Şablon tartışma:Futbol takımı kadrosu-başlangıç

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Selamlar, belki bazı kullanıcıların dikkatini çekmiştir geçtiğimiz günlerde futbol takım kadrolarının şablonlarında bir çalışma yapmıştım. bu çalışmayla; örnek olarak burada görmüş olduğunuz turkuaz rengi mavi çubuğu, ekleyeceğimiz iki kodla burada göreceğiniz gibi takımın renklerinde yapabiliyoruz..eğer topluluk fikir birliğine varırsa bu değişikliği yapmak isterim..takdir sizlerindir.Beyazmavi ileti 00:10, 30 Temmuz 2013 (UTC)

Şahsen maddelerin rengarenk olmasını doğru bulmuyorum. Voleybol, basketbol takımlarındaki renkler de kaldırılmalı, bence.--RapsarEfendim? 09:22, 30 Temmuz 2013 (UTC)
Bende Rapsar'a katılıyorum takıma ait değil, genel bir şablon ise renklerin gerekli olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bunu belki Fener, Beşiktaş, ve GS için yapılacak ama diğer takımlarınki ile kimse uğraşmayacak ki zaten sayfaları için bile kimse uğraşmıyor. Standart olmasının daha doğru olacağını düşünüyorum. Saygılarımla, Fenerli1978 (mesaj) 03:51, 31 Temmuz 2013 (UTC)
Ben de renkli olmamasının daha doğru olduğunu düşünüyorum. Büyük takımların kadroları renkli yapılacak, fakat örneğin Afrika'nın bir takımı yapılmayacak. Her takımı yapmak mümkün değil. -- Supermæn (mesaj) 07:36, 31 Temmuz 2013 (UTC)
Selamlar, Supermæn ve Fenerli1978'in kaygılarını anlıyorum. ancak şu küçük bir bilgiyi de vermek isterim. bu çalışmayı yaptıktan sonra sadece 1 saat içerisinde Türkiye Süper Ligi'nin ve PTT 1. liginin tüm takımlarının şablon renklerini ve Avrupa'daki büyük takımların şablon renklerini yaptım. çünkü verilecek kod oldukça basit ve hızlı bir şekilde eklenebiliyor. o yüzden uygulamaya geçerse Vikipedi'de bulunan tüm takımlara uygulayabileceğimi belirtmek isterim.Beyazmavi ileti 12:35, 31 Temmuz 2013 (UTC)

Bence takımların kendi renginde olması, sayfadaki bütünlük açısından daha doğru. Diğer türlü zaten renkli olan ama tamamıyla sayfadan alakasız bir görüntü oluşturmakta.--Hobbit28ileti alpi 10:54, 31 Temmuz 2013 (UTC)

Bence bu şekilde olması hem göze hitap edecektir,hem de ileri düzey kullanıcılar tarafından değiştirilebileceğinden vandalizm riskinide azaltacaktır.-- Emreculha (mesaj) 14:22, 31 Temmuz 2013 (UTC)

Bencede uygulanabilir. Alttaki kadro şablonları ile renk uyumu yakalanması açısından ikisinin başlık rengini aynı yapabiliriz.--SAİT71 (mesaj) 12:02, 31 Temmuz 2013 (UTC)

Kesinlikle değiştirilmemesi gerektiği kanaatindeyim. Bu şablona renk verilmesi çok kötü bir görüntü oluşturur. Bundan 3-4 yıl öncesine kadar zaten bu tarz renkli biçimsiz şablonlar üzerine kadro yazılıyordu. Diğer vikilerde artık standart haline gelmiş böyle bir şablonun bizde değiştirilmeye çalışılmasını anlamış değilim. Farklı mı olmak istiyoruz? Farklı olmak istiyorsak daha fazla bilgi katkısı yapmalıyız. Bununla ilgili tartışmak sadece vakit kaybı. Güzel bir şablon. Kesinlikle değişmemeli.--Türk Süvarisi ileti 12:07, 31 Temmuz 2013 (UTC)

Bende Beyazmavi'ye kesinlikle katılanlardanım. Çünkü; birincisi endişelerinizin yersiz olduğunu düşünüyorum ki bu konuda ilgili kullanıcı üstte taahhütünü vermiş yani kodlamaları bütün sayfalara yapabileceğini söylemiş ki ben de dahil bazı kullanıcılar uygun görüp bazı sayfalarda düzenlemeye gittik. Ayrıca sizlerin olumsuz gördüğü bir konuya da dikkat çekersek bütün Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş sayfalarında ilgili şablonların hepsi ilgili takımların renkleri ile belirtilmişken sadece kadro kısmından ötürü bu endişeler açıkçası bana biraz yersiz geliyor o takımın sayfasında herşey sarı kırmızı, siyah beyaz yada sarı lacivert iken alakasız bir şekilde arada bir şablonun turkuaz olması sizce de saçma değil mi ? Yine söylüyorum kimi sayfalarda herşey o takımın renkleri ile belirtilmişken kadro kısmının turkuaz olması asıl saçmalık ayrıca belli başlı ekiplerin büyük ekiplerin şablonları dışında kalan şablonlarda zaten standart renkte o zaman vikipedi de o takımların bütün sayfalarında herşey renksiz olsun tek tip bu da saçma değil mi sizce? Yani gelişmiş bazı sayfalarda bazı toleransların uygulanması yersiz yada saçma olmamakla beraber gayet şık ve estetik duruyor ayrıca Türk Süvarisi'nin bu katı tutumuna da kesinlikle katılmıyorum bizler farklılık peşinde değil belli bir standart oluşma peşindeyiz o sayfada her şey o takımın renklerinde iken kadro kısmının alakasız bir renkte olması saçma kalıyor ve Beyazmavi bu konuya el atmış gayette hoşuma giden bir uygulama oldu. Fikirlerinize saygı duyuyorum ve de en kısa zamanda netlik kazandıralım diyorum herkese iyi çalışmalar :) (Şakşakcı7 (mesaj) 14:20, 31 Temmuz 2013 (UTC))
Şimdi okuyunca iki kelimeden birinde saçma kelimesini kullanmışım kesinlikle fikirlerinize saçma demediğimi beni tanıyan kullanıcılarımızın bileceğini düşünerekden yinede belirtmeden geçemedim bu hususu :) Fikirlerinize saçma demedim asla öyle düşünmeyin saçmadan kasıt komik kalıyor anlamında diyebiliriz :) Sevgilerle.. (Şakşakcı7 (mesaj) 14:28, 31 Temmuz 2013 (UTC))
Bence güzel bir fikir ama Rapsar'ın da dediği gibi maddenin çok renkli olması pek hoş durmuyor. Basketbol, Voleybol gibi branşlarda bence kesinlikle olmalı ama diğer dillerdeki Wikipedialarda da gördüğümüz gibi futbol şablonları kesinlikle mavi olarak durmaktadır. Şayet renklendirme yoluna gidersek bütün maddeleri değiştirmek zorunda kalırız. Wikipedia global bir kuruluş olduğundan dolayı bence bütünlük bozulmamalı. Bence değiştirilmesin ama tekrarlıyorum düşüncen çok güzel.(Ultraslansi (mesajla) 23:25, 31 Temmuz 2013 (UTC))
Çalışma güzel olmuş (patirer (mesaj) 09:19, 1 Ağustos 2013 (UTC))

Selamlar, öncelikle yapmış olduğum öneriyi destekleyen veya desteklemeyen herkese teşekkür ederim. Sonuç olarak fikir birliğine varılamadı. Son olarak şunu belirtmek isterim ki yapmış olduğum bu öneri her ne kadar bir renklendirme çalışması olarak gözükse de özünde bir "özgünlük" çalışmasıydı.(kişisel görüşüm: sadece bir dil olarak "Türkçe" vikipedi değil, hem dil hem özgünlük anlamında "Türkçe" vikipedi yaklaşımıdır) Türk Süvarisi ve Ultraslansi konuya global olarak yaklaşmış.ancak konunun global olmadığını ek bir bilgi olması açısından şöyle belirtmek isterim. eğer teklif örneğinde vermiş olduğum maddenin italyanca, almanca fransızca ispanyolca portekizce gibi en.wiki haricindeki önemli wikipedia versiyonlarına bakılacak olursa bu tip düzenlemelerin global olmadığını her vikipedi'ye göre değişebildiği görülecektir. gösterdiğiniz ilgi için tekrar teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.Beyazmavi ileti 20:15, 2 Ağustos 2013 (UTC)