"Gazap Ateşi (film, 2004)" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
k
değişiklik özeti yok
k (Ulam güncellendi)
k
 
== Konusu ==
John Creasy ([[Denzel Washington]]) zamanında çalıştığı işini bırakmış, [[CIA]]'deki işinden insan öldürmüş olduğu için kendisine de kızgındır ve kendisi için artık hayatın bir önemi yoktur. Bir gün eski arkadaşı olan Paul Rayburn ([[Christopher Walken]]) ile görüşür. Rayburn ona bir korumalık işini teklif edince, Creasy bunu kabul eder. Çünkü artık çocuk kaçırma olayları çok ilerlemişdirilerlemiştir. Ve bu çocukların büyük kısmı hayatını kaybetmektedir.
 
[[New Mexico]]da kendisi gibi bir korumaya ihtiyacı olan aileyle görüşür ve anlaşırlar. Artık ailenin tek çocuğu olan 9 yaşındakı küçük kız Pita (Dakota Fanning), John' un korumalığı altındadır. İlk günde kendisini öldürmek bile istese de yine depresyondan yavaş yavaş çıkmaya başlar. İşinin ilk gününde Pita' yi pek sevmez, Pita John' la arkadaş olmak istemektedir ve bunun için ona geçmişi ile bazı sorular sormaktadır. Buna John sinirlenince, Pita' da bir az Creasy' den uzaklaşır. Ancak bu olay sadece ilk günü kapsar. Geçen günlerde , ki özellikle ailenin iş gezisinde olduğu zamanlarda Creasy Pita' ya çok yardımda bulunur ve arkadaş olurlar. Hatta çok uzun bir zaman için içinde gülmeyen Creasy'i Pita güldürmeyi başarmıştır. Pita'nın yüzme yarışında en fazla üçüncü olduğunu gören John, Pitayı yüzme konusunda eğitir ve Pita birinci olur.
 
Bir gün Pita' yı müzik öğretmeninin yanına getitirkengetirtirken vurulur ve Pita kaçırılır. Creasy Pita için tekrar adam öldürmeye ve hayatından bile vazgeçmeye hazırdır ancak olayları araştırdıkça işin içinde olan sürpriz insanlarla karşılaşmasına az kalmışdırkalmıştır.
 
== Yaş sınırı ==
* Michael Bay filmdeki yönetmenliği yapmadı.
* Aslında Paul Rayburn rolünü Marlon Brando' nun oynanması istenmişti.
* [[Robert De Niro]], [[Will Smith]] ve [[Bruce Willis]] filmdeki Creasy rolünü oynamayı kabul etmediler. Ki, bu üç oyuncunun üçü de Tony Scott ile çalışmışdırçalışmıştır.
* Dakota Fanning film içinde [[İspanyolca]] dersleri , [[yüzme]] dersleri ve [[piyano]] dersleri aldı.
* 80lerde çekilen filmin yönetmenliğini Tony Scott yapmalıydı ancak bu yeni versiyonun yönetmenliğini yaptı.
* Filmde Creasy karakterinin kullandığı saat Casio Pathfinder 227 idi.
* [[Vikipedi:Spoiler uyarısı|SPOILER]] ('''filmi izlemeyenler okumasın'''):[[Christopher Walken]] aslında Samuel Ramosun avukatını oynamalıydı, ancak kendisi Rayburn rolünü istedi, çünkü kötü adam rollerinden kurtulmak istiyordu. ('''uyarı sonu''')
 
== Soundtrack ==
103.079

değişiklik

Gezinti menüsü