İçeriğe atla

Yardım:Vikimetin ile düzenlemeye giriş/4

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Sayfaları düzenleme
Düzenleme modunu etkinleştirme

Biçimlendirme
Düzenli tutmak

Bağlantılar ve Viki bağlantıları
Sayfaları diğerleriyle bağlayın

Yeni maddeler oluşturmak
Sıfırdan bir madde oluşturmak

Özet
Öğrendiklerinizi gözden geçirinLütfen kısa bir değişiklik özeti yazınız. Bu, diğer kullanıcıların değişikliği yapma amacınızı anlamalarına yardımcı olur.

 

Bu küçük bir değişiklik Değişiklik yardımı

Telif hakları saklı eserlerin kopyalanması yasaktır! Bu sayfayı kaydederek eklediğiniz içeriği kendiniz yazdığınızı, başka kişilerin haklarını ihlal etmediğinizi ve katkılarınızı Creative Commons Attribution/Share-Alike Lisansı 4.0 ve GNU Özgür Belgeleme Lisansı ile yayımlamayı kabul ediyorsunuz. Köprü ya da URL kullanımları, Creative Commons lisansı uyarınca yeterli atıf olarak kabul edilir.
Lütfen eklediğiniz bilgiler
için kaynak gösterin!
Vikipedi maddeleri, yalnızca güvenilir kaynaklardan alınan doğrulanabilir bilgiler içermelidir.

Değişiklikleri yayımla Önizlemeyi göster Değişiklikleri göster İptal


Değişikliklerinizi yayınlamaya (kaydetmeye) hazır olduğunuzu düşündüğünüzde, önce yapmanız gereken birkaç şey vardır.


Yaptığınız düzenlemelerin istediğiniz gibi görünüp görünmediğini kontrol etmek için Önizlemeyi göster butonuna tıklayarak değişiklikleri önizlemelisiniz.


Diğer editörlerin yaptığınız değişikliği ve bu değişikliği neden yaptığınızı anlamalarına yardımcı olmak için "Özeti düzenle" kutusuna kısa bir düzenleme özeti yazın. Örneğin, bir yazım düzeltmesi yapıyorsanız, sadece "yazım hatası düzeltildi" seçeneğini seçebilirsiniz.


Yazım veya dilbilgisi düzeltmesi gibi tartışmasız olması gereken küçük bir değişiklik yaptıysanız, "☑ Bu küçük bir değişiklik" kutusunu işaretleyebilirsiniz. Küçük değişiklikler, bir sayfanın anlamını değiştirmeyen veya başka bir editörün makul şekilde itiraz edebileceği bir değişiklik yapmayan düzenlemelerdir.


İzleme Listenize bir sayfa eklemek, böylece diğer değişikliklerden haberdar olmak için, "☑ Sayfayı izle" seçeneğini aktif edin. Sağ üst köşedeki yıldızı tıklayarak (masaüstü ekranlarda arama kutusunun yanında) sayfaları izleyebilirsiniz.


Sayfayı önizlediniz mi? Bir düzenleme özeti mi yazdınız? O halde son adıma hazırsınız: Değişiklikleri yayımla butonuna tıklayın, değişiklikleriniz anında Vikipedi'ye yüklenecektir!