Crysis

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Crysis (seri)
Geliştirici Crytek Edit this on Wikidata
Yayımcı Electronic Arts
Yapımcı Crytek
Motor CryEngine
Platformlar Microsoft Windows
PlayStation 3
Xbox 360
Çıkış

İlk çıkan oyun:
Crysis (2007)

En son çıkan oyun:
Crysis 3 (2013)
Tür Birinci Şahıs Nişancı

Crysis, Crytek tarafından geliştirilen, Electronic Arts tarafından ise yayımlanan bilimkurgu tarzı video oyunu serisidir. Oyun CryEngine grafik motorunu kullanmaktadır. Crysis Warhead hariç serinin diğer oyunları PC, Playstation 3 ve Xbox 360 platformları için geliştirilmiştir ve geliştirilmektedir.

Oyunlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Crysis[değiştir | kaynağı değiştir]

Crytek tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından PC, Playstation 3 ve Xbox 360 platformları için 16 Kasım 2007 tarihinde piyasaya sunulan serinin ilk oyunudur. Oyunda CryEngine grafik motoru kullanılmıştır.

Crysis Warhead[değiştir | kaynağı değiştir]

Crytek tarafından geliştirilmiş ve Electronic Arts tarafından PC için 19 Eylül 2008 tarihinde piyasaya sunulmuştur. Oyunda CryEngine 2 grafik motoru kullanılmıştır.

Crysis 2[değiştir | kaynağı değiştir]

Crytek tarafından geliştirilmiş ve Electronic Arts tarafından PC, Playstation 3 ve Xbox 360 platformları için 25 Mart 2011 tarihinde piyasaya sunulmuştur. Oyunda CryEngine 3 grafik motoru kullanılmıştır.

Crysis 3[değiştir | kaynağı değiştir]

Crytek tarafından geliştirilmektedir. Electronic Arts tarafından PC, Playstation 3 ve Xbox 360 platformları için 22 Şubat 2013 tarihinde piyasaya sunulmuştur. Oyunda CryEngine 3 grafik motoru kullanılmaktadır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]