Kullanıcı mesaj:Eldarion

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Kullanıcı:Eldarion sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara

Celalettin Vatandaş Maddesi için tartışma sayfası[değiştir | kaynağı değiştir]

Yetkinizi kullanırken, silme kurallarını dikkate almak gerektiğini unutuyorsunuz. Konu hakkında bir tartışma sayfası açmak istedim, içeriği yeni ancak, içeriğin önceden silindiği gibi ilgisiz bir gerekçeyle tartışmayı sildiğiniz görüyorum. Bu, madde değil, tartışma. Eğer bir fikrin tartışılmasına dahi tahammülsüz iseniz, bu sanal yetki sizin için sorumluluk değil, 'güç' anlamına geliyor demektir. Bu durumda wiki ilkelerinden önce, bunların bağlı olduğu everensel ahlakın ilkelerini gözden geçirmenizi salık veririm. Böylece, iğdiş ettiğiniz türkçe viki, zaten giderek dikkate alnmaz hale gelecektir.

Tartışma sayfası açılmasını ve isteyenlerin görüş bildirmesini talep ediyorum. Okurogluselo (mesaj) 11:51, 29 Mayıs 2015 (UTC)

Celalettin Vatandaş[değiştir | kaynağı değiştir]

Celalettin hoca, GŞÜ dekanı, rektör yardımcısı ve Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu yönetim kurulunun iki daimi üyesinden biridir.Bu kurumlar viki sayfalarında yer almaktadır. On kitabı, sayısız Türkçe ve İngilizce makalesi var. Türkiye'de Gençlik adlı algısal problemlere ilişkin geniş çaplı proje çalışması, anaakım medya üzerinden popülerlik kazanmıştır. Bu bağlamda, sayfasının silinmesinin, denetleme görevililerinden birinin acele (sayfayı okumadan) hareketi sonucu meydana geldiği kanaatindeyim. Oylama ve tartışma ise, sayfada yaptığımız düzenleme dikkate alınmadan gerçekleştirilmişe benziyor. Türk aydınlarının ve bilim insanlarının vikide tanıtılarak, içeriğin geliştirilmesi konusunda yardım etmenizi, sadece viki sorumluluğunun gereği olarak değil, aklı selim sahibi bir aydın olmanız nedeniyle de rica ederim. Okurogluselo (mesaj) 12:10, 28 Mayıs 2015 (UTC) Türkçe

Hayreddin Bey[değiştir | kaynağı değiştir]

19 Mayıs'ta sildiğin bu sayfadaki bilgilere ihtiyaç duyduk.Eğer mümkünse sayfadaki bilgilere ulaşmamızı sağlayabiir misin?---Emreculha (mesaj) 09:41, 25 Mayıs 2015 (UTC) arkadasım onayla tuşu eskidimi calismiyormu ucretmi odeyecem ne yapcam bir yardim etseniz nereye ucret odencekse odeyimde onaylayin kurtuluyum kac gundur ugrasiyorum bi yardim lutfenhttps://tr.wikipedia.org/wiki/Dosya:Kafeste_sıkla_beslenen_bir_kuş_türüdür_nar_bülbülü.png

Nasil Moderatorsun Kardesim[değiştir | kaynağı değiştir]

Neden siliyorsun içerigini kontrol etmeden. Görevini hakkı ile yapmak varken neden yapmıyorsun? Acil Dönüş Bekliyorum. Hangi sayfa olduğunu soracaksın dönüş yaparsan söylerim.Muratweb (mesaj) 11:47, 28 Mayıs 2015 (UTC)

İmza Mugi

Demet Sabancı Çetindoğan[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba. Ben Demet Sabancı Çetindoğan'ın Mediasa adlı firmasında çalışıyorum. Daha önce "Demet Sabancı Çetindoğan" adında bir sayfa hazırlamıştık. Bu sayfayı bizim yönetim kurulumuzda olan birisi hazırlamıştı. Hiçbir yerden (web sitesi, haber, veya başka bir kaynaktan) altıntı yapılmamıştı. Bu sayfanın telif hakkından dolayı silindiğini farkettik. Neden silinmiştir. Geri alabilir misiniz?

DAHA ÖNCEKİ MESAJIMI NİYE SİLDİNİZ? BURADAN SORUNLARI ÇÖZMEK YERİNE MESAJLARI NİYE SİLİYORSUNUZ? WIKIPEDIA'da amatörüm sorunu anlamaya çalışıyorum 62.244.199.234 14:10, 28 Mayıs 2015 (UTC)

"Kayde değer olmayan kişi"?[değiştir | kaynağı değiştir]

Anış Arıboğan için açmaya çalıştığım sayfayı "kayda değer olmayan kişi" gerekçesiyle onaylamamışsınız. Bir insanın "kayda değer" olma ölçütü nedir? Günümüzün en iyi Türk hekimlerinden birinin "kayda değer olmayışı" muhakemesi nasıl yapılmaktadır? Diğer kullanıcıların yazdıklarına da bakılırsa işinizi iyi yaptığınız pek söylenemez. Bu tip içeriklerin geliştirilmesini engellemeniz görevinizi düpedüz kötü kullanmaya girer.

Yalçın Proje Başlığının Silinmesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sektöre yabancı olabilirsiniz ancak inşaat sektöründe Yalçın Proje en büyük işler yapan ve en tanınan proje grubudur. ENKA, Rönesans holding vb. şirketler adına başlıklar varken Wikipedia'da Yalçın Proje'nin de olması gerekmektedir.

Wikipedia'nın üç ana yönergesi olan Özgün araştırmalara yer vermemek, tarafsız bakış açısı ve doğrulanabilirlik kavramlarına paralel, "Beş Temel Taş'a" uygundur.

Eğer başlığın silinme sebebi reklama yakın bulunmasıysa, bir şirketin hangi sektörde çalıştığı ve yaptığı işleri (birçoğu tr.wikipedia ve en.wikipedia'da zaten mevcuttur) yazmak reklam değil bilgi verme amaçlıdır. Reklama dair bir bölüm bulunduğu düşünülüyorsa sadece o bölümün kaldırılarak başlığın, şirketin önemli kişilerinin ve yaptığı işlerin Wikipedia'ya geri katılması ve daha fazla bilgisi olan insanlar tarafından değiştirilmeye açık halde bırakılması yerinde bir hareket olacaktır.