Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Bulut Genç

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 15.54, 10 Haziran 2021 (UTC)

Bulut Genç[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

Kişi hakkında bulabildiklerim sıradan "kimdir?" kaynakları. Kayda değer bir film veya dizide başrol oyunculuğu yapmamış. VP:KİŞİ'deki kriterleri karşılamadığı düşüncesindeyim. ~StyyxEvet? 19.17, 22 Mayıs 2021 (UTC)

  • Kalsın Kalsın "Kimdir" kaynaklarında görünür olması "Kayda Değerlik" şartlarına uygun olduğunun da bir göstergesi olarak değerlendirilebilir. Sayfada belirtilen dizilerde başrol oynamamakla beraber, çok yüksek reytingli olan Maria ile Mustafa dizisinin önemli ve sahnesi bol yan rollerinden biriydi. Bu sebeple başlığın açıldığı tarih itibarıyla birçok fan sayfası da vardı. Daha önce de Ramo'dan tanınan bir oyuncuydu. Nitekim bunlardan hareketle sayfa oluşturuldu.--Erriat (mesaj) 14.26, 23 Mayıs 2021 (UTC) Erriat (mesajkatkılar), bu konu dışında neredeyse hiçbir katkıda bulunmamıştır.
Erriat "Kimdir" kaynaklarının kayda değerliğe katkıda bulunmamasının sebebi VP:KİŞİ'de detaylı bir biçimde yazılıyor: "... birbirinden fikirsel olarak bağımsız kaynaklar... tarafından bu kişinin konu edilmiş olması" ve "Kişi hakkında gösterilen ikincil kaynakların konuyu sıradan bir şekilde işlemiş olması kayda değerliği belirlemek için yeterli değildir". Neredeyse her azıcık tanınan kişilerin bile "kimdir" kaynakları bulunduğu için bunlar sıradan olarak kabul edilir.
"Çok sayıda reytingli dizide oynadı" ve "fan sayfaları var" gibi şeylere bakmıyoruz, çünkü bunlar belirtilen kriterlerde bulunmayan ifadeler. ~StyyxEvet? 15.07, 23 Mayıs 2021 (UTC)
Styyx Kayda değerlik şartlarından "Kayda değer filmlerde, televizyon ve sahne gösterilerinde ve diğer prodüksiyonlarda önemli rol oynamış olanlar." ve "Geniş veya önemli bir hayran kitlesi olanlar." şartlarının sağlandığını gösteren olgular olarak zikrettiğiniz örnekleri ifade etmiştim. İlgili kriterlerin sağlandığının tespiti açısından bunları hatalı birer yaklaşım olarak görmenin pek mümkün olmadığını düşünüyorum.Erriat (mesaj) 23.31, 23 Mayıs 2021 (UTC)
Oyuncular için önemli rol ile kast edilen şey başrol. Ayrıca 20 bin kişiyi "geniş" olarak kabul edemeyeceğim. ~StyyxEvet? 10.47, 24 Mayıs 2021 (UTC)
Fakat bu durumda "önemli rol" (significant role) yerine "başrol" (leading role) ifadesini aramamız gerekmez mi? Bu ifadenin hem Türkçe hem İngilizce olarak ilgili sayfalarda yeterince açık bir şekilde belirtildiğini düşünüyorum.Erriat (mesaj) 22.12, 24 Mayıs 2021 (UTC)
  • Silinsin Silinsin Kayda değerlik kriterlerinden ilk 4 kriteri karşılamıyor. Bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmuyor. OvaThunder9💬 15.59, 23 Mayıs 2021 (UTC)
  • Silinsin Silinsin Bağımsız ve güvenilir kaynak yok. ExaholicPrerogative (mesaj) 19.28, 4 Haziran 2021 (UTC)
  • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu ispat edebilecek bağımsız ve güvenilir kaynak olmadığı kanaatindeyim.--NanahuatlEfendim? 07.25, 10 Haziran 2021 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.