Tartışma:Sözcü (gazete)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Türkiye (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Tiraj ve takdir[kaynağı değiştir]

Selam. Maddede bulunan aşağıdaki ifadenin VP:KD, VP:TBA, VP:D ve VP:ÖAY kriterlerine uygun olduğunu düşünmüyorum.

Özellikle Atatürkçü, çağdaş ve yurtsever kesimin çok büyük takdirini toplamıştır ve son aylarda tirajı sürekli artmaktadır.[1] [2]

Gazetenin tirajını çeşitli kaynaklardan takip edebiliriz. Ama bir gazetenin tirajının sürekli artması veya azalması ansiklopedik değildir ve doğrulanamaz. Bu ve şu kaynaklarda tirajların bir miktar düştüğünü görüyoruz.
Ayrıca toplumun bir kesiminin takdirini toplaması da resmî olmadıkça nasıl ispatlanabilir? Gazete bir dernekten, sivil toplum kuruluşundan, bir siyasi partiden veya herhangi bir kuruluştan yazılı veya sözlü, maddi veya manevi bir destek almış mıdır? Ansiklopedi için bunlar önemlidir.
Son olarak bu ifadenin maddeden çıkarılması ve bilgi kutusunda en güncel tiraj değerinin kaynaklandırılarak gösterilmesi gerektiğini düşündüğümü belirtmek isterim.
--Kriptocumesaj 17:41, 25 Eylül 2010 (UTC)

Haklısınız :)--Rapsar 17:45, 25 Eylül 2010 (UTC)