Arin Ilejay

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Arin Ilejay
Genel bilgiler
Doğum adı Richard Arin Ilejay
Doğum 17 Şubat 1988 (1988-02-17) (34 yaşında)
Tarzlar Heavy metal, hard rock, hardcore punk, metalcore, post-hardcore
Meslekler Müzisyen
Çalgılar Bateri
Etkin yıllar 2005-2015
Müzik şirketi Warner Bros., Good Life, Hopeless, Science

Richard Arin Ilejay, 17 Şubat 1988 doğumlu bir Amerikalı müzisyendir. Amerikan heavy metal grubu Avenged Sevenfold'un eski bateristidir. 2013 resmi bir üyesi olmadan önce, Avenged Sevenfold ile 2011'den beri sahneye çıkmaktaydı. Arin Ilejay'den önce grubun bateristi Mike Portnoy'du. O da görevi, vefat etmiş olan grubun asıl bateristi James "The Rev" Sullivan'dan almıştır. Arin Ilejay, Amerikan metalcore grubu olan Confide 'ın da eski bateristidir.23 Temmuz 2015 te Avenged Sevenfold'dan ayrıldığı bildirilmiştir.

Önceki hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Richard Arin Ilejay Ventura, Kaliforniya doğumludur. Arin'in annesinin ve babasının da müzik geçmişi vardır. Arin'in babası profesyonel bir gitarist ve annesi de şarkıcıdır. Arin bateri çalmaya dokuz yaşında başlamıştır. Arin, babası ile funk,caz ve latin caz türlerini genç yaşlarda öğrenmiştir. Arin'in tek resmi eğitimi Palmdale Lisesindeki bando çalışmalarıdır.

Avenged Sevenfold[değiştir | kaynağı değiştir]

2011 yılının ocak ayında, Avenged Sevenfold aşağıdaki bildiri ile Arın Ilejay'ın grup ile olan birlikteliğini duyurmuştur:

"Birkaç arkadaşa, konser turu için baterist olarak, kimin Jimmy'i ve onun tarzını, ve tabii ki kendi müziğimizi ve kişiliklerimizi bildiği hakkında soruşturduk. Uzun süredir çalıştığımız stüdyo bateri çalışanımız Mike Fasano bize Arin Ilejay'ı önerdi. Arin ile prova yaptık ve becerisi, davranışları ve iş ahlakı yönlerinden etkilendik. Arin ile çıkacağımız konser turu için çok heyecanlıyız ve umuyoruz ki siz de bizim verdiğimiz sıcak karşılamayı göstereceksiniz."

2009 yılının 28 Aralık'ında, grubun asıl bateristi olan James "The Rev" Sullivan'ın ölümünün ardından geçici olarak baterist koltuğunu alan ve aynı zamanda Dream Theater'ın da bateristi ve kurucu üyesi olan Mike Portnoy'dan görevi almıştır. O zamandan beri iki tekli çıkarmıştır grupla, " Not Ready to Die" Call of Duty: Black Ops oyununda "Call of the Dead" haritası için ve "Carry On" Call of Duty: Black Ops II oyunu için. Ilejay, grubun 27 Ağustos 2013 tarihinde çıkardığı "Hail to the King" adlı altıncı albümünde vardır.23 Temmuz 2015'te grup üyeleri tarafından grupla devam etmeyeceğini açıklanmıştır.