PlayStation Network

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Playstation Network sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
PlayStation Network Logosu

PlayStation Network (kısaca PSN), çevrimiçi çok oyunculu oyun ve dijital medya ulaştırma servisidir ve PlayStation 3 ve PlayStation Portable video oyunu konsolları için Sony Computer Entertainment tarafından oluşturulmuştur. 2 Haziran 2009 tarihinde dünya çapında 24 milyonun üzerinde PlayStation Network üyesi bulunmaktaydı. PlayStation 3 platformu üzerinden çok oyunculu ve online oyunların oynanabilmesi için PSN kesinlikle gerekmektedir.

Playstation Plus[değiştir | kaynağı değiştir]

Playstation Plus mevcut ücretsiz Sony Entertainment Network hesabını bir ileri aşamaya taşıyarak ve PS4™, PS3™ ile Playstation®Vita sistemlerinden avantajlı bir şekilde yararlanmayı sağlayan abonelik hizmetidir.

Abonelik kapsamında her ay tüm Playstation platformlarına özel olarak seçilen bir veya birkaç oyun ücretsiz olarak sunulur. Bu hizmet Playstation®4 platformunda çevrimiçi çok oyunculu modda oyun oynamak için zorunlu bir aboneliktir.

Fiyatlandırma[değiştir | kaynağı değiştir]

Playstation®Plus için üç abonelik seçeceği vardır; 1 ay, 3 ay ve 1 yıl. Güncel fiyatlandırma Sony Entertainment Network Store'da yer almaktadır.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]