İçerde

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
İçerde
İçerde-Afiş.jpeg
İçerde dizi afişi
Format Televizyon dizisi
Tür Polisiye
Aksiyon
Dram
Gerilim
Senarist Ertan Kurtulan
Toprak Karaoğlu
Volkan Sümbül
Yönetmen Uluç Bayraktar
Başrol Çağatay Ulusoy
Aras Bulut İynemli
Çetin Tekindor
Mustafa Uğurlu
Nihal Koldaş
Rıza Kocaoğlu
Bensu Soral
Damla Colbay
Yıldıray Şahinler
Gözde Kansu
Tema müziği bestecisi Toygar Işıklı
Açılış müziği "İçerde Jenerik"
Besteci Toygar Işıklı
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 1
Bölüm sayısı 39 (bölümleri listesi)
Yapım
Yapımcı Kerem Çatay
Mekân İstanbul
Gösterim süresi 120 dakika
Yapım şirketi Ay Yapım
Yayın bilgileri
Kanal Show TV
Resim formatı 576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Ses formatı Stereo
Yayın tarihi 19 Eylül 2016 – 19 Haziran 2017
Durumu Sona erdi.
Dış bağlantılar
İnternet sitesi

İçerde, ABD yapımı Köstebek filminden uyarlanan, yapımcılığını Kerem Çatay'ın üstlendiği, yönetmenliğini Uluç Bayraktar'ın yaptığı, başrollerini Çağatay Ulusoy ve Aras Bulut İynemli'nin paylaştığı Türk televizyon dizisi.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Polis Akademisi'nde okuyan Sarp ve Mert, kardeş olduklarından habersiz birbirlerine rakip olurlar. Sarp, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürü Yusuf tarafından Polis Akademisi'nden mezun olmasına bir hafta kala polislikten atılır. Mezuniyet günü Yusuf'a silah çeken Sarp böylece daha önce hiç bilmediği yepyeni bir hayata adım atar. Bu yeni ve karanlık dünyada Sarp'ın en yakın düşmanı ise Akademi'nin diğer göz bebeği Mert'dir.

Oyuncu kadrosu ve karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Canlandıran oyuncu Karakter Bölüm Hakkında
Çağatay Ulusoy Sarp Yılmaz 1-39 Füsun'un oğlu, Umut'un abisidir. Güçlü bir adalet duygusuna sahip, yapmak istedikleri için mücadele eden, gözü kara bir polis. Sarp polis okulunu birincilikle bitirmiştir. Emniyette şube müdürü olan Yusuf Kaya tarafından Kebapçı Celal'in yanına gizli polis olarak sızması sağlanır. Kardeşini bulmak için Celal'in emirlerini yerine getiren Sarp, Celal'in kızı olan Melek'e aşıktır. Polis olduğu ortaya çıktıktan sonra Celal peşine düşmüştür. Yusuf Müdür'ün ölümü de üzerine kaldığı için emniyet güçleri de peşine düşer. Mert'in Umut olduğunu öğrendikten sonra Celal'e karşı birlikte savaşmaya başlarlar.
Aras Bulut İynemli Mert Karadağ/Umut Yılmaz 1-39 Füsun'un oğlu, Sarp'ın kardeşi. 3 yaşındayken Kebapçı Celal'in adamları tarafından kaçırılmış ve sokaklarda mendil satmaya zorlanmıştır. İlerleyen yıllarda Celal sayesinde sokaklardan kurtulmuş gibi gösterilmiş, adı Mert Karadağ olarak değiştirilmiş ve polis okuluna girmiştir. Polis Akademisi'nden dereceyle mezun olmuş, her zorluğu yaşamış, kaybetmekten korkacağı bir şey olmayan bir adam. Kebapçı Celal tarafından devletin içine yerleştirilmiş bir ajandır. Eylem'e aşıktır. Çok zeki ve uyanık birisidir. İlerleyen zamanlarda Celal'in ajanı olduğu ortaya çıkmış ve polislik görevinden atılmış, Celal'in işlerini yapmaya başlamıştır. Aslında Umut Yılmaz olduğunu öğrendikten sonra Sarp ile birlikte Celal'e karşı savaşmaya başlarlar.
Çetin Tekindor Celal Duman 1-39 Yeşim'in kocası, Melek'in ve Mustafa'nın babasıdır. Mafya çetesinin lideridir. Her yerde "Kebapçı Celal" olarak bilinir. Sert ve acımasız bir mafya babası olan Celal'in hedefi, her şeye sahip olup gücünü ve namını yürütmektir. Eski tetikçisi Metin Yılmaz'ın küçük oğlu Umut'un kaçırılmasını sağladıktan sonra onu yanına alıp kendisinin kirli işlerini yapması için kullanır. Umut'a Mert adını verip, Organize Suçlarla Mücadele ekibine ajan olarak sokmuştur. Hapishanede kendini asarak intihar etmiştir.
Mustafa Uğurlu Yusuf Kaya 1-34 Organize Suçlar ve Kaçakçılıkla Mücadele Şubesi'nin müdürüdür. Celal'i yakalamak için Sarp ile birlikte hareket eder. Sarp'ı kurtarmak için gittiği yerde Davut ile çatıştıktan sonra vurulur ve Celal tarafından da iki el ateş edilerek ölür.
Nihal Koldaş Füsun Yılmaz 1-39 Sarp ve Umut'un annesidir. Küçük bir lokantası vardır ve geçimini oradan sağlıyordur. Oğlu Sarp'ın Kebapçı Celal'e çalıştığını sanar fakat Yusuf Müdür tarafından aslında oğlu Sarp'ın polis olduğunu öğrenince işler değişir.
Rıza Kocaoğlu Davut 2-39 Kebapçı Celal'in en iyi adamlarından biri, soğukkanlı bir katildir. Zeki, becerikli bir iş bitirici ve Celal'e sarsılmaz bir sadakatle bağlıdır. Melek'e aşıktır fakat Celal'e belli etmez. Melek ile birlikte olduğu için Sarp'tan hoşlanmaz. Finalde Sarp tarafından yakalanır, ama Mert'in yerini söylememek için kendi kafasına sıkar.
Bensu Soral Melek Yıldız 1-31 Mert'in çocukluk arkadaşı, Kebapçı Celal'in kızıdır. Avukattır. Küçükken Mert ile sokakta mendil satarken tanışmıştır. Celal tarafından evlatlık alındığını zannetse de Coşkun'un ona gerçeği söylemesi sonucunda Celal'in öz kızı olduğunu öğrenmiştir. Sarp'a aşıktır. Kudret'in adamı Serkan, Sarp'ı vuracakken Sarp'ın önüne atlayıp vurularak ölmüştür.
Damla Colbay Eylem 1-39 Sarp'ın çocukluk arkadaşı, Füsun'un manevi kızıdır. Gazetecidir. Her zaman gerçeklerin üzerine gider. Ailesini kaybettikten sonra Füsun evlatlık almıştır. Mert'e aşıktır. İlerleyen zamanlarda Mert'in evlenme teklifini kabul eder.
Yıldıray Şahinler Hasan 1-39 "Alyanak" olarak bilinmektedir. Yıllarca Kebapçı Celal'in adamlarından biriyken, Celal'e ihanet etmiş, Akın Işık'ın adamı olmaya başlamıştır. Akın Işık öldükten sonra Sarı Hüsnü ile birlikte iş yapmaya başlamıştır. Sarı Hüsnü öldürülünce onun yerine geçmiştir. Kebapçı Celal ile arası düzelir, fakat plan gereği halen düşman gibi davranırlar. Kudret'in Celal üzerindeki planlarını gizli bir şekilde aktarır. Parayı çok seven Alyanak her şey sona erdiğinde Kebapçı Celal'i bitirmek için gün sayar.
Gözde Kansu Yeşim Duman 2-39 Kebapçı Celal'in eşi, Mustafa'nın annesidir. Celal'in kızı Melek'e olan tutkunluğu yüzünden Melek'ten hoşlanmaz. Ailesine çok düşkündür.

Yardımcı karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Canlandıran oyuncu Karakter Oynadığı bölüm Durumu
Levent Can Haluk 35-39 Organize Şube'de müdür.
Tevfik Erman Kutlu Barbaros 33-39 Alyanak'ın adamı. Becerikli ve psikopat bir katildir. Finalde Alyanak ve Berke ile birlikte hapse girer.
Erdağ Yenel Berke 16-39 Alyanak'ın adamı. Finalde Alyanak ve Barbaros ile birlikte hapse girer.
Beran Soysal Gökhan 16-39 Yusuf Müdür ve Serap'ın oğlu. Uyuşturucu satışı yaptığı sanılan, gizli bir polistir. Daha sonraları Organize Şube'ye getirilmiştir.
Defne Halman Serap 16-39 Yusuf Müdür'ün eski eşi. Oğlu Gökhan'ı uyuşturucu işlerinden kurtarması için Yusuf Müdür'den yardım istemektedir. Daha sonraları Gökhan'ın aslında gizli polis olduğunu öğrenmiştir.
Duygu Sarışın Sema 9-39 Organize Şube'de yeni gelen komiser. Yusuf Müdür'ün kararıyla ekibin yeni lideri olmuştur.
Uğur Yıldıran Selim 7-39 Organize Şube'de Aslan'ın yerine gelen komiser.
Deniz Gürzumar Barış 5-39 Füsun'un dükkanında çalışan elemanı.
İlber Uygar Kaboğlu Mustafa Duman 2-39 Kebapçı Celal ve Yeşim'in oğludur. Kudret tarafından kaçırılmış, daha sonra kurtulmuştur.
Nebil Sayın Coşkun 1-39 Eskiden Celal'in has adamıydı. Çocukları kaçıran ve onları çalıştırıp, işkence eden bir sokak çetesinin lideri. Daha sonra Celal'in adamları tarafından vurulmuş ama ölmemiştir. Yeniden ortaya çıkmıştır. Artık tek amacı Celal'i bitirmektir. Sarp ve Mert'e tüm gerçekleri anlatmıştır. Finalde hapse girer.
Barış Kıralioğlu Musa 1-39 Organize Şube'de komiser.
Alihan Sakman Tayfun 4-15 Kebapçı Celal'in bilişim işlerine bakan elemanıdır.
Esra Kılıç Fulya 24-39 Kudret için çalışmaktadır. Daha sonra Kudret'e ihanet etmiş, Celal'in tarafına geçmiştir. Sarp tarafından vurularak öldürülür.
Seyithan Özdemir Minik 1-39 Kebapçı Celal'in has adamı. Sert mizacıyla korkulası adamdır. Celal'i kaçırırken polis tarafından vurularak öldürülür.
Uğur Yücel Kudret Sönmez Tek 24-36 Kebapçı Celal'in eski zamanlardan arkadaşı. O zamanlarda Celal'in kardeşi Nermin'e aşıktı. Nermin'in intihar etmesinden dolayı Celal'i suçlamaktadır. Mert'i kaçırdıktan sonra mezarlıkta Celal tarafından öldürülür.
Sedat Payas Şevket 8-34 "Şevko" olarak bilinir. Kebapçı Celal'in adamıdır. Yusuf Müdür ile silahlı çatıştıktan sonra ölür.
Feyyaz Duman Serkan 24-31 Kudret'in adamı. Kudret, Sarp ve Mert'i öldürmek için ona emir verir. Sarp ve Melek görüştüğü zaman yanlışlıkla Sarp yerine Melek'i öldürür. Daha sonra Sarp ve Mert tarafından yakalanır ve vurularak ölür.
Tuba Ünsal Handan 22-28 Kumarhane işletmecisidir. Kebapçı Celal ile iş birliği yapmıştır. Sonrasında Kudret için çalıştığı ortaya çıkmıştır. Fulya'nın arabaya koyduğu bombanın patlaması sonucu ölmüştür.
Mehmet Yılmaz Ak Yaşar 17-22 Babasını öldürdüğü için Kebapçı Celal'den intikam almak ister. Coşkun ile birlikte çalışmaktadır. Hastanede Celal'in adamları tarafından öldürülür.
Mine Tüfekçioğlu Hülya 19-20 Melek'in teyzesidir. Celal onu tehdit ederek, Melek'e annesinin para karşılığında Celal'in düşmanlarıyla anlaşıp Celal'i öldürmek istediği yalanını söyletir. Celal'in adamları tarafından trafik kazasında öldürülür.
Şenay Gürler Leyla Işık 13-15 Ömer'in ablası, Akın Işık'ın eşidir. İkisinin de ölümünden sorumlu olduğu için Kebapçı Celal'den intikam almayı ister. Davut tarafından sırtından vurularak ölür.
Emre Erçil Avukat 13-14 Akın Işık'ın ölümünden sorumlu olduğu için Kebapçı Celal'den intikam almayı ister. Yusuf Müdür ile çatıştıktan sonra vurulur ve Sarp tarafından da dört el ateş edilerek ölür.
Murat Tüzün Sinan 12-14 Akın Işık'ın adamı. Avukatın adamları tarafından arabada taranarak öldürülür.
Yavuz Gürbüz Hüsnü 11-14 "Sarı Hüsnü" olarak bilinir. Celal'in oğlu olan Mustafa'nın kirvesidir. Avukatın adamları tarafından arabada taranarak öldürülür.
Ozan Ağaç Hayati 11-12 Coşkun'un adamı. Coşkun tarafından vurularak öldürülür.
Alp Özgür Yaşin Selami 1-11 Alyanak'ın adamı. Alyanak ile birlik olup Mestan'ı öldürdükten sonra hapse girmiştir.
Ercan Kesal Akın Işık 5-10 Köstenceli uluslararası kaçakçı. Kebapçı Celal ile birlikte iş yapmaktadır. Araları bozulduktan sonra Celal tarafından yakılarak öldürülmüştür.
Mustafa Yıldıran Mestan Gönül 1-8 Kebapçı Celal'e sadık birisidir. Kebapçı Celal'i canını verecek kadar sever. Sarp'ın casus olduğunu öğrenmiş, Sarp ile yaşadığı kavga sırasında Alyanak tarafından öldürülmüştür.
Ulvi Yiğit Talip 1-7 Coşkun'un en has adamı. Celal tarafından tehdit edilmesi üzerine intihar etmiştir.
Cem Özeren Aslan 1-7 Organize Şube'de komiser. Mert'in gizli kimliğini öğrenmesi sonucunda Celal tarafından öldürülür.
Selim Erdoğan Ömer 1-2 Kebapçı Celal'in emriyle Davut tarafından öldürülür.

Bölümler[değiştir | kaynağı değiştir]

Serideki
No.
Başlık Yönetmen Senarist Orijinal yayın tarihi Türkiye izleyicisi
(milyon)
1 "1. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 19 Eylül 2016 (2016-09-19) 4.09
2 "2. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 26 Eylül 2016 (2016-09-26) 6.76
3 "3. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 3 Ekim 2016 (2016-10-03) 7.10
4 "4. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 10 Ekim 2016 (2016-10-10) 7.48
5 "5. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 17 Ekim 2016 (2016-10-17) 7.13
6 "6. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 24 Ekim 2016 (2016-10-24) 7.95
7 "7. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 31 Ekim 2016 (2016-10-31) 8.09
8 "8. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 7 Kasım 2016 (2016-11-07) 8.66
9 "9. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 14 Kasım 2016 (2016-11-14) 9.58
10 "10. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 21 Kasım 2016 (2016-11-21) 10.58
11 "11. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 28 Kasım 2016 (2016-11-28) 10.04
12 "12. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 5 Aralık 2016 (2016-12-05) 10.04[1]
13 "13. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 12 Aralık 2016 (2016-12-12) 9.78[2]
14 "14. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 19 Aralık 2016 (2016-12-19) 10.1[3]
15 "15. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 26 Aralık 2016 (2016-12-26) 10.41[4]
16 "16. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 9 Ocak 2017 (2017-01-09) 9.91
17 "17. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 16 Ocak 2017 (2017-01-16) 10.44
18 "18. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 23 Ocak 2017 (2017-01-23) 9.11
19 "19. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 30 Ocak 2017 (2017-01-30) 9.12
20 "20. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 6 Şubat 2017 (2017-02-06) 9.58
21 "21. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu 13 Şubat 2017 (2017-02-13) 9.58
22 "22. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu, Volkan Sümbül 20 Şubat 2017 (2017-02-20) 9.34
23 "23. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu, Volkan Sümbül 27 Şubat 2017 (2017-02-27) 8.60
24 "24. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu, Volkan Sümbül 6 Mart 2017 (2017-03-06) 9.36
25 "25. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu, Volkan Sümbül 13 Mart 2017 (2017-03-13) 9,35
26 "26. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu, Volkan Sümbül 20 Mart 2017 (2017-03-20) 9,38
27 "27. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu, Volkan Sümbül 27 Mart 2017 (2017-03-27) 7,44
27 "27. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu, Volkan Sümbül 27 Mart 2017 (2017-03-27) 7,44
28 "28. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu,Volkan Sümbül 3 Nisan 2017 (2017-04-03) 8.51
29 "29. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu,Volkan Sümbül 10 Nisan 2017 (2017-04-10) 7.28
30 "30. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu,Volkan Sümbül 17 Nisan 2017 (2017-04-17) 7.59
31 "31. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu,Volkan Sümbül 24 Nisan 2017 (2017-04-24) 8.02
32 "32. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu,Volkan Sümbül 1 Mayıs 2017 (2017-05-01) 7.32
33 "33. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu,Volkan Sümbül 8 Mayıs 2017 (2017-05-08) 7.09
34 "34. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu,Volkan Sümbül 15 Mayıs 2017 (2017-05-15) 7.00
35 "35. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu,Volkan Sümbül 22 Mayıs 2017 (2017-05-22) 8.41
36 "36. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu,Volkan Sümbül 29 Mayıs 2017 (2017-05-29) 9.20
37 "37. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu,Volkan Sümbül 5 Haziran 2017 (2017-06-05) 8.29
38 "38. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu,Volkan Sümbül 12 Haziran 2017 (2017-06-12) 7,59
39 "39. Bölüm" Uluç Bayraktar Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu,Volkan Sümbül 19 Haziran 2017 (2017-06-19) 8,76

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "5 Aralık 2016 Rating Sonuçları". Medya Faresi. 5 Aralık 2016. 3 Ocak 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20170103165850/http://www.medyafaresi.com/ratingler/2016-12-05. Erişim tarihi: 2 Ocak 2017. 
  2. ^ "12 Aralık 2016 Rating Sonuçları". Medya Faresi. 12 Aralık 2016. 3 Ocak 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20170103165804/http://www.medyafaresi.com/ratingler/2016-12-12. Erişim tarihi: 2 Ocak 2017. 
  3. ^ "19 Aralık 2016 Rating Sonuçları". Medya Faresi. 19 Aralık 2016. 3 Ocak 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20170103165801/http://www.medyafaresi.com/ratingler/2016-12-19. Erişim tarihi: 2 Ocak 2017. 
  4. ^ "26 Aralık 2016 Rating Sonuçları". Medya Faresi. 26 Aralık 2016. 3 Ocak 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20170103165807/http://www.medyafaresi.com/ratingler/2016-12-26. Erişim tarihi: 2 Ocak 2017. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]