Tartışma:Sedat Bucak

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Siyaset (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Siyaset maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Siyaset kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

ayrıca bu suçlardan son mahkemede beraat etmiş ve suçlar siciline işlenmeden para cezasına çevrilmiştir. bu yüzden devlete karşı cürüm işlemek suçuyla suçlanamaz

Sedat Bucak Zaza mı Kürt mü--Sultan Galiyev 08:10, 19 Ocak 2008 (UTC)

Sedat Edip bucak hakkında o kadar olumsuz şeyler yazılmasına karşın madalyonun diğer yüzüne bakmayı pek beceremiyoruz. Aşiret olarak g.doğunun en etkili aşireti olan Bucak aşiretinin lideri olan Sedat Bucak, PKK karşısında sergilediği tutum ile 1990 ların başında aşiret olarak verdiği mucadele göz ardı edilemez. pkk terörünün başı olan Abdullah Öcalan'ın itirafı mevcuttur: "Siverekte Bucak aşiretine karşı olan başarısızlığımız bizim Mersine kadar ilerlememizi engellemiştir. bucak aşireti ile olan savaşımız başarısızlıkla sonuçlanmıştır." dediği bilinir.


  • Taraflı olduğu bariz ve ansiklopedik içeriğe uygun olmadığı kesin bölümleri çıkardım. Yine de "taraflı" şablonunu ekleyen arkadaşın incelemesi amacıyla şablonu kaldırmıyorum. Levent ileti katkılar 10:00, 10 Ocak 2009 (UTC)
  • Evet, taraflı olduğunu kastettiğim kısım buydu. Şablonu kaldırıyorum. Teşekkürler. — Pınar [m] 12:44, 10 Ocak 2009 (UTC)