İçeriğe atla

"Vrbitsa Stefanov" sayfasının sürümleri arasındaki fark

→‎top: düzeltme, değiştirildi: 1999 → 1999 AWB ile
(parametre eklendi AWB ile)
(→‎top: düzeltme, değiştirildi: 1999 → 1999 AWB ile)
[[Petar Naumoski]]'nin yedeği olarak Makedonya millî takımında oynamaya başlayan Stefanov daha sonra Makedon millî takımının oyun kurucu görevini aldı ve birçok otoriteye göre şu anda aktif basketbol yaşantısını sürdüren en iyi oyun kurucu. İçeri drive edip pozisyonu turnikeyle tamamlamasıyla, oyunu sürekli kontrol altında tutması ve yüksek 3 sayılık yüzdesiyle tipik bir yugoslav oyun kurucu olan Stefanov'un Naumoski'den en önemli farkı bireysel oyundan daha çok takımını da oyuna daha fazla katması gelir.
 
[[1999]] yılında [[Pınar Karşıyaka]]'ya transfer olarak ilk [[Türkiye]] kariyerine başladı. Daha önceden MZT ve Godel Rabotniçki takımlarında kendini göstermişti. Ancak Karşıyaka'da oynadığı 1999/2000 sezonu kariyeri için çok önemli oldu. Bu sezondaki istatistikleri ile (15.9 sayı ort., 5.4 ast. ort) bir sonraki sezon 700,000$ bedelle [[Yunanistan]]'ın önde gelen takımlarında AEK'ya transfer oldu.
 
Bir sonraki sezon [[İzmir]]'deyken antrenörü olan [[Ergin Ataman]] tarafından İtalyan takımı [[Siena]]'ya transfer edildi. Burada kariyerinin zirvesine ulaştı ve oynadığı dört sezon boyunca bir kez Avrupa Kupası kazandı ve 3 sezon [[EuroLeague]]'de önemli başarılar elde etti.
1.327.429

değişiklik