Brothers: A Tale of Two Sons

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Brothers: A Tale of Two Sons
Geliştirici İsveç Starbreeze Studios
Besteci Gustaf Grefberg Edit this on Wikidata
Platform
 • Xbox Live Arcade
 • PlayStation Network
 • Microsoft Windows
 • Çıkış 7 Ağustos 2013
  Türler Bulmaca, Macera
  Mod Tek oyunculu oyun Edit this on Wikidata

  Brothers: A Tale of Two Sons macera türünde video oyunudur. Starbreeze Studios tarafından geliştirilmiş,505 Games tarafından yayımlanmıştır. 7 Ağustos 2013'te Xbox Live Arcade, 3 Eylül 2013' Windows ve Playstation Network için yayımlanmıştır.[1] Unreal Engine 3 oyun motoru ile üretilmiştir. Bestekarı Gustaf Grefberg'dir. Tek kişilik oyundur. Yalnızca dijital dağıtıma sunulmuştur.

  Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

  Oyun 3. şahıs bakış açısıyla oynanır. Yukarıdan bakışla iki erkek kardeşi yönlendirmek üzerine kuruludur. Hikâye, Naiee adlı erkek çocuğun annesinin mezarında matem tutması ile başlar. Anne denizde boğulmuştur ve Naiee onu kurtarmakta başarısız olmuştur. Büyük erkek kardeş Naia, küçük kardeşi babalarına yardım etmek için çağırır. Baba hastadır ve köy doktoruna ulaştırılmalıdır. Baba, kendisini kurtarmanın tek yolu olarak, hayat ağacından su toplamak olduğunu söyler. Kardeşler maceralarına köyden başlarlar. Tepeler, dağlar, bulmacalar boyunca maceralar yaşarlar. Köyün yaramaz çocuğu, çiftçinin köpeği ve tehlikeli kurtlar gibi engelleri de geçmek zorundadırlar. İki kardeş yol boyunca birbirine yardımcı olarak engelleri aşarlar. Oyuncu, iki kardeşi de kontrol etmektedir. Aynı anda etkin olarak oynanan kardeşler eş zamanlı hareket etmektedir. Oynanış olarak tüm yaş gruplarına hitap ederken, ayrı düşmüş iki troll'ü birleştirmek gibi fantastik ögeler de ihtiva eder.

  Ödülleri ve adaylıkları[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yıl Ödül Kategori Sonuç Kaynakça
  2013 11th Spike Video Game Awards Best Xbox Game Kazandı [2]
  2014 10th British Academy Games Awards Family Adaylık [3][4]
  Game Innovation Kazandı
  Story Adaylık
  17th DICE Awards Downloadable Game of the Year Kazandı [5][6]
  Outstanding Achievement in Game Direction Adaylık

  Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ http://www.starbreeze.com/2013/08/brothers-a-tale-of-two-sons-kommer-psn-och-pc-steam-den-3-september-2/
  2. ^ Sarkar, Samit (9 Aralık 2013). "VGX names Grand Theft Auto 5 game of the year" (İngilizce). Polygon. Erişim tarihi: 9 Mayıs 2015. 
  3. ^ Hoggins, Tom (12 Şubat 2014). "BAFTA Video Game Award nominees announced" (İngilizce). The Telegraph. Erişim tarihi: 9 Mayıs 2015. 
  4. ^ Karmali, Luke (13 Mart 2014). "BAFTA Games Awards 2014 Winners Announced" (İngilizce). IGN. Erişim tarihi: 9 Mayıs 2015. 
  5. ^ Corriea, Alexa Ray (16 Ocak 2014). "17th Annual DICE Awards nominations led by The Last of Us" (İngilizce). Polygon. Erişim tarihi: 9 Mayıs 2015. 
  6. ^ Moscaritolo, Angela (7 Şubat 2014). "'The Last of Us' Cleans Up at DICE Awards" (İngilizce). PC Magazine. Erişim tarihi: 9 Mayıs 2015. 

  Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]