Vikiproje:Televizyon dizileri/İşbirliği Projesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

VikiProje Televizyon dizileri

Television.svg
düzenle

İşbirliği Projesi

Bu sayfa, Vikiproje Televizyon dizileri kapsamındaki İşbirliği Projesi sayfasıdır. Bu proje, Televizyon dizileri ile ilgili madde, şablon, kategori ve diğer türlü düzenlemelerin ve geliştirilmelerin yapılmasını hedefleyen bir projedir. Her ay farklı bir konu (eksik madde oluşturma, şablon oluşturma, kategori düzenleme vb...) seçilir ve kullanıcılar katılımlarına göre puanlandırılırlar. Her ayın sonunda ise bir kullanıcı birinci olur.

Ayrıca proje kapsamında verilen ödülleri görebilir, ya da daha önceki projelerde ödül alan kişileri görmek için istatistik sayfasına göz atabilirsiniz.

Proje sorumluları[kaynağı değiştir]

Bu ayın İşbirliği[kaynağı değiştir]

Proje[kaynağı değiştir]

%0
İlerleme: 0/20 madde

Ağustos 2017'nin işbirliği projesi TV Western programları listesi'ndeki Televizyon programları maddelerini oluşturmak. Hedef, 20 madde oluşturmaktır.

Proje başlangıç: 1 Ağustos 2017
Proje bitiş: 31 Ağustos 2017

Puanlama sistemi[kaynağı değiştir]

  • Bu ayın projesinde TV Western programları listesine ait maddelerin oluşturulması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda herhangi bir madde açılabilir. Bu yolla konu hakkındaki bilgilerin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması amaçlanmaktadır.
  • Katkı için kategorinin İngilizce sürümü katılımcılara yardımcı olabilir.
  • Oluşturulan maddenin tartışma sayfasına {{VikiProje}} şablonunun "Televizyon dizileri" parametresi ile eklenmesi zorunludur.
  • Açılan her madde, maddenin kalitesi göz önüne alınmak suretiyle 2-10 puan arası değerlendirilir.
  • Maddeye eklenen her görsel +2, her kaynak +2, her kategori +1 puan olarak hesaplanır.
  • Maddelere {{Televizyon bilgi kutusu}} konulması ve en az beş satırın doldurulması halinde +5 puan, beş satırdan sonraki katkılar için satır başına 0.5 puan verilir.
  • Maddenin 5.000 bayttan fazla olması halinde her 3.000 baytlık ekleme için +10 puan verilir. Madde boyutunu maddenin geçmişinden bakılabilir.
  • Listede yer alan açılmış maddelere içerik eklemek suretiyle geliştirilmesi halinde, yukarıdaki tüm puanların yarısı geçerli olacaktır.
  • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır. Bunun yanı sıra katılımcılara ilk katılım ödülü, çeşitli teşvik ödülleri verilecektir.


Katılımcılar ve puanlama[kaynağı değiştir]

VikiProje Televizyon dizilerinin sonu!