Youtubers Life

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Youtubers Life
GeliştiriciU-Play Online
YayımcıU-Play Online
TasarımcılarJoel Servitja

Ignacio Castanera

Quim Garrigós
PlatformlarMicrosoft Windows, iOS, Linux, Mac OS
Çıkış
TürlerHayat simülasyonu, İş simülasyonu
ModTek oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenleyin

Youtubers Life, ünlü bir Youtuber olma amacı içeren 3 boyutlu simülasyon oyunudur. 28 Mayıs 2016'da Steam aracılığıyla yayınlanan oyun, kısa süre içinde büyük ilgi görmüştür. U-Play Online firması tarafından geliştirilmiştir. Steam ve App Store'da satış fiyatı 24 TL'dir. Oyun çıktığı sene 2016 İspanya Ulusal Video Oyunları Ödüllerinde de finalist olmayı başarmıştır.

Oynanışı[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuna annesinin evinde yaşayan hem okula giden, hem de boş zamanlarında yeni açtığı Youtube kanalına videolar yükleyen bir genç olarak başlanıyor. Kısıtlı imkânlarla videolar çekip, etkinliklere katılarak abone ve izlenme sayısını arttırma amacı bulunan oyunda çeşitli evler var. Gelirin artması ve popülerliğin başlamasıyla birlikte yeni evlere geçilebiliyor. Kanala video yüklemesi için de ortak arkadaş kiralanabiliyor. Karakterin seviyesi atladıkça, ampul sayısı da artıyor. Bu ampuller, video çekerken ve düzenlerken karakterin daha güzel videolar oluşturmasına olanak sağlıyor.

Oyunun gelişimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Youtubers Life oyunu, Barselona, İspanya merkezli U-Play Online firması tarafından geliştirilmiştir. 2015'te Steam Greenlight içeriği olarak kabul edilen oyun, Microsoft Windows ve mac OS için 18 Mayıs 2016'da indirilmeye sunulmuştur. Oyun iOS telefonlar için App Store'da ise 18 Ekim 2016 tarihinden itibaren yayınlanmaya başlamıştır.

Desteklediği Diller[değiştir | kaynağı değiştir]

Youtubers Life'ın 14 dil desteği vardır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]