Kullanıcı mesaj:Eldarion

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Kullanıcı:Eldarion sayfasından yönlendirildi)
Atla: kullan, ara

İsmail Tayfun Uzbay[değiştir | kaynağı değiştir]

arkadasım turkıyenın en ünlü profesörlerinden biri olan tayfun uzbay ı nasıl kayda deger bir kişi olarak görmezsiniz. sızın kriterleriniz nedir ya. ozanozturk58@gmail.com adresine bi bilgi verirmisin?

Bilgi[değiştir | kaynağı değiştir]

Selam cafer iskenderoğlu isimli sayfayı neden sildiniz eğer eksiğimiz veya yanlişimiz varsa duzeltelim yardimcı olabilirseniz çok sevinirim daha once boyle bir sayfa yok biz kendisinin izni ile olusturacaz

Devlet Bahçeli[değiştir | kaynağı değiştir]

Öylesine saçma bir fotoğrafın sayfada olmasını nasıl kabul eder wikipedia anlamış değilim. MHP Genel Merkezi çalışanıyım. Eklediğim fotoğraf resmi facebook sayfasından alınmıştır. Ve siz bu fotoğrafı yayından kaldırıyorsunuz. Gerekçesi Telif Haklarını çiğnemem. Şuandaki kullanılan fotoğraf resmi bir fotoğraf mı? Hafizamdakiufakdelikler (mesaj) 10:49, 9 Ekim 2014 (UTC) Hafizamdakiufakdelikler 09.10.2014


Gazi Warriors[değiştir | kaynağı değiştir]

04:49, 4 Ekim 2014 Eldarion (Mesaj | Katkılar) Gazi Warriors sayfasını sildi (Genel 9: Telif hakkı ihlali yaratan sayfa) sebebi ile sildiğiniz sayfada nasıl bir telif hakkı ihlali olabilir?

Merhaba[değiştir | kaynağı değiştir]

Kayda değer okul kriteri nedeniyle sildiğiniz İstanbul Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi maddesi konusunda wikipedia kayda değer okul kriterlerinin aşağıdaki maddesini okumanızı öneririm. Özellikle Türkiye'deki fen liseleri yazıyor. Bu madde bir fen lisesi olduğuna göre silinme gerekçesine bir aykırılık olduğunu düşünmekteyim. Kararınızı gözden geçirmenizi rica ediyorum.

Okulun yüksek eğitim kalitesine sahip olduğunun resmi bir standartla belgelenmesi veya resmî statüsü itibariyle yüksek eğitim kalitesine sahip olduğu kabul edilen okullar (mesela ABD'deki Blue Ribbon sahibi okullar, Türkiye'deki Fen liseleri) --Sairzamanlar (mesaj) 07:32, 3 Ekim 2014 (UTC)

Merhaba[değiştir | kaynağı değiştir]

Otobiyografinizi oluşturun uygun olduğunu düşünüyorsanız gönderin demişsiniz Peki ben neden aşağıdaki konuyu tekrar editleyemiyorum. Hani soru o kadar açık ki? Hemde burada yazılan mesajları hakaret içermediği sürece silmezseniz sevinirim. Ben sadece kilit açılsın istedim. Korkmayın tekrar göndermem. Bence insanlara karşı açık ve dürüst değilsiniz. Şikayet sayfalarını da kaldırıyorsunuz. Bir telefonunuz iletişim adresiniz olsa ama yok. Bir wiki üst yetkilisi varsa sizleri de denetleyen okusun. Siz beni anlamadınız galiba buraya konuyu boş bulunup eklediğim için pişman oldum. "Özgür" gibi kelimelere aldandım. Ekleme kriterlerinizi her şeyi o kadar iyi anladım ki her defasında her defasında söylemenize hiç gerek yok. Konu hala aralamalarda gözüküyor ve tekrar düzenlenemiyor. "Kayda değer olmayan" gibi küçümseyici bir ifade içeriyor.Bugün kayda değer olmaması yarın olmayacağı anlamına gelebilir mi? Ben size ne kötü davranışta bulundum, ne de bunu hak edecek bir şey yaptım. Ben sadece editleme engelini kaldırın dedim. Benim bundan bir çıkarım yok sadece gördüğüm davranışlar beni üzüyor. 3.632.030 kişinin tanıdığı bir kayda değer değil. Ben Jimmy Wale's sözünü okuyunca fikrimi değiştirdim. Artık bu konuyu göndermek istemiyorum. Ancak silmenizi anladım ama kilitleme mahrum etmek anlamına geliyor. Bence bu kesinlikle etik değil. Alıntı " Kayda değerlik kriterlerini sağlaması halinde, biyografiniz başka kullanıcılar tarafından eklenecektir." Sizce kilitli konular nasıl başkaları tarafından eklenebilir acaba? Sizden en azından kiliti açmanızı rica ediyorum. https://tr.wikipedia.org/wiki/Ulaş_Öcal wikicont (mesaj)

Düzenlediğim maddeye bi bakar mısınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Rica etsem Selim Koray sayfasinda yaptigim degisiklikleri kontrol eder misiniz? Devriyelerin azligi nedeniyle size yazdim kusura bakmayin. Mertcst (mesaj)

Some rights Reserved[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba Eldairon https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.0/ lisansına uygun bir şablon bulamıyorum. Bu durumda ne yapmalıyız?---- Akhilleus ileti 16:23, 22 Eylül 2014 (UTC)

Selamlar. Söz konusu lisans özgür kullanıma uygun değil, ancak adil kullanım kapsamında kullanılabilir. CC lisans olsa dahi buradaki lisanslar özgür olarak kullanılamıyor maalesef. Eldarion 17:13, 22 Eylül 2014 (UTC)

Merhaba, bilgilendirme için teşekkür ederim. Maalesef flickr'da iki fotograf var. Bir tanesi de şu https://www.flickr.com/photos/97049488@N05/10112675905/ .Ancak bu da non commercial aynı zamanda yüzü de net değil. Fotografın flickr'daki yükleyicisyle irtibat kurup lisansı değiştirmesini rica edeceğim. Değiştirmezse sizin söyledğiniz gibi adil kullanım kapsamında kullanabiliriz.---- Akhilleus ileti 06:00, 23 Eylül 2014 (UTC)

== Kullanıcı:Mert Ali Arslan: Ben kukla değilim == Merhaba Eldarion adlı Denetçi, Gözetmen, Hizmetli beni bilip bilmeden süresiz olarak engellemişiniz. Ben Worldblack kullanıcısının kuklası değilim benim amacım sadece Devriye olmaktı ama siz ne yaptınız beni kendi tartışma sayfasını değiştirimez gerekçesiyle süresiz engellediniz. Benim kukla olduğumu nerden biliyorsunuz? Beni neden engellediniz hangi gerekçeyle? Ben sadece devriye grubuna dahil olmak istemiştim bu yaptınığız bir hatadır. Sizden engellemeyi kaldırmanızı talep ediyorum. Çünkü ben kukla değilim hatta Worldblack kullanıcısına karşıyım. Bir kez daha altına çizmek istiyorum ben kukla hiç değilim bunu aklınızın bir köşesine not ediniz. Eldarion adlı denetçi lütfen engellemeyi kaldırınız. Teşekkürler.

Silinen sayfalar - Muammer Yanmaz[değiştir | kaynağı değiştir]

Asagidaki icerigi sildiginiz icin tekrar yukluyorum. Bilgi verebilir misiniz?--Tacci2023 (mesaj) 13:44, 26 Eylül 2014 (UTC)

Merhaba, bazi olusturdugum sayfalarda ihlaller oldugunu dusunerek sildiginizi gordum. Teoman Cimit ve Ozge Ersu icin size bir olcude katilabilirim, yine de silmeden tartisilmasi gerektigini dusunuyorum. Katkida bulundugum Muammer Yanmaz i silmenizi ise hic anlamadim. Kendisi fotograf sanatcisidir ve bir google arastirmasi kendisi hakkinda detayli bilgi verebilir. Bu konuda nasil ilerlemek lazim? Yol gosterirseniz sevinirim.--Tacci2023 (mesaj) 17:57, 25 Eylül 2014 (UTC)


Merhabalar, inploid için bir sayfa oluşturmak istiyorum. Daha önce benzer bir oluşturma sürecinde yayında olmayan ancak taslak olarak bulunan sayfayı kayda değer oluşum değil olarak silmişsniz. şimdi güncel verilerle sayfayı oluşturmak istiyorum. Şimdi yeniden oluşturmam için bir engel var mıdır?

Selam[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu sıralar eski kullanıcılar gelmeye başladı. Denetçi sayfasına bakarken hakem kurulu olan vikilerde denetçilere üyeler yetki verir şeklinde bir ifade var. Kahyalar verirken, hakem kurulu olan vikilerde üyelerin vermesi şaşırtıcı. Hakemlik politikası sayfasında yazmadığı için bir sorayım dedim. --Uğurkentmesaj 17:49, 27 Eylül 2014 (UTC)

Hakem kurulu olan vikilerde, hakem kurulu tarafından mı denetçilik yetkisi veriliyor. Kolay gelsin. --Uğurkentmesaj 08:14, 28 Eylül 2014 (UTC)

Mariano Di Vaio Sayfası Hk.[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhabalar Mariano Di Vaio kişisi kayda değer görülmediği için silinmiş. Fakat incelerseniz kendisinin sosyal sayfalarda da milyonlarca takipçisi olacağını göreceksiniz. wikipedia da yer almadığını görmek beni şaşırtmışken, açtığım sayfayı silmiş olmanız dahada şaşırttı. Marianodivaio (mesaj) 11:55, 28 Eylül 2014 (UTC)

Ömer Sevinçgül[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba Eldarion. Şu kullanıcıyla Ömer Sevinçgül maddesi için irtibata geçtim dün. Madde KD olmadığı için hızlı sil ile silinmiş. Yazarın KD'liği kousunda emin olamadım ben de ama hızlı sil yerine silinmeye aday sayfalarda tartışılsa nasıl olur acaba? Şimdiden teşekkürler. --Veryaz bana 10:18, 29 Eylül 2014 (UTC)

Selam[değiştir | kaynağı değiştir]

5 gün önce DT tiyatroları adlı kullanıcı üye olmuş. Vikidack ile benzer alanlarda katkı yapması bende şüphe uyandırdı. Bir bakabilr misin? --Uğurkentmesaj 14:48, 1 Ekim 2014 (UTC)

Silinen Tut Sözünü sayfası ile ilgili[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba. 7 Kasım 2014 te vizyona girecek olan filmle ilgili yazmış olduğum sayfanın neden silindiğini merak ediyorum. Telif haklarına takıldığı bilgisi mevcut, bunun hangi sebepten kaynaklandığını ve nasıl düzeültecerek ekleyebileceğimi belirtirseniz sevinirim. Teşekkürler

Kurban Bayramınız kutlu olsun![değiştir | kaynağı değiştir]

  Eidpakistan.jpg Kurban Bayramınız Kutlu Olsun!


Sevgili vikipedist arkadaşım,

Kurban Bayramını kutlarım.


~~ İyi vikilemeler, sevgiler, saygılar ~~   --Uğurkentmesaj 19:49, 3 Ekim 2014 (UTC)

ahmet davutoğlu sayfasındaki hatalı bilgiler[değiştir | kaynağı değiştir]

iyi günler başbakan ahmet davutoğlu'nun sayfasındaki çocukları kısmında öz ve üvey annelerinin isimleri de yazılmış düzelterek kaldırdım fakat reddettiniz tekrar bir göz atabilir misiniz? Bunun yanı sıra A.Davutoğlunun kullanılan resmi kendisine yeterince benzemiyor bunun yerine alternatif fotoğraf yükledim fakat o da red almış ilgilenirseniz memnun olurum

Sayfalarımın "kayda değer olmadığı" gerekçesiyle silinmesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba! dün saatlerce araştırarak eklediğim Fişekspor ve Fişekspor U-17 sayfalarının "kayda değer olmadığı" gerekçesiyle silindiğini gördüm.

Vikipedideki ilgili maddede: Bir konu kendisinden bağımsız, önemli, güvenilir, çoklu (yani birden çok) ikincil kaynaklarca içerik edilmiş veya kapsanmışsa kayda değerdir. yazıyor. Oluşturduğum bu sayfaları Google'da arattığınızda kayda değer olması için gerekli olan her şey çıkıyor. Ayrıca Küçükköyspor ya da Zeytinburnuspor gibi Amatör kulüpleri kayda değer yapan şey nedir? İlginiz için Teşekkürler! :)

Merhaba[değiştir | kaynağı değiştir]

Sizin hakkınızda bir şikayet sayfası oluşturmak üzereyim, savunma yapmak istemeniz halinde Vikipedi:Şikâyet/Hizmetli sayfasına teşrif etmenizi rica ederim. --85.108.68.16 16:27, 6 Ekim 2014 (UTC)

gizem şenel[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba, ben buralarda yeniyim. Cok fazla bir bilgim yok sistem nasil calisiyor diye fakat dun baya arastirarak ekledigim Gizem Şenel sayfasi 2, kez silindi.

   08:21, 10 Ekim 2014 Eldarion (Mesaj | Katkılar) Gizem Şenel sayfasını sildi (Madde 6: Kayda değer olmayan kişi)
   21:45, 19 Nisan 2010 Kibele (Mesaj | Katkılar) Gizem Şenel sayfasını sildi (Madde 6 - Ansiklopedik olmayan kişi veya grup)
Lutfen sayfayi geri alabilir mi siniz?


Oncelikle soyle soyleyim Gizem Senel profesyonel bir aktordur arkadaslar buna ragmen keyfi bir bicimde ekledigim sayfayi siliyorlar. Lutfen yardimci olur musunuz? Umarima derdimi dogru yere yazmisimdir

Cok tesekkur ederim

-Leeloxx

Leeloxx (mesaj) 15:19, 10 Ekim 2014 (UTC)

Malt Crit[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba, Malt Crit sayfasını bu sabah oluşturdum, organizasyonun sahibide benim. Telif hakkından dolayı silindiği yazıyor, Wikipedia'ya uygun olmayan nesi vardı yazının?

Edit:hazırladığım konu tekrar silinmiş; kayda değer olmadığı söyleniyor, bi öncekide telif hakkından dolayı silinmişti. Neden kaldırdığınıza karar verinde ona göre hazırlayalım veya doğrusunu söyleyin o yazılsın.


Sayfa silme[değiştir | kaynağı değiştir]

Selam Eldarion İntiharın Genel Provası (oyun) adlı sayfayı silmişiniz. Aslında hatta ben kodu kaydet dedim kaydet tikten sonra facebook girmiştim. Sayfa kontröl etmemedim. Tekrar sayfayı bakınca silmişiniz. Kusura bakmayın bir daha olmayacak. Ama size şimdiki halini silmezseniz sevinirim.

Sophokles İleti

Engelleme[değiştir | kaynağı değiştir]

Kullanıcı:ProleteryaVeKomunizm ve Kullanıcı:Vladimir Lenin engellenmiş sanırım. Bence kullanıcı engellenmeden önce kuklacılık konusunda bilgilendirilmeliydi. --Turgut46 (mesaj) 05:34, 13 Ekim 2014 (UTC)

Kullanıcı yeni olduğu için politikaları bilmiyor olabilir. Belki de bundan sonra hep Vladimir Lenin'i kullanacaktı. Kullanıcı yine de bilgilendirilmeliydi bence. --Turgut46 (mesaj) 07:01, 13 Ekim 2014 (UTC)

Politika bilmemek, politikaları çiğnemeyi gerektirmiyor. Kullanıcı her 2 hesabı da aktif olarak kullanıyormuş, katkılarından görebilirsiniz. Her kullanıcıya tek tek bütün politikaları öğretecek vaktiniz var ise, lütfen çekinmeyiniz. --Eldarion 08:43, 13 Ekim 2014 (UTC)


Beyaz liste[değiştir | kaynağı değiştir]

Selam Eldarion , ben beyaz listeye katılmak istiyordum. acaba katılabilirmiyim. kriterlere uyurmu?

Sophokles ileti 14 Ekim 2014, 16:27 (UTC)

Ben engellemeden önce onu uyarmadığınızı söylüyorum. Bütün politikaları açıklayın demedim. Engellemeden önce bir uyarı yapılmalıydı. Uyarı şablonları bu işe yarıyor. Uyarıya rağmen eğer hâlâ kuklayı kullanmaya devam ederse o zaman engellenebilirdi. Her neyse engeli kısa tutunuz. --Turgut46 (mesaj) 06:38, 14 Ekim 2014 (UTC)

KarlMarx301[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba Eldarion. Engelleme günlüğünde Vladimir Lenin adlı kullanıcıyı ProleteryaVeKomunizm adlı kullanıcının kuklası olduğu gerekçesiyle engellediğini gördüm. Yine çok benzer bir kullanıcı adı ile yine engellenen önceki 2 kullanıcının yaptığı editleri yapan KarlMarx301 adında yeni bir kullanıcı daha çıktı. Bana önceki kullanıcının kuklası olduğu izlenimini verdi. --Bluefin (mesaj) 20:57, 14 Ekim 2014 (UTC)

Merhaba[değiştir | kaynağı değiştir]

Türklerin genetik Tarihi başlığı altında ki tüm yayınlar taraflı ve yanlıştır. İngilizceden çevrildiği iddia edilmesine rağmen kesinlikle öyle bir şey yapılmamış bulunmaktadır kendiniz de incelerseniz göreceksiniz. Verilen tüm kaynaklar çok eski veya yoruma açık kaynaklarıdır. Bir çoğu hiç bir akademik değer taşımayan sadece ideolojik kaynaklarıdır bir an önce gereğinin yapılmasını rica ederim.

https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=T%C3%BCrklerin_genetik_tarihi&veaction=edit

--Darkcaine (mesaj) 13:47, 15 Ekim 2014 (UTC)Dark

soru[değiştir | kaynağı değiştir]

akordion çalan çerkez kızı sayfasını "Kayda değer olmayan konuya sahip madde" gerekçesiyle silmişsin. Şunu merak ediyorum bir ressamın eserinin kayda değer olup olmadığını yargılayacak kadar resimden anlıyormusun. anlamıyorsan bu hakkı nereden buluyorsun. senin duymamış olman veya cehaletin ressemın suçumu. tabi koca wiki önüne geleni kontrolör olarak kullanırsa olacağı bu.

Yardımınıza ihtiyacım var[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba Eldarion. Ömer Sevinçgül maddesini silmişsiniz. Elbette geçerli bir nedeniniz vardır. Ben yeniden oluşturdum. Elimden geldiği kadar doğru yapmaya çalıştım ama yine de eksiklerim olabilir. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Ömer Sevinçgül kitaplarını okuduğum bir yazar. Medyada pek görünmüyor ama aslında önemli biri. Yirminin üzerinde kitabı var. Kitapları başka dillere de çevriliyor. Gerek bu konuda gerekse bundan sonra yazacağım maddelerde deneyimlerinizden yararlanmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler :) --SemiramisArman (mesaj) 13:47, 18 Ekim 2014 (UTC)


Vikiproje[değiştir | kaynağı değiştir]

Selam Eldarion Aklıma bir fikir geldi tabi sizde uygun görürseniz. Vikiproje Sinema , açsak ve üye katılım yapılsa üye olan kullanıcı sayfalarına ekleseler. sinema alında , katkılar yapılsa mesela bilgi kutusuna ihtiyaç olan sinema filmleri , bozuk dosyalar , bozuk sayfalar .vs düzeldilse. Acaba böyle birşey yapabilirmiyiz.-- Sophokles (ileti panosu) 11:42, 20 Ekim 2014 (UTC)

Sayın Eldarion Yayınladığım sayfayı telif hakkından dolayı yayından kaldırmışsınız. İlgili sayfada resmi web sitemizdeki bilgiler içermektedir. Lütfen yaptığınız yayın yasağını kaldırınız...

Limango[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhabalar, sabah oluşturduğum sayfa telif hakkı ihlali gerekçesi ile silinmiş. Nedenini öğrenebilir miyim? Tam olarak neden telif hakkı ihlali olduğunu anlayamadım. Teşekkürler. Lavachequirit (mesaj) 17:27, 20 Ekim 2014 (UTC)

Kukla şüphesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Selamlar, Kullanıcı:Wikicont ile Kullanıcı:Wikiconen kukla hesap olabilir mi acaba ?Sait71 17:26, 22 Ekim 2014 (UTC)

DİSK Basın-İş[değiştir | kaynağı değiştir]

DİSK Basın-İş ile ilgili oluşturulan sayfada her hangi bir telif sorunu yoktur. Sayfayı silmeniz siyasi bir tercihten mi kaynaklanıyor?

Kayda değer olmayan kişi madde 6 sorunu nereden kaynaklanıyor çözümü için neler yapılabilir?