Wolf Messing

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Wolf Messing
RusçaВо́льф Ме́ссинг (Rusça)
LehçeWolf Messing (Lehçe)
וולף מסינג(İbranice)
DoğumWolf Grigoryevich Messing
10 Eylül 1899(1899-09-10)
Góra Kalwaria, Varşova Guberniya, Kongre Polonyası, Rus İmparatorluğu
Ölüm08 Kasım 1974 (75 yaşında)
Moskova, Rusya Sovyet Federatif Sosyalist Cumhuriyeti, SSCB
VatandaşlıkPolonyalı ve Sovyet
MeslekDurugörü, Telepati, Hipnoz
İmza

Wolf Gregorevich Messing (10 Eylül 1899, Góra Kalwaria, Polonya – 8 Kasım 1974, Moskova), ünlü Sovyet telepat. Tüm parapsikoloji araştırmacıları, Polonya asıllı bir Rus olan Wolf Messing’in, gelmiş geçmiş en yetenekli ve en çok deneye tâbi tutulan bir telepat olduğu konusunda birleşirler.

Yoksul bir Yahudi ailesinin evladı olarak, Varşova yakınlarında bir kasabada dünyaya gelen Messing’in normal ötesi birtakım yetenekleri olduğu çok küçük yaşlarda ortaya çıktı. Mesela, dünyayı dolaşmak amacıyla çıktığı biletsiz bir tren yolculuğunda, elindeki bir gazete kâğıdı parçasını bilet olduğuna kondüktörü inandırmıştı. Bu olay sonucunda yeteneğinin farkına vardı.

Berlin'e geldiğinde ise oldukça fazla zorluklar çekti. Ayakkabı boyacılığı, garson, temizlikçi, bulaşıkçılık gibi meteliksiz işlerde çalıştı. Kısa bir süre sonra bir sirkte çalışmaya başladı. Burada yapmış olduğu numaralarla ünü her yere yayıldı. Tüm dünyada turneler gerçekleştirdi. Ve birçok ünlü isimlerle tanıştı; 16 yaşındayken, Viyana’da Einstein ve Freud ile tanıştı, onların kontrolünde çeşitli telepati deneylerine katıldı. 1927’de bu kez Hindistan’da Gandhi ile tanıştı, ve onunla da bir telepati deneyi yaptı.

İki Büyük Paylaşım Savaşı’nın ortalarında bir zamanda, yani Almanya ile Rusya’nın iyi ilişkiler içerisinde olduğu, Hitler ile Stalin’in bir saldırmazlık anlaşması imzaladığı dönemde, müthiş bir kehanetle ortalığı karıştırdı ve şu cümleleri kurdu: “Çok büyük bir savaş çıkacak, Naziler Avrupa’yı ele geçirecek, ama Hitler Doğu’ya saldırırsa bu, onun sonu olacak, 1945 Mayısı’nda savaş sona erecek ve Sovyet tankları Berlin’i ve faşizmi çiğneyecek…” Alman faşizminin sonunu haber veren bu sözler üzerine anında Hitler tarafından ölüm emri çıkarıldı ve başını getirene 200 bin Alman markı ödül kondu. 1939'da Almanlar Varşova'ya girince Messing yakalandı ve hücreye konuldu. Ancak zihin gücünü burada da kullandı. Ve bütün askerleri hücreye hapsederek kaçtı.

Polonya-Sovyetler sınırındaki tüm Nazi kontrol noktalarını, telepati yeteneğini kullanarak birer birer aştı ve Sovyetler Birliği’ne sığındı. Daha Sovyetler’deki ilk günlerinde Stalin’e ulaşmayı kafasına koyduğu için, yine aynı yöntemlerle, tüm nöbetçileri atlatarak Stalin’e ulaştı. Stalin tarafından 3 tane zihin kontrol deneyine tabi tutuldu. Messing hepsini başarıyla geçti. Stalin tarafından Tanrı olarak görüldüğü söylenmektedir. Hatta bir diğer rivayete göre Stalin’in baş danışmanı oldu. Stalin, savaş ile ilgili her şeyini ona danışır oldu.

Bu yaşanılanlardan sonra bazı siyasetçiler ve üst düzey yetkililer Messing'in çok tehlikeli ve öldürülmesi gerektiğini savundular. Stalin ise bu söylevlere kulak asmadı ve onun başına bir şey gelmemesi için Sibirya'ya bilinmeyen bir yere götürüldü.

Sonraki 10 yıl boyunca Sovyetler Birliği’nde büyük bir ün ve servet edindi. Kazancıyla II. Dünya Savaşı sırasında Sovyet Hava Kuvvetleri’nin iki savaş uçağı almasını sağladı. Savaş sonrasında Sovyet Bilimler Akademisi’nde yoğun biçimde deney ve incelemelere tâbi tutuldu. Burada da gelecek ile ilgili bir takım görüş ve kehanetlerde (kimi kesimlerce) bulundu. Fakat hiçbir zaman bir kahin olduğunu savunmamıştır, bilakis buna sürekli karşı çıkmıştır.

1974 yılında Moskova’da yaşamını yitirdi. Yaptığı söylevler hiçbir zaman Sovyet hükûmeti tarafından kamuoyuna açıklanmadı. Bugün bile kehanetlerin veyahut gelecek ile ilgili görüşlerinin ne olduğu ve nerede olduğunu bilinmiyor.