"Hip hop" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
k
85.99.172.89 tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Rapsar tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.
Etiketler: Mobil değişiklik Mobil web değişikliği
k (85.99.172.89 tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Rapsar tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.)
{{Kaynaksız}}
{{Düzenle|Şubat 2016}}
'''Hip hop''' 1970'li yılların sonunda Amerika'da kötü koşullarda ve azınlık olarak yaşayan siyahilerin gündemden uzaklaşmak ve eğlenmek için oluşturduğu bir kültür ve yaşam tarzıdır. Bu kültür [[Rap]] müziği, [[Graffiti]] sanatı, [[Breakdance|Breakdans]]ını ve [[DJ]]'liği içerir. Hip hop kültürünün doğmasında Blues, Funk, Soul ve Jazz müziğinin etkisi oldukça büyüktür. ve hızlıca söylenir
 
== Hip hop kültürleri ==
*[[West Coast Hip Hop]]: [[Amerika Birleşik Devletleri]]'nin batı bölgesinde doğmuş, hip hop müziğin bir alt türüdür. 1980'li yılların başlarında [[Kaliforniya]]'da temelleri atılmıştır. [[Gangsta rap]] ve [[G-funk]] ağırlıklıdır. Hayat kadınları, para, silah, uyuşturucu kullanımı gibi konulardan bahseder ve yaşam standartlarının zorluklarını anlatır. En önemlisi her [[rap]]te olduğu gibi yaşanmışlık ön plandadır. [[N.W.A]], 1990'larda West Coast Hip Hop'ın önde gelen grubudur.
1.320.303

değişiklik

Gezinti menüsü