PlayStation Network

Vikipedi, özgür ansiklopedi
PlayStation Network logosu
Eski PlayStation Network logosu

PlayStation Network (kısaca PSN), çevrimiçi çok oyunculu oyun ve dijital medya ulaştırma servisidir. PlayStation 3,PlayStation Portable,PlayStation 4,PlayStation Vita ve PlayStation 5'te bulunur. İlk olarak PlayStation 3 ve PlayStation Portable video oyunu konsolları için Sony Computer Entertainment tarafından oluşturulmuştur. 2 Haziran 2009 tarihinde dünya çapında 24 milyonun üzerinde PlayStation Network (PSN) kullanıcısı bulunmaktaydı. Online ve çok oyunculu oynayabilmek için PSN hesabı açmanız gerekmektedir fakat PlayStation 3'te Online ve çok oyunculu oynayabilmek için sadece PlayStation Network (PSN) hesabı açmanız yeterli iken PlayStation 4 ve sonrasında Online ve çok oyunculu oynayabilmek için PlayStation Network (PSN) hesabı açmanın yanı sıra PSN hesabınıza PlayStation Plus üyeliği de almanız gerekmektedir.

Playstation Plus[değiştir | kaynağı değiştir]

Playstation Plus mevcut ücretsiz Sony Entertainment Network hesabını bir ileri aşamaya taşıyarak ve PS4™, PS3™ ile Playstation®Vita sistemlerinden avantajlı bir şekilde yararlanmayı sağlayan abonelik hizmetidir.

Abonelik kapsamında her ay tüm Playstation platformlarına özel olarak seçilen bir veya birkaç oyun ücretsiz olarak sunulmakla beraber, PS Plus'a özel indirimler de sunulur. Bu hizmet Playstation®4 platformunda çevrimiçi çok oyunculu modda oyun oynamak için zorunlu bir aboneliktir.

Fiyatlandırma[değiştir | kaynağı değiştir]

Playstation®Plus için üç abonelik seçeceği vardır; 1 ay, 3 ay ve 1 yıl. Güncel fiyatlandırma Sony Entertainment Network Store'da yer almaktadır. Ücretlendirme; 15 günlük deneme ücretsiz, 1 aylık abonelik 40.00₺ , 3 aylık abonelik de 100.00₺ , 12 aylık abonelik ise 240.00₺ olarak fiyatlandırılır.*

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]