Tartışma:Siklon

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje 10K (Bilinmeyen-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 Bilinmeyen  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Vikiproje Fizik (Taslak-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Fizik maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Fizik kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Siklon kasırganın diğer bir adıdır ve vikipedide bu madde bulunmaktadır Kasırga Bu imzasız yazı Gogolplex (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

  • Vikipedileri ve meteoroloji genel müdürlüğünün yayınladığı belgelerden birini[1] biraz karıştırdım, "kasırga = hurricane = tropikal siklon" olduğu belirtiliyor. Yani bizdeki adlandırma doğru gibi. Kasırga, siklonun bir alt kolu.--Abuk SABUK msj 00:25, 12 Nisan 2012 (UTC)

Geri alma[kaynağı değiştir]

Gopsilozan, bu geri almanın sebebini açıklar mısınız? Geçerli bir gerekçe belirtmediğiniz için değişikliğinizi geri alıyorum. --Selahattin ilhan (mesaj) 00:55, 4 Ocak 2017 (UTC)

Gereksiz başlıklar mevcuttu. Küfürler yazıyordu. Onları düzeltmek amacıyla. Amacımız katkı ve güvenliği sağlamak tabiki. Bu imzasız yazı Gopsilozan (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
Gopsilozan, Hangi başlıklar gereksiz? Geri aldığınız değişiklikte ne gibi küfürler yer alıyordu? --Selahattin ilhan (mesaj) 16:23, 4 Ocak 2017 (UTC)

Gopsilozan 22.30 - 20170106 => Konuya girdiğimde onlarca başlık vardı. Küfürlü ve hakaret içeren başlıklar yer alıyordu. Hepsi aynı şekildeydi döngü gibi. Onu düzeltmeye çalışıyordum.