağı. Sınırsızlar çetesinin lideri. Tufan'ın yeğeni Kemal'i öldürmüştür. Tufan, yeğenini öldürdüğü için öldürür. Ölümü üstüne Tufan Altan ile iş birliğini kabul etmiştir.
Can Bartu Aslan Ömer Çakırbeyli 1-107, 153 16 Yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin Meryem'den olma oğlu. Annesi ile birlikte Amerika'ya gider. 153. bölümde Amerika'dan annesinin cenazesini getirdi.
Selda Alkor Melike Meftun 140-153 Feyyaz'ın ablası, Sevda'nın halası. Çakırbeyli ailesinin düşmanı. Feyyaz onu bir psikiyatri hastanesine gönderir.
Cem Emüler Cengiz 146-153 İstihbaratçı. Altan'ın yerine gelmiştir. Çakırbeyliler'in düşmanıdır. Tufan ile iş birliği yapar. Silah deposunda Hızır tarafından asılarak öldürülür.
Turan Çiçekçi Necmi 152-153 Tufan'ın adamı. İlyas öldürür.
Naz Elmas Sevda Meftun 140-151 Hızır'ın eski sevgilisi. Evlenmeleri söz konusu olmuş ama o Altan ile iş birliği yapmış üstüne de Ömür ve Hayriye Ana'yı öldürmeye çalışmıştır. Yurtdışına gider.
Berk Demirgüneş Orhan Tezyürek 108-151 Tufan'ın oğlu. Hızır Ali'nin yakın arkadaşı. Tufan, yanlışlıkla öldürür.
Caner Atacan Coşkun 145-150 Altan'ın adamı. Çakırbeyliler tarafından yakalanmıştır. Kendi ismini vermesinden korkan Tufan öldürür.
Evren Erler Behram 140-149 Masa'nın bir üyesi. Feyyaz'ın arkadaşı ve Alparslan'ın öldürdüğü Habban'ın kardeşidir. Tufan ve Altan'ın kurduğu oyun sonucu Feyyaz Meftun masa kararıyla öldürür.
Aykut Engin Tuncay 145-149 Altan'ın adamı. Boran Kayalı öldürür.
Gökhan Civan Okan 144-147 Altan'ın adamı. İlyas öldürür.
Kadir Erence Kemal 108-147 Tufan'ın yeğeni. Şafak öldürür.
Kadir Çiçek Murat 77-144 Bir istihbarat subayı, Ceylan'ın mütevelli heyeti, ardından Çakırbeyli ailesinin mütevelli heyeti. Altan ve Hızır arasındaki düşmanlık başladığında Altan'a çalışmaya başlar. Bunun üzerine Hızır tarafından yakalanır. Hızır onu bilgi sızdırmakla görevlendirmiş ama Altan durumu fark etmiştir. Bunun üzerine Altan'ın emriyle Okan öldürür.
Levent Basal Selim 144 Tevfik öldürür.
Erdem Şanli Dinçer Meftun 140-143 Feyyaz'ın oğlu. Boran Kayalı ve Behzat Façalı'nın Meftunlar'a yaptığı silahlı saldırıda ölür.
Halil Kumova Can Sürer 141 ABD'nin gizli elçisi olarak tanımlanır. Hızır öldürür.
Mahmut Gökgöz İbrahim Meftun 140 Feyyaz ile Melike'nin kardeşi ve Sevda'nın babası. Melike'nin getirdiği zehirli kahveyi içtiği için ölür.
Erol Yavan Habban 140 Hızır ile ticaret yapamk istemez. Alparslan Çakırbeyli, uzun menzilli tüfek ile öldürür.
Tarık Ünlüoğlu Ünal Kaplan 1-139 57 yaşında. Büyük patron. Yeraltı dünyasını büyük bir aile gibi düşünmek gerekir. Bu ailenin lideri de Ünal Kaplan'dır; bu yolda kâh av kâh avcı olunur ancak Ünal Kaplan asla av olmak niyetinde değildir. Tehdit olarak gördüğü kimse uzun süre yaşayamaz. En büyük olmak onun vazgeçilmezidir. Hızır Çakırbeyli'nin zekası ve gücüyle zirve yolunda ilerlediğini fark ettiği an artık onun en büyük düşmanı olmuştur. Vicdan ve merhamet duygularından yoksundur. Hayattaki tek zaafı olan kızını kaybetmiştir. En büyük düşmanı Hızır Çakırbeyli'dir. Ama sonrasında Hızır ile dost olmuşlardır. Ateş tarafından Kıbrıs'ta zehirlendi. Yurtdışına tedavi için gitti. Döndüğünde masayı baştan kurdu. Ünal Kaplan'ı canlandıran Tarık Ünlüoğlu hayatını kaybettiği için diziye geri dönmemiştir. Dizide son kez 139. bölümde oynamıştır. Senaryo gereği CIA tarafından öldürüldüğü vurgulanmıştır.
Demet İyiğün Serpil 129-139 Özlem'in annesidir. Karakteri oynayan oyuncunun rolü bittiğinden dizide bir daha gözükmez.
Koray Şahinbaş Zeki Sivri 126-139 Çakırbeyliler ve Façalılar'ın ortak düşmanı. Fahri öldürür.
Alper Kut Tahsin Façalı 123-139 Haşmet ve Behzat'ın Amca oğludur. Façalı'lara ihanet ettiği için Hızır kafasına sıkarak öldürür.
Ayhan Eroğlu Selcan Gabar 138-139 Teröristtir. Zeki Sivri ile iş birliği yapar. Hızır'ı öldürmeyi hedeflemiştir ancak yakalanmış ve Altan'a teslim edilmiştir. Sonrasında bir daha gözükmez.
Fatih Karabulut Nazif Gabar 138-139 Selcan Gabar'ın kardeşi. Alparslan Çakırbeyli öldürür.
Ramazan Kalyoncu İsa 113-139 İlyas'ın adamıdır. Zeki Sivri öldürür.
Ahmet Yıldırım Mithat 113-139 İlyas'ın adamıdır. Zeki Sivri öldürür.
Kemal Topuz Gürkan Gabar 138 Selcan Gabar'ın kardeşi. İlyas öldürür.
Fahri Öztezcan Akif 121-137 En başta Mesut'un yardımcısıydı. Sonradan onu satmıştır. Fedailer Başkanı'nı öldürmüştür. Esra ile nişanlıydı fakat Esra, Çakırbeyliler'e bilgi sızdırınca Esra'yı öldürmüştür. Hızır sopayla öldürür.
Sevcan Yaşar Esra Boran 1-71, 130-137 İlyas Çakırbeyli'nin eski eşi. 130. bölümde Akif ile sözlendiği ortaya çıktı. Akif Esra'yı kullanarak Çakırbeyli'lere yaklaşmaya çalıştı. Esra durumu anlayınca Çakırbeylilere çalışmaya başladı. Akif, Esra'yı darp etti ve ölüme terk etti. Hızır, Akif'i yakalatıp, sopayla öldürdü.
Yaşar Kutbay Musa 122-136 Haşmet Façalı'nın adamı. Ferman'ı Haşmet'in emriyle öldürmüştür. Behzat öldürür.
Cesur Doğan Doğan 123-136 Haşmet Façalı'nın adamı. Ferman'ı Haşmet'in emriyle öldürmüştür. Behzat öldürür.
İlhan Şen Ferman Façalı 122-135 Haşmet’in oğlu. Ailesine ihanet ettiğinden dolayı Haşmet'in emriyle Musa ve Doğan öldürür.
Saydam Yeniay Mesut 118-135 Tuncay'ın yerine gelmiştir. Vatan hainidir. Hızır ağzına sıkar.
Mehmet Ulay Fedailer Başkanı 108-134 Fedailerin başkanıdır. Alparslan'ın babasının da bir arkadaşıdır. Alparslan'ı fedai olmaya sürükleyen odur. Akif tarafından öldürülür.
Yiğit Uçan Yavuz 130-132 Zeki yeğenidir. Ferman ölümünde vuruyor.
Kemal Burak Alkan Sulo 131 Tekin'in adamı. Zeki'nin adamı öldürür.
Nihan Taşyürek Özgür Solmaz 22-39/92-130 Meryem Çakırbeyli'nin avukatı olarak diziye girmiş, sonradan İlyas ile aşk yaşamaya başlamıştır. 39. Bölümde yurt dışına dönmüştür. 92. Bölümde geri dönmüş ve İlyas ile yeniden birlikte olmuşlardır. 4. sezonda İlyas'ın Ömür'e aşık olduğunu anlamış ve İstanbul'dan ayrılmıştır.
Birgen Engin Cemre Solmaz 108-130 Özgür'ün ablasıdır. Otelde çalışmaktadır. 114. bölümde Enişte ile beraber olmuş gibi yapmıştır. Aslında bu Hızır ile ikisinin planıdır. Enişte ihanetinden dolayı öldü gibi gösterildikten sonra Ateş, Tuncay ve Hızır'ın bütün düşmanları açığa çıkmıştır. Otele düzenlenen sabotajdan sonra bir daha gözükmez.
Eray Karadeniz Turgut 113-130 İlyas'ın adamıdır. Zeki Sivri'nin adamı tarafından öldürüldü.
Muhammed Çakay Yahya 113-130 İlyas'ın adamıdır. Zeki Sivri'nin adamı tarafından öldürüldü.
Tekin Temel Fuat 108-130 İzzet'in ortağı, adamı her şeyidir. Ama sonrasında İzzet'e ihanet etmiş, onu İlyas ve Hızır'a yakalatıp öldürülmesini sağlamıştır bu şekilde de İlyas ve dostlarının güvenini kazanmıştır. Ünal Kaplan'la birlikte Zeki ile iş birliği yapmıştır. Açığa çıkmak istemeyen Ünal Kaplan masada kafasına sıkar.
Cansu Melis Karakuş Meltem 109-127 Alparslan'ın korumakla ve herkesin Alparslan'ın sevgilisi zannettiği bir fedaidir. Ama sonra Alparslan'a bir şeyler hissetmeye başladı. Zeki Sivri tarafından öldürülür.
Ecevit Bali Nedim Sivri 123-125 Zeki ve Ziya'nın kardeşi. Ünal Kaplan bastonla kafasını parçalamıştır.
Harun Şeker Ziya Sivri 122-125 Zeki ve Nedim'in kardeşi. Hurşit Dere öldürür.
Kerim Kalan Selim 123 Tahsin Façalı'nın adamı. Boran Kayalı öldürür.
Anıl Kır Ercan 50-122 Hızır'ın oto galerisine koruma olarak alınır. Ama aslında Gülmezler'in adamıydı ama Çakırbeyliler ve dostlarını çok sevdiğinden gerçekleri itiraf etmiş, Salih Gülmez'in öldürülmesini sağlamıştır. Hızır'ın güvenini kazanmıştır. İlyas ile beraber aynı koğuşta hapse girdi. Orada İlyas'ın önüne atlayıp Behzat'ın adamları tarafından şişlenir.
Su Şanad Fidan 108-121 Çakırbeyli ailesinin yeni hizmetçisi. Karakteri oynayan oyuncunun rolü bittiğinden dizide bir daha gözükmez.
Cenk Hakan Köksal Cengiz 111-121 Özlem'in Kardeşi. Vatan haini olduğu için Faruk ve Meltem onu öldürdüler.
Emir Çiçek Tuncay 114-120 Davut Özsoy'un yerine gelmiştir. Hain istihbarat başkanıdır. Amacı Hızır ve İlyas'ı bitirmektir. Hızır öldürür.
Nizam Namidar İzzet 108-120 Hızır'ın düşmanıdır. Ateş ve Tuncay ile ortaktır. Fuat tarafından satılmıştır. İlyas ve Tipi ateş ederek öldürür.
Arslan Çimer Sabri 108-119 Ancak İzzet'in adamı, İzzet'in parasının bir kısmını alarak Fuat aracılığıyla sattı.
Numan Çakır Sultan 115-118 Hızır Çakırbeyli öldürür.
Erkan Bektaş Ateş 13-117 Tipi'nin tavsiyesiyle masaya alınmıştır. İlk 3 sezon Tipi'ye sadık gibi gözükmüş ama 4. sezonda Mossad'ın gizli adamı olduğu anlaşılmışyır. Bir ara Cemre ile nişanlanır. Hızır Çakırbeyli ve dostlarına ihanet eder. 117. bölümde Hızır, İlyas, Alparslan, Hızır Ali, Boran ve Tipi tarafından ateş edilerek öldürülür.
Gökhan Yılmaz Sami 116 Tipi öldürür.
Engin Arda Erdal 113-115 Hızır öldürür.
Mehdi Adlin Okan 114 Ilyas öldürür.
Timur Albar Şevket 113 Ilyas öldürür.
Sedat Erdiş Seyran 111-113 Tekin öldürür.
Tunca Aydoğan Muzi 109-112 Ateş'in ortağıdır. Ziya'yı öldürmüştür. Ateş'in hain olduğunu itiraf edecekken Ateş öldürür.
Atilla Şendil Fikret Avcı 33-112 50 yaşlarında. Tipi'nin boğarak öldürdüğü Hikmet'in ağabeyidir. Nakliyat ve silah işleriyle ilgilenir. Emine ile evlenmiştir. 112. bölümde Ateş tarafından öldürülür. Masada yerine kardeşi Rafet oturur.
Orhan Eşkin Sinan 108-112 Tekin öldürür.
Erdal Küçükkömürcü Davut Özsoy 12-69, 86-111 60 yaşlarında. İstihbaratın kurt isimlerindendir. Devletin mafyayı yönetmesi için uğraşır. Alparslan'ın dayısıdır. Arabasına koyulan bomba patlatılır ve ölü gösterilir. 86. bölümde tekrar ortaya çıkar. 111. bölümde Ateş tarafından öldürülür.
Levent Köksalan Ahmet 111 Davut’in adamı. Muzi’nin adamı öldürür.
Metin Yıldırım Seyran ve Devran'ın yeğenidir 109-111 Sinan öldürür.
Hakan Meriçliler Ziya 104-110 Uluslararası düzeyde bir kiralık katildi. Kimsesiz Yaşar'ı öldürmekle görevlendirilmiş ama bunu yapmak yerine Çakırbeyliler, Ünal ve Yaşar'la anlaşmıştır. 4. sezonda Ünal'ın yakın adamı haline gelmiştir. Muzi öldürür.
Serhat Kurtay Devran 108 Hızır öldürür.
Reha Korman George 108 Ticaret masasındaki konuşmaları üstüne Hızır öldürür.
Olgun Şimşek Yaşar Kimsesiz 73-107 İlyas'ın en iyi dostudur. Hızıra kızının katili hakkında yardımcı olur. Derya ile birlikte yurtdışına gider.
Melisa Özge Yıldırımer Derya Kimsesiz 96-107 Yaşar'ın sevdiği kadındır ve aynı zamanda Meryem'in de doktorudur. Yaşar ile birlikte yurtdışına gider.
Deniz Çakır Meryem 1-107 Hızır Çakırbeyli'nin eski eşi. Meryem net bir insandır. Hızır'ın Nazlı ile olan ilişkisinin karşısında bile her zaman dimdik ayaktadır. Hapse girip çıkmıştır. Hızır'dan boşanmak istemiştir ama Özgür'ün onu oyalaması ve Hayriye ananın oyunuyla geri dönmüştür. Nurten'in adamı tarafından sezon finalinde vurulur. Hızır'dan boşanıp ABD'ye gider ve bir daha gözükmez. Senaryo gereği gözükmeden 153. Bölümde ABD'den ölmüş şekilde gelir.
Yasemin Sakallıoğlu Lütfiye 1-107 Hayriye Çakırbeyli'nin manevi kızı. 73. bölümde Adnan ile evlenmiştir. Meryem ile birlikte yurtdışına gider.
Zeynep Melis Girşen Merve Kalkandere 1-107 Enişte ve Hatice'nin kızı. Meryem ile birlikte yurtdışına gider.
Ümit Belen Sam 95-107 Çakırbeyliler'in düşmanıdır. CIA'in önemli isimlerindendir. Yaşar öldürür.
Ufuk Şen Kudret 98-106 Yaşar'ın öldürfüğü Reşit'in yeğenidir. Resşit'in ölümü sonrası Çakırbeyliler'e düşman olmuştur. Gönül ve Reha'yı öldürmüştür. Tipi'yi öldürecekken; Fahri ve Hızır Ali tarafından yakalanır. Tipi öldürür.
Adem Gürlek Hamit 103-104 Kudret'in babası. Kudret öldürür.
Mesut Akusta Ekrem Yıldıran 74-103 Masada Çakırbeyli ailesinin düşmanıdır. Amacı masayı yönetmektir. Masanın uyuşturucu ticaretine girmesine sebep olmuştur. Hızır Çakırbeyli öldürür.
Okan Turan Reha 6-103 24 yaşlarında. Şahin Ağa'nın oğludur. Hızır Çakırbeyli'nin ekibindedir. Sinirlendiğinde gözü hiçbir şey görmez. Çevresi çok geniştir. Kudret'in adamları öldürür.
Zara Gönül 66-102 Tipi'nin eski aşkıdır. Tipi ile evlidir. Şarkıcıdır. Kudret'in adamları öldürür.
Seda Yıldız Reşit 98-101 Hızır ve Yaşar'ın düşmanıdır. Yaşar Kimsesiz öldürür.
Serkan Acay Nazım 99-101 Reşit'ın adami. Hızır öldürür.
Ali Balkan Avcı İsmet 99-101 Reşit'ın adami. Zafer öldürür.
Levent Özdilek Pudra Hakkı 87-99 Uyuşturucu taciridir. Hızır'ın düşmanıdır. Ekrem sayesinde masaya alınmıştır. Tipi boğarak öldürür.
Ertuğrul Postoğlu Güneş 92-98 CIA'in Türkiye'deki gizli ekibindedir. Kendine ait Tim'iyle operasyonlar yapar. Ekrem sayesinde masaya alınmıştır. Meryem'i öldürtmeye çalıştığından Hızır öldürür.
Edip Tüfekçi Güven 93-98 Hurşit Dere öldürür.
Ahmet Somers Hasan 94-97 Hain istihbaratçıdır. Hızır Ali ve Fahri tarafından ölddürülür.
Ufuk Karakavak Yalçın 87-97 Pudra Hakkı'nın oğludur. Ender'i öldürmüştür. 93. bölümde ele geçirilip Kimsesiz Yaşar tarafından sorgulanınca Hakkı'nın oğlu değil de, onun yanına yerleştirilmiş tetikçi olduğunu söylemiştir. Ateş öldürür.
İrem Sultan Cengiz Selda 74-97 Ekrem Yıldıran'ın kızıdır. Uyuşturucu kullanır. Hızır Ali'yle evlenip babasına casusluk yapar. 94. bölümde Ekrem Yıldıran'ın kızı olmadığı anlaşılmıştır. Ceylan öldürür.
Büşra Cebel Aslı 92-97 Hızır Ali öldürür.
Tuna Orhan Servet 1-96 Çakırbeyli'lerin aile dostudur. Aynı zamanda bomba yapımında da uzmandır. Güneş'in adamı tarafından öldürülür
Arzu Yanardağ Candan 82-94 Hakkı'nın adamıdır. Ateş'le sevgilidirler. Ceylan Özsoy öldürür.
Hakan Örge Seçkin/Ezber 15-93 23 yaşlarında. Hızır Çakırbeyli'nin ekibindedir. Hakkı'nın oğlu Yalçın tarafından kaçırılıp işkenceyle öldürülür.
Kemal Başar Ender 24-91 49 yaşlarında yemeye doymayan bir karakterdir. 24 yıl önce Hızır Çakırbeyli'nin ağabeyi Ender'in ağabeyini öldürmesi sonucu Hızır'a düşman olmuştur ve Victor'un isteğiyle masaya oturmuştur. Mayın ve silah kaçakçılığı yapmaktadır. Pudra Hakkı tarafından İlker'in kurduğu oyuna gelerek öldürülür.
Sedat Kalkavan İlker/Vıcık 13-91 Selim'in tavsiyesiyle masaya alınmıştır. Olur olmaz her şeye atladığı için lakabı Vıcık'tır. Ender'in öldürülmesine neden olduğu için masanın kararıyla İlyas öldürür.
Emre Ataman Şükrü 90 Yaşar Kimsesiz'in adamları öldürür.
Murat Çiçek Adem 87-88 Pudra Hakkı'nın adamı. Hapisteyken Ömer öldürmeye çalışır. Sonra Hızır boğarak öldürür.
Emre Törün Nevzat Çankırı 1-86 49 yaşında. Amacı masanın başındaki Ünal'ı çökerip yerine vatanperver Hızır'ı geçirmektir. Akıl hocası Davut'tur. Davut öldürülünce istibaratın başına geçmiştir. Fakat Hızır'ın kızının katili olduğu anlaşılmıştır. Fahri öldürür.
Taner Turan Mürsel Kara 77-85 Hızır Çakırbeyli ve Yaşar Kimsesiz'in düşmanıdır. Nevzat ile iş birliği yapmaktadır. Nevzat'ın gerçek yüzünü Hızır'a göstermiştir. Tipi boğarak öldürür.
Yusuf Arat Nevzat'ın adamı 2-40, 85 Hızır öldürür.
Çetin Karaman Kirli İsmet 80-81 Fahri öldürür.
Ahmet Özaslan Yılmaz 13-81 Ünal ve Özer'in tavsiyesi ile Mafya Masası'na katılmıştır. Ünal Bey'in masadaki sağ kolu ve temsilcisidir. Ancak masaya yaptığı ihaneti ve Meryem'i öldürme girişimini keşfettikten sonra Ekrem Yıldıran öldürür.
Orhan Şimşek Sıddık 78 İlyas öldürür.
Haydar Zorlu Zeki 73-77 Yıldıran'ın adam. Mürsel Kara öldürür.
Serdar Çakmak Nedim 76 Hızır öldürür.
Birol Ünel Teoman Yıldıran 73-75 Ekrem Yıldıran'ın kardeşidir. Yaşar Kimsesiz'in adamları öldürür.
Benian Dönmez Mübeccel 1-74 Çakırbeyli'lerin aile dostudur. Dedikoducu biridir. Fidanlıkta arabalarına konan bombanın patlaması sonucu hayatını kaybetmiştir.
Kaya Akarsu Asım 73 Ünal aspirasyon aparatını tabanca ile değiştirdiği için kendisini öldürüyor.
Onur Emre Başlan Hızır'ın düşman 72-73 Hurşit'ın adamı gibi çıkar. Meyrem kızdan intikam alarak onu öldürür.
Ece Hakim Zeynep Çakırbeyli 1-72 18 Yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin Meryem'den olma kızıdır. Hızır'ın düşmanları tarafından Hızır'a kurulan bir pusu sonucu öldürülür.
Ali Kemal Yılmaz İdriz 72 Hızır'ın düşman öldürülür.
Emre Kerem Ketenci Mehmet 72 Hurşit Dere öldürür.
Aydan Kaya Melis 65-71 Şarkıcıdır. Ender'in kız arkadaşı ve Gönül'ün yakın arkadaşı. Karakteri oynayan oyuncunun rolü bittiğinden dizide bir daha gözükmez.
Can Gürzap Rüstem Fıstıkoğlu 65-71 61 yaşında. Masanın 3 kurucusundan biridir. Eskiden Yusuf Çakırbeyli ve Ünal Kaplan ile beraber masayı kurmuşlardır. Ancak Ünal Kaplan ile araları bozulmuş ve Ünal Kaplan tarafından öldürtülmeye çalışılmıştır. Ancak Rüstem, ölmemiş ve CIA ile iş birliği yaparak Amerika'ya kaçmıştır. 3 ay sonra Yusuf Çakırbeyli'yi öldürtmüştür. Ünal, Çakırbeyliler'le anlaşıp Alparslan'ın kendisini yalandan vurmasını istemiş ve Çakırbeyli ailesi ise bu anlaşmayı kabul etmiştir. Ünal Kaplan, Alparslan tarafından vurulunca Türkiye'ye masanın kurucu lideri olmak üzere gelmiştir. Ancak Ünal Kaplan ölmediği için büyük savaş başlar. Masa üyeleri öldürür.
Osman Albayrak Serkan Koru 58-71 Davut Bey'in yerine gelen istihbaratçıdır. Amacı "masa"yı bitirmektir. Düşmanlarıyla iş birliği yapmaktan çekinmeyen bir karakterdir. En büyük düşmanı Ünal Kaplan ve Hızır Çakırbeyli'dir. Fahri öldürür.
Serdar Orçin Mert 54-71 Ercüment'in küçük kardeşi ve sağ koludur. Ercüment ölünce masaya oturmuştur. Rüstem ve Serkan ile iş birliği yapmaktadır. İlyas Çakırbeyli öldürür.
Yüksel Arıcı Vehbi Akyıldız 1-70 54 yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin ekibindedir. Ekibin sözü geçen kişilerindendir. Aynı zamanda geçmişte çok şey gördüğü için ekibin akıl hocasıdır. Serkan Koru öldürür. 111. Bölümde fedai olduğu öğrenilir.
Ercan Eker CIA Ajanı 24-70 CIA'in Türkiye sorumlusudur. Davut'un arabasının patlaması sonucu Ceylan Özsoy öldürür.
Meryem Uzerli Susan Eliot/Suzi 53-69 25 yaşlarında. İlyas Çakırbeyli'nin eski sevgilisi. Ünal Kaplan'ın kızı Özlem'in arkadaşı.. Üst düzey eğitim almış bir ajan... Ünal Kaplan'a çalışmaktadır. İlyas Çakırbeyli ile aşk yaşamıştır. Ünal ve Hızır'ın isteği ile Amerika'ya geri dönmüştür.
Cenk Kangöz Cemil/Simsar 62-68 Bir zamanlar örgütçülük yapıp hapse atılmıştır. Hapisten Serkan Koru ve Avni Fıstıkoğlu sayesinde çıkmıştır. Hızır Çakırbeyli'ye düşmanken bir anda Hızır Çakırbeyli'nin tarafına geçmesi zorlanmıştır. Artık Hızır'ın emrindedir. Hızır Çakırbeyli öldürür.
Gürol Salman Kulüpçü Nusret 65-67 Hızır Çakırbeyli öldürür.
Turgay Kantürk Avni Fıstıkoğlu 57-66 Rüstem Fıstıkoğlu'nun kardeşidir. Masanın bir üyesidir. Alparslan Çakırbeyli'nin annesinin ölümüne sebep olmuştur. Ağabeyi Rüstem Fıstıkoğlu Alparslan'ın babasını öldürmek bahanesi ile öldürür.
Cüneyt Şen Nazmi 62 Ender öldürür.
Belma Topçakar Nadide Boran 41-60 Esra'nın annesi. Karakteri oynayan oyuncunun rolü bittiğinden dizide bir daha gözükmez.
Arzu Gamze Kılınç Handan Çakırbeyli 40-60 Ceylan ve Davut'in kız kardeşi ve Alparslan'ın annesi. Yusuf öldüğünde, Handan çocuğu aldı ve Hayriye'yi büyüttü. Alparslan annesiyle görüşmenin dışında çalıştı. Handan, İlyas ve Suzin'i savunan Avni halkı tarafından vuruldu. Kurtarır ve daha sonra felç olur, ancak aktif ötenaziyi tercih eder.
Kazım Sinan Demirer Civciv/Yunus Tokgöz 1-59 Hızır'ın adamlarından biridir. Bir türlü çocuğu olmamaktadır. Ayşen'in ihanetini bilip gizlediği için Hızır'ın emriyle Vehbi öldürür.
İncinur Daşdemir Ayşen 1-59 Hızır Reis ve ailesine ihanet etmesinden dolayı Hızır'ın emriyle Civciv öldürür.
Zafer Kayaokay Ercüment 54-57 Masa üyesidir. Masadakileri Hızır'a düşman etmeye çalışmıştır. Hızır Reis Kafasına sıkar.
Hakan Karahan Özer Çetiner 1-53 Masa üyesidir. Ünal Kaplan'ın sağ koluydu. Masaya ihanet etmesi sonucu Hızır Çakırbeyli tarafından öldürüldü.
Arif Pişkin Moskof Özkan 32-53 Masa üyesidir. Masaya ihanet etmektedir. Gülmezler'i Çakırbeyliler'le savaştırmıştır. Otel baskınında Suzi tarafından öldürüldü.
Hüseyin Soysalan Salih Gülmez 44-51 Baba Gülmez olarak bilinir. Amacı Ünal Kaplan ve Hızır Çakırbeyli'yi bitirip en büyük olmaktır. Ancak oyunlarının ortaya çıkması geç olmamıştır. Oğullarının hepsi ölünce Hızır Çakırbeyli artık onun işe yaramaz olduğunu düşünüp ve Özkan'ın yerini bilmediği için Salih Gülmez'in kafasına sıkmıştır.
Fevzi 44-51 Salih Gülmezin yakın adamıdır. Ercan öldürür.
Bilgehan Birincioğlu Enver Gülmez 43-51 Salih Gülmez'in oğludur. Hızır Çakırbeyli tarafından tabuta konarak babası Salih Ağa'ya gönderilir. Ancak Salih Gülmez tabutta Hızır var zannederek kalaşnikofla tabuta ateş eder ve tabutun içindeki Enver ölür.
Semih Ertürk Taner 41-51 Özkan'ın yeğenidir. Zeynep'i kaçırmıştır. Hızır Ali öldürür.
İrfan Kılınç Mürsel Gülmez 45-50 Salih Gülmez'in oğludur. İlyas öldürür.
Can Ceylan Erhan Gülmez 45-50 Salih Gülmez'in oğludur. İlyas öldürür.
Barış Ayas Okeş Gülmez 45-49 Salih Gülmez'in oğludur. Fahri öldürür.
Volkan Özdemir Erkut Gülmez 45-47 Salih Gülmez'in oğludur. Hızır öldürür.
Bahattin Cüneyt Aksakal Refik 1-46 Masanın bir üyesidir. İlk bölümde Ünal Kaplan'ın öldürdüğü Rıfkı'nın kardeşidir. Hızır'ın dostudur. Cenazede Salih Gülmez'in adamları tarafından düzenlenen saldırıda öldürülür.
Baran Şükrü Babacan Gökhan 41-46 Ender'ın yeğenidir. Enver Gülmez öldürür.
Mehmet Sinan Karabuğa Samet Gülmez 45 Salih Gülmez'in oğludur. Hızır öldürür.
Müfit Kayacan Feridun Boran 41-45 Esra'nın babasıdır. Salih Gülmez'in adamları tarafından düzenlenen saldırıda öldürülür.
Mustafa Bektaşoğlu Yunus Selim Çakırbeyli 18-43 Hızır Çakırbeyli'nin Nazlı'den olma oğlu. Nazlı, oğluna bakmak için dava açar.
Şemsettin Zırhlı Remzi 41 Hızır öldürür.
Aslı Ünsalan Nurten 10-41 2015 yılında Meryem'in emriyle Temel Kalkandere tarafından öldürülen Dursun Sarıyerli'nin karısıdır. Murat İspirli (Tipi)'nin akrabasıdır. Tipi, Hızır Çakırbeyli'nin Nazlı'dan olan çocuğunun kirvesi olduğu için Nurten'i Yunus Selim'e bakması için görevlendirmiştir. Bu arada intikam için yanıp tutuşan Nurten, bu fırsatı hemen değerlendirerek Çakırbeyli ailesizin içine sızmayı başarmıştır. Zaman içinde Meryem'i bitirmek için Mahmut'la iş birliği yapmak istese de Mahmut, Hızır Çakırbeyli'nin emriyle kardeşi İlyas Çakırbeyli tarafından öldürülmüştür. Daha sonra Nazlı, oğlu Yunus Selim ve arkadaşı Yaren ile birlikte kaçmaya çalışırken Nurten, bu durumu Hızır'a söylemiştir ve Hızır Nazlılar tam kaçarken onları yakalamıştır sonra da Nazlı'nın çocuğu olan Yunus Selim'i Nazlı'dan alıp kendi çocuğuna götürmüştür. Ancak Nurten'in asıl amaçları hem aileyi dağıtmak ve Hızır'dan para almaktır ve her iki konuda da başarılı olmuştur. Hızır'dan aldığı paranın çok küçük bir kısmıyla bir tetikçi tutup Hzır ve Meryem'i vurdurtmuştur. Yeni sezonda bir şirket kurarak çok daha büyük şeyleri hedefleyecektir. En büyük düşmanı Meryem'dir. Reha tarafından öldürülmüştür.
Demet Sevim Yaren 1-40 27 Yaşlarında. Nazlı'nın en yakın dostudur. Mahmut ile sevgiliydi. Nazlı ile beraber yurt dışına gitmiştir.
Müjde Uzman Nazlı Meriç 1-40 Hızır Çakırbeyli'nin eski metresidir. Hızır'dan çocuğu doğar. Hızır tarafından yurtdışına gönderilir.
Can Bermek Başoğlu Can Kalkandere 1-40 Enişte ve Hatice'nin oğlu. Karakteri oynayan oyuncunun rolü bittiğinden bir daha gözükmez.
Birkan Görgün İbrahim 38-40 Nurten Tarafından Tutulmuş Tetikçidir. Hızır Tarafından üç Kurşunla Öldürülür.
Bahadır Buyruk Hakan 37-39 Toprak'ın yeğenidir. Yapılan baskında Fahri kafasına sıkar.
Özgür Onan Toprak 13-36 Masanın üyesidir. Alparslan'ı lider saymaması ve masada hadsizlik yapması sonucu Alparslan üç kurşun sıkarak öldürür.
Osman Selim Şar Bombacı 34-35 İlyas öldürür.
Kaya Sensev Viktor 26-33 Rus silah baronudur. Amacı Ünal Kaplan ve Hızır Çakırbeyli'yi bitirip en büyük olmaktır. Ancak başaramamıştır. Sonraları ise masaya oturmuştur. Masayı CIA'e satması üzerine Ünal Kaplan tarafından masada kalbine bıçak saplanarak öldürülür.
İlkay Akdağlı Hikmet Avcı 32 Silah sevkiyatçısıdır. Fikret'in kardeşidir. Tipi boğarak öldürür.
Galip Erdal Ahmet 1-31 Masanın üyesi, Hızır Çakırbeyli'nin çok yakın arkadaşıdır. 12 çocuklu bir aile babasıdır. Altını eritip hammadde haline getirir. Alemde sevilip, sayılan bir işadamır. Ünal Kaplan'ın Suphi'nin kardeşine hediyesi olarak toplantı çıkışında devlete teslim olacağı sırada öldürülür.
Oktay Gürsoy Mahmut 1-31 Selim'in kardeşi, İlyas'ın en büyük düşmanıdır. Tetikçidir ve çok zekidir. Ağabeyi Selim'i öldürdüğü için İlyas Çakırbeyli tarafından kurşunlanmış ve ormanlık alana gömülmüştür.
Alper Türedi Suphi 13-30 Masanın üyesidir. İhanet ettiği için Ahmet tarafından Selim'in cenazesinde öldürülür.
Reyhan İlhan Yıldız 21-29 Hızır'ı yaralarken Mahmut'a yardım eden kadın. Karakteri oynayan oyuncunun rolü bittiğinden dizide bir daha gözükmez.
Mirza Bahattin Doğan Selim 1-29 Masanın üyesi, Hızır'ın çok yakın arkadaşıdır. Yunus Selim'in hayatını kurtarmak için ihanet etmiştir. Viktor'un emriyle kardeşi Mahmut tarafından arabasına binerken vurulur. Hızır'a çocuğunu ulaştırır ve onun kollarında ölür.
Caner Arıkan Bombacı 23-27 Viktor kafasına sıkar.
Ayhan Işık Sibiryalı Kartal 15-22 Viktor'un adamıdır. Ünal Kaplan kızının intikamı olarak kaplana yem eder.
Selen Korkutan Özlem Kaplan 1-19 Ünal Kaplan'ın kızı, Alparslan'ın eski sevgilisidir. Londra'da okurken Alparslan ile tanışmıştır. Babası gibi zeki bir kızdır. Sibiryalı Kartal tarafından göğsüne üç kurşun sıkılarak öldürülmüştür.
Tuncay Gençkalan Bekir Ağa 14 Masaya alınmayan bir kişidir. Tipi'nin yakın akrabasıdır. Hastanede Enişte tarafından vurulduktan sonra, yakılmıştır.
Kubilay Tunçer Savaş Alioğlu 7-10 Masanın bir üyesidir. Murat Alioğlu'nun kardeşidir. Ünal Kaplan'ın emriyle Özer kafasını keserek öldürür.
Eşref Seyitoğlu Cemal Demirgüç 7-9 Masanın bir üyesidir. Çakırbeyli ailesini tehdit etmesi sonucu Alparslan tarafından masada üç kurşun sıkarak öldürür.
Hüsnü Yaver Volkan 6-8 Mahmut'un adamıdır. Enişte'nin, Alaçatı kahvesine koyduğu bombayı patlatması sonucu öldürür.
Sefer Kul Cemil 7-8 Mahmut'un adamıdır. Enişte'nin, Alaçatı kahvesine koyduğu bombayı patlatması sonucu orada bulunduğu için öldürür.
Yaşar Öztürk Salih 1-7 Şahin Ağa'nın dostudur. Mahkemede İlyas'ın lehine el kaldırdığı için Ünal Kaplan'ın adamları tarafından öldürülür.
Deniz Demirler Tahsin 1-7 Şahin Ağa'nın dostudur. Mahkemede İlyas'ın lehine el kaldırdığı için Ünal Kaplan'ın adamları tarafından öldürülür.
Tahsin Lale Kazım 5-6 Masanın üyesi Refik'in adamıdır. Refik'in emriyle Hızır Çakırbeyli'yi hapishanede öldürtmek istemiş ancak başarılı olamamıştır. Hızır'ın emriyle Vehbi tarafından boğularak öldürülmüştür
Atilla Peköz Kemal Demirgüç 1-4 Masanın bir üyesidir. Toplantıda İlyas'ı aşırı övmüş, İlyas da ağabeyinin tavsiyesini dinlemiş Kemal'i ağabeyine karşı girişilecek komplonun elebaşısı olduğuna karar vermiş ve emriyle adamları tarafından Kemal'in arabası taranmıştır.
İsmet Yiğici Murat Alioğlu 1-4 Masanın bir üyesidir. Toplantıda İlyas'ı ukala olarak tanımlamış, İlyas da ağabeyinin tavsiyesini dinlemiş Murat'ı ağabeyine karşı girişilecek komplonun arkasındaki isim olduğuna karar vermiş ve Murat'ı işyerine koyduğu bombayı patlatması sonucu öldürmüştür.
Ayhan Kızılsu Dursun 2-4 Meryem'in adamıdır. Nazlı'nın çocuğunu düşürmek için görevlendirilir ancak beceremez bunun üzerine Meryem Çakırbeyli'nin'ın emriyle Enişte kafasına sıkar.
Buminhan Dedecan Ayhan 1-3 Hızır Çakırbeyli'nin yakın korumasıdır. Karakteri oynayan oyuncunun rolü bittiğinden dizide bir daha gözükmez.
İlker Canlıca Rüstem 3 Hızır Çakırbeyli öldürür.
Baran Akkuş Tarık 1 Hızır Çakırbeyli'nin adamıdır. Selim ile iş birliği yaptığını itiraf ettikten sonra Hızır Çakırbeyli'nin emriyle Civciv tarafından elleri kolları bağlı denize atılmıştır.
Erkan Kabakçıoğlu Rıfkı 1 Masanın bir üyesidir. Ünal Kaplan, muhbir olduğundan şüphelenip bastonla kafasını parçalamıştır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]