Slender Man

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Slender Man ya da Slenderman (Türkçe anlamı: Zayıf Adam), bir paranormal korku karakteri. İlk olarak Something Awful sitesinde bir İnternet geyiği olarak çıkmıştır. Sonradan ünü artmış ve birçok video oyunu, film, dizi ve başka İnternet geyiklerine konu olmuştur.

Özellikleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Slender Man'in başlıca özellikleri; boyunu istediği uzunluğa getirebilmesi, kollarını istediği uzunluğa getirebilmesi, yüzünün olmaması, kamufle olabilmesi, ince olması, yaklaştığı herhangi bir elektronik aleti bozması, her zaman takım elbise giymesi ve kurbanlarında paranoya, uykusuzluk, öksürük nöbeti gibi hastalıklar bırakması olarak sıralanabilir. Kurbanlarını öldürmek için 8 tane not bırakır ve kurbanını kendisine fark ettirmeden, öldüreceği bir ormana götürür. Kurbanları genelde çocuklar olur... Onu çekmek veya sesini kaydetmek isteyen makineleri bozar.

Edebiyat[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Sally R. Munt, Olu Jenzen: The Ashgate Research Companion to Paranormal Cultures. Ashgate Publishing Ltd., Burlington 2014, ISBN 1472406125, p. 97-102.
  • Alexandra Heller-Nicholas: Found Footage Horror Films: Fear and the Appearance of Reality. McFarland, Jefferson (North Carolina) 2014, ISBN 1476613214, p. 198-201

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]