Creepypasta

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Bir Creepypasta, İnternet'te dolaşan kısa korku hikâyesi ya da kopyalayıp yapıştırılarak dolaşan resimdir. Birçok kişi bu sitedekine benzer hikâyeler yazabilir.

Bilinen örnekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Slender Man[değiştir | kaynağı değiştir]

Slender Man, siyah takım elbiseli, yüzü olmayan, uzun boylu, ince bir kişi olarak tasvir edilir. Genellikle ormanda kaybolan insanları, çoğunlukla çocukları takip eder. Bazılarını da kaçırır. Pek çok sahte fotoğraf ve videoları vardır. Bu karakter son derece popüler oldu.

Jeff The Killer[değiştir | kaynağı değiştir]

Jeff The Killer'ın hikâyesi on üçüncü doğum günü partisiyle başlar. Üç genç onu sıkıştırır, Jeff onlarla kavga eder ve sonunda gençler onu çamaşır suyu ve benzin dökerek yakar. Hastanede sargılarla sarılır. Sargılar çıkarılınca yüzü beyazlaşır. Sonra zihinsel durumu bozulur. Ağzını keser, göz kapaklarını yakar. Annesine ise "Ben güzel miyim" diye sorar. Annesi ise "Tabi" der. Annesi eşine haber verirken bir bıçak alıp annesine "Sen bana yalan söyledin" der ve annesini, babasını öldürür. Kardeşini yatakta "go to sleep/sadece uyu/uykuya git" diyerek öldürür.

Squidward'ün İntiharı[değiştir | kaynağı değiştir]

Squidward'ün İntiharı, SüngerBob KareŞort'un kayıp bölümüdür ve Squidward karakterinin intihar etmesini içerir. Bu bölümdeki arka plan korkutucu bir şekilde çizilmiştir ve ölü bir çocuk fotoğrafı gizlenmiştir.

BEN Drowned[değiştir | kaynağı değiştir]

The Legend of Zelda: Majora's Mask alan bir üniversite öğrencisinin hikâyesidir. Oyunun adı BEN diye yazılır ve bunu oynayan öğrenci şüpheli bir şekilde ölür.

Gumball The Grieving[değiştir | kaynağı değiştir]

The Grieving Gumball çizgi dizisinin bir kayıp bölümüdür, Gumball'ın ailesi intihar edip ölür.

Notlar[değiştir | kaynağı değiştir]